Lawrence New Year Invitational

Updated 5:31pm

None.

Elimination Semi-final

Nasir Jones, Twinsburg, OH vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL

Winners Final

Jordan Gorman, Poway, CA vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT

Scroll to the right to view bracket. →

Holden Ramos, Tampa Prep, FL
(bye)
Jacon Ruthe, Silver Lake, WS 3
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 9
Jacob Armstrong, Reynolds, PA
(bye)
(bye)
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA
Armando Mariano, Clovis North, CA
(bye)
(bye)
Seth Salande, Spring Hill, KS
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH
(bye)
(bye)
Michael Jude, Malvern Prep, PA
Conor Madara, Blair Acad, NJ
(bye)
(bye)
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH
(bye)
(bye)
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH
(bye)
(bye)
Myles Roark, Massillon Perry, OH
Max Caniglia, Loveland, KS
(bye)
(bye)
Sam Manslon, Brecksville, OH
Jordan Gorman, Poway, CA
(bye)
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 3
Alec Short, Grant, KS 4
Kameron Owens, Colonial Forge, VA
(bye)
(bye)
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH
(bye)
(bye)
Niko Escobar, Grand Junction, CO
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS
(bye)
(bye)
Darien Angelina, Gilroy, CA
August Breyton, Nazareth Area, PA
(bye)
(bye)
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA
(bye)
(bye)
Tanner Hall, Northampton, PA
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD
(bye)
(bye)
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD
Reid Workman, Manhattan, KS 5
Evan Mulchede, Robinson, VA
(bye)
Nasir Jones, Twinsburg, OH
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI
(bye)
Cameron Whitelay, Delta, OH
Zack Avechio, Ponderosa, CO
Jared Sullivan, Marm Academy, IL
(bye)
(bye)
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH
(bye)
(bye)
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS
(bye)
(bye)
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC
DeShawn Teemer, Long Beach, NY
(bye)
(bye)
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA
Nick Callahan, Hanover Park, NJ
(bye)
(bye)
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH
(bye)
(bye)
Kevin Otero, Beth Catholic, PA
John Blante, New Williamsburg, WV 1
Joey Turner, Lancaster, KS
(bye)
Matthew Anderson, Altamont HS, UT
Garret Lucas, Washington, IL
(bye)
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 10
David Brookham, Franklin Regional, PA 1
Logan Hafner, St. Edward, OH
(bye)
(bye)
Dylan Tays, Central Dauphin, PA
Ben Hadrian, Delbarton, NJ
(bye)
(bye)
Nick Barentz, Pueblo HS, CO
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY
(bye)
(bye)
forfeit, North Allegheny HS, PA
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA
(bye)
(bye)
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH
Ryan Garresan, Perrysburg, OH
(bye)
(bye)
Alexei Pedraza, Lorain, OH
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL
(bye)
(bye)
James Rainier, Sultana HS, CA
Payton Anna, Titus Valley, CT
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ
(bye)
Josiah Saragato, Monti Cath, IL
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 14
A
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2
Jacob Armstrong, Reynolds, PA
B
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 11
Armando Mariano, Clovis North, CA
C
Seth Salande, Spring Hill, KS 3
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 6
D
Michael Jude, Malvern Prep, PA 15
Conor Madara, Blair Acad, NJ
E
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH
F
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 1
G
Myles Roark, Massillon Perry, OH 9
Max Caniglia, Loveland, KS 3
H
Sam Manslon, Brecksville, OH 18
Jordan Gorman, Poway, CA 17
I
Alec Short, Grant, KS
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 4
J
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 2
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6
K
Niko Escobar, Grand Junction, CO 5
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 8
L
Darien Angelina, Gilroy, CA 23
August Breyton, Nazareth Area, PA 4
M
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 5
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6
N
Tanner Hall, Northampton, PA 2
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD 2
O
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 13
Reid Workman, Manhattan, KS
P
Nasir Jones, Twinsburg, OH
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 11
Q
Zack Avechio, Ponderosa, CO
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 8
R
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 3
S
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 8
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1
T
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 13
DeShawn Teemer, Long Beach, NY
U
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA
Nick Callahan, Hanover Park, NJ
V
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 2
W
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3
John Blante, New Williamsburg, WV 6
X
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 22
Garret Lucas, Washington, IL 10
Y
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 2
Logan Hafner, St. Edward, OH
Z
Dylan Tays, Central Dauphin, PA
