Cherry Bomb Blind Draw 6/23/17

Updated 11:50am

None.

None.

Steffanie Scott / Chris Sams
(bye)
Aimee Cook / Wayne Hardy
Board 16
Jenh Cardenas / Paul Warren
Charles Brennan / Mark Etheridge
(bye)
(bye)
Nigel Jeanty / Mark Lowe
Rick Cassady / David Tillery
(bye)
(bye)
Paul Willard / Michelj Wolters
William T Smith / Thomas Raymond
(bye)
(bye)
Chris Cherry / James Wilkin
Gerard Piette / Dan Finn
(bye)
(bye)
Bill Witley / Jj Lear
Romy Diana / Wally Rivera
(bye)
(bye)
Jennifer Schaffer / Kevin Spencer
Monica Tolbert / Antony Papp
(bye)
(bye)
Lee Weiss / Michael Stocum
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto
(bye)
(bye)
Adam Da Costa / JR Proctor
Greg Ganci / Jack Bullington
(bye)
(bye)
Larr Lurie / Todd Lamanna
Tara Carrillo / John Brogan
(bye)
(bye)
Sherline Moss / Patrick Hickey
Steve Glass / Glenn Knichel
(bye)
(bye)
Keith Swtizer / Rodney Clarke
Andrew Stanjones / Paul Friedrich
(bye)
(bye)
Tony T / Lori Raymond
Corey Knowles / David Llerena
(bye)
(bye)
John Van dervoot / Razz
Nick Guliford / Justin Mousch
(bye)
(bye)
Ernie Shafer / Zachary Monmal
Michael Moss / Adam Hepburn
(bye)
(bye)
Jason Belland / Jewel Cameron
Justin Schmader / Eric Sickler
(bye)
(bye)
Richie Schibler / Daniel Hisaw
Karen Evans-Macleod / George Donovan
(bye)
(bye)
Norm Fialkowsky / Andy Bowers
Mike Comiskey / Shelley Finn
(bye)
(bye)
Ryan Schmiedeknecht / Kat Doole
Robert Mitchell / Amanda McClish
(bye)
(bye)
Jim Widmayer / Robin Albury
JR Simpson / Norman Madhoo
(bye)
(bye)
Jim Kramarz / Beth Lexus
Norman Burke / Wayne Copeland
(bye)
(bye)
James Furlong / John Sheehan
Walter Spach / Daryl Dorsett
(bye)
(bye)
Connieo'Callaghan / Randy Wornstaff
Jobin Weiss / James Taylor
(bye)
(bye)
Bruce Smith / Buzz Carocci
Glen Allamon / Niki McCullough
(bye)
(bye)
Daisja Brinson / Carlos Parales
Sean Hanahran / Joey Corman
(bye)
(bye)
Chris McKeehan / David Smith
Anne Harle / Tony Mosley
(bye)
(bye)
Scott Deas / Jen Cocchi
Harold Daigle / Tucker Davey
(bye)
(bye)
Randy McCullough / Mike Werner
Michelle Wright / Jason Burton
(bye)
(bye)
Brittany Truemper / Cindy Bullington
Vicki Boulanger / Mike Neauman
(bye)
(bye)
Bob Schimansky / Eli Schiedeknect
Joe Slivan / Joe Yen
(bye)
(bye)
Tommy Evans / Jean Purgold
Al Landers / Devin McKeehan
(bye)
(bye)
Ashley Richey / Kyle Kennison
Chris Kennedy / AJ Davis
Board 1
Forrest Harris / Jennifer Stein
(bye)
Michelle Grippon/ Brandon Asato
Steffanie Scott / Chris Sams
Board 15
Aimee Cook / Wayne Hardy
Charles Brennan / Mark Etheridge
Board 10
Nigel Jeanty / Mark Lowe
Rick Cassady / David Tillery
Board 29
Paul Willard / Michelj Wolters
William T Smith / Thomas Raymond
Board 21
Chris Cherry / James Wilkin
Gerard Piette / Dan Finn
Board 8
Bill Witley / Jj Lear
Romy Diana / Wally Rivera
Board 18
Jennifer Schaffer / Kevin Spencer
Monica Tolbert / Antony Papp
Board 21
Lee Weiss / Michael Stocum
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto
Board 3
Adam Da Costa / JR Proctor
Greg Ganci / Jack Bullington
Board 30
Larr Lurie / Todd Lamanna
Tara Carrillo / John Brogan
Board 4
Sherline Moss / Patrick Hickey
Steve Glass / Glenn Knichel
Board 25
Keith Swtizer / Rodney Clarke
Andrew Stanjones / Paul Friedrich
Board 20
Tony T / Lori Raymond
Corey Knowles / David Llerena
Board 2
John Van dervoot / Razz
Nick Guliford / Justin Mousch
Board 27
Ernie Shafer / Zachary Monmal
