Clifton Forge ACO Singles Regional 12-15-19

Updated 12:58am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kaleb Hurt (1)
(bye) (32)
Bobby Broughman (17)
Board 6
Tink Adams (16)
Jimmy Carter (9)
Board 3
Trent Miller (24)
Garron Hart (25)
Board 5
James Davis (8)
Chris Tingler (5)
Board 1
Dalton Halterman (28)
Torii Deaner (21)
Board 4
Bradley Paxton (12)
Justin Gibson (13)
Board 6
Jess Wilson (20)
Alyy Paige (29)
Board 4
Rex Hurt (4)
David Helintoller (3)
(bye) (30)
Joe Zadlo (19)
Board 7
Stephanie Boothe (14)
Third Heighter (11)
Board 2
Troy Riley (22)
Blake Tomlin (27)
Board 6
Tony Shifflett (6)
Ralph McPeak (7)
Board 4
Tevin Mattox (26)
AJ Ryan (23)
Board 6
Darrion Quarles (10)
Katie Broughman (15)
Board 3
Sierra Wright (18)
(bye) (31)
Mike Fox (2)
Kaleb Hurt (1)
A
Board 5
Tink Adams (16)
Trent Miller (24)
B
Board 1
Garron Hart (25)
Chris Tingler (5)
C
Board 1
Bradley Paxton (12)
Jess Wilson (20)
D
Board 1
Rex Hurt (4)
David Helintoller (3)
E
Board 7
Stephanie Boothe (14)
Third Heighter (11)
F
Board 5
Tony Shifflett (6)
Ralph McPeak (7)
G
Board 5
AJ Ryan (23)
Sierra Wright (18)
H
Board 6
Mike Fox (2)
Kaleb Hurt (1)
I
Board 5
Garron Hart (25)
Chris Tingler (5)
J
Board 3
Rex Hurt (4)
David Helintoller (3)
K
Board 2
Tony Shifflett (6)
AJ Ryan (23)
L
Board 5
Mike Fox (2)
Kaleb Hurt (1)
M
Board 3
Rex Hurt (4)
Tony Shifflett (6)
N
Board 1
Mike Fox (2)
Kaleb Hurt (1)
O
Board 7
Mike Fox (2)
Kaleb Hurt (1)
Board 1
Rex Hurt (4)
Kaleb Hurt (1)
(bye) (32)
Bobby Broughman (17)
Jimmy Carter (9)
Board 2
James Davis (8)
Dalton Halterman (28)
Board 3
Torii Deaner (21)
Justin Gibson (13)
Board 2
Alyy Paige (29)
(bye) (30)
Joe Zadlo (19)
Troy Riley (22)
Board 6
Blake Tomlin (27)
Tevin Mattox (26)
Board 3
Darrion Quarles (10)
Katie Broughman (15)
(bye) (31)
Bobby Broughman (17)
H
Board 6
Sierra Wright (18)
James Davis (8)
G
Board 1
Ralph McPeak (7)
Torii Deaner (21)
F
Board 7
Third Heighter (11)
Justin Gibson (13)
E
Board 7
Stephanie Boothe (14)
Joe Zadlo (19)
D
Board 2
Jess Wilson (20)
Blake Tomlin (27)
C
Board 1
Bradley Paxton (12)
Darrion Quarles (10)
B
Board 3
Trent Miller (24)
Katie Broughman (15)
A
Board 4
Tink Adams (16)
Sierra Wright (18)
Board 2
Ralph McPeak (7)
Third Heighter (11)
Board 3
Stephanie Boothe (14)
Joe Zadlo (19)
Board 6
Bradley Paxton (12)
Darrion Quarles (10)
Board 4
Katie Broughman (15)
Ralph McPeak (7)
J
Board 6
Chris Tingler (5)
Third Heighter (11)
I
Board 6
Garron Hart (25)
Bradley Paxton (12)
L
Board 4
AJ Ryan (23)
Katie Broughman (15)
K
Board 5
David Helintoller (3)
Ralph McPeak (7)
Board 7
Third Heighter (11)
AJ Ryan (23)
Board 1
Katie Broughman (15)
Ralph McPeak (7)
N
Board 3
Tony Shifflett (6)
AJ Ryan (23)
M
Board 2
Rex Hurt (4)
Tony Shifflett (6)
Board 1
Rex Hurt (4)
Rex Hurt (4)
O
Board 1
Mike Fox (2)
Rex Hurt (4)

1st

  Kaleb Hurt (1)

2nd

  Rex Hurt (4)

3rd

  Mike Fox (2)

4th

  Tony Shifflett (6)

5th

  Ralph McPeak (7)

  AJ Ryan (23)

7th

  Third Heighter (11)

  Katie Broughman (15)

9th

  Chris Tingler (5)

  Garron Hart (25)

  Bradley Paxton (12)

  David Helintoller (3)

13th

  Sierra Wright (18)

  Stephanie Boothe (14)

  Joe Zadlo (19)

  Darrion Quarles (10)

17th

  Bobby Broughman (17)

  James Davis (8)

  Torii Deaner (21)

  Justin Gibson (13)

  Jess Wilson (20)

  Blake Tomlin (27)

  Trent Miller (24)

  Tink Adams (16)

25th

  (bye) (32)

  Jimmy Carter (9)

  Dalton Halterman (28)

  Alyy Paige (29)

  (bye) (30)

  Troy Riley (22)

  Tevin Mattox (26)

  (bye) (31)

