District 5

Updated 12:16am

None.

Elimination Semi-final

Bend South (7) vs.
Crook County (3)

Winners Final

Hood River Valley (4) vs.
Bend North (2)

Scroll to the right to view bracket. →

John Day River (1)
(bye) (16)
Redmond (9) 19
The Dalles (8) 2
Jefferson County (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Hood River Valley (4)
Crook County (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Warm Springs (6)
Bend South (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Bend North (2)
John Day River (1) 1
A
Redmond (9) 28
Jefferson County (5) 4
B
Hood River Valley (4) 9
Crook County (3) 13
C
Warm Springs (6)
Bend South (7) 3
D
Bend North (2) 16
Redmond (9) 8
E
Hood River Valley (4) 9
Crook County (3)
F
Bend North (2) 16
Hood River Valley (4)
G
Bend North (2)
(bye) (16)
The Dalles (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
The Dalles (8)
D
Bend South (7) 12
(bye) (13)
C
Warm Springs (6)
(bye) (11)
B
Jefferson County (5)
(bye) (15)
A
John Day River (1)
Bend South (7)
Warm Springs (6)
Jefferson County (5)
John Day River (1)
Bend South (7) 16
E
Redmond (9) 11
John Day River (1)
F
Crook County (3)
Bend South (7)
Crook County (3)
G

5th

  Redmond (9)

  John Day River (1)

7th

  Warm Springs (6)

  Jefferson County (5)

9th

  The Dalles (8)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Elimination 4

Bend South (7) 16 W vs.
Redmond (9) 11 L 01:40:57

John Day River (1) L vs.
Crook County (3) W 00:05

Elimination 3

Bend South (7) W vs.
Warm Springs (6) L 07:56:05

Jefferson County (5) L vs.
John Day River (1) W 07:56:05

Winners Semi-finals

Crook County (3) L vs.
Bend North (2) 16 W 00:11

Redmond (9) 8 L vs.
Hood River Valley (4) 9 W 00:04

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Jefferson County (5) W 40:36

(bye) (13) L vs.
Warm Springs (6) W 40:40

(bye) (15) L vs.
John Day River (1) W 41:01

The Dalles (8) L vs.
Bend South (7) 12 W 00:14

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 05:36

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 05:36

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 05:36

(bye) (16) L vs.
The Dalles (8) W 40:47

Winners 1

Bend South (7) 3 L vs.
Bend North (2) 16 W 00:17

Crook County (3) 13 W vs.
Warm Springs (6) L 00:17

Jefferson County (5) 4 L vs.
Hood River Valley (4) 9 W 00:20

John Day River (1) 1 L vs.
Redmond (9) 28 W 00:05

Round 1

(bye) (11) L vs.
Warm Springs (6) W 05:35

(bye) (13) L vs.
Hood River Valley (4) W 05:35

(bye) (15) L vs.
Bend North (2) W 05:35

Bend South (7) W vs.
(bye) (10) L 05:35

Crook County (3) W vs.
(bye) (14) L 05:35

Jefferson County (5) W vs.
(bye) (12) L 05:35

John Day River (1) W vs.
(bye) (16) L 05:35

Redmond (9) 19 W vs.
The Dalles (8) 2 L 00:18

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20