ACO Major #3 Season 13 Champaign Ill Co Ed

Updated 3:19pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Zocklein/Wilcher (1)
(bye) (16)
Jones/Beason (9)
2
English/English (8)
Wiley/Miller (5)
4
Ranek/Mushill (12)
(bye) (13)
Coy/Windsor (4)
Sowers/Sowers (3)
(bye) (14)
Kase/Westlund (11)
1
Mathis/Mathis (6)
Webb/Caldwell (7)
6
Kimrey/Kimrey (10)
(bye) (15)
Dover/Jacques (2)
Zocklein/Wilcher (1)
A
5
English/English (8)
Wiley/Miller (5)
B
2
Coy/Windsor (4)
Sowers/Sowers (3)
C
4
Mathis/Mathis (6)
Webb/Caldwell (7)
D
3
Dover/Jacques (2)
Zocklein/Wilcher (1)
E
5
Coy/Windsor (4)
Mathis/Mathis (6)
F
6
Dover/Jacques (2)
Coy/Windsor (4)
G
Center Court
Dover/Jacques (2)
Coy/Windsor (4)
4
Dover/Jacques (2)
Coy/Windsor (4)
(bye) (16)
Jones/Beason (9)
Ranek/Mushill (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Kase/Westlund (11)
Kimrey/Kimrey (10)
(bye) (15)
Jones/Beason (9)
D
4
Webb/Caldwell (7)
Ranek/Mushill (12)
C
1
Sowers/Sowers (3)
Kase/Westlund (11)
B
3
Wiley/Miller (5)
Kimrey/Kimrey (10)
A
2
English/English (8)
Jones/Beason (9)
1
Ranek/Mushill (12)
Wiley/Miller (5)
2
English/English (8)
Jones/Beason (9)
E
Center Court
Zocklein/Wilcher (1)
English/English (8)
F
3
Mathis/Mathis (6)
Zocklein/Wilcher (1)
2
Mathis/Mathis (6)
Zocklein/Wilcher (1)
G
1
Dover/Jacques (2)
Dover/Jacques (2)

1st

  Coy/Windsor (4)

2nd

  Dover/Jacques (2)

3rd

  Zocklein/Wilcher (1)

4th

  Mathis/Mathis (6)

5th

  Jones/Beason (9)

  English/English (8)

7th

  Ranek/Mushill (12)

  Wiley/Miller (5)

9th

  Webb/Caldwell (7)

  Sowers/Sowers (3)

  Kase/Westlund (11)

  Kimrey/Kimrey (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Coy/Windsor (4) W vs.
Dover/Jacques (2) L 4 16:45

Elimination Final

Zocklein/Wilcher (1) L vs.
Dover/Jacques (2) W 1 14:14

Elimination Semi-final

Zocklein/Wilcher (1) W vs.
Mathis/Mathis (6) L 2 18:49

Winners Final

Coy/Windsor (4) W vs.
Dover/Jacques (2) L Center Court 18:09

Elimination 4

English/English (8) L vs.
Mathis/Mathis (6) W 3 10:35

Jones/Beason (9) L vs.
Zocklein/Wilcher (1) W Center Court 20:31

Elimination 3

Jones/Beason (9) W vs.
Ranek/Mushill (12) L 1 18:18

Wiley/Miller (5) L vs.
English/English (8) W 2 11:19

Winners Semi-finals

Mathis/Mathis (6) L vs.
Dover/Jacques (2) W 6 10:03

Zocklein/Wilcher (1) L vs.
Coy/Windsor (4) W 5 26:44

Elimination 2

Jones/Beason (9) W vs.
Webb/Caldwell (7) L 4 17:28

Kase/Westlund (11) L vs.
Wiley/Miller (5) W 3 16:40

Kimrey/Kimrey (10) L vs.
English/English (8) W 2 21:00

Ranek/Mushill (12) W vs.
Sowers/Sowers (3) L 1 25:52

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Kase/Westlund (11) W 08:32

(bye) (16) L vs.
Jones/Beason (9) W 03:37

Kimrey/Kimrey (10) W vs.
(bye) (15) L 01:33

Ranek/Mushill (12) W vs.
(bye) (13) L 07:01

Winners 1

Sowers/Sowers (3) L vs.
Mathis/Mathis (6) W 4 14:13

Webb/Caldwell (7) L vs.
Dover/Jacques (2) W 3 14:44

Wiley/Miller (5) L vs.
Coy/Windsor (4) W 2 09:26

Zocklein/Wilcher (1) W vs.
English/English (8) L 5 15:18

Round 1

(bye) (13) L vs.
Coy/Windsor (4) W 48:49

(bye) (15) L vs.
Dover/Jacques (2) W 48:48

Jones/Beason (9) L vs.
English/English (8) W 2 13:10

Kase/Westlund (11) L vs.
Mathis/Mathis (6) W 1 18:34

Sowers/Sowers (3) W vs.
(bye) (14) L 48:48

Webb/Caldwell (7) W vs.
Kimrey/Kimrey (10) L 6 11:24

Wiley/Miller (5) W vs.
Ranek/Mushill (12) L 4 17:31

Zocklein/Wilcher (1) W vs.
(bye) (16) L 48:48

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20