District126

Updated 5:21pm

None.

Elimination Final

EL-1 Devan Huge LORA (1) vs.
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)

Scroll to the right to view bracket. →

EL-1 Devan Huge LORA (1)
4
MA-4 Nick Randall ASHL (16)
WA-3 Conner Lance BRUN (9)
1
OC-2 Sean Rosen ORCL (8)
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
4
OC-3 Andrew Lang TSFD (12)
EL-4 Zach Krantz AVLA (13)
1
MA-1 Kyle Letner CLOV (4)
OC-1 J.T. Port WHIT (3)
2
WA-4 Peyton Davis BREC (14)
MA-3 Colin Greenberg WOOS (11)
4
EL-2 David Barrett SEDW (6)
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)
3
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10)
OC-4 Evan Thomas PBRG (15)
1
WA-5 Ethan Cashman MEDI (2)
EL-1 Devan Huge LORA (1)
A
1
OC-2 Sean Rosen ORCL (8)
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
B
2
MA-1 Kyle Letner CLOV (4)
OC-1 J.T. Port WHIT (3)
C
3
EL-2 David Barrett SEDW (6)
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)
D
4
OC-4 Evan Thomas PBRG (15)
EL-1 Devan Huge LORA (1)
E
2
MA-1 Kyle Letner CLOV (4)
EL-2 David Barrett SEDW (6)
F
3
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)
MA-1 Kyle Letner CLOV (4)
G
1
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)
MA-1 Kyle Letner CLOV (4)
MA-4 Nick Randall ASHL (16)
1
WA-3 Conner Lance BRUN (9)
OC-3 Andrew Lang TSFD (12)
2
EL-4 Zach Krantz AVLA (13)
WA-4 Peyton Davis BREC (14)
3
MA-3 Colin Greenberg WOOS (11)
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10)
4
WA-5 Ethan Cashman MEDI (2)
WA-3 Conner Lance BRUN (9)
D
1
OC-4 Evan Thomas PBRG (15)
OC-3 Andrew Lang TSFD (12)
C
2
OC-1 J.T. Port WHIT (3)
MA-3 Colin Greenberg WOOS (11)
B
3
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10)
A
4
OC-2 Sean Rosen ORCL (8)
WA-3 Conner Lance BRUN (9)
1
OC-1 J.T. Port WHIT (3)
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
4
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10)
OC-1 J.T. Port WHIT (3)
E
3
EL-1 Devan Huge LORA (1)
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
F
4
EL-2 David Barrett SEDW (6)
EL-1 Devan Huge LORA (1)
2
WA-2 Dustin Bolger STRO (5)
EL-1 Devan Huge LORA (1)
G
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7)

4th

  WA-2 Dustin Bolger STRO (5)

5th

  OC-1 J.T. Port WHIT (3)

  EL-2 David Barrett SEDW (6)

7th

  WA-3 Conner Lance BRUN (9)

  EL-3 Derek Schreiber NOOL (10)

9th

  OC-4 Evan Thomas PBRG (15)

  OC-3 Andrew Lang TSFD (12)

  MA-3 Colin Greenberg WOOS (11)

  OC-2 Sean Rosen ORCL (8)

13th

  MA-4 Nick Randall ASHL (16)

  EL-4 Zach Krantz AVLA (13)

  WA-4 Peyton Davis BREC (14)

  WA-5 Ethan Cashman MEDI (2)

Elimination Semi-final

EL-1 Devan Huge LORA (1) W vs.
WA-2 Dustin Bolger STRO (5) L 2 01:45:11

Winners Final

MA-1 Kyle Letner CLOV (4) W vs.
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7) L 1 01:45:31

Elimination 4

OC-1 J.T. Port WHIT (3) L vs.
EL-1 Devan Huge LORA (1) W 3 42:32

WA-2 Dustin Bolger STRO (5) W vs.
EL-2 David Barrett SEDW (6) L 4 55:54

Elimination 3

WA-2 Dustin Bolger STRO (5) W vs.
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10) L 4 21:02:13

WA-3 Conner Lance BRUN (9) L vs.
OC-1 J.T. Port WHIT (3) W 1 00:55

Winners Semi-finals

EL-1 Devan Huge LORA (1) L vs.
MA-1 Kyle Letner CLOV (4) W 2 21:00:07

EL-2 David Barrett SEDW (6) L vs.
MA-2 Adaveon Ward MSEN (7) W 3 21:00:42

Elimination 2

EL-3 Derek Schreiber NOOL (10) W vs.
OC-2 Sean Rosen ORCL (8) L 4 00:33

MA-3 Colin Greenberg WOOS (11) L vs.
WA-2 Dustin Bolger STRO (5) W 3 00:28

OC-3 Andrew Lang TSFD (12) L vs.
OC-1 J.T. Port WHIT (3) W 2 00:37

WA-3 Conner Lance BRUN (9) W vs.
OC-4 Evan Thomas PBRG (15) L 1 00:40

Elimination 1

EL-3 Derek Schreiber NOOL (10) W vs.
WA-5 Ethan Cashman MEDI (2) L 4 01:01

MA-4 Nick Randall ASHL (16) L vs.
WA-3 Conner Lance BRUN (9) W 1 00:31

OC-3 Andrew Lang TSFD (12) W vs.
EL-4 Zach Krantz AVLA (13) L 2 00:50

WA-4 Peyton Davis BREC (14) L vs.
MA-3 Colin Greenberg WOOS (11) W 3 00:55

Winners 1

EL-1 Devan Huge LORA (1) W vs.
OC-2 Sean Rosen ORCL (8) L 1 09:18:45

MA-2 Adaveon Ward MSEN (7) W vs.
OC-4 Evan Thomas PBRG (15) L 4 09:28:32

OC-1 J.T. Port WHIT (3) L vs.
EL-2 David Barrett SEDW (6) W 3 09:20:14

WA-2 Dustin Bolger STRO (5) L vs.
MA-1 Kyle Letner CLOV (4) W 2 09:19:01

Round 1

EL-1 Devan Huge LORA (1) W vs.
MA-4 Nick Randall ASHL (16) L 4 00:31

EL-4 Zach Krantz AVLA (13) L vs.
MA-1 Kyle Letner CLOV (4) W 1 00:48

MA-2 Adaveon Ward MSEN (7) W vs.
EL-3 Derek Schreiber NOOL (10) L 3 03:56

MA-3 Colin Greenberg WOOS (11) L vs.
EL-2 David Barrett SEDW (6) W 4 02:42

OC-1 J.T. Port WHIT (3) W vs.
WA-4 Peyton Davis BREC (14) L 2 01:27

OC-4 Evan Thomas PBRG (15) W vs.
WA-5 Ethan Cashman MEDI (2) L 1 04:16

WA-2 Dustin Bolger STRO (5) W vs.
OC-3 Andrew Lang TSFD (12) L 4 01:24

WA-3 Conner Lance BRUN (9) L vs.
OC-2 Sean Rosen ORCL (8) W 1 00:59

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20