Weatherburn Heights 2019

Updated 3:57pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

PJ Sweet/M Grovich
(bye)
S Bleibtrey/C Ranson 23
Court 4
C Denk/T Woessner 7
M Kundrod/D Hoss 21
Court 2
C Martin/J Renner 5
B Wagner/C Grovich 16
Court 1
B Chomicki/S Pruss 22
Z Sutter/K Schlingloff
(bye)
D Hess/L Gehr 1
Court 4
D Denk/M Thoman 21
J Virag/D Sheehan 22
Court 3
J Butler/K Gales 11
(bye)
B Braunstein/K Kundrod
S Ranson/J Giesler
(bye)
Placeholder Team #1
Court 4
M Braunstein/S Sheehan
D Renner/T Swackhammer 21
Court 1
R Woessner/M Stewart 12
(bye)
Placeholder Team #2
M Wagner/J Swackhammer
(bye)
E Schlingloff/L Hanford 15
Court 2
B Giesler/K Hulbert 23
S Gehr/M Garraux 21
Court 3
R Jackson/J Pruss 17
(bye)
J Chomicki/N Martin
PJ Sweet/M Grovich 21
A
Court 4
S Bleibtrey/C Ranson 5
M Kundrod/D Hoss 13
B
Court 3
B Chomicki/S Pruss 21
Z Sutter/K Schlingloff 21
C
Court 2
D Denk/M Thoman 11
J Virag/D Sheehan 21
D
Court 4
B Braunstein/K Kundrod 14
S Ranson/J Giesler 23
E
Court 1
M Braunstein/S Sheehan 19
D Renner/T Swackhammer
F
Court 2
Placeholder Team #2
M Wagner/J Swackhammer 14
G
Court 4
B Giesler/K Hulbert 24
S Gehr/M Garraux 21
H
Court 2
J Chomicki/N Martin 5
PJ Sweet/M Grovich 6
I
Court 2
B Chomicki/S Pruss 21
Z Sutter/K Schlingloff 9
J
Court 1
J Virag/D Sheehan 21
S Ranson/J Giesler 11
K
Court 2
D Renner/T Swackhammer 21
B Giesler/K Hulbert 23
L
Court 3
S Gehr/M Garraux 12
B Chomicki/S Pruss 9
M
Court 4
J Virag/D Sheehan 21
D Renner/T Swackhammer 21
N
Court 4
B Giesler/K Hulbert 8
J Virag/D Sheehan 8
O
Court 1
D Renner/T Swackhammer 21
D Renner/T Swackhammer
Court 4
B Wagner/C Grovich
B Wagner/C Grovich
Court 3
D Renner/T Swackhammer
B Wagner/C Grovich
(bye)
C Denk/T Woessner
C Martin/J Renner 5
Court 3
B Wagner/C Grovich 24
(bye)
D Hess/L Gehr
J Butler/K Gales
(bye)
(bye)
Placeholder Team #1
R Woessner/M Stewart
(bye)
(bye)
E Schlingloff/L Hanford
R Jackson/J Pruss
(bye)
C Denk/T Woessner 21
H
Court 3
J Chomicki/N Martin 16
B Wagner/C Grovich 21
G
Court 1
M Wagner/J Swackhammer 5
D Hess/L Gehr 21
F
Court 1
Placeholder Team #2
J Butler/K Gales 23
E
Court 4
M Braunstein/S Sheehan 14
Placeholder Team #1
D
Court 4
B Braunstein/K Kundrod 21
R Woessner/M Stewart 12
C
Court 3
D Denk/M Thoman 21
E Schlingloff/L Hanford 6
B
Court 1
M Kundrod/D Hoss 23
R Jackson/J Pruss 15
A
Court 1
S Bleibtrey/C Ranson 21
C Denk/T Woessner 11
Court 1
B Wagner/C Grovich 29
D Hess/L Gehr 12
Court 1
J Butler/K Gales 21
B Braunstein/K Kundrod 22
Court 4
D Denk/M Thoman 16
M Kundrod/D Hoss 21
Court 2
S Bleibtrey/C Ranson 17
B Wagner/C Grovich 21
J
Court 1
Z Sutter/K Schlingloff 20
J Butler/K Gales 21
I
Court 4
PJ Sweet/M Grovich 14
B Braunstein/K Kundrod 21
L
Court 3
S Gehr/M Garraux 9
M Kundrod/D Hoss 18
K
Court 2
S Ranson/J Giesler 22
B Wagner/C Grovich 21
Court 2
J Butler/K Gales 15
B Braunstein/K Kundrod 21
Court 1
S Ranson/J Giesler 15
B Wagner/C Grovich 21
N
Court 2
B Giesler/K Hulbert 3
B Braunstein/K Kundrod 8
M
Court 2
B Chomicki/S Pruss 21
B Wagner/C Grovich 23
Court 4
B Chomicki/S Pruss 15
B Wagner/C Grovich
O
Court 3
J Virag/D Sheehan
B Wagner/C Grovich