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 5
AA
Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY
AB
forfeit, North Allegheny HS, PA
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 1
AC
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 4
Ryan Garresan, Perrysburg, OH 4
AD
Alexei Pedraza, Lorain, OH 8
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 6
AE
James Rainier, Sultana HS, CA 2
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2
AF
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 7
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 8
AG
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1
Seth Salande, Spring Hill, KS 4
AH
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5
Conor Madara, Blair Acad, NJ 5
AI
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7
Myles Roark, Massillon Perry, OH 9
AJ
Sam Manslon, Brecksville, OH 13
Jordan Gorman, Poway, CA 11
AK
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 1
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 4
AL
Darien Angelina, Gilroy, CA 3
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4
AM
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD
AN
Nasir Jones, Twinsburg, OH 5
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 12
AO
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 4
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5
AP
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 6
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 5
AQ
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 1
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3
AR
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 13
Garret Lucas, Washington, IL
AS
Dylan Tays, Central Dauphin, PA
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 1
AT
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 3
AU
Alexei Pedraza, Lorain, OH
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 4
AV
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4
AW
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7
AX
Sam Manslon, Brecksville, OH 4
Jordan Gorman, Poway, CA 8
AY
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 1
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7
AZ
Nasir Jones, Twinsburg, OH 8
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8
BA
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 5
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 4
BB
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 7
Garret Lucas, Washington, IL 12
BC
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 2
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 5
BD
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11
Michael Jude, Malvern Prep, PA 1
BE
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 2
Jordan Gorman, Poway, CA 5
BF
Nasir Jones, Twinsburg, OH 4
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI
BG
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 2
Garret Lucas, Washington, IL 11
BH
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 4
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 3
BI
Jordan Gorman, Poway, CA 4
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 3
BJ
Garret Lucas, Washington, IL
Jordan Gorman, Poway, CA
BK
Matthew Anderson, Altamont HS, UT
(bye)
Jacon Ruthe, Silver Lake, WS
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Evan Mulchede, Robinson, VA
(bye)
(bye)
Cameron Whitelay, Delta, OH
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Joey Turner, Lancaster, KS
(bye)
(bye)
David Brookham, Franklin Regional, PA
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Payton Anna, Titus Valley, CT
(bye)
Jacon Ruthe, Silver Lake, WS
AF
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ
(bye)
AE
James Rainier, Sultana HS, CA
(bye)
AD
Ryan Garresan, Perrysburg, OH
(bye)
AC
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA
(bye)
AB
forfeit, North Allegheny HS, PA
(bye)
AA
Nick Barentz, Pueblo HS, CO
(bye)
Z
Logan Hafner, St. Edward, OH
(bye)
Y
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 6
X
John Blante, New Williamsburg, WV 1
(bye)
W
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH
(bye)
V
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL
(bye)
U
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA
(bye)
T
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS
(bye)
S
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH
(bye)
R
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS
Evan Mulchede, Robinson, VA
Q
Zack Avechio, Ponderosa, CO 9
Cameron Whitelay, Delta, OH
P
Reid Workman, Manhattan, KS
(bye)
O
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD
(bye)
N
Tanner Hall, Northampton, PA
(bye)
M
August Breyton, Nazareth Area, PA
(bye)
L
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS
(bye)
K
Niko Escobar, Grand Junction, CO
(bye)
J
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH
Joey Turner, Lancaster, KS 6
I
Alec Short, Grant, KS 9
David Brookham, Franklin Regional, PA 5
H
Max Caniglia, Loveland, KS 2
(bye)
G
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH
(bye)
F
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH
(bye)
E
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS
(bye)
D
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH
(bye)
C
Armando Mariano, Clovis North, CA
(bye)
B