Michael Moss / Adam Hepburn
Board 13
Jason Belland / Jewel Cameron
Justin Schmader / Eric Sickler
Board 5
Richie Schibler / Daniel Hisaw
Karen Evans-Macleod / George Donovan
Board 9
Norm Fialkowsky / Andy Bowers
Mike Comiskey / Shelley Finn
Board 19
Ryan Schmiedeknecht / Kat Doole
Robert Mitchell / Amanda McClish
Board 32
Jim Widmayer / Robin Albury
JR Simpson / Norman Madhoo
Board 28
Jim Kramarz / Beth Lexus
Norman Burke / Wayne Copeland
Board 31
James Furlong / John Sheehan
Walter Spach / Daryl Dorsett
Board 22
Connieo'Callaghan / Randy Wornstaff
Jobin Weiss / James Taylor
Board 24
Bruce Smith / Buzz Carocci
Glen Allamon / Niki McCullough
Board 7
Daisja Brinson / Carlos Parales
Sean Hanahran / Joey Corman
Board 22
Chris McKeehan / David Smith
Anne Harle / Tony Mosley
Board 14
Scott Deas / Jen Cocchi
Harold Daigle / Tucker Davey
Board 26
Randy McCullough / Mike Werner
Michelle Wright / Jason Burton
Board 15
Brittany Truemper / Cindy Bullington
Vicki Boulanger / Mike Neauman
Board 6
Bob Schimansky / Eli Schiedeknect
Joe Slivan / Joe Yen
Board 11
Tommy Evans / Jean Purgold
Al Landers / Devin McKeehan
Board 17
Ashley Richey / Kyle Kennison
Chris Kennedy / AJ Davis
Board 14
Michelle Grippon/ Brandon Asato
Aimee Cook / Wayne Hardy
Board 31
Nigel Jeanty / Mark Lowe
Paul Willard / Michelj Wolters
Board 8
Chris Cherry / James Wilkin
Gerard Piette / Dan Finn
Board 2
Romy Diana / Wally Rivera
Lee Weiss / Michael Stocum
Board 25
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto
Larr Lurie / Todd Lamanna
Board 6
Tara Carrillo / John Brogan
Keith Swtizer / Rodney Clarke
Board 10
Tony T / Lori Raymond
Corey Knowles / David Llerena
Board 1
Ernie Shafer / Zachary Monmal
Michael Moss / Adam Hepburn
Board 23
Richie Schibler / Daniel Hisaw
Norm Fialkowsky / Andy Bowers
Board 8
Mike Comiskey / Shelley Finn
Jim Widmayer / Robin Albury
Board 12
JR Simpson / Norman Madhoo
James Furlong / John Sheehan
Board 27
Walter Spach / Daryl Dorsett
Jobin Weiss / James Taylor
Board 3
Glen Allamon / Niki McCullough
Sean Hanahran / Joey Corman
Board 9
Scott Deas / Jen Cocchi
Randy McCullough / Mike Werner
Board 29
Michelle Wright / Jason Burton
Vicki Boulanger / Mike Neauman
Board 24
Tommy Evans / Jean Purgold
Ashley Richey / Kyle Kennison
Board 19
Michelle Grippon/ Brandon Asato
Nigel Jeanty / Mark Lowe
Board 10
Chris Cherry / James Wilkin
Romy Diana / Wally Rivera
Board 14
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto
Larr Lurie / Todd Lamanna
Board 29
Keith Swtizer / Rodney Clarke
Corey Knowles / David Llerena
Board 17
Michael Moss / Adam Hepburn
Norm Fialkowsky / Andy Bowers
Board 22
Jim Widmayer / Robin Albury
James Furlong / John Sheehan
Board 23
Jobin Weiss / James Taylor
Sean Hanahran / Joey Corman
Board 5
Michelle Wright / Jason Burton
Tommy Evans / Jean Purgold
Board 26
Ashley Richey / Kyle Kennison
Chris Cherry / James Wilkin
Board 13
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto
Larr Lurie / Todd Lamanna
Board 16
Michael Moss / Adam Hepburn
Jim Widmayer / Robin Albury
Board 24
Jobin Weiss / James Taylor
Michelle Wright / Jason Burton
Board 18
Tommy Evans / Jean Purgold
Chris Cherry / James Wilkin
Board 10
Larr Lurie / Todd Lamanna
Jim Widmayer / Robin Albury
Board 12
Tommy Evans / Jean Purgold
Chris Cherry / James Wilkin
Board 12
Tommy Evans / Jean Purgold
Tommy Evans / Jean Purgold

