First Chance Mixed Doubles 501 1/25/20

Updated 3:44am

None.

None.

BILLY MCCLISH/BUNNIE WOODARD
(bye)
JACK LAMBERT/LAUREN HIGGINS
Board 1
PETE DECEMBER/MISTY GRAUVGLE
MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS
(bye)
(bye)
ERIC SICKLER/KARAH SICKLER
RANDY MARCHAND/GEORGIA HEFFNER
(bye)
DENNIS MCULLER JR/JONIE SUE MCCULLERS
Board 2
SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI
JOE EFTER/AMBER WYATT
Board 4
JOHN EVERETT/NICOLE WRIGHT
(bye)
MIKE KISOR/LORI RAYMOND
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
(bye)
JEY WATERS/CAT SASTRE
Board 15
MICHAEL RANNAZZISI/LAURIE HENDERSHOT
Rick Bowyer/Karah Sickler
Board 16
TYLER WARGO/TANJA TAYLOR
(bye)
TONY TOSI/TAMMY TOSI
John Coach Lengyel/Kim Panti
(bye)
MIKE COMINSKY/SHEILA GMEINER
Board 11
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
BUBBA JOINER/ASHLYN GLASS
Board 10
Scott Deas/ Cat Sastre
(bye)
JASON SECURA/TIFFANY WATERS
NORMAN MADHOO/JEWEL CAMERON
(bye)
Vinny Grudinski/Sheila Gmeiner
Board 2
ERIC DENNISON/JAMI ROSE
JOSH DODD/KIMBA PANTI
Board 13
KRISTOFFER ABAT/KELLI DOUGHERTY
(bye)
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
JIM KRAMARZ/ANN MARIEKELLETT
(bye)
John Beard/Kelli Dougherty
Board 5
Jason Belland/Connie O'Callaghan
MICHAEL WALLACE/CONNIE OCALLAGHAN
Board 8
SETH MERROW NFDA/TAYLOR TATE
(bye)
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE
DENNIS MCCULLERS/KIMMY MCCULLERS
(bye)
RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT
Board 12
DENNIS BULLOCK/MICHELLE BULLOCK
DAVE BLALOCK/ASHLEY RICHEY
Board 6
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS
(bye)
CHRIS RINER/CAT BRUNE
William Smith/Michelle Bullock
(bye)
(bye)
Rick Cassidy/Tyler Meares
Joe Stinnett/Jonie McCullers
Board 14
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM
(bye)
MIKE WERNER/LORRINE SYMON
BILLY MCCLISH/BUNNIE WOODARD
Board 7
JACK LAMBERT/LAUREN HIGGINS
MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS
Board 14
ERIC SICKLER/KARAH SICKLER
RANDY MARCHAND/GEORGIA HEFFNER
Board 9
SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI
JOHN EVERETT/NICOLE WRIGHT
Board 8
MIKE KISOR/LORI RAYMOND
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
Board 3
MICHAEL RANNAZZISI/LAURIE HENDERSHOT
TYLER WARGO/TANJA TAYLOR
Board 9
TONY TOSI/TAMMY TOSI
John Coach Lengyel/Kim Panti
Board 16
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
BUBBA JOINER/ASHLYN GLASS
Board 4
JASON SECURA/TIFFANY WATERS
NORMAN MADHOO/JEWEL CAMERON
Board 16
Vinny Grudinski/Sheila Gmeiner
JOSH DODD/KIMBA PANTI
Board 8
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
JIM KRAMARZ/ANN MARIEKELLETT
Board 12
John Beard/Kelli Dougherty
SETH MERROW NFDA/TAYLOR TATE
Board 2
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE
DENNIS MCCULLERS/KIMMY MCCULLERS
Board 15
RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT
DAVE BLALOCK/ASHLEY RICHEY
Board 12
CHRIS RINER/CAT BRUNE
William Smith/Michelle Bullock
Board 13
Rick Cassidy/Tyler Meares
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM
Board 1
MIKE WERNER/LORRINE SYMON
BILLY MCCLISH/BUNNIE WOODARD
Board 15
MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS
SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI
Board 6
MIKE KISOR/LORI RAYMOND
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
Board 11
TYLER WARGO/TANJA TAYLOR
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
Board 5
JASON SECURA/TIFFANY WATERS
NORMAN MADHOO/JEWEL CAMERON
Board 2
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
John Beard/Kelli Dougherty
Board 1
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE
RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT
Board 14
CHRIS RINER/CAT BRUNE
Rick Cassidy/Tyler Meares
Board 7
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM
MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS
Board 11
MIKE KISOR/LORI RAYMOND
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
Board 12
JASON SECURA/TIFFANY WATERS
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
Board 10
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE
CHRIS RINER/CAT BRUNE
Board 8
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM
MIKE KISOR/LORI RAYMOND
Board 11
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
Board 9
CHRIS RINER/CAT BRUNE
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY
Board 10
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY

