TCL - Fort Worth Region - A/B Doubles - 12.27.19

Updated 11:42am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Adam Utz J J Bennett
(bye)
Chris Collier Cory Gann
3
Jim Abdella Roy Boland
Frank Stockton Matt Zonker
4
Nick Knabe Josh Murdock
(bye)
Kenny Wright Jeremy OcOnnell
Ricky Fowler Josh Heilman
(bye)
Steve Youngblood Armando Trejo
2
Chuck Coia Jesse Williams
Grant Upchurch Taylor Stone
3
Dallas Berthiaume Trel Jones
(bye)
Jeremy Kirkland John Henderson
Adam Utz J J Bennett
A
4
Jim Abdella Roy Boland
Frank Stockton Matt Zonker
B
2
Kenny Wright Jeremy OcOnnell
Ricky Fowler Josh Heilman
C
3
Steve Youngblood Armando Trejo
Grant Upchurch Taylor Stone
D
4
Jeremy Kirkland John Henderson
Adam Utz J J Bennett
E
4
Kenny Wright Jeremy OcOnnell
Ricky Fowler Josh Heilman
F
3
Grant Upchurch Taylor Stone
Adam Utz J J Bennett
G
3
Ricky Fowler Josh Heilman
Adam Utz J J Bennett
2
Ricky Fowler Josh Heilman
Adam Utz J J Bennett
(bye)
Chris Collier Cory Gann
Nick Knabe Josh Murdock
(bye)
(bye)
Chuck Coia Jesse Williams
Dallas Berthiaume Trel Jones
(bye)
Chris Collier Cory Gann
D
4
Jeremy Kirkland John Henderson
Nick Knabe Josh Murdock
C
3
Steve Youngblood Armando Trejo
Chuck Coia Jesse Williams
B
2
Frank Stockton Matt Zonker
Dallas Berthiaume Trel Jones
A
2
Jim Abdella Roy Boland
Jeremy Kirkland John Henderson
7
Nick Knabe Josh Murdock
Frank Stockton Matt Zonker
2
Dallas Berthiaume Trel Jones
Nick Knabe Josh Murdock
E
2
Kenny Wright Jeremy OcOnnell
Frank Stockton Matt Zonker
F
4
Grant Upchurch Taylor Stone
Nick Knabe Josh Murdock
4
Frank Stockton Matt Zonker
Frank Stockton Matt Zonker
G
3
Ricky Fowler Josh Heilman
Ricky Fowler Josh Heilman

1st

  Adam Utz J J Bennett

2nd

  Ricky Fowler Josh Heilman

3rd

  Frank Stockton Matt Zonker

4th

  Nick Knabe Josh Murdock

5th

  Kenny Wright Jeremy OcOnnell

  Grant Upchurch Taylor Stone

7th

  Jeremy Kirkland John Henderson

  Dallas Berthiaume Trel Jones

9th

  Chris Collier Cory Gann

  Steve Youngblood Armando Trejo

  Chuck Coia Jesse Williams

  Jim Abdella Roy Boland

Final

Adam Utz J J Bennett W vs.
Ricky Fowler Josh Heilman L 2 28:42

Elimination Final

Frank Stockton Matt Zonker L vs.
Ricky Fowler Josh Heilman W 3 17:47

Elimination Semi-final

Nick Knabe Josh Murdock L vs.
Frank Stockton Matt Zonker W 4 15:24

Winners Final

Adam Utz J J Bennett W vs.
Ricky Fowler Josh Heilman L 3 44:34

Elimination 4

Frank Stockton Matt Zonker W vs.
Grant Upchurch Taylor Stone L 4 17:02

Nick Knabe Josh Murdock W vs.
Kenny Wright Jeremy OcOnnell L 2 20:30

Elimination 3

Frank Stockton Matt Zonker W vs.
Dallas Berthiaume Trel Jones L 2 24:03

Jeremy Kirkland John Henderson L vs.
Nick Knabe Josh Murdock W 7 09:23

Winners Semi-finals

Adam Utz J J Bennett W vs.
Kenny Wright Jeremy OcOnnell L 4 39:38

Ricky Fowler Josh Heilman W vs.
Grant Upchurch Taylor Stone L 3 45:40

Elimination 2

Chris Collier Cory Gann L vs.
Jeremy Kirkland John Henderson W 4 17:38

Chuck Coia Jesse Williams L vs.
Frank Stockton Matt Zonker W 2 16:57

Dallas Berthiaume Trel Jones W vs.
Jim Abdella Roy Boland L 2 12:14

Nick Knabe Josh Murdock W vs.
Steve Youngblood Armando Trejo L 3 18:40

Winners 1

Adam Utz J J Bennett W vs.
Jim Abdella Roy Boland L 4 40:54

Frank Stockton Matt Zonker L vs.
Kenny Wright Jeremy OcOnnell W 2 34:03

Grant Upchurch Taylor Stone W vs.
Jeremy Kirkland John Henderson L 4 24:39

Ricky Fowler Josh Heilman W vs.
Steve Youngblood Armando Trejo L 3 28:05

Round 1

Chris Collier Cory Gann L vs.
Jim Abdella Roy Boland W 3 39:56

Frank Stockton Matt Zonker W vs.
Nick Knabe Josh Murdock L 4 31:18

Grant Upchurch Taylor Stone W vs.
Dallas Berthiaume Trel Jones L 3 51:20

Steve Youngblood Armando Trejo W vs.
Chuck Coia Jesse Williams L 2 41:56

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20