Elimination 10
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 2 W vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA L 00:18
Nasir Jones, Twinsburg, OH 7 W vs.
Garret Lucas, Washington, IL 6 L 01:41
Elimination 9
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 9 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 6 L 00:35
Nasir Jones, Twinsburg, OH 6 W vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3 L 00:46
Winners Semi-finals
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 3 W vs.
Garret Lucas, Washington, IL L 03:24
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 3 L vs.
Jordan Gorman, Poway, CA 4 W 01:24
Elimination 8
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 3 W 05:36
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 4 W vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 3 L 05:02
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 4 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 6 W 04:07
Sam Manslon, Brecksville, OH 9 W vs.
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8 L 05:37
Elimination 7
Conor Madara, Blair Acad, NJ 9 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 12 W 01:13
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 6 W vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 5 L 01:37
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 2 L 02:14
Sam Manslon, Brecksville, OH 3 W vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 2 L 03:00
Winners 4
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 2 W 38:06
Garret Lucas, Washington, IL 11 W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 4 L 36:00
Jordan Gorman, Poway, CA 5 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 4 L 37:55
Michael Jude, Malvern Prep, PA 1 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 2 W 02:03:50
Elimination 6
August Breyton, Nazareth Area, PA 5 L vs.
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7 W 02:10
Conor Madara, Blair Acad, NJ 2 W vs.
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 1 L 02:23
Darien Angelina, Gilroy, CA 15 W vs.
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 4 L 02:41
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 7 W vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 2 L 02:52
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 6 W 02:53
Niko Escobar, Grand Junction, CO 8 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6 L 04:12
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 2 L vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4 W 04:47
Seth Salande, Spring Hill, KS 1 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3 W 05:30
Elimination 5
Darien Angelina, Gilroy, CA 7 W vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 3 L 02:09
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 3 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA 9 W 06:48
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 8 W 01:46
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 4 L vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 12 W 07:42
Myles Roark, Massillon Perry, OH 6 L vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ 7 W 02:48
Niko Escobar, Grand Junction, CO 14 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 5 L 07:27
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 7 W vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 1 L 08:03
Seth Salande, Spring Hill, KS 4 W vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1 L 06:35
Winners 3
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 4 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 7 W 03:48:03
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8 W vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 5 L 03:47:33
Garret Lucas, Washington, IL 12 W vs.
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 2 L 03:48:10
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5 W 02:43
Jordan Gorman, Poway, CA 8 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 1 L 03:27:18
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7 L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 8 W 03:41:22
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 4 L 03:26:59
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 5 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11 W 03:49:05
Elimination 4
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 4 L vs.
Seth Salande, Spring Hill, KS 9 W 01:20
Armando Mariano, Clovis North, CA L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5 W 01:38
August Breyton, Nazareth Area, PA W vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH L 01:47
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 4 L vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ 10 W 02:26
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 5 L vs.
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 7 W 03:02
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 3 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4 W 03:24
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 7 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH 17 W 03:44
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 10 W vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA 7 L 04:48
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2 L vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 3 W 05:08
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 5 W vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 3 L 05:42
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 4 W vs.
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 2 L 06:24
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 1 L vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3 W 06:45
Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3 L vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 16 W 07:20
Niko Escobar, Grand Junction, CO 12 W vs.
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY 1 L 07:42
Reid Workman, Manhattan, KS 1 L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 8 W 08:38
Zack Avechio, Ponderosa, CO 6 L vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 10 W 08:59
Elimination 3
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 10 W vs.
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA L 01:24
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 2 L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 15 W 01:49
David Brookham, Franklin Regional, PA 2 L vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 12 W 02:10
forfeit, North Allegheny HS, PA L vs.
Nick Barentz, Pueblo HS, CO W 00:06
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 9 W vs.
Alec Short, Grant, KS 5 L 02:40
Jacob Armstrong, Reynolds, PA 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 8 W 03:00
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH W 03:12
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 7 W vs.
James Rainier, Sultana HS, CA 3 L 01:13
Logan Hafner, St. Edward, OH L vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA W 03:23
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 16 W vs.
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS 1 L 03:34
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1 L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 7 W 03:52
Reid Workman, Manhattan, KS 4 W vs.