Final

Chris Cherry / James Wilkin L vs.
Tommy Evans / Jean Purgold W Board 12 21:58

Semi-finals

Chris Cherry / James Wilkin W vs.
Larr Lurie / Todd Lamanna L Board 10 48:59

Jim Widmayer / Robin Albury L vs.
Tommy Evans / Jean Purgold W Board 12 36:32

Quarter-finals

Chris Cherry / James Wilkin W vs.
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto L Board 13 19:42

Jim Widmayer / Robin Albury W vs.
Jobin Weiss / James Taylor L Board 24 21:38

Larr Lurie / Todd Lamanna W vs.
Michael Moss / Adam Hepburn L Board 16 28:28

Michelle Wright / Jason Burton L vs.
Tommy Evans / Jean Purgold W Board 18 27:09

Round 4

Corey Knowles / David Llerena L vs.
Michael Moss / Adam Hepburn W Board 17 28:47

James Furlong / John Sheehan L vs.
Jobin Weiss / James Taylor W Board 23 24:20

Larr Lurie / Todd Lamanna W vs.
Keith Swtizer / Rodney Clarke L Board 29 23:19

Nigel Jeanty / Mark Lowe L vs.
Chris Cherry / James Wilkin W Board 10 38:50

Norm Fialkowsky / Andy Bowers L vs.
Jim Widmayer / Robin Albury W Board 22 15:44

Romy Diana / Wally Rivera L vs.
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto W Board 14 33:44

Sean Hanahran / Joey Corman L vs.
Michelle Wright / Jason Burton W Board 5 33:58

Tommy Evans / Jean Purgold W vs.
Ashley Richey / Kyle Kennison L Board 26 37:33

Round 3

Aimee Cook / Wayne Hardy L vs.
Nigel Jeanty / Mark Lowe W Board 31 28:10

Ashley Richey / Kyle Kennison W vs.
Michelle Grippon/ Brandon Asato L Board 19 19:49

Corey Knowles / David Llerena W vs.
Ernie Shafer / Zachary Monmal L Board 1 31:49

Gerard Piette / Dan Finn L vs.
Romy Diana / Wally Rivera W Board 2 28:31

James Furlong / John Sheehan W vs.
Walter Spach / Daryl Dorsett L Board 27 34:10

Jim Widmayer / Robin Albury W vs.
JR Simpson / Norman Madhoo L Board 12 20:08

Jobin Weiss / James Taylor W vs.
Glen Allamon / Niki McCullough L Board 3 40:01

Keith Swtizer / Rodney Clarke W vs.
Tony T / Lori Raymond L Board 10 26:00

Larr Lurie / Todd Lamanna W vs.
Tara Carrillo / John Brogan L Board 6 38:10

Lee Weiss / Michael Stocum L vs.
Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto W Board 25 50:48

Michael Moss / Adam Hepburn W vs.
Richie Schibler / Daniel Hisaw L Board 23 29:36

Norm Fialkowsky / Andy Bowers W vs.
Mike Comiskey / Shelley Finn L Board 8 44:10

Paul Willard / Michelj Wolters L vs.
Chris Cherry / James Wilkin W Board 8 33:02

Randy McCullough / Mike Werner L vs.
Michelle Wright / Jason Burton W Board 29 41:42

