TCL - Puyear Benefit Beginner Tournament

Updated 1:15pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
(bye)
Brian McCuistion/ Michael Puyear
5 Weather Tech
Mandy Hernandez/ Billy Johnston
Russell Strohman/ Josh Greathouse
(bye)
(bye)
Richard Simpson/ Chris Leighton
Gary Aven/ Alex Guvera
(bye)
Daryl Neveling/ Bobby Isbell
6 Hukill Family
Jake Watson/ Rodney Baggett
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
1 Voltricity
Danny Townley/ Brandon Brewer
(bye)
Gustavo Vega/ Brock Everett
Paul Hillman/ Robert Seidel
(bye)
Rob Beard/ Drue Eldridge
4 Advanced Fabricators
Joseph Svoboda/ Casey McAllister
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez
(bye)
(bye)
Jeff Manley/ David McNickel
Todd Bennett/ Chet Trammell
(bye)
(bye)
Corey Holbtook/Sammy Soto
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
2 KB Plumbimg
Braxton Hoover/ Brennan Romero
(bye)
Mark McCoy / Blaine Ralston
Toby O’Neal/ Talley O’Neal
(bye)
Jordan Black/ Kenny Welchert
3 Advanced Fence
Eric Herrick/ Brian Jones
Bye
(bye)
(bye)
Ben Thomas/ Jackson Griffin
Bubba Torres/ Chad Holley
(bye)
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo
7 Forney Air
Shawn Watson/ Rodney Currin
Andy Littlejohn/ Josh Elliot
2 KB Plumbimg
Joey Foster/ River Foster
(bye)
Jacob Thomas/ Keith Vinson
Tina Allman/ Sheila Lobdell
(bye)
Dennis Perry/ Rainee Perry
4 Advanced Fabricators
Lewis Oliver/ Scott McCoy
Bill Jones/ Ken Thompson
5 Weather Tech
Trevarh Badgett/ Gabe Cortez
(bye)
Aaron Landers/ Steve Hestwood
Jody Begano/ Rickey Jenkins
(bye)
(bye)
Melodee O’Neal/ Trey Felts
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
7 Forney Air
Bo Cox/ Chauncey Payne
(bye)
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
A
1 Voltricity
Mandy Hernandez/ Billy Johnston
Russell Strohman/ Josh Greathouse
B
3 Advanced Fence
Richard Simpson/ Chris Leighton
Gary Aven/ Alex Guvera
C
2 KB Plumbimg
Daryl Neveling/ Bobby Isbell
Danny Townley/ Brandon Brewer
D
1 Voltricity
Gustavo Vega/ Brock Everett
Paul Hillman/ Robert Seidel
E
5 Weather Tech
Rob Beard/ Drue Eldridge
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez
F
4 Advanced Fabricators
Jeff Manley/ David McNickel
Todd Bennett/ Chet Trammell
G
3 Advanced Fence
Corey Holbtook/Sammy Soto
Braxton Hoover/ Brennan Romero
H
7 Forney Air
Mark McCoy / Blaine Ralston
Toby O’Neal/ Talley O’Neal
I
6 Hukill Family
Eric Herrick/ Brian Jones
Bye
J
4 Advanced Fabricators
Ben Thomas/ Jackson Griffin
Bubba Torres/ Chad Holley
K
5 Weather Tech
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo
Andy Littlejohn/ Josh Elliot
L
4 Advanced Fabricators
Jacob Thomas/ Keith Vinson
Tina Allman/ Sheila Lobdell
M
1 Voltricity
Lewis Oliver/ Scott McCoy
Trevarh Badgett/ Gabe Cortez
N
6 Hukill Family
Aaron Landers/ Steve Hestwood
Jody Begano/ Rickey Jenkins