Final

Kaleb Hurt (1) W vs.
Rex Hurt (4) L Board 1 05:32:24

Elimination Final

Rex Hurt (4) W vs.
Mike Fox (2) L Board 1 14:56

Elimination Semi-final

Tony Shifflett (6) L vs.
Rex Hurt (4) W Board 1 18:40

Winners Final

Kaleb Hurt (1) W vs.
Mike Fox (2) L Board 7 15:14

Elimination 6

AJ Ryan (23) L vs.
Rex Hurt (4) W Board 2 22:41

Ralph McPeak (7) L vs.
Tony Shifflett (6) W Board 3 18:16

Elimination 5

AJ Ryan (23) W vs.
Katie Broughman (15) L Board 1 10:39

Ralph McPeak (7) W vs.
Third Heighter (11) L Board 7 07:51

Winners Semi-finals

Kaleb Hurt (1) W vs.
Rex Hurt (4) L Board 3 17:55

Tony Shifflett (6) L vs.
Mike Fox (2) W Board 1 22:33

Elimination 4

Bradley Paxton (12) L vs.
AJ Ryan (23) W Board 4 16:33

Katie Broughman (15) W vs.
David Helintoller (3) L Board 5 20:09

Ralph McPeak (7) W vs.
Chris Tingler (5) L Board 6 12:45

Third Heighter (11) W vs.
Garron Hart (25) L Board 6 09:54

Elimination 3

Darrion Quarles (10) L vs.
Katie Broughman (15) W Board 4 15:30

Joe Zadlo (19) L vs.
Bradley Paxton (12) W Board 6 08:58

Sierra Wright (18) L vs.
Ralph McPeak (7) W Board 2 12:03

Third Heighter (11) W vs.
Stephanie Boothe (14) L Board 3 20:24

Winners 2

AJ Ryan (23) L vs.
Mike Fox (2) W Board 5 14:25

Chris Tingler (5) L vs.
Rex Hurt (4) W Board 3 09:27

David Helintoller (3) L vs.
Tony Shifflett (6) W Board 2 12:26

Kaleb Hurt (1) W vs.
Garron Hart (25) L Board 5 06:36

Elimination 2

Blake Tomlin (27) L vs.
Bradley Paxton (12) W Board 1 11:04

Bobby Broughman (17) L vs.
Sierra Wright (18) W Board 6 11:43

Darrion Quarles (10) W vs.
Trent Miller (24) L Board 3 08:05

James Davis (8) L vs.
Ralph McPeak (7) W Board 1 12:55

Joe Zadlo (19) W vs.
Jess Wilson (20) L Board 2 15:45

Justin Gibson (13) L vs.
Stephanie Boothe (14) W Board 7 16:18

Katie Broughman (15) W vs.
Tink Adams (16) L Board 4 16:27

Torii Deaner (21) L vs.
Third Heighter (11) W Board 7 22:35

Elimination 1

(bye) (30) L vs.
Joe Zadlo (19) W 05:11

(bye) (32) L vs.
Bobby Broughman (17) W 24:14

Dalton Halterman (28) L vs.
Torii Deaner (21) W Board 3 15:03

Jimmy Carter (9) L vs.
James Davis (8) W Board 2 15:06

Justin Gibson (13) W vs.
Alyy Paige (29) L Board 2 13:08

Katie Broughman (15) W vs.
(bye) (31) L 12:21

Tevin Mattox (26) L vs.
Darrion Quarles (10) W Board 3 10:54

Troy Riley (22) L vs.
Blake Tomlin (27) W Board 6 12:53

Winners 1

Chris Tingler (5) W vs.
Bradley Paxton (12) L Board 1 10:07

David Helintoller (3) W vs.
Stephanie Boothe (14) L Board 7 18:33

Jess Wilson (20) L vs.
Rex Hurt (4) W Board 1 06:04

Kaleb Hurt (1) W vs.
Tink Adams (16) L Board 5 08:30

Ralph McPeak (7) L vs.
AJ Ryan (23) W Board 5 17:49

Sierra Wright (18) L vs.
Mike Fox (2) W Board 6 11:42

Third Heighter (11) L vs.
Tony Shifflett (6) W Board 5 16:18

Trent Miller (24) L vs.
Garron Hart (25) W Board 1 25:03

Round 1

(bye) (31) L vs.
Mike Fox (2) W 09:32

AJ Ryan (23) W vs.
Darrion Quarles (10) L Board 6 09:06

Alyy Paige (29) L vs.
Rex Hurt (4) W Board 4 09:27

Blake Tomlin (27) L vs.
Tony Shifflett (6) W Board 6 06:48

Bobby Broughman (17) L vs.
Tink Adams (16) W Board 6 13:18

Chris Tingler (5) W vs.
Dalton Halterman (28) L Board 1 20:31

David Helintoller (3) W vs.
(bye) (30) L 09:32

Garron Hart (25) W vs.
James Davis (8) L Board 5 14:34

Jimmy Carter (9) L vs.
Trent Miller (24) W Board 3 16:12

Joe Zadlo (19) L vs.
Stephanie Boothe (14) W Board 7 13:19

Justin Gibson (13) L vs.
Jess Wilson (20) W Board 6 19:17

Kaleb Hurt (1) W vs.
(bye) (32) L 09:32

Katie Broughman (15) L vs.
Sierra Wright (18) W Board 3 15:52

Ralph McPeak (7) W vs.
Tevin Mattox (26) L Board 4 16:09

Third Heighter (11) W vs.
Troy Riley (22) L Board 2 13:17

Torii Deaner (21) L vs.
Bradley Paxton (12) W Board 4 23:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20