Jacob Armstrong, Reynolds, PA
Payton Anna, Titus Valley, CT 3
A
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 14
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 7
James Rainier, Sultana HS, CA 3
Ryan Garresan, Perrysburg, OH
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA
forfeit, North Allegheny HS, PA
Nick Barentz, Pueblo HS, CO
Logan Hafner, St. Edward, OH
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA
Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 10
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA
Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 7
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS 1
Zack Avechio, Ponderosa, CO 2
Reid Workman, Manhattan, KS 4
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD
Tanner Hall, Northampton, PA 5
August Breyton, Nazareth Area, PA 8
Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 2
Niko Escobar, Grand Junction, CO 15
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 9
Alec Short, Grant, KS 5
David Brookham, Franklin Regional, PA 2
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 12
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 16
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS 1
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 5
Armando Mariano, Clovis North, CA 10
Jacob Armstrong, Reynolds, PA 3
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 8
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 4
AN
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 2
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 3
AM
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4
Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3
AL
Darien Angelina, Gilroy, CA 16
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 5
AK
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 3
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 7
AJ
Myles Roark, Massillon Perry, OH 17
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 4
AI
Conor Madara, Blair Acad, NJ 10
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 4
AH
Seth Salande, Spring Hill, KS 9
Zack Avechio, Ponderosa, CO 6
AG
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 10
Reid Workman, Manhattan, KS 1
AV
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 8
August Breyton, Nazareth Area, PA
AU
Alexei Pedraza, Lorain, OH
Niko Escobar, Grand Junction, CO 12
AT
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY 1
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 10
AS
Dylan Tays, Central Dauphin, PA 7
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 5
AR
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 7
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 1
AQ
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3
Armando Mariano, Clovis North, CA
AP
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2
AO
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 3
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 8
Darien Angelina, Gilroy, CA 7
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 3
Myles Roark, Massillon Perry, OH 6
Conor Madara, Blair Acad, NJ 7
Seth Salande, Spring Hill, KS 4
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 3
August Breyton, Nazareth Area, PA 9
Niko Escobar, Grand Junction, CO 14
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 5
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 4
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 12
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 7
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 1
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 7
BD
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 2
Darien Angelina, Gilroy, CA 15
BC
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 4
Conor Madara, Blair Acad, NJ 2
BB
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 1
Seth Salande, Spring Hill, KS 1
BA
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3
August Breyton, Nazareth Area, PA 5
AZ
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7
Niko Escobar, Grand Junction, CO 8
AY
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3
AX
Sam Manslon, Brecksville, OH 6
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 2
AW
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 6
Darien Angelina, Gilroy, CA 5
Conor Madara, Blair Acad, NJ 9
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 12
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6
Niko Escobar, Grand Junction, CO 2
Sam Manslon, Brecksville, OH 3
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 2
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ
BF
Nasir Jones, Twinsburg, OH 3
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 4
BE
Michael Jude, Malvern Prep, PA 3
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 4
BH
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 6
Sam Manslon, Brecksville, OH 9
BG
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8
Nasir Jones, Twinsburg, OH 6
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 9
Sam Manslon, Brecksville, OH 6
Nasir Jones, Twinsburg, OH 7
BJ
Garret Lucas, Washington, IL 6
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 2
BI
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA
Nasir Jones, Twinsburg, OH
Josiah Saragato, Monti Cath, IL
BK

