Clifton Forge ACO Regional Doubles 2-9-2020

Updated 2:48am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Carl Austin Puala Stevens (1)
(bye) (32)
Ralph M Dee Q (17)
Board 2
Earl K Herman M (16)
Tink A Stephen C (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Jess Stephanie (8)
Sierra Bradley P (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
Ryan F Andrew M (12)
Trent M Paul M (13)
(bye) (20)
(bye) (29)
Katie Bobby Broughman (4)
David H Jimmy Carter (3)
(bye) (30)
Alyy P Jink B (19)
Board 2
Heather M Jack S (14)
Troy R Mike P (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Chicken Third (6)
Glenda H Chris T (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Steve I Michael M (10)
Garron H Staurt G (15)
Board 2
Tevin M AJ Ryan (18)
(bye) (31)
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Carl Austin Puala Stevens (1)
A
Board 1
Ralph M Dee Q (17)
Tink A Stephen C (9)
B
Board 1
Jess Stephanie (8)
Sierra Bradley P (5)
C
Board 5
Ryan F Andrew M (12)
Trent M Paul M (13)
D
Board 5
Katie Bobby Broughman (4)
David H Jimmy Carter (3)
E
Board 2
Alyy P Jink B (19)
Troy R Mike P (11)
F
Board 6
Chicken Third (6)
Glenda H Chris T (7)
G
Board 4
Steve I Michael M (10)
Tevin M AJ Ryan (18)
H
Board 5
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Carl Austin Puala Stevens (1)
I
Board 6
Jess Stephanie (8)
Ryan F Andrew M (12)
J
Board 4
Trent M Paul M (13)
Alyy P Jink B (19)
K
Board 4
Chicken Third (6)
Steve I Michael M (10)
L
Board 2
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Carl Austin Puala Stevens (1)
M
Board 6
Trent M Paul M (13)
Alyy P Jink B (19)
N
Board 1
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Carl Austin Puala Stevens (1)
O
Board 4
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Carl Austin Puala Stevens (1)
Board 7
Tevin M AJ Ryan (18)
Carl Austin Puala Stevens (1)
(bye) (32)
Earl K Herman M (16)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
(bye) (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Heather M Jack S (14)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Garron H Staurt G (15)
(bye) (31)
Earl K Herman M (16)
H
Board 4
Tevin M AJ Ryan (18)
(bye) (25)
G
Glenda H Chris T (7)
(bye) (21)
F
Troy R Mike P (11)
(bye) (29)
E
David H Jimmy Carter (3)
Heather M Jack S (14)
D
Board 1
Katie Bobby Broughman (4)
(bye) (27)
C
Sierra Bradley P (5)
(bye) (23)
B
Tink A Stephen C (9)
Garron H Staurt G (15)
A
Board 5
Ralph M Dee Q (17)
Tevin M AJ Ryan (18)
Board 7
Glenda H Chris T (7)
Troy R Mike P (11)
Board 1
David H Jimmy Carter (3)
Heather M Jack S (14)
Board 4
Sierra Bradley P (5)
Tink A Stephen C (9)
Board 3
Garron H Staurt G (15)
Tevin M AJ Ryan (18)
J
Board 3
Ryan F Andrew M (12)
David H Jimmy Carter (3)
I
Board 5
Jess Stephanie (8)
Sierra Bradley P (5)
L
Board 2
Steve I Michael M (10)
Garron H Staurt G (15)
K
Board 2
Chicken Third (6)
Tevin M AJ Ryan (18)
Board 6
David H Jimmy Carter (3)
Sierra Bradley P (5)
Board 1
Garron H Staurt G (15)
Tevin M AJ Ryan (18)
N
Board 6
Alyy P Jink B (19)
Garron H Staurt G (15)
M
Board 7
Trent M Paul M (13)
Tevin M AJ Ryan (18)
Board 1
Trent M Paul M (13)
Tevin M AJ Ryan (18)
O
Board 3
Chad Chesnut Mike Wolters (2)
Tevin M AJ Ryan (18)

1st

  Carl Austin Puala Stevens (1)

2nd

  Tevin M AJ Ryan (18)

3rd

  Chad Chesnut Mike Wolters (2)

4th

  Trent M Paul M (13)

5th

  Alyy P Jink B (19)

  Garron H Staurt G (15)

7th

  David H Jimmy Carter (3)

  Sierra Bradley P (5)

9th

  Ryan F Andrew M (12)

  Jess Stephanie (8)

  Steve I Michael M (10)

  Chicken Third (6)

13th

  Glenda H Chris T (7)

  Troy R Mike P (11)

  Heather M Jack S (14)

  Tink A Stephen C (9)

17th

  Earl K Herman M (16)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  (bye) (29)

  Katie Bobby Broughman (4)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Ralph M Dee Q (17)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (20)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
Tevin M AJ Ryan (18) L Board 7 18:14

