ACO Chatt Regional Doubles 10/27

Updated 10:54am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
Jason Saylors/Hunter McClain (16)
Tom Hodges/Steve Sharp (9)
Court 1
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
John Hampton/Jerry Smith (5)
Court 4
Josh Janeway/Derrick Parker (12)
Todd Anderson/Bobby Rankin (13)
Mike Tudor/Dennis Powers (4)
Nathan Stokes/Levi Stephens (3)
Court 3
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
Richard Flety/Ryan Muncey (11)
Court 2
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
David Rankin/JC Beene (7)
Curtis Wilson/Robert Smith (10)
Matt Loney/Jerry Megaris (15)
RussLyn Milner/John Mansfield (2)
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
A
Court 2
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
Josh Janeway/Derrick Parker (12)
B
Todd Anderson/Bobby Rankin (13)
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
C
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
Curtis Wilson/Robert Smith (10)
D
RussLyn Milner/John Mansfield (2)
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
E
Court 4
Todd Anderson/Bobby Rankin (13)
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
F
Court 4
RussLyn Milner/John Mansfield (2)
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
G
Court 2
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
Court 3
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
Bobby Mumper/Jerry Manis (14)
Jason Saylors/Hunter McClain (16)
Court 3
Tom Hodges/Steve Sharp (9)
John Hampton/Jerry Smith (5)
Mike Tudor/Dennis Powers (4)
Nathan Stokes/Levi Stephens (3)
Court 4
Richard Flety/Ryan Muncey (11)
David Rankin/JC Beene (7)
Court 1
Matt Loney/Jerry Megaris (15)
Jason Saylors/Hunter McClain (16)
D
Court 1
Curtis Wilson/Robert Smith (10)
John Hampton/Jerry Smith (5)
C
Court 3
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
Nathan Stokes/Levi Stephens (3)
B
Court 1
Josh Janeway/Derrick Parker (12)
David Rankin/JC Beene (7)
A
Court 2
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
Curtis Wilson/Robert Smith (10)
Court 1
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
Nathan Stokes/Levi Stephens (3)
Court 3
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
E
Court 1
Todd Anderson/Bobby Rankin (13)
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
F
Court 4
RussLyn Milner/John Mansfield (2)
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
Court 4
Michael Martin/Dennie Vaughn (8)
Chad Holcomb/Michael Carver (6)
G
Court 3
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)
Cody Thacker/Jeremy Evans (1)

1st

  Bobby Mumper/Jerry Manis (14)

2nd

  Cody Thacker/Jeremy Evans (1)

3rd

  Chad Holcomb/Michael Carver (6)

4th

  Michael Martin/Dennie Vaughn (8)

5th

  Todd Anderson/Bobby Rankin (13)

  RussLyn Milner/John Mansfield (2)

7th

  Curtis Wilson/Robert Smith (10)

  Nathan Stokes/Levi Stephens (3)

9th

  Jason Saylors/Hunter McClain (16)

  John Hampton/Jerry Smith (5)

  Josh Janeway/Derrick Parker (12)

  David Rankin/JC Beene (7)

13th

  Tom Hodges/Steve Sharp (9)

  Mike Tudor/Dennis Powers (4)

  Richard Flety/Ryan Muncey (11)

  Matt Loney/Jerry Megaris (15)

Final

Bobby Mumper/Jerry Manis (14) W vs.
Cody Thacker/Jeremy Evans (1) L Court 3 15:38

Elimination Final

Chad Holcomb/Michael Carver (6) L vs.
Cody Thacker/Jeremy Evans (1) W Court 3 13:24

Elimination Semi-final

Chad Holcomb/Michael Carver (6) W vs.
Michael Martin/Dennie Vaughn (8) L Court 4 15:24

Winners Final

Cody Thacker/Jeremy Evans (1) L vs.
Bobby Mumper/Jerry Manis (14) W Court 2 11:43

Elimination 4

Chad Holcomb/Michael Carver (6) W vs.
Todd Anderson/Bobby Rankin (13) L Court 1 14:39

Michael Martin/Dennie Vaughn (8) W vs.
RussLyn Milner/John Mansfield (2) L Court 4 17:03

Elimination 3

Curtis Wilson/Robert Smith (10) L vs.
Chad Holcomb/Michael Carver (6) W Court 1 20:37

Nathan Stokes/Levi Stephens (3) L vs.
Michael Martin/Dennie Vaughn (8) W Court 3 21:26

Winners Semi-finals

Bobby Mumper/Jerry Manis (14) W vs.
RussLyn Milner/John Mansfield (2) L Court 4 17:06

Cody Thacker/Jeremy Evans (1) W vs.
Todd Anderson/Bobby Rankin (13) L Court 4 14:10

Elimination 2

David Rankin/JC Beene (7) L vs.
Michael Martin/Dennie Vaughn (8) W Court 2 10:08

Jason Saylors/Hunter McClain (16) L vs.
Curtis Wilson/Robert Smith (10) W Court 1 18:35

John Hampton/Jerry Smith (5) L vs.
Chad Holcomb/Michael Carver (6) W Court 3 20:47

Nathan Stokes/Levi Stephens (3) W vs.
Josh Janeway/Derrick Parker (12) L Court 1 08:58

Elimination 1

David Rankin/JC Beene (7) W vs.
Matt Loney/Jerry Megaris (15) L Court 1 10:02

Jason Saylors/Hunter McClain (16) W vs.
Tom Hodges/Steve Sharp (9) L Court 3 11:09

John Hampton/Jerry Smith (5) W vs.
Mike Tudor/Dennis Powers (4) L 19:21

Nathan Stokes/Levi Stephens (3) W vs.
Richard Flety/Ryan Muncey (11) L Court 4 10:49

Winners 1

Bobby Mumper/Jerry Manis (14) W vs.
Chad Holcomb/Michael Carver (6) L 12:24

Cody Thacker/Jeremy Evans (1) W vs.
Michael Martin/Dennie Vaughn (8) L Court 2 33:32

Curtis Wilson/Robert Smith (10) L vs.
RussLyn Milner/John Mansfield (2) W 16:15

Josh Janeway/Derrick Parker (12) L vs.
Todd Anderson/Bobby Rankin (13) W 12:32

Round 1

Cody Thacker/Jeremy Evans (1) W vs.
Jason Saylors/Hunter McClain (16) L 16:08

David Rankin/JC Beene (7) L vs.
Curtis Wilson/Robert Smith (10) W 17:56

John Hampton/Jerry Smith (5) L vs.
Josh Janeway/Derrick Parker (12) W Court 4 17:51

Matt Loney/Jerry Megaris (15) L vs.
RussLyn Milner/John Mansfield (2) W 16:58

Nathan Stokes/Levi Stephens (3) L vs.
Bobby Mumper/Jerry Manis (14) W Court 3 11:41

Richard Flety/Ryan Muncey (11) L vs.
Chad Holcomb/Michael Carver (6) W Court 2 18:56

Todd Anderson/Bobby Rankin (13) W vs.
Mike Tudor/Dennis Powers (4) L 13:32

Tom Hodges/Steve Sharp (9) L vs.
Michael Martin/Dennie Vaughn (8) W Court 1 13:25

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20