5th

  Garret Lucas, Washington, IL

  Sam Biscoglia, Waukee HS, IA

7th

  Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC

  Sam Manslon, Brecksville, OH

9th

  Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ

  Michael Jude, Malvern Prep, PA

  Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA

  Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI

13th

  Darien Angelina, Gilroy, CA

  Conor Madara, Blair Acad, NJ

  Niko Escobar, Grand Junction, CO

  Holden Ramos, Tampa Prep, FL

17th

  Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH

  Ben Hadrian, Delbarton, NJ

  DeShawn Teemer, Long Beach, NY

  Seth Salande, Spring Hill, KS

  August Breyton, Nazareth Area, PA

  Andrew Kelly, St. Ignatius, OH

  Nick Callahan, Hanover Park, NJ

  Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA

25th

  Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ

  Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA

  Myles Roark, Massillon Perry, OH

  Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA

  J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL

  Greysun Hunt, Walsh Jes, OH

  Kevin Otero, Beth Catholic, PA

  Jared Sullivan, Marm Academy, IL

33th

  Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD

  Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA

  Nick Barentz, Pueblo HS, CO

  Kameron Owens, Colonial Forge, VA

  Giovany Mancini, Akron SVSM, OH

  Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL

  Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH

  Zack Avechio, Ponderosa, CO

  Reid Workman, Manhattan, KS

  Alexei Pedraza, Lorain, OH

  Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY

  Dylan Tays, Central Dauphin, PA

  Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH

  Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH

  Armando Mariano, Clovis North, CA

  Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA

49th

  James Rainier, Sultana HS, CA

  Ryan Garresan, Perrysburg, OH

  forfeit, North Allegheny HS, PA

  Logan Hafner, St. Edward, OH

  Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL

  Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA

  Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS

  Spencer Eckley, Leeton Prep, KS

  Hunter Tradsen, Good Counsel, MD

  Tanner Hall, Northampton, PA

  Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS

  Alec Short, Grant, KS

  David Brookham, Franklin Regional, PA

  Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS

  Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH

  Jacob Armstrong, Reynolds, PA

65th

  Jacon Ruthe, Silver Lake, WS

  John Blante, New Williamsburg, WV

  Evan Mulchede, Robinson, VA

  Cameron Whitelay, Delta, OH

  Joey Turner, Lancaster, KS

  Max Caniglia, Loveland, KS

  Payton Anna, Titus Valley, CT

Elimination 10

Josiah Saragato, Monti Cath, IL 2 W vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA L 00:18

Nasir Jones, Twinsburg, OH 7 W vs.
Garret Lucas, Washington, IL 6 L 01:41

Elimination 9

Josiah Saragato, Monti Cath, IL 9 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 6 L 00:35

Nasir Jones, Twinsburg, OH 6 W vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3 L 00:46

Winners Semi-finals

Matthew Anderson, Altamont HS, UT 3 W vs.
Garret Lucas, Washington, IL L 03:24

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 3 L vs.
Jordan Gorman, Poway, CA 4 W 01:24

Elimination 8

Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 3 W 05:36

Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 4 W vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 3 L 05:02

Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 4 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 6 W 04:07

Sam Manslon, Brecksville, OH 9 W vs.
Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8 L 05:37

Elimination 7

Conor Madara, Blair Acad, NJ 9 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 12 W 01:13

Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 6 W vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 5 L 01:37

Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 2 L 02:14

Sam Manslon, Brecksville, OH 3 W vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 2 L 03:00

Winners 4

Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 2 W 38:06

Garret Lucas, Washington, IL 11 W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 4 L 36:00

Jordan Gorman, Poway, CA 5 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 4 L 37:55

Michael Jude, Malvern Prep, PA 1 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 2 W 02:03:50

Elimination 6

August Breyton, Nazareth Area, PA 5 L vs.
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7 W 02:10

Conor Madara, Blair Acad, NJ 2 W vs.
DeShawn Teemer, Long Beach, NY 1 L 02:23

Darien Angelina, Gilroy, CA 15 W vs.
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 4 L 02:41

Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 7 W vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 2 L 02:52

Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 6 W 02:53

Niko Escobar, Grand Junction, CO 8 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6 L 04:12

Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 2 L vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4 W 04:47

Seth Salande, Spring Hill, KS 1 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 3 W 05:30

Elimination 5

Darien Angelina, Gilroy, CA 7 W vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 3 L 02:09

J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 3 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA 9 W 06:48

Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 8 W 01:46

Kevin Otero, Beth Catholic, PA 4 L vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 12 W 07:42

Myles Roark, Massillon Perry, OH 6 L vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ 7 W 02:48

Niko Escobar, Grand Junction, CO 14 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 5 L 07:27

Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 7 W vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 1 L 08:03