O
6 Hukill Family
Melodee O’Neal/ Trey Felts
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
P
2 KB Plumbimg
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
Q
7 Forney Air
Richard Simpson/ Chris Leighton
Daryl Neveling/ Bobby Isbell
R
5 Weather Tech
Danny Townley/ Brandon Brewer
Rob Beard/ Drue Eldridge
S
7 Forney Air
Jeff Manley/ David McNickel
Corey Holbtook/Sammy Soto
T
3 Advanced Fence
Mark McCoy / Blaine Ralston
Toby O’Neal/ Talley O’Neal
U
6 Hukill Family
Ben Thomas/ Jackson Griffin
Bubba Torres/ Chad Holley
V
4 Advanced Fabricators
Jacob Thomas/ Keith Vinson
Tina Allman/ Sheila Lobdell
W
1 Voltricity
Aaron Landers/ Steve Hestwood
Jody Begano/ Rickey Jenkins
X
2 KB Plumbimg
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
Y
6 Hukill Family
Danny Townley/ Brandon Brewer
Jeff Manley/ David McNickel
Z
3 Advanced Fence
Mark McCoy / Blaine Ralston
Toby O’Neal/ Talley O’Neal
AA
4 Advanced Fabricators
Bubba Torres/ Chad Holley
Aaron Landers/ Steve Hestwood
AB
3 Advanced Fence
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
AC
2 KB Plumbimg
Mark McCoy / Blaine Ralston
Bubba Torres/ Chad Holley
AD
1 Voltricity
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
Mark McCoy / Blaine Ralston
AE
4 Advanced Fabricators
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
Mark McCoy / Blaine Ralston
5 Weather Tech
Bubba Torres/ Chad Holley
Mark McCoy / Blaine Ralston
(bye)
Brian McCuistion/ Michael Puyear
(bye)
(bye)
(bye)
Jake Watson/ Rodney Baggett
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
(bye)
(bye)
Joseph Svoboda/ Casey McAllister
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
(bye)
(bye)
Jordan Black/ Kenny Welchert
(bye)
(bye)
(bye)
Shawn Watson/ Rodney Currin
Joey Foster/ River Foster
(bye)
(bye)
Dennis Perry/ Rainee Perry
Bill Jones/ Ken Thompson
(bye)
(bye)
(bye)
Bo Cox/ Chauncey Payne
(bye)
Brian McCuistion/ Michael Puyear
P
5 Weather Tech
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
(bye)
O
Melodee O’Neal/ Trey Felts
Jake Watson/ Rodney Baggett
N
3 Advanced Fence
Trevarh Badgett/ Gabe Cortez
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
M
1 Voltricity
Lewis Oliver/ Scott McCoy
Joseph Svoboda/ Casey McAllister
L
7 Forney Air
Andy Littlejohn/ Josh Elliot
(bye)
K
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo
(bye)
J
Bye
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
I
1 Voltricity
Eric Herrick/ Brian Jones
Jordan Black/ Kenny Welchert
H
6 Hukill Family
Braxton Hoover/ Brennan Romero
(bye)
G
Todd Bennett/ Chet Trammell
Shawn Watson/ Rodney Currin
F
3 Advanced Fence
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez
Joey Foster/ River Foster
E
4 Advanced Fabricators
Paul Hillman/ Robert Seidel
Dennis Perry/ Rainee Perry
D
5 Weather Tech
Gustavo Vega/ Brock Everett