1st

  B Wagner/C Grovich

2nd

  D Renner/T Swackhammer

3rd

  J Virag/D Sheehan

4th

  B Chomicki/S Pruss

5th

  B Giesler/K Hulbert

  B Braunstein/K Kundrod

7th

  J Butler/K Gales

  S Ranson/J Giesler

9th

  Z Sutter/K Schlingloff

  PJ Sweet/M Grovich

  S Gehr/M Garraux

  M Kundrod/D Hoss

13th

  C Denk/T Woessner

  D Hess/L Gehr

  D Denk/M Thoman

  S Bleibtrey/C Ranson

17th

  J Chomicki/N Martin

  M Wagner/J Swackhammer

  Placeholder Team #2

  M Braunstein/S Sheehan

  Placeholder Team #1

  R Woessner/M Stewart

  E Schlingloff/L Hanford

  R Jackson/J Pruss

25th

  C Martin/J Renner

Final - Match 2

B Wagner/C Grovich W vs.
D Renner/T Swackhammer L Court 3 00:17

Final

D Renner/T Swackhammer L vs.
B Wagner/C Grovich W Court 4 00:13

Elimination Final

B Wagner/C Grovich W vs.
J Virag/D Sheehan L Court 3 00:15

Elimination Semi-final

B Wagner/C Grovich 23 W vs.
B Chomicki/S Pruss 15 L Court 4 19:01

Winners Final

J Virag/D Sheehan 8 L vs.
D Renner/T Swackhammer 21 W Court 1 14:08

Elimination 6

B Braunstein/K Kundrod 8 L vs.
B Chomicki/S Pruss 21 W Court 2 32:48

B Wagner/C Grovich 21 W vs.
B Giesler/K Hulbert 3 L Court 2 15:30

Elimination 5

B Braunstein/K Kundrod 21 W vs.
S Ranson/J Giesler 15 L Court 1 37:13

B Wagner/C Grovich 21 W vs.
J Butler/K Gales 15 L Court 2 24:44

Winners Semi-finals

B Chomicki/S Pruss 9 L vs.
J Virag/D Sheehan 21 W Court 4 29:19

D Renner/T Swackhammer 21 W vs.
B Giesler/K Hulbert 8 L Court 4 15:31

Elimination 4

B Braunstein/K Kundrod 21 W vs.
S Gehr/M Garraux 9 L Court 3 21:40

B Wagner/C Grovich 21 W vs.
Z Sutter/K Schlingloff 20 L Court 1 21:10

J Butler/K Gales 21 W vs.
PJ Sweet/M Grovich 14 L Court 4 23:46

M Kundrod/D Hoss 18 L vs.
S Ranson/J Giesler 22 W Court 2 31:43

Elimination 3

B Braunstein/K Kundrod 22 W vs.
D Denk/M Thoman 16 L Court 4 36:25

C Denk/T Woessner 11 L vs.
B Wagner/C Grovich 29 W Court 1 15:47

D Hess/L Gehr 12 L vs.
J Butler/K Gales 21 W Court 1 19:02

M Kundrod/D Hoss 21 W vs.
S Bleibtrey/C Ranson 17 L Court 2 15:39

Winners 2

B Giesler/K Hulbert 23 W vs.
S Gehr/M Garraux 12 L Court 3 32:19

PJ Sweet/M Grovich 6 L vs.
B Chomicki/S Pruss 21 W Court 2 24:48

S Ranson/J Giesler 11 L vs.
D Renner/T Swackhammer 21 W Court 2 20:33

Z Sutter/K Schlingloff 9 L vs.
J Virag/D Sheehan 21 W Court 1 17:58

Elimination 2

B Wagner/C Grovich 21 W vs.
M Wagner/J Swackhammer 5 L Court 1 13:14

C Denk/T Woessner 21 W vs.
J Chomicki/N Martin 16 L Court 3 54:22

D Hess/L Gehr 21 W vs.
Placeholder Team #2 L Court 1 00:26

E Schlingloff/L Hanford 6 L vs.
M Kundrod/D Hoss 23 W Court 1 13:54

J Butler/K Gales 23 W vs.
M Braunstein/S Sheehan 14 L Court 4 30:25

Placeholder Team #1 L vs.
B Braunstein/K Kundrod 21 W Court 4 00:21

R Jackson/J Pruss 15 L vs.
S Bleibtrey/C Ranson 21 W Court 1 23:58

R Woessner/M Stewart 12 L vs.
D Denk/M Thoman 21 W Court 3 21:19

Elimination 1

C Martin/J Renner 5 L vs.
B Wagner/C Grovich 24 W Court 3 11:50

Winners 1

D Renner/T Swackhammer W vs.
Placeholder Team #2 L Court 2 00:22

J Virag/D Sheehan 21 W vs.
B Braunstein/K Kundrod 14 L Court 4 17:19

M Kundrod/D Hoss 13 L vs.
B Chomicki/S Pruss 21 W Court 3 24:56

M Wagner/J Swackhammer 14 L vs.
B Giesler/K Hulbert 24 W Court 4 20:50

PJ Sweet/M Grovich 21 W vs.
S Bleibtrey/C Ranson 5 L Court 4 18:03

S Gehr/M Garraux 21 W vs.
J Chomicki/N Martin 5 L Court 2 47:28

S Ranson/J Giesler 23 W vs.
M Braunstein/S Sheehan 19 L Court 1 32:32

Z Sutter/K Schlingloff 21 W vs.
D Denk/M Thoman 11 L Court 2 15:45

Round 1

B Wagner/C Grovich 16 L vs.
B Chomicki/S Pruss 22 W Court 1 28:33

D Hess/L Gehr 1 L vs.
D Denk/M Thoman 21 W Court 4 30:47

D Renner/T Swackhammer 21 W vs.
R Woessner/M Stewart 12 L Court 1 18:34

E Schlingloff/L Hanford 15 L vs.
B Giesler/K Hulbert 23 W Court 2 33:13

J Virag/D Sheehan 22 W vs.
J Butler/K Gales 11 L Court 3 20:22

M Kundrod/D Hoss 21 W vs.
C Martin/J Renner 5 L Court 2 24:58

Placeholder Team #1 L vs.
M Braunstein/S Sheehan W Court 4 00:25

S Bleibtrey/C Ranson 23 W vs.
C Denk/T Woessner 7 L Court 4 18:38

S Gehr/M Garraux 21 W vs.
R Jackson/J Pruss 17 L Court 3 39:29

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20