Seth Salande, Spring Hill, KS 4 W vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1 L 06:35

Winners 3

DeShawn Teemer, Long Beach, NY 4 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 7 W 03:48:03

Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 8 W vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 5 L 03:47:33

Garret Lucas, Washington, IL 12 W vs.
Ben Hadrian, Delbarton, NJ 2 L 03:48:10

Holden Ramos, Tampa Prep, FL 4 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5 W 02:43

Jordan Gorman, Poway, CA 8 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 1 L 03:27:18

Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 7 L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 8 W 03:41:22

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 4 L 03:26:59

Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 5 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11 W 03:49:05

Elimination 4

Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 4 L vs.
Seth Salande, Spring Hill, KS 9 W 01:20

Armando Mariano, Clovis North, CA L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5 W 01:38

August Breyton, Nazareth Area, PA W vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH L 01:47

Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 4 L vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ 10 W 02:26

Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 5 L vs.
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 7 W 03:02

Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 3 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4 W 03:24

Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 7 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH 17 W 03:44

Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 10 W vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA 7 L 04:48

Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2 L vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 3 W 05:08

Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 5 W vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 3 L 05:42

Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 4 W vs.
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 2 L 06:24

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 1 L vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 3 W 06:45

Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3 L vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 16 W 07:20

Niko Escobar, Grand Junction, CO 12 W vs.
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY 1 L 07:42

Reid Workman, Manhattan, KS 1 L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 8 W 08:38

Zack Avechio, Ponderosa, CO 6 L vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 10 W 08:59

Elimination 3

Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL 10 W vs.
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA L 01:24

Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 2 L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 15 W 01:49

David Brookham, Franklin Regional, PA 2 L vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 12 W 02:10

forfeit, North Allegheny HS, PA L vs.
Nick Barentz, Pueblo HS, CO W 00:06

Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 9 W vs.
Alec Short, Grant, KS 5 L 02:40

Jacob Armstrong, Reynolds, PA 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 8 W 03:00

Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH W 03:12

Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 7 W vs.
James Rainier, Sultana HS, CA 3 L 01:13

Logan Hafner, St. Edward, OH L vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA W 03:23

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH 16 W vs.
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS 1 L 03:34

Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1 L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 7 W 03:52

Reid Workman, Manhattan, KS 4 W vs.
Hunter Tradsen, Good Counsel, MD L 04:16

Ryan Garresan, Perrysburg, OH L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA W 01:02

Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 5 L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA 10 W 04:55

Spencer Eckley, Leeton Prep, KS 1 L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO 2 W 05:11

Tanner Hall, Northampton, PA 5 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA 8 W 05:38

Winners 2

Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 4 W vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 3 L 03:53

Ben Hadrian, Delbarton, NJ 1 W vs.
Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY L 04:59

Conor Madara, Blair Acad, NJ 5 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W 03:22

DeShawn Teemer, Long Beach, NY 5 W vs.
Nick Callahan, Hanover Park, NJ 1 L 04:35

Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 12 W vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL 4 L 04:41

Garret Lucas, Washington, IL W vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA L 04:46

Holden Ramos, Tampa Prep, FL 8 W vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 1 L 02:30

J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 4 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 11 W 05:37

Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 4 L vs.
Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W 03:57

Jordan Gorman, Poway, CA 11 W vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA 1 L 03:54

Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH 5 W 04:15

Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 13 W 04:42

Myles Roark, Massillon Perry, OH 9 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 13 W 03:39

Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 5 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 6 W 04:41

Seth Salande, Spring Hill, KS 4 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 5 W 03:33

Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 3 W vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH L 05:21

Elimination 2

Cameron Whitelay, Delta, OH L vs.
Reid Workman, Manhattan, KS W 01:14

David Brookham, Franklin Regional, PA 5 W vs.
Max Caniglia, Loveland, KS 2 L 01:26

Evan Mulchede, Robinson, VA L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO 9 W 01:09

Jacon Ruthe, Silver Lake, WS L vs.
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ W 00:59

Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 6 W vs.
John Blante, New Williamsburg, WV 1 L 01:00

