Person County Cornhole Tournament B

Updated 7:01pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Sappony (1)
(bye) (16)
L&M (9)
7
Team Carolina (8)
Matts Trucking (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Mo & Curley (4)
Corn Stalkers (3)
(bye) (14)
CRG (11)
6
Playmakers (6)
Jager Bombs (7)
6
Wilkerson Body (10)
(bye) (15)
Good Ol boys (2)
Sappony (1)
A
5
Team Carolina (8)
Matts Trucking (5)
B
5
Mo & Curley (4)
Corn Stalkers (3)
C
6
Playmakers (6)
Wilkerson Body (10)
D
6
Good Ol boys (2)
Sappony (1)
E
5
Mo & Curley (4)
Corn Stalkers (3)
F
6
Good Ol boys (2)
Sappony (1)
G
5
Corn Stalkers (3)
Sappony (1)
7
Good Ol boys (2)
Good Ol boys (2)
5
Sappony (1)
Good Ol boys (2)
(bye) (16)
L&M (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
CRG (11)
Jager Bombs (7)
(bye) (15)
L&M (9)
D
7
Wilkerson Body (10)
(bye) (13)
C
Playmakers (6)
CRG (11)
B
5
Matts Trucking (5)
Jager Bombs (7)
A
5
Team Carolina (8)
L&M (9)
7
Playmakers (6)
Matts Trucking (5)
6
Team Carolina (8)
Playmakers (6)
E
7
Mo & Curley (4)
Team Carolina (8)
F
6
Good Ol boys (2)
Mo & Curley (4)
7
Good Ol boys (2)
Good Ol boys (2)
G
6
Corn Stalkers (3)
Good Ol boys (2)

1st

  Good Ol boys (2)

2nd

  Sappony (1)

3rd

  Corn Stalkers (3)

4th

  Mo & Curley (4)

5th

  Playmakers (6)

  Team Carolina (8)

7th

  L&M (9)

  Matts Trucking (5)

9th

  Wilkerson Body (10)

  (bye) (13)

  CRG (11)

  Jager Bombs (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Good Ol boys (2) W vs.
Sappony (1) L 5 00:07

Final

Sappony (1) L vs.
Good Ol boys (2) W 7 02:21:17

Elimination Final

Good Ol boys (2) W vs.
Corn Stalkers (3) L 6 14:31

Elimination Semi-final

Mo & Curley (4) L vs.
Good Ol boys (2) W 7 13:56

Winners Final

Sappony (1) W vs.
Corn Stalkers (3) L 5 20:28

Elimination 4

Playmakers (6) L vs.
Mo & Curley (4) W 7 13:05

Team Carolina (8) L vs.
Good Ol boys (2) W 6 13:27

Elimination 3

L&M (9) L vs.
Playmakers (6) W 7 16:45

Matts Trucking (5) L vs.
Team Carolina (8) W 6 15:25

Winners Semi-finals

Corn Stalkers (3) W vs.
Good Ol boys (2) L 6 19:19

Sappony (1) W vs.
Mo & Curley (4) L 5 12:11

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Playmakers (6) W 24:37

CRG (11) L vs.
Matts Trucking (5) W 5 00:05

Jager Bombs (7) L vs.
Team Carolina (8) W 5 00:07

L&M (9) W vs.
Wilkerson Body (10) L 7 00:04

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 21:53

(bye) (14) L vs.
CRG (11) W 08:21

(bye) (16) L vs.
L&M (9) W 30:15

Jager Bombs (7) W vs.
(bye) (15) L 11:18

Winners 1

Corn Stalkers (3) W vs.
Playmakers (6) L 6 12:29

Matts Trucking (5) L vs.
Mo & Curley (4) W 5 16:59

Sappony (1) W vs.
Team Carolina (8) L 5 13:27

Wilkerson Body (10) L vs.
Good Ol boys (2) W 6 00:04

Round 1

(bye) (13) L vs.
Mo & Curley (4) W 21:53

(bye) (15) L vs.
Good Ol boys (2) W 21:53

Corn Stalkers (3) W vs.
(bye) (14) L 21:53

CRG (11) L vs.
Playmakers (6) W 6 00:05

Jager Bombs (7) L vs.
Wilkerson Body (10) W 6 00:08

L&M (9) L vs.
Team Carolina (8) W 7 18:48

Matts Trucking (5) W vs.
(bye) (12) L 21:53

Sappony (1) W vs.
(bye) (16) L 21:53

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20