Time Out West

Updated 7:11am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

B Anderson // R Hoglund
(bye)
G Roulo // J SanFillipo
Board 8
M Atha // Yogi
BI // J Omalley
Board 2
M Rod // M Waxler
C Dotson // J Chmeilak
Board 1
Marty // Tripp
DOUG // E Crumlett
Board 3
BTK // R Schatz
Gumma // JZ
Board 3
FOSHO // M Truss
C Muniz // J Williams
Board 4
B Nichols // C Bice
J Pearson // T Sheehan
Board 1
B Benoit // J Holder
Patrick C. // Taco
(bye)
C Olds // Willy B
Board 4
A Brewer // R Soto
Jesse R // Z Atha
Board 9
R Turner // S Taylor
George B. // J Delgado
Board 3
G Mitchell // J Perez
T Garbis // J Ross
Board 2
B Schmidt // Dale P
D Kaiser // T Soto
Board 9
M Wille // RVD
C Duty // R Graf
Board 8
F Worley // J Beecroft
(bye)
J Damore // R Fletcher
B Anderson // R Hoglund
A
Board 9
M Atha // Yogi
BI // J Omalley
B
Board 4
C Dotson // J Chmeilak
BTK // R Schatz
C
Board 2
Gumma // JZ
B Nichols // C Bice
D
Board 1
B Benoit // J Holder
Patrick C. // Taco
E
Board 2
C Olds // Willy B
R Turner // S Taylor
F
Board 8
George B. // J Delgado
T Garbis // J Ross
G
Board 3
M Wille // RVD
F Worley // J Beecroft
H
Board 1
J Damore // R Fletcher
B Anderson // R Hoglund
I
Board 3
C Dotson // J Chmeilak
BTK // R Schatz
J
Board 1
B Nichols // C Bice
C Olds // Willy B
K
Board 2
George B. // J Delgado
M Wille // RVD
L
Board 9
J Damore // R Fletcher
C Dotson // J Chmeilak
M
Board 9
B Nichols // C Bice
C Olds // Willy B
N
Board 1
M Wille // RVD
B Nichols // C Bice
O
Board 2
M Wille // RVD
B Nichols // C Bice
Board 3
F Worley // J Beecroft
B Nichols // C Bice
(bye)
G Roulo // J SanFillipo
M Rod // M Waxler
Board 4
Marty // Tripp
DOUG // E Crumlett
Board 9
FOSHO // M Truss
C Muniz // J Williams
Board 3
J Pearson // T Sheehan
(bye)
A Brewer // R Soto
Jesse R // Z Atha
Board 8
G Mitchell // J Perez
B Schmidt // Dale P
Board 4
D Kaiser // T Soto
C Duty // R Graf
(bye)
G Roulo // J SanFillipo
H
Board 2
F Worley // J Beecroft
M Rod // M Waxler
G
Board 8
T Garbis // J Ross
FOSHO // M Truss
F
Board 2
R Turner // S Taylor
J Pearson // T Sheehan
E
Board 3
Patrick C. // Taco
A Brewer // R Soto
D
Board 9
B Benoit // J Holder
Jesse R // Z Atha
C
Board 4
Gumma // JZ
D Kaiser // T Soto
B
Board 8
BI // J Omalley
C Duty // R Graf
A
Board 1
M Atha // Yogi
F Worley // J Beecroft
Board 9
M Rod // M Waxler
R Turner // S Taylor
Board 8
J Pearson // T Sheehan
B Benoit // J Holder
Board 4
Gumma // JZ
BI // J Omalley
Board 3
M Atha // Yogi
F Worley // J Beecroft
J
Board 1
BTK // R Schatz
R Turner // S Taylor
I
Board 4
B Anderson // R Hoglund
Gumma // JZ
L
Board 8
J Damore // R Fletcher
M Atha // Yogi
K
Board 2
George B. // J Delgado
F Worley // J Beecroft
Board 3
R Turner // S Taylor
J Damore // R Fletcher
Board 1
George B. // J Delgado
F Worley // J Beecroft
N
Board 9
C Olds // Willy B
George B. // J Delgado
M
Board 4
C Dotson // J Chmeilak
F Worley // J Beecroft
Board 8
C Dotson // J Chmeilak
F Worley // J Beecroft
O
Board 4
M Wille // RVD
F Worley // J Beecroft

