Turkey Shoot Mixed Doubles Cricket 11/9/19

Updated 8:17pm

None.

None.

Peter Breton / Ciara Breton
(bye)
Chris Kennedy / Deanna Carotenuto
Board 6
Nigel Jeanty / Nicole Wright
Victor Dipilato / Amanda Ebenhack
Board 9
Nelson Rahming/ Alice Giordano
Ken Meininger / Tyler Mears
Board 12
Fred Williams / Laura Lentoski
Michael Wallace / Darren Lupo
Board 3
David Travers / Christine Mack
Joe Stinnett / Carlee Fletcher
Board 2
Robert Mousseau / Victoria Bell
Leon Enslow / Alex Bergey
Board 9
David Giordano / Alice Giordano
Micah Landgren / Jennifer Landgren
Board 10
Tucker Davey / Michella Wright
Greg Thomas / Rhonda Combs
Board 7
Charles Brennan / Jen Schaffer
Steve Aaron / Connie O'Callaghan
Board 14
John DeMartino / Erica DeMartino
Jim McDonough / Anne Harle
Board 8
Jeff Raschdorf / Lorraine Symon
Mike Sanders / Maria Kitterman
Board 13
Chris Perry / Jewel Cameron
Vinny Grudinsky / Teya Dawson
Board 15
Bob Tibbetts / Aimee Cook
Lee Brewer / Cris Cwalinski
Board 13
Rick Taylor / Jewel Cameeron
Lonnie Byassee / Nicole Wright
Board 6
Dave Blalock / Ashley Richey
Mike Kasemeyer / Sivan Feldman
Board 11
George Donovan / Christie Graham
Peter Breton / Ciara Breton
Board 8
Nigel Jeanty / Nicole Wright
Victor Dipilato / Amanda Ebenhack
Board 13
Ken Meininger / Tyler Mears
Michael Wallace / Darren Lupo
Board 7
Robert Mousseau / Victoria Bell
Leon Enslow / Alex Bergey
Board 7
Tucker Davey / Michella Wright
Greg Thomas / Rhonda Combs
Board 10
Steve Aaron / Connie O'Callaghan
Jeff Raschdorf / Lorraine Symon
Board 11
Mike Sanders / Maria Kitterman
Vinny Grudinsky / Teya Dawson
Board 6
Lee Brewer / Cris Cwalinski
Dave Blalock / Ashley Richey
Board 3
George Donovan / Christie Graham
Peter Breton / Ciara Breton
Board 6
Ken Meininger / Tyler Mears
Michael Wallace / Darren Lupo
Board 8
Tucker Davey / Michella Wright
Steve Aaron / Connie O'Callaghan
Board 7
Jeff Raschdorf / Lorraine Symon
Lee Brewer / Cris Cwalinski
Board 9
Dave Blalock / Ashley Richey
Ken Meininger / Tyler Mears
Board 9
Michael Wallace / Darren Lupo
Steve Aaron / Connie O'Callaghan
Board 11
Dave Blalock / Ashley Richey
Ken Meininger / Tyler Mears
Board 10
Dave Blalock / Ashley Richey
Ken Meininger / Tyler Mears

1st

  Ken Meininger / Tyler Mears

2nd

  Dave Blalock / Ashley Richey

Final

Ken Meininger / Tyler Mears W vs.
Dave Blalock / Ashley Richey L Board 10 16:27

Semi-finals

Ken Meininger / Tyler Mears W vs.
Michael Wallace / Darren Lupo L Board 9 22:37

Steve Aaron / Connie O'Callaghan L vs.
Dave Blalock / Ashley Richey W Board 11 17:45

Quarter-finals

Lee Brewer / Cris Cwalinski L vs.
Dave Blalock / Ashley Richey W Board 9 18:02

Michael Wallace / Darren Lupo W vs.
Tucker Davey / Michella Wright L Board 8 20:02

Peter Breton / Ciara Breton L vs.
Ken Meininger / Tyler Mears W Board 6 24:03

Steve Aaron / Connie O'Callaghan W vs.
Jeff Raschdorf / Lorraine Symon L Board 7 57:02

Round 2

Dave Blalock / Ashley Richey W vs.
George Donovan / Christie Graham L Board 3 36:48

Greg Thomas / Rhonda Combs L vs.
Steve Aaron / Connie O'Callaghan W Board 10 48:15

Jeff Raschdorf / Lorraine Symon W vs.
Mike Sanders / Maria Kitterman L Board 11 41:35

Leon Enslow / Alex Bergey L vs.
Tucker Davey / Michella Wright W Board 7 15:56

Michael Wallace / Darren Lupo W vs.
Robert Mousseau / Victoria Bell L Board 7 37:09

Peter Breton / Ciara Breton W vs.
Nigel Jeanty / Nicole Wright L Board 8 34:25

Victor Dipilato / Amanda Ebenhack L vs.
Ken Meininger / Tyler Mears W Board 13 24:14

Vinny Grudinsky / Teya Dawson L vs.
Lee Brewer / Cris Cwalinski W Board 6 20:01

Round 1

Chris Kennedy / Deanna Carotenuto L vs.
Nigel Jeanty / Nicole Wright W Board 6 27:30

Greg Thomas / Rhonda Combs W vs.
Charles Brennan / Jen Schaffer L Board 7 31:20

Jim McDonough / Anne Harle L vs.
Jeff Raschdorf / Lorraine Symon W Board 8 30:50

Joe Stinnett / Carlee Fletcher L vs.
Robert Mousseau / Victoria Bell W Board 2 51:24

Ken Meininger / Tyler Mears W vs.
Fred Williams / Laura Lentoski L Board 12 39:09

Lee Brewer / Cris Cwalinski W vs.
Rick Taylor / Jewel Cameeron L Board 13 27:52

Leon Enslow / Alex Bergey W vs.
David Giordano / Alice Giordano L Board 9 29:39

Lonnie Byassee / Nicole Wright L vs.
Dave Blalock / Ashley Richey W Board 6 22:45

Micah Landgren / Jennifer Landgren L vs.
Tucker Davey / Michella Wright W Board 10 27:22

Michael Wallace / Darren Lupo W vs.
David Travers / Christine Mack L Board 3 27:12

Mike Kasemeyer / Sivan Feldman L vs.
George Donovan / Christie Graham W Board 11 29:16

Mike Sanders / Maria Kitterman W vs.
Chris Perry / Jewel Cameron L Board 13 23:29

Steve Aaron / Connie O'Callaghan W vs.
John DeMartino / Erica DeMartino L Board 14 49:50

Victor Dipilato / Amanda Ebenhack W vs.
Nelson Rahming/ Alice Giordano L Board 9 32:26

Vinny Grudinsky / Teya Dawson W vs.
Bob Tibbetts / Aimee Cook L Board 15 31:00

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20