Bill Jones/ Ken Thompson
C
2 KB Plumbimg
Gary Aven/ Alex Guvera
(bye)
B
Russell Strohman/ Josh Greathouse
Bo Cox/ Chauncey Payne
A
1 Voltricity
Mandy Hernandez/ Billy Johnston
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
7 Forney Air
Melodee O’Neal/ Trey Felts
Jake Watson/ Rodney Baggett
5 Weather Tech
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
Andy Littlejohn/ Josh Elliot
2 KB Plumbimg
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo
Bye
5 Weather Tech
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
Braxton Hoover/ Brennan Romero
4 Advanced Fabricators
Todd Bennett/ Chet Trammell
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez
3 Advanced Fence
Paul Hillman/ Robert Seidel
Dennis Perry/ Rainee Perry
6 Hukill Family
Gary Aven/ Alex Guvera
Russell Strohman/ Josh Greathouse
4 Advanced Fabricators
Bo Cox/ Chauncey Payne
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
T
1 Voltricity
Corey Holbtook/Sammy Soto
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
S
6 Hukill Family
Rob Beard/ Drue Eldridge
Andy Littlejohn/ Josh Elliot
R
1 Voltricity
Daryl Neveling/ Bobby Isbell
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
Q
4 Advanced Fabricators
Richard Simpson/ Chris Leighton
Braxton Hoover/ Brennan Romero
X
5 Weather Tech
Jody Begano/ Rickey Jenkins
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez
W
7 Forney Air
Tina Allman/ Sheila Lobdell
Gary Aven/ Alex Guvera
V
7 Forney Air
Jacob Thomas/ Keith Vinson
Bo Cox/ Chauncey Payne
U
5 Weather Tech
Ben Thomas/ Jackson Griffin
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
2 KB Plumbimg
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim
Daryl Neveling/ Bobby Isbell
1 Voltricity
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
Braxton Hoover/ Brennan Romero
6 Hukill Family
Tina Allman/ Sheila Lobdell
Gary Aven/ Alex Guvera
5 Weather Tech
Bo Cox/ Chauncey Payne
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox
AB
3 Advanced Fence
Aaron Landers/ Steve Hestwood
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
AA
7 Forney Air
Toby O’Neal/ Talley O’Neal
Braxton Hoover/ Brennan Romero
Z
2 KB Plumbimg
Jeff Manley/ David McNickel
Bo Cox/ Chauncey Payne
Y
4 Advanced Fabricators
Danny Townley/ Brandon Brewer
Aaron Landers/ Steve Hestwood
7 Forney Air
Antonio Carrillo/ Donnie Drake
Braxton Hoover/ Brennan Romero
3 Advanced Fence
Danny Townley/ Brandon Brewer
Aaron Landers/ Steve Hestwood
AC
4 Advanced Fabricators
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
Danny Townley/ Brandon Brewer
AD
5 Weather Tech
Bubba Torres/ Chad Holley
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina
5 Weather Tech
Bubba Torres/ Chad Holley
Bubba Torres/ Chad Holley
AE
5 Weather Tech
Aaron Edwards/ Joe Don Jones
Bubba Torres/ Chad Holley

