TCL Ryder Cup 2021 - Advanced Team 10

Updated 12:10am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

A-R1 - TC Red River (1)
(bye) (16)
A-R9 - Breckonridge OCC (9)
69
A-R8 - Northeast Texas (8)
A-R5 - Midland Bagz Deep (5)
73
A-R12 - Oklahoma City (12)
A-R13 - Lubbock / West Texas (13)
67
A-R4 - New Mexico (4)
A-R3 - Hunt County Baggers (3)
71
A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14)
A-R11 - 360 Arlington (11)
63
A-R6 - North Texas (6)
A-R7 - Mansfield C4C (7)
65
A-R10 - Denton (10)
(bye) (15)
A-R2 - East Texas (2)
A-R1 - TC Red River (1)
A
69
A-R8 - Northeast Texas (8)
A-R12 - Oklahoma City (12)
B
67
A-R4 - New Mexico (4)
A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14)
C
69
A-R11 - 360 Arlington (11)
A-R10 - Denton (10)
D
71
A-R2 - East Texas (2)
A-R8 - Northeast Texas (8)
E
71
A-R12 - Oklahoma City (12)
A-R11 - 360 Arlington (11)
F
69
A-R2 - East Texas (2)
A-R12 - Oklahoma City (12)
G
71
A-R11 - 360 Arlington (11)
A-R12 - Oklahoma City (12)
63
A-R8 - Northeast Texas (8)
A-R8 - Northeast Texas (8)
63
A-R12 - Oklahoma City (12)
A-R8 - Northeast Texas (8)
(bye) (16)
A-R9 - Breckonridge OCC (9)
A-R5 - Midland Bagz Deep (5)
73
A-R13 - Lubbock / West Texas (13)
A-R3 - Hunt County Baggers (3)
67
A-R6 - North Texas (6)
A-R7 - Mansfield C4C (7)
(bye) (15)
A-R9 - Breckonridge OCC (9)
D
69
A-R10 - Denton (10)
A-R13 - Lubbock / West Texas (13)
C
73
A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14)
A-R3 - Hunt County Baggers (3)
B
67
A-R4 - New Mexico (4)
A-R7 - Mansfield C4C (7)
A
71
A-R1 - TC Red River (1)
A-R10 - Denton (10)
71
A-R13 - Lubbock / West Texas (13)
A-R4 - New Mexico (4)
67
A-R1 - TC Red River (1)
A-R13 - Lubbock / West Texas (13)
E
67
A-R8 - Northeast Texas (8)
A-R1 - TC Red River (1)
F
73
A-R2 - East Texas (2)
A-R8 - Northeast Texas (8)
63
A-R2 - East Texas (2)
A-R8 - Northeast Texas (8)
G
63
A-R11 - 360 Arlington (11)
A-R8 - Northeast Texas (8)

1st

  A-R8 - Northeast Texas (8)

2nd

  A-R12 - Oklahoma City (12)

3rd

  A-R11 - 360 Arlington (11)

4th

  A-R2 - East Texas (2)

5th

  A-R13 - Lubbock / West Texas (13)

  A-R1 - TC Red River (1)

7th

  A-R10 - Denton (10)

  A-R4 - New Mexico (4)

9th

  A-R9 - Breckonridge OCC (9)

  A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14)

  A-R3 - Hunt County Baggers (3)

  A-R7 - Mansfield C4C (7)

13th

  (bye) (16)

  A-R5 - Midland Bagz Deep (5)

  A-R6 - North Texas (6)

  (bye) (15)

Final - Match 2

A-R8 - Northeast Texas (8) W vs.
A-R12 - Oklahoma City (12) L 63 00:03

Final

A-R12 - Oklahoma City (12) L vs.
A-R8 - Northeast Texas (8) W 63 00:04

Elimination Final

A-R8 - Northeast Texas (8) W vs.
A-R11 - 360 Arlington (11) L 63 01:09:21

Elimination Semi-final

A-R8 - Northeast Texas (8) W vs.
A-R2 - East Texas (2) L 63 35:03

Winners Final

A-R12 - Oklahoma City (12) W vs.
A-R11 - 360 Arlington (11) L 71 27:37

Elimination 4

A-R1 - TC Red River (1) L vs.
A-R2 - East Texas (2) W 73 34:32

A-R13 - Lubbock / West Texas (13) L vs.
A-R8 - Northeast Texas (8) W 67 32:55

Elimination 3

A-R10 - Denton (10) L vs.
A-R13 - Lubbock / West Texas (13) W 71 38:37

A-R4 - New Mexico (4) L vs.
A-R1 - TC Red River (1) W 67 30:42

Winners Semi-finals

A-R11 - 360 Arlington (11) W vs.
A-R2 - East Texas (2) L 69 39:07

A-R8 - Northeast Texas (8) L vs.
A-R12 - Oklahoma City (12) W 71 22:13

Elimination 2

A-R13 - Lubbock / West Texas (13) W vs.
A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14) L 73 39:35

A-R3 - Hunt County Baggers (3) L vs.
A-R4 - New Mexico (4) W 67 27:23

A-R7 - Mansfield C4C (7) L vs.
A-R1 - TC Red River (1) W 71 25:46

A-R9 - Breckonridge OCC (9) L vs.
A-R10 - Denton (10) W 69 24:17

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
A-R9 - Breckonridge OCC (9) W 18:44

A-R3 - Hunt County Baggers (3) W vs.
A-R6 - North Texas (6) L 67 28:13

A-R5 - Midland Bagz Deep (5) L vs.
A-R13 - Lubbock / West Texas (13) W 73 39:19

A-R7 - Mansfield C4C (7) W vs.
(bye) (15) L 37:02

Winners 1

A-R1 - TC Red River (1) L vs.
A-R8 - Northeast Texas (8) W 69 30:07

A-R10 - Denton (10) L vs.
A-R2 - East Texas (2) W 71 30:11

A-R12 - Oklahoma City (12) W vs.
A-R4 - New Mexico (4) L 67 31:04

A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14) L vs.
A-R11 - 360 Arlington (11) W 69 26:07

Round 1

(bye) (15) L vs.
A-R2 - East Texas (2) W 20:45

A-R1 - TC Red River (1) W vs.
(bye) (16) L 20:45

A-R11 - 360 Arlington (11) W vs.
A-R6 - North Texas (6) L 63 23:36

A-R13 - Lubbock / West Texas (13) L vs.
A-R4 - New Mexico (4) W 67 24:53

A-R3 - Hunt County Baggers (3) L vs.
A-R14 - Fort Worth - Outlaws (14) W 71 44:47

A-R5 - Midland Bagz Deep (5) L vs.
A-R12 - Oklahoma City (12) W 73 32:02

A-R7 - Mansfield C4C (7) L vs.
A-R10 - Denton (10) W 65 39:01

A-R9 - Breckonridge OCC (9) L vs.
A-R8 - Northeast Texas (8) W 69 22:34

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20