Mid-Atlantic Cornhole $2000 Event

Updated 3:40am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Gary Lapier // Rooster
(bye)
Bug // Jay Corley
Board 2
Brittney // Donnie Nave
Deb Stephens // Duane Vincent
(bye)
(bye)
Adrian // Justin
Charles Heflin // JJ
(bye)
Trae Kelly // David B
Board 1
EB // Tinker
Rocky // Curtis
Board 7
George // Josh Lunsford
(bye)
Allen Gusti // Charles Dodson
Coop // Melissa
(bye)
Austin B // Mike Courtney
Board 12
Brad Garner // Melanie
Chris Rogers // Richard Mccormick
(bye)
(bye)
Goonie // Micah Haas
Charles Rhodes // Johnny O
(bye)
(bye)
James Courtney // Matt Morton
Corey Woods // Tony Rose
Board 11
James Washington // Trey Weeks
(bye)
James Handcock // Taylor
Dan Henderson // Mike Snow
(bye)
John Balcom // Steve Sileo
Board 8
Heath // Roger Cornwell
Bob Smith // Marty
(bye)
(bye)
Gary Riner // Jimbo
Kevin Dove // Mary Rose
(bye)
Davey // Tim Renz
Board 14
Amber Jacobs // Bill
Hank Hill // Matt Corley
Board 13
Dennis // Judy Drake
(bye)
Mark Underwood // Shawn Jacobs
Anthony Smith // Robert Keene
(bye)
Crump // Todd Drake
Board 6
Bobby // Jennifer Rhodes
Fuzzy // Roger Spencer
Board 4
Chad // DJ
(bye)
Johnny Leach // Wuda
Austin Condrey // Billy Day
(bye)
(bye)
David Moffett // Kamryn
Brandon Bush // Mark Hord
Board 9
Mike Hess // RC
(bye)
Bruce A // Robbie Jerrell
Gary Lapier // Rooster
A
Board 10
Bug // Jay Corley
Deb Stephens // Duane Vincent
B
Board 2
Adrian // Justin
Charles Heflin // JJ
C
Board 3
Trae Kelly // David B
Rocky // Curtis
D
Board 1
Allen Gusti // Charles Dodson
Coop // Melissa
E
Board 12
Brad Garner // Melanie
Chris Rogers // Richard Mccormick
F
Board 5
Goonie // Micah Haas
Charles Rhodes // Johnny O
G
Board 3
James Courtney // Matt Morton
James Washington // Trey Weeks
H
Board 15
James Handcock // Taylor
Dan Henderson // Mike Snow
I
Board 9
Heath // Roger Cornwell
Bob Smith // Marty
J
Board 10
Gary Riner // Jimbo
Kevin Dove // Mary Rose
K
Board 4
Amber Jacobs // Bill
Hank Hill // Matt Corley
L
Board 11
Mark Underwood // Shawn Jacobs
Anthony Smith // Robert Keene
M
Board 6
Bobby // Jennifer Rhodes
Chad // DJ
N
Board 5
Johnny Leach // Wuda
Austin Condrey // Billy Day
O
Board 15
David Moffett // Kamryn
Mike Hess // RC
P
Board 14
Bruce A // Robbie Jerrell
Bug // Jay Corley
Q
Board 13
Adrian // Justin
Trae Kelly // David B
R
Board 1
Rocky // Curtis
Coop // Melissa
S
Board 11
Chris Rogers // Richard Mccormick
Charles Rhodes // Johnny O
T
Board 7
James Washington // Trey Weeks
Heath // Roger Cornwell
U
Board 8
Gary Riner // Jimbo
Amber Jacobs // Bill
V
Board 3
Hank Hill // Matt Corley
Bobby // Jennifer Rhodes
W
Board 2
Johnny Leach // Wuda
David Moffett // Kamryn
X
Board 7
Mike Hess // RC
Adrian // Justin
Y
Board 9
Trae Kelly // David B
Coop // Melissa
Z
Board 6
Charles Rhodes // Johnny O
Heath // Roger Cornwell
AA
Board 8
Hank Hill // Matt Corley
Bobby // Jennifer Rhodes
AB
Board 3
Mike Hess // RC
Adrian // Justin
AC
Board 3
Charles Rhodes // Johnny O
Hank Hill // Matt Corley
AD
Board 3
Bobby // Jennifer Rhodes
