FORTNITE SKINS SQUADS TOURNEY

Updated 7:28am

None.

Elimination 2

Fate vs.
Sledgehammer

Giddy Up vs.
Poised Playmaker

Hacivat vs.
The Ace

Mission Specialist vs.
Battlehawk

Moonwalker vs.
Valor

Power Chord vs.
Enforcer

Ravage vs.
Fable

Raven vs.
Brite Gunner

Redline vs.
Overtaker

Skull Trooper vs.
Elite Agent

The Visitor vs.
Zoey

Tomatohead (crown) vs.
DJ Yonder

Valkyrie vs.
Ragnarok

Elimination 3

Wingman vs.
Omega

Winners 2

Burnout vs.
Dire

Calamity vs.
Shadow Ops

Circuit Breaker vs.
The Reaper

Dark Voyager vs.
Tomatohead

Drift vs.
Liteshow

Dusk vs.
Skull Trooper (blue)

Rabbit Raider vs.
Raptor

Venturion vs.
Sun Strider

Scroll to the right to view bracket. →

Fable
(bye)
Valkyrie 1
Jacob:Duos
Rabbit Raider 2
Raptor 13
Jacob:Duos
Cloaked Star 4
Giddy Up 2
Jacob Squads
Enforcer 10
Carbide 1
Jacob Squads
Dusk 19
Nightshade 8
Jacob Squads
Moonwalker 3
Skull Trooper (blue) 10
Jacob:Duos
The Visitor 3
Wingman 4
Jacob Squads
Cuddle Team Leader 2
Elite Agent 5
Jacob Squads
Rook 1
Dark Voyager 9
Jacob Squads
Hacivat 7
Teknique 3
Jacob:Duos
Sledgehammer 13
Tomatohead (crown) 14
Jacob:Duos
Tomatohead 24
Sun Tan Specialist 4
Jacob:Duos
Drift 4
Armadillo 8
Jacob Squads
Raven 1
Overtaker 6
Jacob Squads
Mission Specialist 5
(bye)
Liteshow
Battlehawk
(bye)
Redline 4
Jacob:Duos
Burnout 4
Rust Lord 4
Jacob:Duos
Dire 13
Huntress 1
Jacob Squads
Brite Gunner 4
DJ Yonder 14
Jacob Squads
Fate 10
Default Skin 2
Jacob Squads
Circuit Breaker 25
The Ace 5
Jacob:Duos
Rogue Agent 1
Skull Trooper 3
Jacob Squads
The Reaper 9
Brite Bomber 10
Nick Squads
Zoey 18
Calamity 10
Jacob Squads
Whiplash 1
Squad Leader 4
Jacob:Duos
Valor 6
Omega 5
Jacob Squads
Shadow Ops 12
Love Ranger 3
Jacob Squads
Venturion 4
Power Chord 2
Jacob Squads
Poised Playmaker 3
Ravage 3
Jacob:Duos
Sun Strider 5
(bye)
Ragnarok
Fable 6
A
Jacob Squads
