State Shootout 2017 Single Cricket Level 1

Updated 4:29am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Nick Miller (1)
(bye) (32)
Jordan Disney (17)
7
Eric Hinderager (16)
Beaner (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
John Zadwarny (8)
Tanner Rose (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
Thson Snell (12)
Sean Arvish (13)
(bye) (20)
(bye) (29)
Paul Degele (4)
Nathan Scmidt (3)
(bye) (30)
Faye (19)
8
Jake Updike (14)
Loren Reddick (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Bill St John (6)
Tony Greetham (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Scott Webb (10)
Ron Krohn (15)
9
Herb Fish (18)
(bye) (31)
Jim Stone (2)
Nick Miller (1)
A
9
Jordan Disney (17)
Beaner (9)
B
6
John Zadwarny (8)
Tanner Rose (5)
C
8
Thson Snell (12)
Sean Arvish (13)
D
6
Paul Degele (4)
Nathan Scmidt (3)
E
9
Jake Updike (14)
Loren Reddick (11)
F
7
Bill St John (6)
Tony Greetham (7)
G
6
Scott Webb (10)
Ron Krohn (15)
H
7
Jim Stone (2)
Nick Miller (1)
I
7
Beaner (9)
Tanner Rose (5)
J
7
Sean Arvish (13)
Nathan Scmidt (3)
K
6
Loren Reddick (11)
Scott Webb (10)
L
9
Ron Krohn (15)
Nick Miller (1)
M
6
Tanner Rose (5)
Nathan Scmidt (3)
N
7
Scott Webb (10)
Nick Miller (1)
O
7
Nathan Scmidt (3)
Nathan Scmidt (3)
8
Nick Miller (1)
Nick Miller (1)
9
Nathan Scmidt (3)
Nick Miller (1)
(bye) (32)
Eric Hinderager (16)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
(bye) (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Faye (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Herb Fish (18)
(bye) (31)
Eric Hinderager (16)
H
8
Jim Stone (2)
(bye) (25)
G
Tony Greetham (7)
(bye) (21)
F
Bill St John (6)
(bye) (29)
E
Jake Updike (14)
Faye (19)
D
8
Paul Degele (4)
(bye) (27)
C
Thson Snell (12)
(bye) (23)
B
John Zadwarny (8)
Herb Fish (18)
A
9
Jordan Disney (17)
Eric Hinderager (16)
7
Tony Greetham (7)
Bill St John (6)
6
Jake Updike (14)
Paul Degele (4)
9
Thson Snell (12)
John Zadwarny (8)
8
Herb Fish (18)
Eric Hinderager (16)
J
6
Sean Arvish (13)
Jake Updike (14)
I
6
Beaner (9)
Thson Snell (12)
L
9
Ron Krohn (15)
Herb Fish (18)
K
8
Loren Reddick (11)
Eric Hinderager (16)
6
Jake Updike (14)
Ron Krohn (15)
8
Loren Reddick (11)
Eric Hinderager (16)
N
9
Scott Webb (10)
Loren Reddick (11)
M
6
Tanner Rose (5)
Scott Webb (10)
6
Loren Reddick (11)
Scott Webb (10)
O
6
Nick Miller (1)
Nick Miller (1)

1st

  Nick Miller (1)

2nd

  Nathan Scmidt (3)

3rd

  Scott Webb (10)

4th

  Loren Reddick (11)

5th

  Eric Hinderager (16)

  Tanner Rose (5)

7th

  Jake Updike (14)

  Ron Krohn (15)

9th

  Sean Arvish (13)

  Beaner (9)

  Thson Snell (12)

  Herb Fish (18)

13th

  Tony Greetham (7)

  Bill St John (6)

  Paul Degele (4)

  John Zadwarny (8)

17th

  Jim Stone (2)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  (bye) (29)

  Faye (19)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Jordan Disney (17)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (20)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Nick Miller (1) W vs.
Nathan Scmidt (3) L 9 24:08