Adrian // Justin
AE
Board 1
Hank Hill // Matt Corley
Adrian // Justin
Board 2
Bug // Jay Corley
Adrian // Justin
(bye)
Brittney // Donnie Nave
(bye)
(bye)
(bye)
EB // Tinker
George // Josh Lunsford
(bye)
(bye)
Austin B // Mike Courtney
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Corey Woods // Tony Rose
(bye)
(bye)
John Balcom // Steve Sileo
(bye)
(bye)
(bye)
Davey // Tim Renz
Dennis // Judy Drake
(bye)
(bye)
Crump // Todd Drake
Fuzzy // Roger Spencer
(bye)
(bye)
(bye)
Brandon Bush // Mark Hord
(bye)
Brittney // Donnie Nave
P
Board 14
Bruce A // Robbie Jerrell
(bye)
O
Austin Condrey // Billy Day
EB // Tinker
N
Board 5
Chad // DJ
George // Josh Lunsford
M
Board 6
Anthony Smith // Robert Keene
Austin B // Mike Courtney
L
Board 11
Mark Underwood // Shawn Jacobs
(bye)
K
Kevin Dove // Mary Rose
(bye)
J
Bob Smith // Marty
Corey Woods // Tony Rose
I
Board 9
Dan Henderson // Mike Snow
John Balcom // Steve Sileo
H
Board 15
James Handcock // Taylor
(bye)
G
James Courtney // Matt Morton
Davey // Tim Renz
F
Board 13
Goonie // Micah Haas
Dennis // Judy Drake
E
Board 12
Brad Garner // Melanie
Crump // Todd Drake
D
Board 1
Allen Gusti // Charles Dodson
Fuzzy // Roger Spencer
C
Board 3
Charles Heflin // JJ
(bye)
B
Deb Stephens // Duane Vincent
Brandon Bush // Mark Hord
A
Board 10
Gary Lapier // Rooster
Brittney // Donnie Nave
Board 2
Austin Condrey // Billy Day
Chad // DJ
Board 12
Anthony Smith // Robert Keene
Austin B // Mike Courtney
Board 4
Kevin Dove // Mary Rose
Bob Smith // Marty
Board 9
Dan Henderson // Mike Snow
John Balcom // Steve Sileo
Board 15
James Courtney // Matt Morton
Davey // Tim Renz
Board 5
Brad Garner // Melanie
Allen Gusti // Charles Dodson
Board 11
Fuzzy // Roger Spencer
Deb Stephens // Duane Vincent
Board 14
Brandon Bush // Mark Hord
Austin Condrey // Billy Day
T
Board 2
James Washington // Trey Weeks
Anthony Smith // Robert Keene
S
Board 7
Chris Rogers // Richard Mccormick
Kevin Dove // Mary Rose
R
Board 1
Rocky // Curtis
Bob Smith // Marty
Q
Board 6
Bug // Jay Corley
John Balcom // Steve Sileo
X
Board 10
David Moffett // Kamryn
Brad Garner // Melanie
W
Board 5
Johnny Leach // Wuda
Fuzzy // Roger Spencer
V
Board 7
Amber Jacobs // Bill
Brandon Bush // Mark Hord
U
Board 4
Gary Riner // Jimbo
Austin Condrey // Billy Day
Board 2
Anthony Smith // Robert Keene
Rocky // Curtis
Board 1
Bug // Jay Corley
John Balcom // Steve Sileo
Board 5
Johnny Leach // Wuda
Fuzzy // Roger Spencer
Board 4
Brandon Bush // Mark Hord
Anthony Smith // Robert Keene
AB
Board 8
Mike Hess // RC
Bug // Jay Corley
AA
Board 4
Heath // Roger Cornwell
John Balcom // Steve Sileo
Z
Board 2
Coop // Melissa
Fuzzy // Roger Spencer
Y
Board 2
Trae Kelly // David B
Mike Hess // RC
Board 3
Bug // Jay Corley
John Balcom // Steve Sileo
Board 1
Trae Kelly // David B
Bug // Jay Corley
AC
Board 3
Charles Rhodes // Johnny O
John Balcom // Steve Sileo
AD
Board 1
Bobby // Jennifer Rhodes
Bug // Jay Corley
Board 1
John Balcom // Steve Sileo
Bug // Jay Corley
AE
Board 1
Hank Hill // Matt Corley
Bug // Jay Corley