Rabbit Raider 8
Raptor 15
B
Jacob Squads
Enforcer 6
Dusk 9
C
Jacob Squads
Nightshade 3
Skull Trooper (blue) 4
D
Jacob Squads
Wingman 3
Elite Agent 2
E
Jacob Squads
Dark Voyager 17
Sledgehammer 6
F
Jacob Squads
Tomatohead 13
Drift 13
G
Jacob Squads
Armadillo 3
Overtaker 7
H
Jacob Squads
Liteshow 30
Battlehawk 3
I
Jacob Squads
Burnout 13
Dire 13
J
Jacob Squads
Brite Gunner 4
DJ Yonder 5
K
Jacob Squads: FORTNITEMARES
Circuit Breaker 21
The Ace 1
L
Jacob Squads
The Reaper 4
Zoey 2
M
Jacob Squads
Calamity 23
Valor 1
N
Jacob Squads
Shadow Ops 5
Venturion 11
O
Jacob Squads
Poised Playmaker 2
Sun Strider 30
P
Jacob Squads
Ragnarok 2
Rabbit Raider
Q
Raptor
Dusk
R
Skull Trooper (blue)
Dark Voyager
S
Tomatohead
Drift
T
Liteshow
Burnout
U
Dire
Circuit Breaker
V
The Reaper
Calamity
W
Shadow Ops
Venturion
X
Sun Strider
Y
Z
AA
AB
AC
AD
AE
(bye)
Valkyrie
Cloaked Star 6
Jacob Squads
Giddy Up 12
Carbide 8
Jacob Squads
Moonwalker 13
The Visitor 6
Jacob Squads
Cuddle Team Leader 5
Rook 10
Noah Squads
Hacivat 14
Teknique 9
Jacob Squads
Tomatohead (crown) 15
Sun Tan Specialist 2
Jacob Squads
Raven 12
Mission Specialist
(bye)
(bye)
Redline
Rust Lord 8
Jacob Squads
Huntress 12
Fate 9
Jacob:Double Match Tiebreaker
Default Skin 8
Rogue Agent 7
Tyler Squads
Skull Trooper 15
Brite Bomber 2
Jacob Squads
Whiplash 17
Squad Leader 8
Jacob Squads
Omega 10
Love Ranger 11
Jacob:Duos
Power Chord 12
Ravage
(bye)
Valkyrie
P
Ragnarok
Giddy Up
O
Poised Playmaker
Moonwalker
N
Valor
The Visitor
M
Zoey
Hacivat
L
The Ace
Tomatohead (crown)
K
DJ Yonder
Raven
J
Brite Gunner
Mission Specialist
I
Battlehawk
Redline
H
Overtaker
Huntress 6
G
Nick Squads
Armadillo 3
Fate
F
Sledgehammer
Skull Trooper
E
Elite Agent
Whiplash 2
D
Jacob Squads
Wingman 13
Omega 9
C
Nick Squads
Nightshade 9
Power Chord
B
Enforcer
Ravage
A
Fable
Huntress
Wingman
Omega
T
S
R
Q
X
W
V
U
AB
AA
Z
Y
AC
AD
AE

