113

Updated 3:57pm

None.

Round 1

Blake Steege Denver Tripoli (41) vs.
Sam Kallem Ankeny (24)

Caleb Helgeson Johnston (19) vs.
Bryce Shaha Mount Ayr (46)

Andrew Flora ADM (35) vs.
Colby Lillegard Bondurant-Farrar (30)

Beau Klingensmith Woodbury Central (43) vs.
Brock Henderson North Linn (22)

Blaine Beeler Guthrie Center (53) vs.
Noah Fye New Hampton (12)

Briar Reisz Logan-Magnolia (51) vs.
Bailey Roybal Waverly-Shell Rock (14)

Bryce Kafton Maple Valley-Anthon-Oto (55) vs.
Brayden Graff Sergeant Bluff-Lutton (10)

Cade Pahl Des Moines, Roosevelt (25) vs.
Caleb Fuessley Center Point-Urbana (40)

Caleb Rathjen Ankeny (7) vs.
Ben Emrich Tipton (58)

Colton Meeker Wapello (47) vs.
Jakey Penrith Cedar Falls (18)

Dalton Gosselink Grinnell (33) vs.
Zane Dodson Van Meter/Earlham (32)

Derick Wyatt Waverly-Shell Rock (27) vs.
Jake Nieman OA-BCIG (38)

Drake Doolittle Webster City (39) vs.
Joseph Sibomana Cedar Rapids Jefferson (26)

Isaiah Weber Independence (9) vs.
Jeremiah Colon Newman (56)

Jacob Schipper North Scott (29) vs.
Kain Luensman Monticello (36)

Kyzer Engen Decorah (37) vs.
Marcus England Prairie, Cedar Rapids (28)

Noah Blubaugh Ankeny Centennial (21) vs.
Jakob Whitinger Nashua-Plainfield (44)

Quincy Happel Lisbon (13) vs.
Will Kooi West Lyon (52)

Remington Hanson Belmond-Klemme (49) vs.
Dawson Biermann Western Dubuque (16)

Sergio Orozco Dowling Catholic, West Des Moines (23) vs.
Hagen Heistand Logan-Magnolia (42)

Tatem Bluml Riverside, Oakland (57) vs.
Dillon Gottschalk Dubuque, Hempstead (8)

Thurman Christensen Waukee (15) vs.
Bryce Trees North Butler (50)

Tyler Landgrebe Eddyville-Blakesburg-Fremont (31) vs.
Nathaniel Genobana Centerville (34)

Scroll to the right to view bracket. →

Drake Ayala Fort Dodge (1)
(bye) (64)
Dalton Gosselink Grinnell (33)
Zane Dodson Van Meter/Earlham (32)
Adler Kramer Dubuque Hempstead (17) 6
Michael McClelland Don Bosco (48)
Remington Hanson Belmond-Klemme (49)
Dawson Biermann Western Dubuque (16)
Isaiah Weber Independence (9)
Jeremiah Colon Newman (56)
Blake Steege Denver Tripoli (41)
Sam Kallem Ankeny (24)
Cade Pahl Des Moines, Roosevelt (25)
Caleb Fuessley Center Point-Urbana (40)
Tatem Bluml Riverside, Oakland (57)
Dillon Gottschalk Dubuque, Hempstead (8)
Nick Oldham Valley, West Des Moines (5)
(bye) (60)
Kyzer Engen Decorah (37)
Marcus England Prairie, Cedar Rapids (28)
Noah Blubaugh Ankeny Centennial (21)
Jakob Whitinger Nashua-Plainfield (44)
Blaine Beeler Guthrie Center (53)
Noah Fye New Hampton (12)
Quincy Happel Lisbon (13)
Will Kooi West Lyon (52)
Bryce McDonough Central Springs (45) 2
Brady Fritz South Tama (20) 6
Jacob Schipper North Scott (29)
Kain Luensman Monticello (36)
(bye) (61)
Justin Portillo Clarion-Goldfield (4)
Kyle Biscoglia Waukee (3)
(bye) (62)
Andrew Flora ADM (35)
Colby Lillegard Bondurant-Farrar (30)
Caleb Helgeson Johnston (19)
Bryce Shaha Mount Ayr (46)
Briar Reisz Logan-Magnolia (51)
Bailey Roybal Waverly-Shell Rock (14)
Grayson Kesterson Willamburg (11) 6
Kurtis Krager OABCIG (54)
Beau Klingensmith Woodbury Central (43)
Brock Henderson North Linn (22)
Derick Wyatt Waverly-Shell Rock (27)
Jake Nieman OA-BCIG (38)
(bye) (59)
Nate Kahoe DM Lincoln (6)
Caleb Rathjen Ankeny (7)
Ben Emrich Tipton (58)
Drake Doolittle Webster City (39)
Joseph Sibomana Cedar Rapids Jefferson (26)
Sergio Orozco Dowling Catholic, West Des Moines (23)
Hagen Heistand Logan-Magnolia (42)
Bryce Kafton Maple Valley-Anthon-Oto (55)
Brayden Graff Sergeant Bluff-Lutton (10)
Thurman Christensen Waukee (15)
Bryce Trees North Butler (50)
Colton Meeker Wapello (47)
Jakey Penrith Cedar Falls (18)
Tyler Landgrebe Eddyville-Blakesburg-Fremont (31)
Nathaniel Genobana Centerville (34)
(bye) (63)
Drew Bennett Fort Dodge (2)
Drake Ayala Fort Dodge (1)
A
Adler Kramer Dubuque Hempstead (17)
B
C
D
Nick Oldham Valley, West Des Moines (5)
E
F
G
Brady Fritz South Tama (20)
H
Justin Portillo Clarion-Goldfield (4)
Kyle Biscoglia Waukee (3)
I
J
Grayson Kesterson Willamburg (11)
K
L
Nate Kahoe DM Lincoln (6)
M
N
O
P
Drew Bennett Fort Dodge (2)
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
AA
AB
AC
AD
AE
(bye) (64)
Michael McClelland Don Bosco (48)
(bye) (60)
Bryce McDonough Central Springs (45)
(bye) (61)
(bye) (62)
Kurtis Krager OABCIG (54)
(bye) (59)
(bye) (63)
P
O
N
M
L
K
J
I
H
G
F
E
D
C
B
A
T
S
R
Q
X
W
V
U
AB
AA
Z
Y
AC
AD
AE

Round 1

(bye) (59) L vs.
Nate Kahoe DM Lincoln (6) W 51:12

(bye) (61) L vs.
Justin Portillo Clarion-Goldfield (4) W 51:12

(bye) (63) L vs.
Drew Bennett Fort Dodge (2) W 51:12

Adler Kramer Dubuque Hempstead (17) 6 W vs.
Michael McClelland Don Bosco (48) L 00:20

Bryce McDonough Central Springs (45) 2 L vs.
Brady Fritz South Tama (20) 6 W 00:52

Drake Ayala Fort Dodge (1) W vs.
(bye) (64) L 51:12

Grayson Kesterson Willamburg (11) 6 W vs.
Kurtis Krager OABCIG (54) L 00:13

Kyle Biscoglia Waukee (3) W vs.
(bye) (62) L 51:12

Nick Oldham Valley, West Des Moines (5) W vs.
(bye) (60) L 51:12

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20