1st

  Adrian // Justin

2nd

  Bug // Jay Corley

3rd

  Hank Hill // Matt Corley

4th

  John Balcom // Steve Sileo

5th

  Charles Rhodes // Johnny O

  Bobby // Jennifer Rhodes

7th

  Mike Hess // RC

  Trae Kelly // David B

9th

  Anthony Smith // Robert Keene

  Heath // Roger Cornwell

  Coop // Melissa

  Fuzzy // Roger Spencer

13th

  Austin Condrey // Billy Day

  Rocky // Curtis

  Johnny Leach // Wuda

  Brandon Bush // Mark Hord

17th

  James Washington // Trey Weeks

  Chris Rogers // Richard Mccormick

  Kevin Dove // Mary Rose

  Bob Smith // Marty

  David Moffett // Kamryn

  Brad Garner // Melanie

  Amber Jacobs // Bill

  Gary Riner // Jimbo

25th

  Brittney // Donnie Nave

  Chad // DJ

  Austin B // Mike Courtney

  Dan Henderson // Mike Snow

  James Courtney // Matt Morton

  Davey // Tim Renz

  Allen Gusti // Charles Dodson

  Deb Stephens // Duane Vincent

33th

  Bruce A // Robbie Jerrell

  EB // Tinker

  George // Josh Lunsford

  Mark Underwood // Shawn Jacobs

  Corey Woods // Tony Rose

  James Handcock // Taylor

  Goonie // Micah Haas

  Dennis // Judy Drake

  Crump // Todd Drake

  Charles Heflin // JJ

  Gary Lapier // Rooster

Final

Adrian // Justin W vs.
Bug // Jay Corley L Board 2 14:26

Elimination Final

Bug // Jay Corley W vs.
Hank Hill // Matt Corley L Board 1 18:13

Elimination Semi-final

Bug // Jay Corley W vs.
John Balcom // Steve Sileo L Board 1 15:28

Winners Final

Adrian // Justin W vs.
Hank Hill // Matt Corley L Board 1 11:16

Elimination 8

Bug // Jay Corley W vs.
Charles Rhodes // Johnny O L Board 3 11:01

John Balcom // Steve Sileo W vs.
Bobby // Jennifer Rhodes L Board 1 11:01

Elimination 7

John Balcom // Steve Sileo W vs.
Trae Kelly // David B L Board 1 21:18

Mike Hess // RC L vs.
Bug // Jay Corley W Board 3 10:44

Winners Semi-finals

Adrian // Justin W vs.
Charles Rhodes // Johnny O L Board 3 10:44

Hank Hill // Matt Corley W vs.
Bobby // Jennifer Rhodes L Board 3 16:15

Elimination 6

Anthony Smith // Robert Keene L vs.
Mike Hess // RC W Board 8 17:35

Bug // Jay Corley W vs.
Heath // Roger Cornwell L Board 4 14:11

Fuzzy // Roger Spencer L vs.
Trae Kelly // David B W Board 2 11:08

John Balcom // Steve Sileo W vs.
Coop // Melissa L Board 2 09:00

Elimination 5

Austin Condrey // Billy Day L vs.
Anthony Smith // Robert Keene W Board 2 09:14

Fuzzy // Roger Spencer W vs.
Brandon Bush // Mark Hord L Board 4 05:56

John Balcom // Steve Sileo W vs.
Johnny Leach // Wuda L Board 5 24:04

Rocky // Curtis L vs.
Bug // Jay Corley W Board 1 13:03

Winners 3

Adrian // Justin W vs.
Trae Kelly // David B L Board 9 19:50

Bobby // Jennifer Rhodes W vs.
Mike Hess // RC L Board 3 19:45

Coop // Melissa L vs.
Charles Rhodes // Johnny O W Board 6 15:40

Heath // Roger Cornwell L vs.
Hank Hill // Matt Corley W Board 8 13:25

Elimination 4

Anthony Smith // Robert Keene W vs.
Chris Rogers // Richard Mccormick L Board 7 12:14