Final

Nathan Scmidt (3) L vs.
Nick Miller (1) W 8 26:23

Elimination Final

Scott Webb (10) L vs.
Nick Miller (1) W 6 26:05

Elimination Semi-final

Scott Webb (10) W vs.
Loren Reddick (11) L 6 28:16

Winners Final

Nick Miller (1) L vs.
Nathan Scmidt (3) W 7 25:36

Elimination 6

Eric Hinderager (16) L vs.
Scott Webb (10) W 9 24:17

Loren Reddick (11) W vs.
Tanner Rose (5) L 6 31:07

Elimination 5

Eric Hinderager (16) W vs.
Jake Updike (14) L 6 20:45

Ron Krohn (15) L vs.
Loren Reddick (11) W 8 27:16

Winners Semi-finals

Nathan Scmidt (3) W vs.
Scott Webb (10) L 7 20:58

Nick Miller (1) W vs.
Tanner Rose (5) L 6 27:41

Elimination 4

Eric Hinderager (16) W vs.
Sean Arvish (13) L 6 15:11

Herb Fish (18) L vs.
Loren Reddick (11) W 8 28:59

Jake Updike (14) W vs.
Beaner (9) L 6 47:53

Thson Snell (12) L vs.
Ron Krohn (15) W 9 36:29

Elimination 3

Bill St John (6) L vs.
Jake Updike (14) W 6 25:22

Eric Hinderager (16) W vs.
Tony Greetham (7) L 7 50:36

John Zadwarny (8) L vs.
Herb Fish (18) W 8 32:48

Paul Degele (4) L vs.
Thson Snell (12) W 9 30:33

Winners 2

Nathan Scmidt (3) W vs.
Loren Reddick (11) L 6 32:36

Nick Miller (1) W vs.
Beaner (9) L 7 16:38

Scott Webb (10) W vs.
Ron Krohn (15) L 9 39:05

Tanner Rose (5) W vs.
Sean Arvish (13) L 7 28:33

Elimination 2

(bye) (21) L vs.
Bill St John (6) W 19:27

(bye) (23) L vs.
John Zadwarny (8) W 14:13

(bye) (25) L vs.
Tony Greetham (7) W 40:14

(bye) (27) L vs.
Thson Snell (12) W 27:19

(bye) (29) L vs.
Jake Updike (14) W 19:51

Eric Hinderager (16) W vs.
Jim Stone (2) L 8 31:18

Faye (19) L vs.
Paul Degele (4) W 8 25:03

Herb Fish (18) W vs.
Jordan Disney (17) L 9 27:47

Elimination 1

(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 26:40

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 26:40

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 26:40

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 26:40

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 26:40

(bye) (30) L vs.
Faye (19) W 50:43

(bye) (32) L vs.
Eric Hinderager (16) W 50:32

Herb Fish (18) W vs.
(bye) (31) L 58:32

Winners 1

Beaner (9) W vs.
John Zadwarny (8) L 6 30:25

Loren Reddick (11) W vs.
Bill St John (6) L 7 28:38

Nathan Scmidt (3) W vs.
Jake Updike (14) L 9 21:14

Nick Miller (1) W vs.
Jordan Disney (17) L 9 19:25

Ron Krohn (15) W vs.
Jim Stone (2) L 7 32:19

Sean Arvish (13) W vs.
Paul Degele (4) L 6 16:15

Tanner Rose (5) W vs.
Thson Snell (12) L 8 36:15

Tony Greetham (7) L vs.
Scott Webb (10) W 6 25:57

Round 1

(bye) (21) L vs.
Thson Snell (12) W 26:40

(bye) (23) L vs.
Scott Webb (10) W 26:40

(bye) (25) L vs.
John Zadwarny (8) W 26:40

(bye) (27) L vs.
Bill St John (6) W 26:40

(bye) (29) L vs.
Paul Degele (4) W 26:40

(bye) (31) L vs.
Jim Stone (2) W 26:40

Beaner (9) W vs.
(bye) (24) L 26:40

Faye (19) L vs.
Jake Updike (14) W 8 23:45

Jordan Disney (17) W vs.
Eric Hinderager (16) L 7 23:50

Loren Reddick (11) W vs.
(bye) (22) L 26:40

Nathan Scmidt (3) W vs.
(bye) (30) L 26:40

Nick Miller (1) W vs.
(bye) (32) L 26:40

Ron Krohn (15) W vs.
Herb Fish (18) L 9 31:18

Sean Arvish (13) W vs.
(bye) (20) L 26:40

Tanner Rose (5) W vs.
(bye) (28) L 26:40

Tony Greetham (7) W vs.
(bye) (26) L 26:40

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20