8/17 BSS DIV B

Updated 6:42pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT
(bye)
FIRE // JANO
BOARD 6
DUPA // LAUREN G
PUMA // TONY T
(bye)
(bye)
JEREMY J // WHITTY
DEX // SARA P
(bye)
(bye)
MADMAN // MR PNUT
LINDZ // TRISHA K
BOARD 10
PREACHER // TYLER R
(bye)
KSWANS // ZEE KEEPER
ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT
A
BOARD 7
FIRE // JANO
PUMA // TONY T
B
BOARD 8
JEREMY J // WHITTY
DEX // SARA P
C
BOARD 1
MADMAN // MR PNUT
PREACHER // TYLER R
D
BOARD 10
KSWANS // ZEE KEEPER
ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT
E
BOARD 10
PUMA // TONY T
DEX // SARA P
F
BOARD 1
PREACHER // TYLER R
PUMA // TONY T
G
BOARD 1
PREACHER // TYLER R
PREACHER // TYLER R
BOARD 1
JEREMY J // WHITTY
JEREMY J // WHITTY
BOARD 1
PREACHER // TYLER R
JEREMY J // WHITTY
(bye)
DUPA // LAUREN G
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
LINDZ // TRISHA K
(bye)
DUPA // LAUREN G
D
BOARD 10
KSWANS // ZEE KEEPER
(bye)
C
MADMAN // MR PNUT
(bye)
B
JEREMY J // WHITTY
LINDZ // TRISHA K
A
BOARD 6
FIRE // JANO
DUPA // LAUREN G
BOARD 9
MADMAN // MR PNUT
JEREMY J // WHITTY
BOARD 10
FIRE // JANO
MADMAN // MR PNUT
E
BOARD 7
ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT
JEREMY J // WHITTY
F
BOARD 10
DEX // SARA P
MADMAN // MR PNUT
BOARD 8
JEREMY J // WHITTY
JEREMY J // WHITTY
G
BOARD 7
PUMA // TONY T
JEREMY J // WHITTY

1st

  JEREMY J // WHITTY

2nd

  PREACHER // TYLER R

3rd

  PUMA // TONY T

4th

  MADMAN // MR PNUT

5th

  ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT

  DEX // SARA P

7th

  DUPA // LAUREN G

  FIRE // JANO

9th

  KSWANS // ZEE KEEPER

  LINDZ // TRISHA K

Final - Match 2

JEREMY J // WHITTY W vs.
PREACHER // TYLER R L BOARD 1 33:52

Final

PREACHER // TYLER R L vs.
JEREMY J // WHITTY W BOARD 1 36:43

Elimination Final

JEREMY J // WHITTY W vs.
PUMA // TONY T L BOARD 7 31:14

Elimination Semi-final

MADMAN // MR PNUT L vs.
JEREMY J // WHITTY W BOARD 8 44:00

Winners Final

PUMA // TONY T L vs.
PREACHER // TYLER R W BOARD 1 19:30

Elimination 4

JEREMY J // WHITTY W vs.
DEX // SARA P L BOARD 10 21:03

MADMAN // MR PNUT W vs.
ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT L BOARD 7 32:07

Elimination 3

DUPA // LAUREN G L vs.
MADMAN // MR PNUT W BOARD 9 46:42

JEREMY J // WHITTY W vs.
FIRE // JANO L BOARD 10 40:52

Winners Semi-finals

ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT L vs.
PUMA // TONY T W BOARD 10 20:31

DEX // SARA P L vs.
PREACHER // TYLER R W BOARD 1 27:13

Elimination 2

DUPA // LAUREN G W vs.
KSWANS // ZEE KEEPER L BOARD 10 33:49

LINDZ // TRISHA K L vs.
FIRE // JANO W BOARD 6 34:40

Winners 1

ASHLEY Z // LIGHTWEIGHT W vs.
FIRE // JANO L BOARD 7 42:18

DEX // SARA P W vs.
MADMAN // MR PNUT L BOARD 1 38:56

PREACHER // TYLER R W vs.
KSWANS // ZEE KEEPER L BOARD 10 18:47

PUMA // TONY T W vs.
JEREMY J // WHITTY L BOARD 8 33:11

Round 1

FIRE // JANO W vs.
DUPA // LAUREN G L BOARD 6 42:45

LINDZ // TRISHA K L vs.
PREACHER // TYLER R W BOARD 10 23:40

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20