Aco Regional #3 - Singles

Updated 11:25am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Matt Hall (1)
(bye) (16)
Jeremy Hildebrandt (9)
2
Kevin Proudluck (8)
Joe Damron (5)
5
Grant Adams (12)
Tim Witten (13)
6
Randy Gardner (4)
Josh Bates (3)
4
Nick Schaffer (14)
Ryan Hudson (11)
7
Styx (6)
Clinton (7)
3
Lee Sterzik (10)
(bye) (15)
Steve Ochoa (2)
Matt Hall (1)
A
4
Jeremy Hildebrandt (9)
Grant Adams (12)
B
2
Randy Gardner (4)
Josh Bates (3)
C
1
Styx (6)
Lee Sterzik (10)
D
6
Steve Ochoa (2)
Matt Hall (1)
E
6
Grant Adams (12)
Styx (6)
F
3
Steve Ochoa (2)
Grant Adams (12)
G
4
Steve Ochoa (2)
Steve Ochoa (2)
7
Grant Adams (12)
Steve Ochoa (2)
(bye) (16)
Kevin Proudluck (8)
Joe Damron (5)
7
Tim Witten (13)
Nick Schaffer (14)
3
Ryan Hudson (11)
Clinton (7)
(bye) (15)
Kevin Proudluck (8)
D
1
Lee Sterzik (10)
Joe Damron (5)
C
2
Josh Bates (3)
Ryan Hudson (11)
B
4
Randy Gardner (4)
Clinton (7)
A
7
Jeremy Hildebrandt (9)
Lee Sterzik (10)
4
Joe Damron (5)
Randy Gardner (4)
5
Clinton (7)
Joe Damron (5)
E
2
Matt Hall (1)
Randy Gardner (4)
F
5
Styx (6)
Matt Hall (1)
7
Randy Gardner (4)
Matt Hall (1)
G
1
Grant Adams (12)
Grant Adams (12)

1st

  Steve Ochoa (2)

2nd

  Grant Adams (12)

3rd

  Matt Hall (1)

4th

  Randy Gardner (4)

5th

  Joe Damron (5)

  Styx (6)

7th

  Lee Sterzik (10)

  Clinton (7)

9th

  Kevin Proudluck (8)

  Josh Bates (3)

  Ryan Hudson (11)

  Jeremy Hildebrandt (9)

13th

  (bye) (16)

  Tim Witten (13)

  Nick Schaffer (14)

  (bye) (15)

Final

Steve Ochoa (2) W vs.
Grant Adams (12) L 7 36:01

Elimination Final

Matt Hall (1) L vs.
Grant Adams (12) W 1 13:47

Elimination Semi-final

Matt Hall (1) W vs.
Randy Gardner (4) L 7 16:33

Winners Final

Grant Adams (12) L vs.
Steve Ochoa (2) W 4 19:58

Elimination 4

Joe Damron (5) L vs.
Matt Hall (1) W 2 10:32

Randy Gardner (4) W vs.
Styx (6) L 5 19:08

Elimination 3

Lee Sterzik (10) L vs.
Joe Damron (5) W 4 09:46

Randy Gardner (4) W vs.
Clinton (7) L 5 16:14

Winners Semi-finals

Matt Hall (1) L vs.
Grant Adams (12) W 6 49:02

Styx (6) L vs.
Steve Ochoa (2) W 3 40:43

Elimination 2

Clinton (7) W vs.
Jeremy Hildebrandt (9) L 7 17:23

Joe Damron (5) W vs.
Josh Bates (3) L 2 24:18

Kevin Proudluck (8) L vs.
Lee Sterzik (10) W 1 12:40

Ryan Hudson (11) L vs.
Randy Gardner (4) W 4 10:21

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
Kevin Proudluck (8) W 19:33

Clinton (7) W vs.
(bye) (15) L 14:55

Joe Damron (5) W vs.
Tim Witten (13) L 7 08:07

Nick Schaffer (14) L vs.
Ryan Hudson (11) W 3 08:00

Winners 1

Grant Adams (12) W vs.
Randy Gardner (4) L 2 20:12

Josh Bates (3) L vs.
Styx (6) W 1 26:32

Lee Sterzik (10) L vs.
Steve Ochoa (2) W 6 17:27

Matt Hall (1) W vs.
Jeremy Hildebrandt (9) L 4 19:35

Round 1

(bye) (15) L vs.
Steve Ochoa (2) W 44:42

Clinton (7) L vs.
Lee Sterzik (10) W 3 27:03

Jeremy Hildebrandt (9) W vs.
Kevin Proudluck (8) L 2 32:17

Joe Damron (5) L vs.
Grant Adams (12) W 5 42:47

Josh Bates (3) W vs.
Nick Schaffer (14) L 4 27:28

Matt Hall (1) W vs.
(bye) (16) L 44:42

Ryan Hudson (11) L vs.
Styx (6) W 7 27:14

Tim Witten (13) L vs.
Randy Gardner (4) W 6 27:37

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20