Aco Doubles

Updated 12:04pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)
(bye) (32)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
Board 2
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
John Mansfield/ Todd Anderson (8)
Mike Tudor/ Dennis Powers (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
Owen Carrol/ Christina Carrol (12)
Dee Knox/ Seth Draine (13)
(bye) (20)
(bye) (29)
Jack Rye/ Derrick Esmond (4)
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)
(bye) (30)
(bye) (19)
David Aulgur/ Dalton Owens (14)
Jen Frease/ Lisa Gannon (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Dj Long/ Donnie Long (6)
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Cody Richardson/ Chad Waters (10)
Jacob Mcginnis/ Stump (15)
Board 2
Ed Norwood/ David Frease (18)
(bye) (31)
Austin Hicks/ Andrew Brown (2)
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)
A
Board 4
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
B
Board 4
John Mansfield/ Todd Anderson (8)
Mike Tudor/ Dennis Powers (5)
C
Board 2
Owen Carrol/ Christina Carrol (12)
Dee Knox/ Seth Draine (13)
D
Board 1
Jack Rye/ Derrick Esmond (4)
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)
E
Board 1
David Aulgur/ Dalton Owens (14)
Jen Frease/ Lisa Gannon (11)
F
Board 1
Dj Long/ Donnie Long (6)
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
G
Board 1
Cody Richardson/ Chad Waters (10)
Ed Norwood/ David Frease (18)
H
Board 3
Austin Hicks/ Andrew Brown (2)
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
I
Board 2
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
Mike Tudor/ Dennis Powers (5)
J
Board 4
Dee Knox/ Seth Draine (13)
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)
K
Board 3
Dj Long/ Donnie Long (6)
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
L
Board 1
Austin Hicks/ Andrew Brown (2)
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
M
Board 3
Dee Knox/ Seth Draine (13)
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)
N
Board 4
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
Dee Knox/ Seth Draine (13)
O
Board 3
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
Board 2
Dee Knox/ Seth Draine (13)
Bobby Mumper/ Josh Glover (7)
(bye) (32)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
(bye) (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
(bye) (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Jacob Mcginnis/ Stump (15)
(bye) (31)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
H
Board 2
Ed Norwood/ David Frease (18)
(bye) (25)
G
Cody Richardson/ Chad Waters (10)
(bye) (21)
F
Jen Frease/ Lisa Gannon (11)
(bye) (29)
E
David Aulgur/ Dalton Owens (14)
(bye) (19)
D
Jack Rye/ Derrick Esmond (4)
(bye) (27)
C
Owen Carrol/ Christina Carrol (12)
(bye) (23)
B
John Mansfield/ Todd Anderson (8)
Jacob Mcginnis/ Stump (15)
A
Board 1
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
Board 3
Cody Richardson/ Chad Waters (10)
Jen Frease/ Lisa Gannon (11)
Board 2
David Aulgur/ Dalton Owens (14)
Jack Rye/ Derrick Esmond (4)
Board 4
Owen Carrol/ Christina Carrol (12)
John Mansfield/ Todd Anderson (8)
Board 2
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
J
Board 1
Mike Tudor/ Dennis Powers (5)
Jen Frease/ Lisa Gannon (11)
I
Board 1
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
Jack Rye/ Derrick Esmond (4)
L
Board 3
Austin Hicks/ Andrew Brown (2)
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)
K
Board 2
Dj Long/ Donnie Long (6)
Robert Brown/ Russlynn Milner (17)
Board 1
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
Austin Hicks/ Andrew Brown (2)
Board 2
Dj Long/ Donnie Long (6)
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
N
Board 4
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)
Dj Long/ Donnie Long (6)
M
Board 1
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)
Board 3
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)
O
Board 1
Dee Knox/ Seth Draine (13)
Dee Knox/ Seth Draine (13)

1st

  Bobby Mumper/ Josh Glover (7)

2nd

  Dee Knox/ Seth Draine (13)

3rd

  Trevor Toseland/ Jason Swafford (16)

4th

  Matt Martin/ Thomas Sheffield (9)

5th

  Cody Thacker/ Jeremy Evans (3)

  Dj Long/ Donnie Long (6)

7th

  Robert Brown/ Russlynn Milner (17)

  Austin Hicks/ Andrew Brown (2)

9th

  Mike Tudor/ Dennis Powers (5)

  Jen Frease/ Lisa Gannon (11)

  Jack Rye/ Derrick Esmond (4)

  Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1)

13th

  Cody Richardson/ Chad Waters (10)

  David Aulgur/ Dalton Owens (14)

  Owen Carrol/ Christina Carrol (12)

  John Mansfield/ Todd Anderson (8)

17th

  Ed Norwood/ David Frease (18)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  (bye) (29)

  (bye) (19)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Jacob Mcginnis/ Stump (15)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (20)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W vs.
Dee Knox/ Seth Draine (13) L Board 2 00:06

Elimination Final

Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) L vs.
Dee Knox/ Seth Draine (13) W Board 1 22:57

Elimination Semi-final

Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) L vs.
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) W Board 3 19:17

Winners Final

Dee Knox/ Seth Draine (13) L vs.
Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W Board 3 13:33

Elimination 6

Dj Long/ Donnie Long (6) L vs.
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) W Board 1 09:11

Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) W vs.
Cody Thacker/ Jeremy Evans (3) L Board 4 19:00