Sean Hanahran / Joey Corman W vs.
Scott Deas / Jen Cocchi L Board 9 27:34

Vicki Boulanger / Mike Neauman L vs.
Tommy Evans / Jean Purgold W Board 24 26:48

Round 2

Al Landers / Devin McKeehan L vs.
Ashley Richey / Kyle Kennison W Board 17 30:22

Andrew Stanjones / Paul Friedrich L vs.
Tony T / Lori Raymond W Board 20 30:10

Anne Harle / Tony Mosley L vs.
Scott Deas / Jen Cocchi W Board 14 41:24

Charles Brennan / Mark Etheridge L vs.
Nigel Jeanty / Mark Lowe W Board 10 40:06

Chris Kennedy / AJ Davis L vs.
Michelle Grippon/ Brandon Asato W Board 14 44:55

Corey Knowles / David Llerena W vs.
John Van dervoot / Razz L Board 2 26:57

Gerard Piette / Dan Finn W vs.
Bill Witley / Jj Lear L Board 8 49:20

Glen Allamon / Niki McCullough W vs.
Daisja Brinson / Carlos Parales L Board 7 30:40

Greg Ganci / Jack Bullington L vs.
Larr Lurie / Todd Lamanna W Board 30 01:00:00

Harold Daigle / Tucker Davey L vs.
Randy McCullough / Mike Werner W Board 26 34:18

Jobin Weiss / James Taylor W vs.
Bruce Smith / Buzz Carocci L Board 24 40:16

Joe Slivan / Joe Yen L vs.
Tommy Evans / Jean Purgold W Board 11 40:19

JR Simpson / Norman Madhoo W vs.
Jim Kramarz / Beth Lexus L Board 28 32:28

Justin Schmader / Eric Sickler L vs.
Richie Schibler / Daniel Hisaw W Board 5 45:22

Karen Evans-Macleod / George Donovan L vs.
Norm Fialkowsky / Andy Bowers W Board 9 22:28

Ken Spoonhoward / Geordie Aogosto W vs.
Adam Da Costa / JR Proctor L Board 3 25:22

Michael Moss / Adam Hepburn W vs.
Jason Belland / Jewel Cameron L Board 13 32:34

Michelle Wright / Jason Burton W vs.
Brittany Truemper / Cindy Bullington L Board 15 26:29

Mike Comiskey / Shelley Finn W vs.
Ryan Schmiedeknecht / Kat Doole L Board 19 30:44

Monica Tolbert / Antony Papp L vs.
Lee Weiss / Michael Stocum W Board 21 57:38

Nick Guliford / Justin Mousch L vs.
Ernie Shafer / Zachary Monmal W Board 27 36:38

Norman Burke / Wayne Copeland L vs.
James Furlong / John Sheehan W Board 31 27:35

Rick Cassady / David Tillery L vs.
Paul Willard / Michelj Wolters W Board 29 43:37

Robert Mitchell / Amanda McClish L vs.
Jim Widmayer / Robin Albury W Board 32 25:11

Romy Diana / Wally Rivera W vs.
Jennifer Schaffer / Kevin Spencer L Board 18 34:38

Sean Hanahran / Joey Corman W vs.
Chris McKeehan / David Smith L Board 22 28:13

Steffanie Scott / Chris Sams L vs.
Aimee Cook / Wayne Hardy W Board 15 32:39

Steve Glass / Glenn Knichel L vs.
Keith Swtizer / Rodney Clarke W Board 25 29:15

Tara Carrillo / John Brogan W vs.
Sherline Moss / Patrick Hickey L Board 4 44:41

Vicki Boulanger / Mike Neauman W vs.
Bob Schimansky / Eli Schiedeknect L Board 6 40:52

Walter Spach / Daryl Dorsett W vs.
Connieo'Callaghan / Randy Wornstaff L Board 22 40:35

William T Smith / Thomas Raymond L vs.
Chris Cherry / James Wilkin W Board 21 36:11

Round 1

Aimee Cook / Wayne Hardy W vs.
Jenh Cardenas / Paul Warren L Board 16 45:27

Chris Kennedy / AJ Davis W vs.
Forrest Harris / Jennifer Stein L Board 1 48:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20