WCC ACO December Regional Doubles

Updated 8:53pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dan Stokes / Ron Stokes (1)
(bye) (16)
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21
Board 01
Justin Stokes / Gary Campbell (8) 18
Erik Esakson / Jennifer Esakson (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Eric Olson / Wendy Olson (4)
Blake Demale / Jon Richards (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6)
Dave Christensen / Curt Christensen (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Ken Jones / Nick Renevitz (2)
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 16
A
Board 01
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21
Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) 20
B
Board 04
Eric Olson / Wendy Olson (4) 21
Blake Demale / Jon Richards (3) 18
C
Board 03
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
Dave Christensen / Curt Christensen (7) 10
D
Board 02
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21
E
Board 04
Eric Olson / Wendy Olson (4) 10
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 3
F
Board 04
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 12
G
Board 04
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 15
Board 01
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
Board 02
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 16
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6)
(bye) (16)
Justin Stokes / Gary Campbell (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
Justin Stokes / Gary Campbell (8) 21
D
Board 02
Dave Christensen / Curt Christensen (7) 19
(bye) (13)
C
Blake Demale / Jon Richards (3)
(bye) (11)
B
Erik Esakson / Jennifer Esakson (5)
(bye) (15)
A
Dan Stokes / Ron Stokes (1)
Justin Stokes / Gary Campbell (8) 13
Board 03
Blake Demale / Jon Richards (3) 21
Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) 20
Board 01
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 21
Blake Demale / Jon Richards (3) 21
E
Board 03
Eric Olson / Wendy Olson (4) 1
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 19
F
Board 01
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
Blake Demale / Jon Richards (3) 11
Board 04
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21
G
Board 01
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9)
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6)

1st

  Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6)

2nd

  Ken Jones / Nick Renevitz (2)

3rd

  Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9)

4th

  Blake Demale / Jon Richards (3)

5th

  Eric Olson / Wendy Olson (4)

  Dan Stokes / Ron Stokes (1)

7th

  Justin Stokes / Gary Campbell (8)

  Erik Esakson / Jennifer Esakson (5)

9th

  Dave Christensen / Curt Christensen (7)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Final - Match 2

Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 16 L Board 02 00:16

Final

Ken Jones / Nick Renevitz (2) 15 L vs.
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W Board 01 00:31

Elimination Final

Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W vs.
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) L Board 01 07:29

Elimination Semi-final

Blake Demale / Jon Richards (3) 11 L vs.
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W Board 04 19:16

Winners Final

Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 12 L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21 W Board 04 12:19

Elimination 4

Blake Demale / Jon Richards (3) 21 W vs.
Eric Olson / Wendy Olson (4) 1 L Board 03 13:19

Dan Stokes / Ron Stokes (1) 19 L vs.
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W Board 01 17:45

Elimination 3

Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) 20 L vs.
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 21 W Board 01 19:00

Justin Stokes / Gary Campbell (8) 13 L vs.
Blake Demale / Jon Richards (3) 21 W Board 03 16:22

Winners Semi-finals

Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 3 L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21 W Board 04 03:03

Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21 W vs.
Eric Olson / Wendy Olson (4) 10 L Board 04 12:34

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) W 43:25

(bye) (13) L vs.
Blake Demale / Jon Richards (3) W 49:54

(bye) (15) L vs.
Dan Stokes / Ron Stokes (1) W 04:58

Justin Stokes / Gary Campbell (8) 21 W vs.
Dave Christensen / Curt Christensen (7) 19 L Board 02 17:34

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 25:39

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 25:39

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 25:39

(bye) (16) L vs.
Justin Stokes / Gary Campbell (8) W 45:26

Winners 1

Blake Demale / Jon Richards (3) 18 L vs.
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) 21 W Board 03 23:37

Dan Stokes / Ron Stokes (1) 16 L vs.
Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21 W Board 01 19:14

Dave Christensen / Curt Christensen (7) 10 L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (2) 21 W Board 02 16:03

Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) 20 L vs.
Eric Olson / Wendy Olson (4) 21 W Board 04 16:43

Round 1

(bye) (11) L vs.
Dennis Barber / Dennis Barber Jr (6) W 25:38

(bye) (13) L vs.
Eric Olson / Wendy Olson (4) W 25:38

(bye) (15) L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (2) W 25:38

Blake Demale / Jon Richards (3) W vs.
(bye) (14) L 25:38

Dan Stokes / Ron Stokes (1) W vs.
(bye) (16) L 25:38

Dave Christensen / Curt Christensen (7) W vs.
(bye) (10) L 25:38

Erik Esakson / Jennifer Esakson (5) W vs.
(bye) (12) L 25:38

Lionel Ayhee / Kelly Lyle (9) 21 W vs.
Justin Stokes / Gary Campbell (8) 18 L Board 01 19:13

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20