ACO Regional Carmi Doubles

Updated 2:06pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dan Kennedy Doug Kennedy (1)
Board 3
Larry Wissell Dalton Turner (8)
Dan Deisher Randy Johnson (5)
Board 2
Matt Burnett Randy Seibert (4)
David Rider Russ Carlisle (3)
Board 1
Logan Jones Billy Horn (6)
Derek McKnight JP Hobbs (7)
Board 4
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2)
Larry Wissell Dalton Turner (8)
A
Board 4
Dan Deisher Randy Johnson (5)
David Rider Russ Carlisle (3)
B
Board 3
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2)
Larry Wissell Dalton Turner (8)
C
Board 2
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2)
Larry Wissell Dalton Turner (8)
Board 3
David Rider Russ Carlisle (3)
David Rider Russ Carlisle (3)
Board 1
Larry Wissell Dalton Turner (8)
Larry Wissell Dalton Turner (8)
Dan Kennedy Doug Kennedy (1)
Board 2
Matt Burnett Randy Seibert (4)
Logan Jones Billy Horn (6)
Board 1
Derek McKnight JP Hobbs (7)
Matt Burnett Randy Seibert (4)
B
Board 1
David Rider Russ Carlisle (3)
Logan Jones Billy Horn (6)
A
Board 3
Dan Deisher Randy Johnson (5)
David Rider Russ Carlisle (3)
Board 2
Dan Deisher Randy Johnson (5)
David Rider Russ Carlisle (3)
C
Board 1
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2)
David Rider Russ Carlisle (3)

1st

  Larry Wissell Dalton Turner (8)

2nd

  David Rider Russ Carlisle (3)

3rd

  Kyle Garrard Brandon Whitehead (2)

4th

  Dan Deisher Randy Johnson (5)

5th

  Matt Burnett Randy Seibert (4)

  Logan Jones Billy Horn (6)

7th

  Dan Kennedy Doug Kennedy (1)

  Derek McKnight JP Hobbs (7)

Final - Match 2

David Rider Russ Carlisle (3) L vs.
Larry Wissell Dalton Turner (8) W Board 1 00:08

Final

Larry Wissell Dalton Turner (8) L vs.
David Rider Russ Carlisle (3) W Board 3 30:00

Elimination Final

David Rider Russ Carlisle (3) W vs.
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2) L Board 1 18:11

Elimination Semi-final

David Rider Russ Carlisle (3) W vs.
Dan Deisher Randy Johnson (5) L Board 2 19:52

Winners Final

Larry Wissell Dalton Turner (8) W vs.
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2) L Board 2 11:17

Elimination 2

Logan Jones Billy Horn (6) L vs.
Dan Deisher Randy Johnson (5) W Board 3 23:49

Matt Burnett Randy Seibert (4) L vs.
David Rider Russ Carlisle (3) W Board 1 30:04

Elimination 1

Dan Kennedy Doug Kennedy (1) L vs.
Matt Burnett Randy Seibert (4) W Board 2 12:57

Logan Jones Billy Horn (6) W vs.
Derek McKnight JP Hobbs (7) L Board 1 15:09

Winners Semi-finals

David Rider Russ Carlisle (3) L vs.
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2) W Board 3 14:32

Larry Wissell Dalton Turner (8) W vs.
Dan Deisher Randy Johnson (5) L Board 4 17:31

Round 1

Dan Deisher Randy Johnson (5) W vs.
Matt Burnett Randy Seibert (4) L Board 2 21:28

Dan Kennedy Doug Kennedy (1) L vs.
Larry Wissell Dalton Turner (8) W Board 3 10:56

David Rider Russ Carlisle (3) W vs.
Logan Jones Billy Horn (6) L Board 1 10:19

Derek McKnight JP Hobbs (7) L vs.
Kyle Garrard Brandon Whitehead (2) W Board 4 10:00

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20