1st

  B Nichols // C Bice

2nd

  F Worley // J Beecroft

3rd

  M Wille // RVD

4th

  C Dotson // J Chmeilak

5th

  C Olds // Willy B

  George B. // J Delgado

7th

  R Turner // S Taylor

  J Damore // R Fletcher

9th

  BTK // R Schatz

  B Anderson // R Hoglund

  Gumma // JZ

  M Atha // Yogi

13th

  M Rod // M Waxler

  J Pearson // T Sheehan

  B Benoit // J Holder

  BI // J Omalley

17th

  G Roulo // J SanFillipo

  T Garbis // J Ross

  FOSHO // M Truss

  Patrick C. // Taco

  A Brewer // R Soto

  Jesse R // Z Atha

  D Kaiser // T Soto

  C Duty // R Graf

25th

  Marty // Tripp

  DOUG // E Crumlett

  C Muniz // J Williams

  G Mitchell // J Perez

  B Schmidt // Dale P

Final

B Nichols // C Bice W vs.
F Worley // J Beecroft L Board 3 32:51

Elimination Final

F Worley // J Beecroft W vs.
M Wille // RVD L Board 4 23:28

Elimination Semi-final

F Worley // J Beecroft W vs.
C Dotson // J Chmeilak L Board 8 19:39

Winners Final

B Nichols // C Bice W vs.
M Wille // RVD L Board 2 19:09

Elimination 6

F Worley // J Beecroft W vs.
C Olds // Willy B L Board 9 18:54

George B. // J Delgado L vs.
C Dotson // J Chmeilak W Board 4 20:56

Elimination 5

F Worley // J Beecroft W vs.
R Turner // S Taylor L Board 3 22:56

J Damore // R Fletcher L vs.
George B. // J Delgado W Board 1 22:13

Winners Semi-finals

C Dotson // J Chmeilak L vs.
B Nichols // C Bice W Board 9 17:35

C Olds // Willy B L vs.
M Wille // RVD W Board 1 18:41

Elimination 4

F Worley // J Beecroft W vs.
BTK // R Schatz L Board 1 21:59

Gumma // JZ L vs.
J Damore // R Fletcher W Board 8 33:53

M Atha // Yogi L vs.
George B. // J Delgado W Board 2 23:45

R Turner // S Taylor W vs.
B Anderson // R Hoglund L Board 4 41:41

Elimination 3

B Benoit // J Holder L vs.
Gumma // JZ W Board 4 28:11

BI // J Omalley L vs.
M Atha // Yogi W Board 3 31:25

F Worley // J Beecroft W vs.
M Rod // M Waxler L Board 9 15:19

R Turner // S Taylor W vs.
J Pearson // T Sheehan L Board 8 35:48

Winners 2

B Anderson // R Hoglund L vs.
C Dotson // J Chmeilak W Board 3 25:10

BTK // R Schatz L vs.
B Nichols // C Bice W Board 1 23:24

C Olds // Willy B W vs.
George B. // J Delgado L Board 2 29:20

M Wille // RVD W vs.
J Damore // R Fletcher L Board 9 26:13

Elimination 2

A Brewer // R Soto L vs.
B Benoit // J Holder W Board 9 23:20

C Duty // R Graf L vs.
M Atha // Yogi W Board 1 31:35

D Kaiser // T Soto L vs.
BI // J Omalley W Board 8 24:59

FOSHO // M Truss L vs.
R Turner // S Taylor W Board 2 22:09

G Roulo // J SanFillipo L vs.
F Worley // J Beecroft W Board 2 18:49

J Pearson // T Sheehan W vs.
Patrick C. // Taco L Board 3 17:43

Jesse R // Z Atha L vs.
Gumma // JZ W Board 4 32:56

M Rod // M Waxler W vs.
T Garbis // J Ross L Board 8 23:09

Elimination 1

B Schmidt // Dale P L vs.
D Kaiser // T Soto W Board 4 25:26

C Muniz // J Williams L vs.
J Pearson // T Sheehan W Board 3 27:49

DOUG // E Crumlett L vs.
FOSHO // M Truss W Board 9 25:43

Jesse R // Z Atha W vs.
G Mitchell // J Perez L Board 8 24:53

M Rod // M Waxler W vs.
Marty // Tripp L Board 4 25:30

Winners 1

B Anderson // R Hoglund W vs.
M Atha // Yogi L Board 9 30:07

B Nichols // C Bice W vs.
B Benoit // J Holder L Board 1 16:23

BI // J Omalley L vs.
C Dotson // J Chmeilak W Board 4 23:21

BTK // R Schatz W vs.
Gumma // JZ L Board 2 28:59

F Worley // J Beecroft L vs.
J Damore // R Fletcher W Board 1 31:53

Patrick C. // Taco L vs.
C Olds // Willy B W Board 2 23:21

R Turner // S Taylor L vs.
George B. // J Delgado W Board 8 18:16

T Garbis // J Ross L vs.
M Wille // RVD W Board 3 33:48

Round 1

BI // J Omalley W vs.
M Rod // M Waxler L Board 2 29:56

C Dotson // J Chmeilak W vs.
Marty // Tripp L Board 1 21:29

C Duty // R Graf L vs.
F Worley // J Beecroft W Board 8 26:43

C Muniz // J Williams L vs.
B Nichols // C Bice W Board 4 17:49

C Olds // Willy B W vs.
A Brewer // R Soto L Board 4 29:50

D Kaiser // T Soto L vs.
M Wille // RVD W Board 9 23:04

DOUG // E Crumlett L vs.
BTK // R Schatz W Board 3 18:47

G Roulo // J SanFillipo L vs.
M Atha // Yogi W Board 8 36:56

George B. // J Delgado W vs.
G Mitchell // J Perez L Board 3 21:32

Gumma // JZ W vs.
FOSHO // M Truss L Board 3 21:01

J Pearson // T Sheehan L vs.
B Benoit // J Holder W Board 1 28:11

Jesse R // Z Atha L vs.
R Turner // S Taylor W Board 9 23:56

T Garbis // J Ross W vs.
B Schmidt // Dale P L Board 2 17:19

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20