BCDA Snowman Mixed Doubles Cricket 12/2/17

Updated 2:54am

None.

None.

John Keathley / Kate Keathley
(bye)
Norman Madhoo / Taya Dawson
Board 6
Justin Schmader / Renea Fialkowsky
Don Schuller / Linda Schuller
(bye)
(bye)
Michael Powers / Dalva Fagundes
Michael Werner / Mechella Wright
(bye)
John Everett / Cathy Foster
Board 12
Chris Perry / Jewel Cameron
Gary Horn / Cris Cwalinski
Board 11
Norm Fialkowsky / Daisja Brinson
(bye)
David Travers / Julie Atkinson
Mike Comiskey / Brittany Truemper
(bye)
Al Landers / Anne Harle
Board 5
Paul Willard / Alice Giordano
Aaron Campbell / Ashley Richey
Board 9
Tucker Davey / Christine Mack
(bye)
Jason Belland / Amanda McClish
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer
(bye)
Jonathon Walton / Shelly LaPaglia
Board 3
Charles Brennan / Connie O'Callaghan
Larry Lurie / Nicole Wright
Board 1
Scott West /Darren Lupo
(bye)
Warren Sheinwald / Mary Danegger
John Keathley / Kate Keathley
Board 7
Norman Madhoo / Taya Dawson
Don Schuller / Linda Schuller
Board 8
Michael Powers / Dalva Fagundes
Michael Werner / Mechella Wright
Board 3
Chris Perry / Jewel Cameron
Gary Horn / Cris Cwalinski
Board 9
David Travers / Julie Atkinson
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Board 7
Paul Willard / Alice Giordano
Tucker Davey / Christine Mack
Board 6
Jason Belland / Amanda McClish
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer
Board 11
Charles Brennan / Connie O'Callaghan
Scott West /Darren Lupo
Board 12
Warren Sheinwald / Mary Danegger
Norman Madhoo / Taya Dawson
Board 5
Michael Powers / Dalva Fagundes
Michael Werner / Mechella Wright
Board 12
Gary Horn / Cris Cwalinski
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Board 8
Tucker Davey / Christine Mack
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer
Board 6
Scott West /Darren Lupo
Norman Madhoo / Taya Dawson
Board 3
Michael Werner / Mechella Wright
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Board 5
Scott West /Darren Lupo
Norman Madhoo / Taya Dawson
Board 4
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Norman Madhoo / Taya Dawson

1st

  Norman Madhoo / Taya Dawson

2nd

  Mike Comiskey / Brittany Truemper

Final

Norman Madhoo / Taya Dawson W vs.
Mike Comiskey / Brittany Truemper L Board 4 36:30

Semi-finals

Mike Comiskey / Brittany Truemper W vs.
Scott West /Darren Lupo L Board 5 32:46

Norman Madhoo / Taya Dawson W vs.
Michael Werner / Mechella Wright L Board 3 30:52

Quarter-finals

Michael Werner / Mechella Wright W vs.
Gary Horn / Cris Cwalinski L Board 12 23:31

Mike Comiskey / Brittany Truemper W vs.
Tucker Davey / Christine Mack L Board 8 27:55

Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer L vs.
Scott West /Darren Lupo W Board 6 31:13

Norman Madhoo / Taya Dawson W vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes L Board 5 28:30

Round 2

Don Schuller / Linda Schuller L vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes W Board 8 46:30

Gary Horn / Cris Cwalinski W vs.
David Travers / Julie Atkinson L Board 9 22:23

John Keathley / Kate Keathley L vs.
Norman Madhoo / Taya Dawson W Board 7 20:30

Michael Werner / Mechella Wright W vs.
Chris Perry / Jewel Cameron L Board 3 35:25

Mike Comiskey / Brittany Truemper W vs.
Paul Willard / Alice Giordano L Board 7 19:03

Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer W vs.
Charles Brennan / Connie O'Callaghan L Board 11 28:27

Scott West /Darren Lupo W vs.
Warren Sheinwald / Mary Danegger L Board 12 30:04

Tucker Davey / Christine Mack W vs.
Jason Belland / Amanda McClish L Board 6 32:03

Round 1

Aaron Campbell / Ashley Richey L vs.
Tucker Davey / Christine Mack W Board 9 22:51

Al Landers / Anne Harle L vs.
Paul Willard / Alice Giordano W Board 5 46:18

Gary Horn / Cris Cwalinski W vs.
Norm Fialkowsky / Daisja Brinson L Board 11 23:32

John Everett / Cathy Foster L vs.
Chris Perry / Jewel Cameron W Board 12 39:25

Jonathon Walton / Shelly LaPaglia L vs.
Charles Brennan / Connie O'Callaghan W Board 3 33:43

Larry Lurie / Nicole Wright L vs.
Scott West /Darren Lupo W Board 1 39:49

Norman Madhoo / Taya Dawson W vs.
Justin Schmader / Renea Fialkowsky L Board 6 18:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20