33th

  Armadillo

  Whiplash

  Nightshade

49th

  Cloaked Star

  Carbide

  Cuddle Team Leader

  Rook

  Teknique

  Sun Tan Specialist

  Rust Lord

  Default Skin

  Rogue Agent

  Brite Bomber

  Squad Leader

  Love Ranger

Elimination 2

Huntress 6 W vs.
Armadillo 3 L Nick Squads 14:13

Omega 9 W vs.
Nightshade 9 L Nick Squads 12:02

Whiplash 2 L vs.
Wingman 13 W Jacob Squads 09:26

Elimination 1

Brite Bomber 2 L vs.
Whiplash 17 W Jacob Squads 17:21

Carbide 8 L vs.
Moonwalker 13 W Jacob Squads 10:15

Cloaked Star 6 L vs.
Giddy Up 12 W Jacob Squads 11:38

Fate 9 W vs.
Default Skin 8 L Jacob:Double Match Tiebreaker 30:05

Love Ranger 11 L vs.
Power Chord 12 W Jacob:Duos 29:02

Rogue Agent 7 L vs.
Skull Trooper 15 W Tyler Squads 20:10

Rook 10 L vs.
Hacivat 14 W Noah Squads 25:53

Rust Lord 8 L vs.
Huntress 12 W Jacob Squads 12:58

Squad Leader 8 L vs.
Omega 10 W Jacob Squads 15:19

Sun Tan Specialist 2 L vs.
Raven 12 W Jacob Squads 21:16

Teknique 9 L vs.
Tomatohead (crown) 15 W Jacob Squads 23:35

The Visitor 6 W vs.
Cuddle Team Leader 5 L Jacob Squads 08:59

Winners 1

Battlehawk 3 L vs.
Burnout 13 W Jacob Squads 17:50

Dire 13 W vs.
Brite Gunner 4 L Jacob Squads 09:51

DJ Yonder 5 L vs.
Circuit Breaker 21 W Jacob Squads: FORTNITEMARES 20:31

Drift 13 W vs.
Armadillo 3 L Jacob Squads 11:01

Dusk 9 W vs.
Nightshade 3 L Jacob Squads 18:42

Elite Agent 2 L vs.
Dark Voyager 17 W Jacob Squads 26:03

Fable 6 L vs.
Rabbit Raider 8 W Jacob Squads 13:22

Overtaker 7 L vs.
Liteshow 30 W Jacob Squads 25:08

Raptor 15 W vs.
Enforcer 6 L Jacob Squads 21:46

Skull Trooper (blue) 4 W vs.
Wingman 3 L Jacob Squads 10:27

Sledgehammer 6 L vs.
Tomatohead 13 W Jacob Squads 15:12

Sun Strider 30 W vs.
Ragnarok 2 L Jacob Squads 18:45

The Ace 1 L vs.
The Reaper 4 W Jacob Squads 08:13

Valor 1 L vs.
Shadow Ops 5 W Jacob Squads 17:58

Venturion 11 W vs.
Poised Playmaker 2 L Jacob Squads 15:35

Zoey 2 L vs.
Calamity 23 W Jacob Squads 16:59

Round 1

Armadillo 8 W vs.
Raven 1 L Jacob Squads 08:02

Brite Bomber 10 L vs.
Zoey 18 W Nick Squads 55:57

Calamity 10 W vs.
Whiplash 1 L Jacob Squads 46:23

Carbide 1 L vs.
Dusk 19 W Jacob Squads 11:07

Dark Voyager 9 W vs.
Hacivat 7 L Jacob Squads 10:16

Default Skin 2 L vs.
Circuit Breaker 25 W Jacob Squads 17:31

DJ Yonder 14 W vs.
Fate 10 L Jacob Squads 15:47

Elite Agent 5 W vs.
Rook 1 L Jacob Squads 11:40

Giddy Up 2 L vs.
Enforcer 10 W Jacob Squads 21:27

Huntress 1 L vs.
Brite Gunner 4 W Jacob Squads 12:51

Love Ranger 3 L vs.
Venturion 4 W Jacob Squads 19:55

Nightshade 8 W vs.
Moonwalker 3 L Jacob Squads 16:21

Omega 5 L vs.
Shadow Ops 12 W Jacob Squads 18:14

Overtaker 6 W vs.
Mission Specialist 5 L Jacob Squads 03:40

Power Chord 2 L vs.
Poised Playmaker 3 W Jacob Squads 08:01

Raptor 13 W vs.
Cloaked Star 4 L Jacob:Duos 14:53

Ravage 3 L vs.
Sun Strider 5 W Jacob:Duos 23:12

Redline 4 L vs.
Burnout 4 W Jacob:Duos 23:28

Rust Lord 4 L vs.
Dire 13 W Jacob:Duos 04:56

Skull Trooper 3 L vs.
The Reaper 9 W Jacob Squads 13:34

Skull Trooper (blue) 10 W vs.
The Visitor 3 L Jacob:Duos 15:20

Squad Leader 4 L vs.
Valor 6 W Jacob:Duos 20:10

Sun Tan Specialist 4 L vs.
Drift 4 W Jacob:Duos 13:55

Teknique 3 L vs.
Sledgehammer 13 W Jacob:Duos 11:53

The Ace 5 W vs.
Rogue Agent 1 L Jacob:Duos 15:13

Tomatohead (crown) 14 L vs.
Tomatohead 24 W Jacob:Duos 20:47

Valkyrie 1 L vs.
Rabbit Raider 2 W Jacob:Duos 13:58

Wingman 4 W vs.
Cuddle Team Leader 2 L Jacob Squads 00:12

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20