ACO Southern MI Singles 9.27

Updated 9:52pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

AARON KANDLER (1)
(bye) (32)
Todd Ward (17)
Bradley Simmons (16)
Gil Stephenson (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Tony Neal (8)
Tony Pena (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
Jim Birch (12)
Jeremy Lamer (13)
1
Jaye Hattaway (20)
(bye) (29)
Jeremy Luster (4)
Duane Keltsch (3)
(bye) (30)
Chuck Schnicke (19)
5
Mike Smyth (14)
Todd Wolcott (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Tim Graham (6)
Dan Mead (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Jack Goodman (10)
Tim Rice (15)
3
Richard Rozell (18)
(bye) (31)
STEVE HEATH (2)
AARON KANDLER (1)
A
5
Todd Ward (17)
Gil Stephenson (9)
B
4
Tony Neal (8)
Tony Pena (5)
C
5
Jim Birch (12)
Jeremy Lamer (13)
D
3
Jeremy Luster (4)
Duane Keltsch (3)
E
Mike Smyth (14)
Todd Wolcott (11)
F
1
Tim Graham (6)
Dan Mead (7)
G
2
Jack Goodman (10)
Tim Rice (15)
H
2
STEVE HEATH (2)
AARON KANDLER (1)
I
2
Tony Neal (8)
Tony Pena (5)
J
3
Jeremy Lamer (13)
Duane Keltsch (3)
K
4
Tim Graham (6)
Dan Mead (7)
L
4
STEVE HEATH (2)
AARON KANDLER (1)
M
Tony Pena (5)
Tim Graham (6)
N
4
STEVE HEATH (2)
Tony Pena (5)
O
4
STEVE HEATH (2)
STEVE HEATH (2)
3
Dan Mead (7)
STEVE HEATH (2)
(bye) (32)
Bradley Simmons (16)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
Jaye Hattaway (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Chuck Schnicke (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Richard Rozell (18)
(bye) (31)
Bradley Simmons (16)
H
2
Tim Rice (15)
(bye) (25)
G
Jack Goodman (10)
(bye) (21)
F
Todd Wolcott (11)
Jaye Hattaway (20)
E
Mike Smyth (14)
Chuck Schnicke (19)
D
5
Jeremy Luster (4)
(bye) (27)
C
Jim Birch (12)
(bye) (23)
B
Gil Stephenson (9)
Richard Rozell (18)
A
1
Todd Ward (17)
Tim Rice (15)
5
Jack Goodman (10)
Todd Wolcott (11)
2
Mike Smyth (14)
Jeremy Luster (4)
1
Jim Birch (12)
Gil Stephenson (9)
3
Todd Ward (17)
Tim Rice (15)
J
5
Jeremy Lamer (13)
Mike Smyth (14)
I
2
Tony Neal (8)
Jeremy Luster (4)
L
1
Dan Mead (7)
Todd Ward (17)
K
3
Duane Keltsch (3)
Jeremy Lamer (13)
5
Tony Neal (8)
Dan Mead (7)
4
Todd Ward (17)
Jeremy Lamer (13)
N
2
Tim Graham (6)
Dan Mead (7)
M
3
AARON KANDLER (1)
Tim Graham (6)
5
Dan Mead (7)
Dan Mead (7)
O
1
Tony Pena (5)
Dan Mead (7)

1st

  STEVE HEATH (2)

2nd

  Dan Mead (7)

3rd

  Tony Pena (5)

4th

  Tim Graham (6)

5th

  Jeremy Lamer (13)

  AARON KANDLER (1)

7th

  Tony Neal (8)

  Todd Ward (17)

9th

  Tim Rice (15)

  Mike Smyth (14)

  Jeremy Luster (4)

  Duane Keltsch (3)

13th

  Jack Goodman (10)

  Todd Wolcott (11)

  Jim Birch (12)

  Gil Stephenson (9)

17th

  Bradley Simmons (16)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  Jaye Hattaway (20)

  Chuck Schnicke (19)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Richard Rozell (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