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD L 04:16
Ryan Garresan, Perrysburg, OH L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA W 01:02
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 5 L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA 10 W 04:55
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS 1 L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO 2 W 05:11
Tanner Hall, Northampton, PA 5 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA 8 W 05:38
Winners 2
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 4 W vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 3 L 03:53
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 1 W vs.
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY L 04:59
Conor Madara, Blair Acad, NJ 5 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W 03:22
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 5 W vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 1 L 04:35
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 12 W vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 4 L 04:41
Garret Lucas, Washington, IL W vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA L 04:46
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 8 W vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1 L 02:30
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 4 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11 W 05:37
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4 L vs.
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W 03:57
Jordan Gorman, Poway, CA 11 W vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 1 L 03:54
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 5 W 04:15
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 13 W 04:42
Myles Roark, Massillon Perry, OH 9 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 13 W 03:39
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 6 W 04:41
Seth Salande, Spring Hill, KS 4 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5 W 03:33
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 3 W vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH L 05:21
Elimination 2
Cameron Whitelay, Delta, OH L vs.
Reid Workman, Manhattan, KS W 01:14
David Brookham, Franklin Regional, PA 5 W vs.
Max Caniglia, Loveland, KS 2 L 01:26
Evan Mulchede, Robinson, VA L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO 9 W 01:09
Jacon Ruthe, Silver Lake, WS L vs.
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ W 00:59
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 6 W vs.
John Blante, New Williamsburg, WV 1 L 01:00
Joey Turner, Lancaster, KS 6 L vs.
Alec Short, Grant, KS 9 W 01:15
Payton Anna, Titus Valley, CT 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 14 W 01:35
Winners 1
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 3 L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 8 W 20:16
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 5 L 11:37
Armando Mariano, Clovis North, CA L vs.
Seth Salande, Spring Hill, KS 3 W 04:11
August Breyton, Nazareth Area, PA 4 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 5 W 13:07
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 5 W vs.
Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3 L 11:54
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 8 L vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 23 W 12:36
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 1 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH 9 W 06:50
Conor Madara, Blair Acad, NJ W vs.
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS L 05:53
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY W vs.
forfeit, North Allegheny HS, PA L 04:33
DeShawn Teemer, Long Beach, NY W vs.
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA L 16:17
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 1 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 4 W 04:26
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 11 W vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO L 13:12
Garret Lucas, Washington, IL 10 W vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 2 L 13:17
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 2 L vs.
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3 W 14:54
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 14 W vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2 L 04:07
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD 2 L vs.
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 13 W 12:59
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 6 W vs.
James Rainier, Sultana HS, CA 2 L 03:22
Jacob Armstrong, Reynolds, PA L vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 11 W 04:01
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 8 W vs.
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS L 13:03
John Blante, New Williamsburg, WV 6 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 22 W 14:14
Jordan Gorman, Poway, CA 17 W vs.
Alec Short, Grant, KS L 07:20
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 7 W 03:13
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 4 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 2 L 11:51
Logan Hafner, St. Edward, OH L vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA W 12:52
Max Caniglia, Loveland, KS 3 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 18 W 07:11
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W 06:22
Nick Callahan, Hanover Park, NJ W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL L 15:11
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 13 W 16:04
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W vs.
Tanner Hall, Northampton, PA 2 L 12:24
Reid Workman, Manhattan, KS L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH W 13:06
Ryan Garresan, Perrysburg, OH 4 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH 8 W 03:51
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 6 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 15 W 04:52
Round 1
Cameron Whitelay, Delta, OH L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO W 01:37
Jacon Ruthe, Silver Lake, WS 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 9 W 01:48
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 3 L vs.
Alec Short, Grant, KS 4 W 01:47
John Blante, New Williamsburg, WV 1 W vs.
Joey Turner, Lancaster, KS L 01:46
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 10 W vs.
David Brookham, Franklin Regional, PA 1 L 02:34
Payton Anna, Titus Valley, CT L vs.
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ W 02:43
Reid Workman, Manhattan, KS 5 W vs.
Evan Mulchede, Robinson, VA L 01:37