Elimination 5

Austin Hicks/ Andrew Brown (2) L vs.
Dj Long/ Donnie Long (6) W Board 2 12:41

Robert Brown/ Russlynn Milner (17) L vs.
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) W Board 1 09:59

Winners Semi-finals

Cody Thacker/ Jeremy Evans (3) L vs.
Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W Board 4 13:43

Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) L vs.
Dee Knox/ Seth Draine (13) W Board 3 22:54

Elimination 4

Jack Rye/ Derrick Esmond (4) L vs.
Austin Hicks/ Andrew Brown (2) W Board 3 20:58

Jen Frease/ Lisa Gannon (11) L vs.
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) W Board 1 09:47

Robert Brown/ Russlynn Milner (17) W vs.
Mike Tudor/ Dennis Powers (5) L Board 1 11:05

Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1) L vs.
Dj Long/ Donnie Long (6) W Board 2 21:27

Elimination 3

Jack Rye/ Derrick Esmond (4) W vs.
Owen Carrol/ Christina Carrol (12) L Board 4 08:09

Jen Frease/ Lisa Gannon (11) W vs.
David Aulgur/ Dalton Owens (14) L Board 2 00:12

John Mansfield/ Todd Anderson (8) L vs.
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1) W Board 2 16:14

Robert Brown/ Russlynn Milner (17) W vs.
Cody Richardson/ Chad Waters (10) L Board 3 13:03

Winners 2

Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W vs.
Austin Hicks/ Andrew Brown (2) L Board 1 15:53

Cody Thacker/ Jeremy Evans (3) W vs.
Dj Long/ Donnie Long (6) L Board 3 13:05

Mike Tudor/ Dennis Powers (5) L vs.
Dee Knox/ Seth Draine (13) W Board 4 32:46

Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) W vs.
Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) L Board 2 20:52

Elimination 2

(bye) (19) L vs.
Jack Rye/ Derrick Esmond (4) W 02:46

(bye) (21) L vs.
Jen Frease/ Lisa Gannon (11) W 32:36

(bye) (23) L vs.
John Mansfield/ Todd Anderson (8) W 43:31

(bye) (25) L vs.
Cody Richardson/ Chad Waters (10) W 29:54

(bye) (27) L vs.
Owen Carrol/ Christina Carrol (12) W 44:14

(bye) (29) L vs.
David Aulgur/ Dalton Owens (14) W 19:40

Jacob Mcginnis/ Stump (15) L vs.
Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1) W Board 1 11:16

Robert Brown/ Russlynn Milner (17) W vs.
Ed Norwood/ David Frease (18) L Board 2 11:30

Elimination 1

(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 11:08

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 11:08

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 11:08

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 11:08

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 11:08

(bye) (30) L vs.
(bye) (19) W 11:08

(bye) (32) L vs.
Robert Brown/ Russlynn Milner (17) W 01:22

Jacob Mcginnis/ Stump (15) W vs.
(bye) (31) L 32:46

Winners 1

Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W vs.
Cody Richardson/ Chad Waters (10) L Board 1 08:21

Cody Thacker/ Jeremy Evans (3) W vs.
David Aulgur/ Dalton Owens (14) L Board 1 00:18

Dee Knox/ Seth Draine (13) W vs.
Jack Rye/ Derrick Esmond (4) L Board 1 11:48

Ed Norwood/ David Frease (18) L vs.
Austin Hicks/ Andrew Brown (2) W Board 3 47:49

Jen Frease/ Lisa Gannon (11) L vs.
Dj Long/ Donnie Long (6) W Board 1 19:56

Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) W vs.
John Mansfield/ Todd Anderson (8) L Board 4 18:13

Mike Tudor/ Dennis Powers (5) W vs.
Owen Carrol/ Christina Carrol (12) L Board 2 09:04

Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1) L vs.
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) W Board 4 26:40

Round 1

(bye) (19) L vs.
David Aulgur/ Dalton Owens (14) W 11:07

(bye) (21) L vs.
Owen Carrol/ Christina Carrol (12) W 11:07

(bye) (23) L vs.
Cody Richardson/ Chad Waters (10) W 11:07

(bye) (25) L vs.
John Mansfield/ Todd Anderson (8) W 11:07

(bye) (27) L vs.
Dj Long/ Donnie Long (6) W 11:07

(bye) (29) L vs.
Jack Rye/ Derrick Esmond (4) W 11:07

(bye) (31) L vs.
Austin Hicks/ Andrew Brown (2) W 11:07

Bobby Mumper/ Josh Glover (7) W vs.
(bye) (26) L 11:07

Cody Thacker/ Jeremy Evans (3) W vs.
(bye) (30) L 11:07

Dee Knox/ Seth Draine (13) W vs.
(bye) (20) L 11:07

Jacob Mcginnis/ Stump (15) L vs.
Ed Norwood/ David Frease (18) W Board 2 16:39

Jen Frease/ Lisa Gannon (11) W vs.
(bye) (22) L 11:07

Matt Martin/ Thomas Sheffield (9) W vs.
(bye) (24) L 11:07

Mike Tudor/ Dennis Powers (5) W vs.
(bye) (28) L 11:07

Robert Brown/ Russlynn Milner (17) L vs.
Trevor Toseland/ Jason Swafford (16) W Board 2 11:38

Tina Armstrong/ Jerry Armstrong (1) W vs.
(bye) (32) L 11:07

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20