STEVE HEATH (2) W vs.
Dan Mead (7) L 3 00:06

Elimination Final

Dan Mead (7) W vs.
Tony Pena (5) L 1 17:45

Elimination Semi-final

Tim Graham (6) L vs.
Dan Mead (7) W 5 14:13

Winners Final

Tony Pena (5) L vs.
STEVE HEATH (2) W 4 12:11

Elimination 6

Dan Mead (7) W vs.
AARON KANDLER (1) L 3 16:21

Jeremy Lamer (13) L vs.
Tim Graham (6) W 2 09:37

Elimination 5

Dan Mead (7) W vs.
Todd Ward (17) L 4 13:12

Jeremy Lamer (13) W vs.
Tony Neal (8) L 5 16:26

Winners Semi-finals

AARON KANDLER (1) L vs.
Tony Pena (5) W 11:23

Tim Graham (6) L vs.
STEVE HEATH (2) W 4 08:45

Elimination 4

Jeremy Luster (4) L vs.
Dan Mead (7) W 1 12:45

Mike Smyth (14) L vs.
Tony Neal (8) W 2 10:36

Tim Rice (15) L vs.
Jeremy Lamer (13) W 5 16:51

Todd Ward (17) W vs.
Duane Keltsch (3) L 3 22:52

Elimination 3

Gil Stephenson (9) L vs.
Todd Ward (17) W 3 10:21

Jeremy Luster (4) W vs.
Jim Birch (12) L 1 14:55

Tim Rice (15) W vs.
Jack Goodman (10) L 5 14:03

Todd Wolcott (11) L vs.
Mike Smyth (14) W 2 08:12

Winners 2

AARON KANDLER (1) W vs.
Tony Neal (8) L 2 17:02

Dan Mead (7) L vs.
STEVE HEATH (2) W 4 15:12

Duane Keltsch (3) L vs.
Tim Graham (6) W 4 16:54

Tony Pena (5) W vs.
Jeremy Lamer (13) L 3 19:25

Elimination 2

(bye) (21) L vs.
Todd Wolcott (11) W 41:34

(bye) (23) L vs.
Gil Stephenson (9) W 40:45

(bye) (25) L vs.
Jack Goodman (10) W 31:47

(bye) (27) L vs.
Jim Birch (12) W 36:14

Bradley Simmons (16) L vs.
Tim Rice (15) W 2 09:53

Chuck Schnicke (19) L vs.
Jeremy Luster (4) W 5 12:41

Jaye Hattaway (20) L vs.
Mike Smyth (14) W 15:34

Richard Rozell (18) L vs.
Todd Ward (17) W 1 14:03

Elimination 1

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 17:59

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 17:59

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 17:59

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 17:59

(bye) (30) L vs.
Chuck Schnicke (19) W 29:34

(bye) (32) L vs.
Bradley Simmons (16) W 35:26

Jaye Hattaway (20) W vs.
(bye) (29) L 25:37

Richard Rozell (18) W vs.
(bye) (31) L 29:41

Winners 1

AARON KANDLER (1) W vs.
Todd Ward (17) L 5 10:38

Dan Mead (7) W vs.
Jack Goodman (10) L 2 13:09

Duane Keltsch (3) W vs.
Mike Smyth (14) L 17:24

Gil Stephenson (9) L vs.
Tony Neal (8) W 4 22:13

Jeremy Lamer (13) W vs.
Jeremy Luster (4) L 3 17:45

Tim Rice (15) L vs.
STEVE HEATH (2) W 2 08:11

Todd Wolcott (11) L vs.
Tim Graham (6) W 1 15:56

Tony Pena (5) W vs.
Jim Birch (12) L 5 06:32

Round 1

(bye) (21) L vs.
Jim Birch (12) W 17:59

(bye) (23) L vs.
Jack Goodman (10) W 17:59

(bye) (25) L vs.
Tony Neal (8) W 17:59

(bye) (27) L vs.
Tim Graham (6) W 17:59

(bye) (29) L vs.
Jeremy Luster (4) W 17:59

(bye) (31) L vs.
STEVE HEATH (2) W 17:59

AARON KANDLER (1) W vs.
(bye) (32) L 17:59

Chuck Schnicke (19) L vs.
Mike Smyth (14) W 5 11:11

Dan Mead (7) W vs.
(bye) (26) L 17:59

Duane Keltsch (3) W vs.
(bye) (30) L 17:59

Gil Stephenson (9) W vs.
(bye) (24) L 17:59

Jeremy Lamer (13) W vs.
Jaye Hattaway (20) L 1 07:20

Tim Rice (15) W vs.
Richard Rozell (18) L 3 11:31

Todd Ward (17) W vs.
Bradley Simmons (16) L 17:26

Todd Wolcott (11) W vs.
(bye) (22) L 17:59

Tony Pena (5) W vs.
(bye) (28) L 17:59

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20