1st

  Mark McCoy / Blaine Ralston

2nd

  Bubba Torres/ Chad Holley

3rd

  Aaron Edwards/ Joe Don Jones

4th

  Brian Pruitt/ Jacob Aquilina

5th

  Aaron Landers/ Steve Hestwood

  Danny Townley/ Brandon Brewer

7th

  Antonio Carrillo/ Donnie Drake

  Braxton Hoover/ Brennan Romero

9th

  Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox

  Toby O’Neal/ Talley O’Neal

  Jeff Manley/ David McNickel

  Bo Cox/ Chauncey Payne

13th

  Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim

  Daryl Neveling/ Bobby Isbell

  Tina Allman/ Sheila Lobdell

  Gary Aven/ Alex Guvera

17th

  Corey Holbtook/Sammy Soto

  Rob Beard/ Drue Eldridge

  Andy Littlejohn/ Josh Elliot

  Richard Simpson/ Chris Leighton

  Jody Begano/ Rickey Jenkins

  Cassie Kraemer/ Nugget Martinez

  Jacob Thomas/ Keith Vinson

  Ben Thomas/ Jackson Griffin

25th

  Melodee O’Neal/ Trey Felts

  Jake Watson/ Rodney Baggett

  Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo

  Bye

  Todd Bennett/ Chet Trammell

  Paul Hillman/ Robert Seidel

  Dennis Perry/ Rainee Perry

  Russell Strohman/ Josh Greathouse

33th

  Brian McCuistion/ Michael Puyear

  Trevarh Badgett/ Gabe Cortez

  Lewis Oliver/ Scott McCoy

  Joseph Svoboda/ Casey McAllister

  Eric Herrick/ Brian Jones

  Jordan Black/ Kenny Welchert

  Shawn Watson/ Rodney Currin

  Joey Foster/ River Foster

  Gustavo Vega/ Brock Everett

  Bill Jones/ Ken Thompson

  Mandy Hernandez/ Billy Johnston

Final

Mark McCoy / Blaine Ralston W vs.
Bubba Torres/ Chad Holley L 5 Weather Tech 11:53

Elimination Final

Bubba Torres/ Chad Holley W vs.
Aaron Edwards/ Joe Don Jones L 5 Weather Tech 08:55

Elimination Semi-final

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina L vs.
Bubba Torres/ Chad Holley W 5 Weather Tech 19:20

Winners Final

Mark McCoy / Blaine Ralston W vs.
Aaron Edwards/ Joe Don Jones L 4 Advanced Fabricators 12:31

Elimination 8

Aaron Landers/ Steve Hestwood L vs.
Brian Pruitt/ Jacob Aquilina W 4 Advanced Fabricators 18:19

Danny Townley/ Brandon Brewer L vs.
Bubba Torres/ Chad Holley W 5 Weather Tech 14:33

Elimination 7

Aaron Landers/ Steve Hestwood W vs.
Antonio Carrillo/ Donnie Drake L 7 Forney Air 17:02

Braxton Hoover/ Brennan Romero L vs.
Danny Townley/ Brandon Brewer W 3 Advanced Fence 17:32

Winners Semi-finals

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina L vs.
Mark McCoy / Blaine Ralston W 2 KB Plumbimg 12:46

Bubba Torres/ Chad Holley L vs.
Aaron Edwards/ Joe Don Jones W 1 Voltricity 16:13

Elimination 6

Antonio Carrillo/ Donnie Drake W vs.
Toby O’Neal/ Talley O’Neal L 7 Forney Air 17:30

Bo Cox/ Chauncey Payne L vs.
Danny Townley/ Brandon Brewer W 4 Advanced Fabricators 13:59

Braxton Hoover/ Brennan Romero W vs.
Jeff Manley/ David McNickel L 2 KB Plumbimg 17:57

Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox L vs.
Aaron Landers/ Steve Hestwood W 3 Advanced Fence 21:10

Elimination 5

Braxton Hoover/ Brennan Romero W vs.
Tina Allman/ Sheila Lobdell L 6 Hukill Family 21:51

Daryl Neveling/ Bobby Isbell L vs.
Antonio Carrillo/ Donnie Drake W 1 Voltricity 12:30

Gary Aven/ Alex Guvera L vs.
Bo Cox/ Chauncey Payne W 5 Weather Tech 19:43

Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox W vs.
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim L 2 KB Plumbimg 22:35

Winners 3

Aaron Landers/ Steve Hestwood L vs.
Aaron Edwards/ Joe Don Jones W 3 Advanced Fence 11:11

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina W vs.
Danny Townley/ Brandon Brewer L 6 Hukill Family 16:01

Jeff Manley/ David McNickel L vs.
Mark McCoy / Blaine Ralston W 3 Advanced Fence 11:17

Toby O’Neal/ Talley O’Neal L vs.
Bubba Torres/ Chad Holley W 4 Advanced Fabricators 16:45

Elimination 4

Andy Littlejohn/ Josh Elliot L vs.
Daryl Neveling/ Bobby Isbell W 1 Voltricity 15:33

Antonio Carrillo/ Donnie Drake W vs.
Richard Simpson/ Chris Leighton L 4 Advanced Fabricators 12:51

