Magenta Weekend🦋

Updated 7:08pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Elburn And Fox River Grove (1) 20
Riverside
Lomcolnwood (16) 17
Archer (9) 22
Addams Family
Riverside Down (8)
Springhill (5) 6
White Water
Riverside Up (12)
Ashland (13) 50
Laser War
Carpentersville (4) 10
South Elgin (3)
Shaddow
Central (14)
Broadview (11) 14
Popeye
Elgin (6) 20
Clake (7) 10
CyberNate
N&K (10) 11
Lyons (15)
Clake
Huntley (2) 25
Elburn And Fox River Grove (1) 33
A
Shaddow
Archer (9) 78
Springhill (5) 27
B
Addams Family
Ashland (13) 75
South Elgin (3) 33
C
Clake
Elgin (6) 20
N&K (10) 11
D
Riverside
Huntley (2) 25
Archer (9) 100
E
Riverside
Ashland (13) 113
South Elgin (3) 50
F
White Water
Huntley (2) 25
Ashland (13) 138
G
Popeye
South Elgin (3) 50
Ashland (13)
Shaddow
Elgin (6)
Elgin (6)
White Water
Ashland (13)
Elgin (6)
Lomcolnwood (16) 17
White Water
Riverside Down (8)
Riverside Up (12)
CyberNate
Carpentersville (4) 10
Central (14) 13
Laser War
Broadview (11) 14
Clake (7) 60
Popeye
Lyons (15)
Lomcolnwood (16) 17
D
Clake
N&K (10) 22
Carpentersville (4) 30
C
Addams Family
Elgin (6) 90
Broadview (11) 29
B
CyberNate
Springhill (5) 55
Clake (7) 80
A
Laser War
Elburn And Fox River Grove (1) 33
N&K (10) 33
White Water
Elgin (6) 110
Springhill (5) 82
Shaddow
Clake (7) 100
Elgin (6) 130
E
Laser War
Archer (9) 111
Clake (7) 120
F
Addams Family
Huntley (2) 25
Elgin (6)
Riverside
Clake (7)
Elgin (6)
G
CyberNate
South Elgin (3)
Elgin (6)

1st

  Elgin (6)

2nd

  Ashland (13)

3rd

  South Elgin (3)

4th

  Clake (7)

5th

  Archer (9)

  Huntley (2)

7th

  N&K (10)

  Springhill (5)

9th

  Lomcolnwood (16)

  Carpentersville (4)

  Broadview (11)

  Elburn And Fox River Grove (1)

13th

  Riverside Down (8)

  Riverside Up (12)

  Central (14)

  Lyons (15)

Final - Match 2

Elgin (6) W vs.
Ashland (13) L White Water 00:05

Final

Ashland (13) L vs.
Elgin (6) W Shaddow 11:47:02

Elimination Final

Elgin (6) W vs.
South Elgin (3) L CyberNate 00:07

Elimination Semi-final

Elgin (6) W vs.
Clake (7) L Riverside 01:01

Winners Final

Ashland (13) 138 W vs.
South Elgin (3) 50 L Popeye 02:07:36

Elimination 4

Clake (7) 120 W vs.
Huntley (2) 25 L Addams Family 49:09

Elgin (6) 130 W vs.
Archer (9) 111 L Laser War 48:29

Elimination 3

N&K (10) 33 L vs.
Elgin (6) 110 W White Water 02:08:28

Springhill (5) 82 L vs.
Clake (7) 100 W Shaddow 02:08:01

Winners Semi-finals

Archer (9) 100 L vs.
Ashland (13) 113 W Riverside 02:05:40

South Elgin (3) 50 W vs.
Huntley (2) 25 L White Water 02:05:07

Elimination 2

Broadview (11) 29 L vs.
Springhill (5) 55 W CyberNate 02:07:17

Carpentersville (4) 30 L vs.
Elgin (6) 90 W Addams Family 02:06:45

Clake (7) 80 W vs.
Elburn And Fox River Grove (1) 33 L Laser War 02:06:27

Lomcolnwood (16) 17 L vs.
N&K (10) 22 W Clake 02:06:04

Elimination 1

Central (14) 13 L vs.
Broadview (11) 14 W Laser War 01:31:49

Clake (7) 60 W vs.
Lyons (15) L Popeye 01:35:38

Lomcolnwood (16) 17 W vs.
Riverside Down (8) L White Water 01:35:13

Riverside Up (12) L vs.
Carpentersville (4) 10 W CyberNate 01:34:39

Winners 1

Elburn And Fox River Grove (1) 33 L vs.
Archer (9) 78 W Shaddow 01:34:21

N&K (10) 11 L vs.
Huntley (2) 25 W Riverside 01:33:36

South Elgin (3) 33 W vs.
Elgin (6) 20 L Clake 01:33:04

Springhill (5) 27 L vs.
Ashland (13) 75 W Addams Family 01:32:17

Round 1

Archer (9) 22 W vs.
Riverside Down (8) L Addams Family 07:53

Ashland (13) 50 W vs.
Carpentersville (4) 10 L Laser War 07:16

Broadview (11) 14 L vs.
Elgin (6) 20 W Popeye 05:55

Clake (7) 10 L vs.
N&K (10) 11 W CyberNate 05:17

Elburn And Fox River Grove (1) 20 W vs.
Lomcolnwood (16) 17 L Riverside 04:41

Lyons (15) L vs.
Huntley (2) 25 W Clake 03:32

South Elgin (3) W vs.
Central (14) L Shaddow 37:52

Springhill (5) 6 W vs.
Riverside Up (12) L White Water 37:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20