WCC ACO March Regional Singles

Updated 7:00pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ken Jones (1)
(bye) (16)
Dave Chavez (9)
Board 03
Jennifer Esakson (8)
Dan Stokes (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Ron Stokes (4)
Blake Demale (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Brett Holland (6)
Rob Matson (7)
Board 02
Bryn Evans (10)
(bye) (15)
Jon Richards (2)
Ken Jones (1)
A
Board 02
Jennifer Esakson (8)
Dan Stokes (5)
B
Board 04
Ron Stokes (4)
Blake Demale (3)
C
Board 01
Brett Holland (6)
Rob Matson (7)
D
Board 04
Jon Richards (2)
Ken Jones (1)
E
Board 03
Dan Stokes (5)
Brett Holland (6)
F
Board 04
Rob Matson (7)
Ken Jones (1)
G
Board 01
Brett Holland (6)
Ken Jones (1)
Board 04
Blake Demale (3)
Blake Demale (3)
Board 04
Ken Jones (1)
Blake Demale (3)
(bye) (16)
Dave Chavez (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
Bryn Evans (10)
(bye) (15)
Dave Chavez (9)
D
Board 02
Jon Richards (2)
(bye) (13)
C
Blake Demale (3)
(bye) (11)
B
Ron Stokes (4)
Bryn Evans (10)
A
Board 01
Jennifer Esakson (8)
Jon Richards (2)
Board 02
Blake Demale (3)
Ron Stokes (4)
Board 03
Jennifer Esakson (8)
Blake Demale (3)
E
Board 02
Dan Stokes (5)
Jennifer Esakson (8)
F
Board 03
Rob Matson (7)
Blake Demale (3)
Board 03
Rob Matson (7)
Blake Demale (3)
G
Board 03
Brett Holland (6)
Blake Demale (3)

1st

  Blake Demale (3)

2nd

  Ken Jones (1)

3rd

  Brett Holland (6)

4th

  Rob Matson (7)

5th

  Dan Stokes (5)

  Jennifer Esakson (8)

7th

  Jon Richards (2)

  Ron Stokes (4)

9th

  Dave Chavez (9)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  Bryn Evans (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Blake Demale (3) W vs.
Ken Jones (1) L Board 04 00:06

Final

Ken Jones (1) L vs.
Blake Demale (3) W Board 04 00:11

Elimination Final

Blake Demale (3) W vs.
Brett Holland (6) L Board 03 24:47

Elimination Semi-final

Blake Demale (3) W vs.
Rob Matson (7) L Board 03 10:43

Winners Final

Ken Jones (1) W vs.
Brett Holland (6) L Board 01 25:46

Elimination 4

Blake Demale (3) W vs.
Dan Stokes (5) L Board 02 11:07

Jennifer Esakson (8) L vs.
Rob Matson (7) W Board 03 20:42

Elimination 3

Jon Richards (2) L vs.
Blake Demale (3) W Board 02 13:25

Ron Stokes (4) L vs.
Jennifer Esakson (8) W Board 03 13:30

Winners Semi-finals

Brett Holland (6) W vs.
Rob Matson (7) L Board 04 20:37

Ken Jones (1) W vs.
Dan Stokes (5) L Board 03 12:41

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Ron Stokes (4) W 57:27

(bye) (13) L vs.
Blake Demale (3) W 12:23

Bryn Evans (10) L vs.
Jennifer Esakson (8) W Board 01 15:40

Dave Chavez (9) L vs.
Jon Richards (2) W Board 02 12:28

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 28:16

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 28:16

(bye) (16) L vs.
Dave Chavez (9) W 05:38

Bryn Evans (10) W vs.
(bye) (15) L 02:56

Winners 1

Blake Demale (3) L vs.
Brett Holland (6) W Board 01 26:06

Dan Stokes (5) W vs.
Ron Stokes (4) L Board 04 07:51

Ken Jones (1) W vs.
Jennifer Esakson (8) L Board 02 10:07

Rob Matson (7) W vs.
Jon Richards (2) L Board 04 18:41

Round 1

(bye) (11) L vs.
Brett Holland (6) W 28:15

(bye) (13) L vs.
Ron Stokes (4) W 28:15

(bye) (15) L vs.
Jon Richards (2) W 28:15

Blake Demale (3) W vs.
(bye) (14) L 28:15

Dan Stokes (5) W vs.
(bye) (12) L 28:15

Dave Chavez (9) L vs.
Jennifer Esakson (8) W Board 03 19:40

Ken Jones (1) W vs.
(bye) (16) L 28:15

Rob Matson (7) W vs.
Bryn Evans (10) L Board 02 16:51

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20