Bo Cox/ Chauncey Payne W vs.
Ben Thomas/ Jackson Griffin L 5 Weather Tech 11:40

Braxton Hoover/ Brennan Romero W vs.
Jody Begano/ Rickey Jenkins L 5 Weather Tech 09:54

Cassie Kraemer/ Nugget Martinez L vs.
Tina Allman/ Sheila Lobdell W 7 Forney Air 20:21

Gary Aven/ Alex Guvera W vs.
Jacob Thomas/ Keith Vinson L 7 Forney Air 14:50

Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox W vs.
Corey Holbtook/Sammy Soto L 1 Voltricity 13:20

Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim W vs.
Rob Beard/ Drue Eldridge L 6 Hukill Family 14:58

Elimination 3

Andy Littlejohn/ Josh Elliot W vs.
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo L 2 KB Plumbimg 21:56

Braxton Hoover/ Brennan Romero W vs.
Todd Bennett/ Chet Trammell L 4 Advanced Fabricators 06:42

Bye L vs.
Antonio Carrillo/ Donnie Drake W 5 Weather Tech 00:07

Cassie Kraemer/ Nugget Martinez W vs.
Paul Hillman/ Robert Seidel L 3 Advanced Fence 15:15

Dennis Perry/ Rainee Perry L vs.
Gary Aven/ Alex Guvera W 6 Hukill Family 09:00

Jake Watson/ Rodney Baggett L vs.
Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim W 5 Weather Tech 09:10

Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox W vs.
Melodee O’Neal/ Trey Felts L 7 Forney Air 17:10

Russell Strohman/ Josh Greathouse L vs.
Bo Cox/ Chauncey Payne W 4 Advanced Fabricators 12:34

Winners 2

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina W vs.
Richard Simpson/ Chris Leighton L 7 Forney Air 09:18

Bubba Torres/ Chad Holley W vs.
Jacob Thomas/ Keith Vinson L 4 Advanced Fabricators 17:18

Corey Holbtook/Sammy Soto L vs.
Mark McCoy / Blaine Ralston W 3 Advanced Fence 12:37

Daryl Neveling/ Bobby Isbell L vs.
Danny Townley/ Brandon Brewer W 5 Weather Tech 12:39

Jody Begano/ Rickey Jenkins L vs.
Aaron Edwards/ Joe Don Jones W 2 KB Plumbimg 19:36

Rob Beard/ Drue Eldridge L vs.
Jeff Manley/ David McNickel W 7 Forney Air 17:39

Tina Allman/ Sheila Lobdell L vs.
Aaron Landers/ Steve Hestwood W 1 Voltricity 08:34

Toby O’Neal/ Talley O’Neal W vs.
Ben Thomas/ Jackson Griffin L 6 Hukill Family 19:41

Elimination 2

Antonio Carrillo/ Donnie Drake W vs.
Eric Herrick/ Brian Jones L 1 Voltricity 12:55

Bill Jones/ Ken Thompson L vs.
Gary Aven/ Alex Guvera W 2 KB Plumbimg 10:01

Bo Cox/ Chauncey Payne W vs.
Mandy Hernandez/ Billy Johnston L 1 Voltricity 18:33

Brian McCuistion/ Michael Puyear L vs.
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox W 5 Weather Tech 15:07

Dennis Perry/ Rainee Perry W vs.
Gustavo Vega/ Brock Everett L 5 Weather Tech 12:57

Jake Watson/ Rodney Baggett W vs.
Trevarh Badgett/ Gabe Cortez L 3 Advanced Fence 17:09

Joey Foster/ River Foster L vs.
Paul Hillman/ Robert Seidel W 4 Advanced Fabricators 17:05

Jordan Black/ Kenny Welchert L vs.
Braxton Hoover/ Brennan Romero W 6 Hukill Family 19:13

Joseph Svoboda/ Casey McAllister L vs.
Andy Littlejohn/ Josh Elliot W 7 Forney Air 16:03

Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim W vs.
Lewis Oliver/ Scott McCoy L 1 Voltricity 12:39

Shawn Watson/ Rodney Currin L vs.
Cassie Kraemer/ Nugget Martinez W 3 Advanced Fence 30:36

Winners 1

Aaron Edwards/ Joe Don Jones W vs.
Kevin Fitzgerald/ Cutter Cox L 2 KB Plumbimg 23:49

Andy Littlejohn/ Josh Elliot L vs.
Jacob Thomas/ Keith Vinson W 4 Advanced Fabricators 20:25

Braxton Hoover/ Brennan Romero L vs.
Mark McCoy / Blaine Ralston W 7 Forney Air 15:21

Brian Pruitt/ Jacob Aquilina W vs.
Mandy Hernandez/ Billy Johnston L 1 Voltricity 14:41

Bubba Torres/ Chad Holley W vs.
Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo L 5 Weather Tech 09:40

Bye L vs.
Ben Thomas/ Jackson Griffin W 4 Advanced Fabricators 00:07

Cassie Kraemer/ Nugget Martinez L vs.
Jeff Manley/ David McNickel W 4 Advanced Fabricators 18:43

Danny Townley/ Brandon Brewer W vs.
Gustavo Vega/ Brock Everett L 1 Voltricity 08:10

Gary Aven/ Alex Guvera L vs.
Daryl Neveling/ Bobby Isbell W 2 KB Plumbimg 18:23

Jody Begano/ Rickey Jenkins W vs.
Melodee O’Neal/ Trey Felts L 6 Hukill Family 11:49

Paul Hillman/ Robert Seidel L vs.
Rob Beard/ Drue Eldridge W 5 Weather Tech 15:35

Russell Strohman/ Josh Greathouse L vs.
Richard Simpson/ Chris Leighton W 3 Advanced Fence 20:30

Tina Allman/ Sheila Lobdell W vs.
Lewis Oliver/ Scott McCoy L 1 Voltricity 13:24

Toby O’Neal/ Talley O’Neal W vs.
Eric Herrick/ Brian Jones L 6 Hukill Family 17:04

Todd Bennett/ Chet Trammell L vs.
Corey Holbtook/Sammy Soto W 3 Advanced Fence 13:12

Trevarh Badgett/ Gabe Cortez L vs.
Aaron Landers/ Steve Hestwood W 6 Hukill Family 12:12

Round 1

Aaron Edwards/ Joe Don Jones W vs.
Bo Cox/ Chauncey Payne L 7 Forney Air 16:03

Andy Littlejohn/ Josh Elliot W vs.
Joey Foster/ River Foster L 2 KB Plumbimg 13:16

Antonio Carrillo/ Donnie Drake L vs.
Braxton Hoover/ Brennan Romero W 2 KB Plumbimg 10:02

Bill Jones/ Ken Thompson L vs.
Trevarh Badgett/ Gabe Cortez W 5 Weather Tech 15:42

Brian McCuistion/ Michael Puyear L vs.
Mandy Hernandez/ Billy Johnston W 5 Weather Tech 13:47

Daryl Neveling/ Bobby Isbell W vs.
Jake Watson/ Rodney Baggett L 6 Hukill Family 17:49

Dennis Perry/ Rainee Perry L vs.
Lewis Oliver/ Scott McCoy W 4 Advanced Fabricators 12:37

Jeremy Flowers/ Arturo Escobedo W vs.
Shawn Watson/ Rodney Currin L 7 Forney Air 12:42

Jordan Black/ Kenny Welchert L vs.
Eric Herrick/ Brian Jones W 3 Advanced Fence 14:36

Rob Beard/ Drue Eldridge W vs.
Joseph Svoboda/ Casey McAllister L 4 Advanced Fabricators 11:19

Rob Fillingrim/ Ryan Fillingim L vs.
Danny Townley/ Brandon Brewer W 1 Voltricity 16:06

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20