Bostons April 19

Updated 3:48am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jason "Try Harder" Elliott (1) -22
Agnes
Chris "Luda Cris" King (8) -17
Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -17
Jermaine
Jason "Steely Bob" Steele (4) -24
Eric "Gray Beard" Raber (3) -21
Jack
Jordan "Jordinary" Bender (6) -17
Cory "DrPenetration" (7) -13
Agatha
Mike "Monkey House" Cannon (2) -29
Jason "Try Harder" Elliott (1) -23
A
Agnes
Jason "Steely Bob" Steele (4) -15
Eric "Gray Beard" Raber (3) -17
B
Jermaine
Mike "Monkey House" Cannon (2) -26
Jason "Try Harder" Elliott (1) -25
C
Jack
Mike "Monkey House" Cannon (2) -21
Jason "Try Harder" Elliott (1) -25
Agatha
Mike "Monkey House" Cannon (2) -27
Mike "Monkey House" Cannon (2) -22
Jermaine
Jason "Try Harder" Elliott (1) -20
Mike "Monkey House" Cannon (2)
Chris "Luda Cris" King (8) -14
Jack
Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -22
Jordan "Jordinary" Bender (6) -20
Agatha
Cory "DrPenetration" (7) -7
Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -18
B
Agatha
Eric "Gray Beard" Raber (3) -16
Jordan "Jordinary" Bender (6) -22
A
Agnes
Jason "Steely Bob" Steele (4) -17
Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -17
Jermaine
Jordan "Jordinary" Bender (6) -19
Jordan "Jordinary" Bender (6) -16
C
Agnes
Mike "Monkey House" Cannon (2) -28
Mike "Monkey House" Cannon (2)

1st

  Mike "Monkey House" Cannon (2)

2nd

  Jason "Try Harder" Elliott (1)

3rd

  Jordan "Jordinary" Bender (6)

4th

  Robb "Bob Lob Law" Myers (5)

5th

  Eric "Gray Beard" Raber (3)

  Jason "Steely Bob" Steele (4)

7th

  Chris "Luda Cris" King (8)

  Cory "DrPenetration" (7)

Final - Match 2

Mike "Monkey House" Cannon (2) -22 W vs.
Jason "Try Harder" Elliott (1) -20 L Jermaine 56:22

Final

Jason "Try Harder" Elliott (1) -25 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (2) -27 W Agatha 29:02

Elimination Final

Jordan "Jordinary" Bender (6) -16 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (2) -28 W Agnes 40:12

Elimination Semi-final

Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -17 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (6) -19 W Jermaine 25:12

Winners Final

Jason "Try Harder" Elliott (1) -25 W vs.
Mike "Monkey House" Cannon (2) -21 L Jack 26:02

Elimination 2

Jordan "Jordinary" Bender (6) -22 W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (4) -17 L Agnes 28:14

Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -18 W vs.
Eric "Gray Beard" Raber (3) -16 L Agatha 29:10

Elimination 1

Chris "Luda Cris" King (8) -14 L vs.
Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -22 W Jack 33:45

Jordan "Jordinary" Bender (6) -20 W vs.
Cory "DrPenetration" (7) -7 L Agatha 25:39

Winners Semi-finals

Eric "Gray Beard" Raber (3) -17 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (2) -26 W Jermaine 31:28

Jason "Try Harder" Elliott (1) -23 W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (4) -15 L Agnes 24:58

Round 1

Cory "DrPenetration" (7) -13 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (2) -29 W Agatha 30:13

Eric "Gray Beard" Raber (3) -21 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (6) -17 L Jack 26:25

Jason "Try Harder" Elliott (1) -22 W vs.
Chris "Luda Cris" King (8) -17 L Agnes 25:23

Robb "Bob Lob Law" Myers (5) -17 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (4) -24 W Jermaine 26:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20