Elimination Final

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) L Board 3 11:43

Elimination Semi-final

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
Trent M Paul M (13) L Board 1 14:23

Winners Final

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) L Board 4 17:06

Elimination 6

Garron H Staurt G (15) L vs.
Trent M Paul M (13) W Board 7 12:29

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
Alyy P Jink B (19) L Board 6 18:47

Elimination 5

Sierra Bradley P (5) L vs.
Garron H Staurt G (15) W Board 1 09:42

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
David H Jimmy Carter (3) L Board 6 14:00

Winners Semi-finals

Alyy P Jink B (19) L vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) W Board 1 14:46

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
Trent M Paul M (13) L Board 6 22:01

Elimination 4

David H Jimmy Carter (3) W vs.
Jess Stephanie (8) L Board 5 16:39

Garron H Staurt G (15) W vs.
Chicken Third (6) L Board 2 07:18

Sierra Bradley P (5) W vs.
Steve I Michael M (10) L Board 2 08:42

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
Ryan F Andrew M (12) L Board 3 20:28

Elimination 3

Heather M Jack S (14) L vs.
Sierra Bradley P (5) W Board 4 18:31

Tevin M AJ Ryan (18) W vs.
Glenda H Chris T (7) L Board 7 17:30

Tink A Stephen C (9) L vs.
Garron H Staurt G (15) W Board 3 10:15

Troy R Mike P (11) L vs.
David H Jimmy Carter (3) W Board 1 17:46

Winners 2

Alyy P Jink B (19) W vs.
Chicken Third (6) L Board 4 11:47

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
Jess Stephanie (8) L Board 6 09:05

Ryan F Andrew M (12) L vs.
Trent M Paul M (13) W Board 4 12:15

Steve I Michael M (10) L vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) W Board 2 13:06

Elimination 2

(bye) (21) L vs.
Troy R Mike P (11) W 30:44

(bye) (23) L vs.
Tink A Stephen C (9) W 27:53

(bye) (25) L vs.
Glenda H Chris T (7) W 26:38

(bye) (27) L vs.
Sierra Bradley P (5) W 28:03

(bye) (29) L vs.
David H Jimmy Carter (3) W 36:34

Earl K Herman M (16) L vs.
Tevin M AJ Ryan (18) W Board 4 19:46

Garron H Staurt G (15) W vs.
Ralph M Dee Q (17) L Board 5 09:36

Heather M Jack S (14) W vs.
Katie Bobby Broughman (4) L Board 1 15:28

Elimination 1

(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 43:48

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 43:48

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 43:48

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 43:48

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 43:48

(bye) (30) L vs.
Heather M Jack S (14) W 26:10

(bye) (32) L vs.
Earl K Herman M (16) W 25:46

Garron H Staurt G (15) W vs.
(bye) (31) L 57:40

Winners 1

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
Ralph M Dee Q (17) L Board 1 11:42

David H Jimmy Carter (3) L vs.
Alyy P Jink B (19) W Board 2 10:20

Glenda H Chris T (7) L vs.
Steve I Michael M (10) W Board 4 13:56

Sierra Bradley P (5) L vs.
Ryan F Andrew M (12) W Board 5 16:52

Tevin M AJ Ryan (18) L vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) W Board 5 08:00

Tink A Stephen C (9) L vs.
Jess Stephanie (8) W Board 1 17:11

Trent M Paul M (13) W vs.
Katie Bobby Broughman (4) L Board 5 07:42

Troy R Mike P (11) L vs.
Chicken Third (6) W Board 6 18:30

Round 1

(bye) (21) L vs.
Ryan F Andrew M (12) W 43:48

(bye) (23) L vs.
Steve I Michael M (10) W 43:48

(bye) (25) L vs.
Jess Stephanie (8) W 43:48

(bye) (27) L vs.
Chicken Third (6) W 43:48

(bye) (29) L vs.
Katie Bobby Broughman (4) W 43:48

(bye) (31) L vs.
Chad Chesnut Mike Wolters (2) W 43:48

Alyy P Jink B (19) W vs.
Heather M Jack S (14) L Board 2 14:28

Carl Austin Puala Stevens (1) W vs.
(bye) (32) L 43:48

David H Jimmy Carter (3) W vs.
(bye) (30) L 43:48

Garron H Staurt G (15) L vs.
Tevin M AJ Ryan (18) W Board 2 11:40

Glenda H Chris T (7) W vs.
(bye) (26) L 43:48

Ralph M Dee Q (17) W vs.
Earl K Herman M (16) L Board 2 22:13

Sierra Bradley P (5) W vs.
(bye) (28) L 43:48

Tink A Stephen C (9) W vs.
(bye) (24) L 43:48

Trent M Paul M (13) W vs.
(bye) (20) L 43:48

Troy R Mike P (11) W vs.
(bye) (22) L 43:48

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20