Austin Condrey // Billy Day W vs.
James Washington // Trey Weeks L Board 2 12:47

Bob Smith // Marty L vs.
Bug // Jay Corley W Board 6 13:10

Brad Garner // Melanie L vs.
Johnny Leach // Wuda W Board 5 17:42

Brandon Bush // Mark Hord W vs.
Gary Riner // Jimbo L Board 4 08:25

Fuzzy // Roger Spencer W vs.
Amber Jacobs // Bill L Board 7 10:32

John Balcom // Steve Sileo W vs.
David Moffett // Kamryn L Board 10 16:18

Kevin Dove // Mary Rose L vs.
Rocky // Curtis W Board 1 14:07

Elimination 3

Allen Gusti // Charles Dodson L vs.
Fuzzy // Roger Spencer W Board 11 18:26

Austin B // Mike Courtney L vs.
Kevin Dove // Mary Rose W Board 4 22:48

Bob Smith // Marty W vs.
Dan Henderson // Mike Snow L Board 9 16:21

Brittney // Donnie Nave L vs.
Austin Condrey // Billy Day W Board 2 13:57

Chad // DJ L vs.
Anthony Smith // Robert Keene W Board 12 08:28

Davey // Tim Renz L vs.
Brad Garner // Melanie W Board 5 17:26

Deb Stephens // Duane Vincent L vs.
Brandon Bush // Mark Hord W Board 14 20:11

John Balcom // Steve Sileo W vs.
James Courtney // Matt Morton L Board 15 15:36

Winners 2

Amber Jacobs // Bill L vs.
Hank Hill // Matt Corley W Board 3 10:34

Bobby // Jennifer Rhodes W vs.
Johnny Leach // Wuda L Board 2 16:57

Bug // Jay Corley L vs.
Adrian // Justin W Board 13 13:05

Charles Rhodes // Johnny O W vs.
James Washington // Trey Weeks L Board 7 12:10

Coop // Melissa W vs.
Chris Rogers // Richard Mccormick L Board 11 11:39

David Moffett // Kamryn L vs.
Mike Hess // RC W Board 7 13:12

Heath // Roger Cornwell W vs.
Gary Riner // Jimbo L Board 8 25:43

Trae Kelly // David B W vs.
Rocky // Curtis L Board 1 22:27

Elimination 2

Austin B // Mike Courtney W vs.
Mark Underwood // Shawn Jacobs L Board 11 11:52

Brandon Bush // Mark Hord W vs.
Gary Lapier // Rooster L Board 10 15:35

Brittney // Donnie Nave W vs.
Bruce A // Robbie Jerrell L Board 14 11:30

Corey Woods // Tony Rose L vs.
Dan Henderson // Mike Snow W Board 9 14:33

Crump // Todd Drake L vs.
Allen Gusti // Charles Dodson W Board 1 13:55

Davey // Tim Renz W vs.
Goonie // Micah Haas L Board 13 18:09

Dennis // Judy Drake L vs.
Brad Garner // Melanie W Board 12 11:12

EB // Tinker L vs.
Chad // DJ W Board 5 13:24

Fuzzy // Roger Spencer W vs.
Charles Heflin // JJ L Board 3 14:25

George // Josh Lunsford L vs.
Anthony Smith // Robert Keene W Board 6 15:39

John Balcom // Steve Sileo W vs.
James Handcock // Taylor L Board 15 15:08

Winners 1

Anthony Smith // Robert Keene L vs.
Bobby // Jennifer Rhodes W Board 6 13:05

Austin Condrey // Billy Day L vs.
David Moffett // Kamryn W Board 15 12:21

Bob Smith // Marty L vs.
Gary Riner // Jimbo W Board 10 11:46

Chad // DJ L vs.
Johnny Leach // Wuda W Board 5 12:38

Charles Heflin // JJ L vs.
Trae Kelly // David B W Board 3 09:33

Charles Rhodes // Johnny O W vs.
James Courtney // Matt Morton L Board 3 13:30

Chris Rogers // Richard Mccormick W vs.
Goonie // Micah Haas L Board 5 14:25

Coop // Melissa W vs.
Brad Garner // Melanie L Board 12 13:33

Dan Henderson // Mike Snow L vs.
Heath // Roger Cornwell W Board 9 07:48

Deb Stephens // Duane Vincent L vs.
Adrian // Justin W Board 2 17:36

Gary Lapier // Rooster L vs.
Bug // Jay Corley W Board 10 19:52

Hank Hill // Matt Corley W vs.
Mark Underwood // Shawn Jacobs L Board 11 05:37

James Washington // Trey Weeks W vs.
James Handcock // Taylor L Board 15 10:50

Kevin Dove // Mary Rose L vs.
Amber Jacobs // Bill W Board 4 21:22

Mike Hess // RC W vs.
Bruce A // Robbie Jerrell L Board 14 15:20

Rocky // Curtis W vs.
Allen Gusti // Charles Dodson L Board 1 10:01

Round 1

Austin B // Mike Courtney L vs.
Brad Garner // Melanie W Board 12 17:22

Brandon Bush // Mark Hord L vs.
Mike Hess // RC W Board 9 19:49

Bug // Jay Corley W vs.
Brittney // Donnie Nave L Board 2 11:00

Corey Woods // Tony Rose L vs.
James Washington // Trey Weeks W Board 11 12:34

Crump // Todd Drake L vs.
Bobby // Jennifer Rhodes W Board 6 13:32

Davey // Tim Renz L vs.
Amber Jacobs // Bill W Board 14 16:57

Fuzzy // Roger Spencer L vs.
Chad // DJ W Board 4 14:50

Hank Hill // Matt Corley W vs.
Dennis // Judy Drake L Board 13 12:44

John Balcom // Steve Sileo L vs.
Heath // Roger Cornwell W Board 8 18:07

Rocky // Curtis W vs.
George // Josh Lunsford L Board 7 17:18

Trae Kelly // David B W vs.
EB // Tinker L Board 1 14:58

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20