Joey Turner, Lancaster, KS 6 L vs.
Alec Short, Grant, KS 9 W 01:15

Payton Anna, Titus Valley, CT 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 14 W 01:35

Winners 1

Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH 3 L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA 8 W 20:16

Andrew Kelly, St. Ignatius, OH 6 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO 5 L 11:37

Armando Mariano, Clovis North, CA L vs.
Seth Salande, Spring Hill, KS 3 W 04:11

August Breyton, Nazareth Area, PA 4 L vs.
Jarod Keck, Bergen Catholic, NJ 5 W 13:07

Ben Hadrian, Delbarton, NJ 5 W vs.
Nick Barentz, Pueblo HS, CO 3 L 11:54

Bryce Scott, Lawrence Southeast, KS 8 L vs.
Darien Angelina, Gilroy, CA 23 W 12:36

Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH 1 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH 9 W 06:50

Conor Madara, Blair Acad, NJ W vs.
Dalton Turner, Lawrence Northpark, KS L 05:53

Daniel Rorey, T.R. Proctor HS, NY W vs.
forfeit, North Allegheny HS, PA L 04:33

DeShawn Teemer, Long Beach, NY W vs.
Dean Rancole, Councils Bluff HS, IA L 16:17

Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA 1 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH 4 W 04:26

Faybyon Baxter, Detroit Central Catholic, MI 11 W vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO L 13:12

Garret Lucas, Washington, IL 10 W vs.
Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 2 L 13:17

Giovany Mancini, Akron SVSM, OH 2 L vs.
Kevin Otero, Beth Catholic, PA 3 W 14:54

Holden Ramos, Tampa Prep, FL 14 W vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 2 L 04:07

Hunter Tradsen, Good Counsel, MD 2 L vs.
Justin Dozier, Aberdeen Central Cath, MD 13 W 12:59

J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL 6 W vs.
James Rainier, Sultana HS, CA 2 L 03:22

Jacob Armstrong, Reynolds, PA L vs.
Jack DiAulgius, Canon McMillan HS, PA 11 W 04:01

Jared Sullivan, Marm Academy, IL 8 W vs.
Spencer Eckley, Leeton Prep, KS L 13:03

John Blante, New Williamsburg, WV 6 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT 22 W 14:14

Jordan Gorman, Poway, CA 17 W vs.
Alec Short, Grant, KS L 07:20

Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ 2 L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL 7 W 03:13

Kameron Owens, Colonial Forge, VA 4 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH 2 L 11:51

Logan Hafner, St. Edward, OH L vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA W 12:52

Max Caniglia, Loveland, KS 3 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH 18 W 07:11

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA 7 W 06:22

Nick Callahan, Hanover Park, NJ W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL L 15:11

Noah Sanders, Mount Vernon HS, WS 1 L vs.
Mikah Onasus, LaFontaine Prep HS, NC 13 W 16:04

Noah Vassinos, Ames St. Cecilia HS, IA 6 W vs.
Tanner Hall, Northampton, PA 2 L 12:24

Reid Workman, Manhattan, KS L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH W 13:06

Ryan Garresan, Perrysburg, OH 4 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH 8 W 03:51

Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH 6 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA 15 W 04:52

Round 1

Cameron Whitelay, Delta, OH L vs.
Zack Avechio, Ponderosa, CO W 01:37

Jacon Ruthe, Silver Lake, WS 3 L vs.
Jimmy Dolan, Bakersfield HS, CA 9 W 01:48

Jensen Groves, Bermuda Heights HS, FL 3 L vs.
Alec Short, Grant, KS 4 W 01:47

John Blante, New Williamsburg, WV 1 W vs.
Joey Turner, Lancaster, KS L 01:46

Justin Plaiben, Westchester Joliet Cath, GA 10 W vs.
David Brookham, Franklin Regional, PA 1 L 02:34

Payton Anna, Titus Valley, CT L vs.
Kagan Fields, Don Bosco Prep, NJ W 02:43

Reid Workman, Manhattan, KS 5 W vs.
Evan Mulchede, Robinson, VA L 01:37

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20