Michigan Senior Olympics Fall 20 50-59 Age Division

Updated 8:08pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Chris Mazzola & Chris Loria (1)
Board 5
Vicky Tingley & Stan Tredway (8)
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)
Board 4
Julie Rideout & Stephen Rideout (4)
Leane Overbeek & Lori Miller (3)
Board 6
Craig Butler & Carol Steffler (6)
Michael Drummond & Laura Earl (7)
Board 4
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2)
Chris Mazzola & Chris Loria (1)
A
Board 6
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)
Leane Overbeek & Lori Miller (3)
B
Board 5
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2)
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)
C
Board 4
Leane Overbeek & Lori Miller (3)
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)
Board 5
Chris Mazzola & Chris Loria (1)
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)
Vicky Tingley & Stan Tredway (8)
Board 5
Julie Rideout & Stephen Rideout (4)
Craig Butler & Carol Steffler (6)
Board 6
Michael Drummond & Laura Earl (7)
Vicky Tingley & Stan Tredway (8)
B
Board 4
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2)
Craig Butler & Carol Steffler (6)
A
Board 5
Chris Mazzola & Chris Loria (1)
Vicky Tingley & Stan Tredway (8)
Board 6
Chris Mazzola & Chris Loria (1)
Chris Mazzola & Chris Loria (1)
C
Board 4
Leane Overbeek & Lori Miller (3)
Chris Mazzola & Chris Loria (1)

1st

  Donald Cupp & Glenn & Colgan (5)

2nd

  Chris Mazzola & Chris Loria (1)

3rd

  Leane Overbeek & Lori Miller (3)

4th

  Vicky Tingley & Stan Tredway (8)

5th

  Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2)

  Craig Butler & Carol Steffler (6)

7th

  Julie Rideout & Stephen Rideout (4)

  Michael Drummond & Laura Earl (7)

Final

Donald Cupp & Glenn & Colgan (5) W vs.
Chris Mazzola & Chris Loria (1) L Board 5 09:20

Elimination Final

Chris Mazzola & Chris Loria (1) W vs.
Leane Overbeek & Lori Miller (3) L Board 4 12:38

Elimination Semi-final

Vicky Tingley & Stan Tredway (8) L vs.
Chris Mazzola & Chris Loria (1) W Board 6 10:07

Winners Final

Donald Cupp & Glenn & Colgan (5) W vs.
Leane Overbeek & Lori Miller (3) L Board 4 11:30

Elimination 2

Craig Butler & Carol Steffler (6) L vs.
Chris Mazzola & Chris Loria (1) W Board 5 12:44

Vicky Tingley & Stan Tredway (8) W vs.
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2) L Board 4 18:27

Elimination 1

Craig Butler & Carol Steffler (6) W vs.
Michael Drummond & Laura Earl (7) L Board 6 18:49

Vicky Tingley & Stan Tredway (8) W vs.
Julie Rideout & Stephen Rideout (4) L Board 5 24:02

Winners Semi-finals

Chris Mazzola & Chris Loria (1) L vs.
Donald Cupp & Glenn & Colgan (5) W Board 6 10:48

Leane Overbeek & Lori Miller (3) W vs.
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2) L Board 5 11:43

Round 1

Chris Mazzola & Chris Loria (1) W vs.
Vicky Tingley & Stan Tredway (8) L Board 5 11:30

Donald Cupp & Glenn & Colgan (5) W vs.
Julie Rideout & Stephen Rideout (4) L Board 4 07:57

Leane Overbeek & Lori Miller (3) W vs.
Craig Butler & Carol Steffler (6) L Board 6 20:33

Michael Drummond & Laura Earl (7) L vs.
Raquel Bessinger & Michael Bessinger (2) W Board 4 30:40

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20