Tri County Cornhole Comp BYOP

Updated 8:04pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Phillip Birch & Hunter Kennedy
(bye)
Brandon Horsley & Jay Artis
2
Jessie Arnold & Jaylyn Strength
Scott Etheridge & Brent Hardy
(bye)
(bye)
Austin Castleberry & Amanda Castleberry
Ben Barron & Alex Gillum
(bye)
Rick Sutton & Dwight Colquitt
6
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Terry Green & Tina Birch
4
Caleb Headley & Hayden Bragg
(bye)
John Matthews & Jon Jon
Phillip Birch & Hunter Kennedy
A
2
Brandon Horsley & Jay Artis
Scott Etheridge & Brent Hardy
B
4
Austin Castleberry & Amanda Castleberry
Ben Barron & Alex Gillum
C
6
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Terry Green & Tina Birch
D
4
John Matthews & Jon Jon
Brandon Horsley & Jay Artis
E
2
Austin Castleberry & Amanda Castleberry
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
F
4
Terry Green & Tina Birch
Brandon Horsley & Jay Artis
G
3
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
2
Ben Barron & Alex Gillum
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
(bye)
Jessie Arnold & Jaylyn Strength
(bye)
(bye)
(bye)
Rick Sutton & Dwight Colquitt
Caleb Headley & Hayden Bragg
(bye)
Jessie Arnold & Jaylyn Strength
D
6
John Matthews & Jon Jon
(bye)
C
Ben Barron & Alex Gillum
Rick Sutton & Dwight Colquitt
B
6
Scott Etheridge & Brent Hardy
Caleb Headley & Hayden Bragg
A
2
Phillip Birch & Hunter Kennedy
John Matthews & Jon Jon
4
Ben Barron & Alex Gillum
Scott Etheridge & Brent Hardy
2
Phillip Birch & Hunter Kennedy
Ben Barron & Alex Gillum
E
3
Austin Castleberry & Amanda Castleberry
Phillip Birch & Hunter Kennedy
F
2
Terry Green & Tina Birch
Ben Barron & Alex Gillum
3
Terry Green & Tina Birch
Ben Barron & Alex Gillum
G
3
Brandon Horsley & Jay Artis
Ben Barron & Alex Gillum

1st

  Sarah Hardy & Jonathan Etheridge

2nd

  Ben Barron & Alex Gillum

3rd

  Brandon Horsley & Jay Artis

4th

  Terry Green & Tina Birch

5th

  Austin Castleberry & Amanda Castleberry

  Phillip Birch & Hunter Kennedy

7th

  John Matthews & Jon Jon

  Scott Etheridge & Brent Hardy

9th

  Jessie Arnold & Jaylyn Strength

  Rick Sutton & Dwight Colquitt

  Caleb Headley & Hayden Bragg

Final

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Ben Barron & Alex Gillum L 2 00:06

Elimination Final

Ben Barron & Alex Gillum W vs.
Brandon Horsley & Jay Artis L 3 12:07

Elimination Semi-final

Ben Barron & Alex Gillum W vs.
Terry Green & Tina Birch L 3 29:17

Winners Final

Brandon Horsley & Jay Artis L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 3 18:33

Elimination 4

Ben Barron & Alex Gillum W vs.
Austin Castleberry & Amanda Castleberry L 3 10:07

Phillip Birch & Hunter Kennedy L vs.
Terry Green & Tina Birch W 2 12:54

Elimination 3

John Matthews & Jon Jon L vs.
Ben Barron & Alex Gillum W 4 15:18

Scott Etheridge & Brent Hardy L vs.
Phillip Birch & Hunter Kennedy W 2 19:09

Winners Semi-finals

Brandon Horsley & Jay Artis W vs.
Austin Castleberry & Amanda Castleberry L 2 09:26

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Terry Green & Tina Birch L 4 11:35

Elimination 2

Caleb Headley & Hayden Bragg L vs.
Phillip Birch & Hunter Kennedy W 2 15:44

Jessie Arnold & Jaylyn Strength L vs.
John Matthews & Jon Jon W 6 18:54

Rick Sutton & Dwight Colquitt L vs.
Scott Etheridge & Brent Hardy W 6 14:05

Winners 1

Ben Barron & Alex Gillum L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 6 13:54

Phillip Birch & Hunter Kennedy L vs.
Brandon Horsley & Jay Artis W 2 12:53

Scott Etheridge & Brent Hardy L vs.
Austin Castleberry & Amanda Castleberry W 4 13:58

Terry Green & Tina Birch W vs.
John Matthews & Jon Jon L 4 18:51

Round 1

Brandon Horsley & Jay Artis W vs.
Jessie Arnold & Jaylyn Strength L 2 17:21

Rick Sutton & Dwight Colquitt L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 6 10:48

Terry Green & Tina Birch W vs.
Caleb Headley & Hayden Bragg L 4 16:55

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20