1st

  CHRIS SAMS/PAULA MURPHY

2nd

  TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT

Final

CHRIS SAMS/PAULA MURPHY W vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT L Board 10 03:21:36

Semi-finals

MIKE KISOR/LORI RAYMOND L vs.
CHRIS SAMS/PAULA MURPHY W Board 11 22:31

TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT W vs.
CHRIS RINER/CAT BRUNE L Board 9 15:00

Quarter-finals

CHRIS RINER/CAT BRUNE W vs.
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM L Board 8 24:02

CHRIS SAMS/PAULA MURPHY W vs.
JASON SECURA/TIFFANY WATERS L Board 12 15:38

MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS L vs.
MIKE KISOR/LORI RAYMOND W Board 11 24:12

TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT W vs.
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE L Board 10 24:33

Round 3

BILLY MCCLISH/BUNNIE WOODARD L vs.
MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS W Board 15 39:47

CHRIS SAMS/PAULA MURPHY W vs.
TYLER WARGO/TANJA TAYLOR L Board 11 22:45

JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD L vs.
JASON SECURA/TIFFANY WATERS W Board 5 31:58

John Beard/Kelli Dougherty L vs.
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE W Board 1 24:49

NORMAN MADHOO/JEWEL CAMERON L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT W Board 2 24:20

Rick Cassidy/Tyler Meares L vs.
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM W Board 7 29:17

RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT L vs.
CHRIS RINER/CAT BRUNE W Board 14 22:34

SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI L vs.
MIKE KISOR/LORI RAYMOND W Board 6 30:50

Round 2

BILLY MCCLISH/BUNNIE WOODARD W vs.
JACK LAMBERT/LAUREN HIGGINS L Board 7 40:20

BUBBA JOINER/ASHLYN GLASS L vs.
JASON SECURA/TIFFANY WATERS W Board 4 24:19

CHRIS SAMS/PAULA MURPHY W vs.
MICHAEL RANNAZZISI/LAURIE HENDERSHOT L Board 3 21:40

DAVE BLALOCK/ASHLEY RICHEY L vs.
CHRIS RINER/CAT BRUNE W Board 12 17:58

DENNIS MCCULLERS/KIMMY MCCULLERS L vs.
RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT W Board 15 24:26

JIM KRAMARZ/ANN MARIEKELLETT L vs.
John Beard/Kelli Dougherty W Board 12 21:59

John Coach Lengyel/Kim Panti L vs.
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD W Board 16 20:04

JOHN EVERETT/NICOLE WRIGHT L vs.
MIKE KISOR/LORI RAYMOND W Board 8 24:52

JOSH DODD/KIMBA PANTI L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLA SMITTY WRIGHT W Board 8 19:10

MICHEL WOLTERS/JC CARDENAS W vs.
ERIC SICKLER/KARAH SICKLER L Board 14 24:06

NORMAN MADHOO/JEWEL CAMERON W vs.
Vinny Grudinski/Sheila Gmeiner L Board 16 18:28

RANDY MARCHAND/GEORGIA HEFFNER L vs.
SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI W Board 9 19:11

RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM W vs.
MIKE WERNER/LORRINE SYMON L Board 1 29:15

SETH MERROW NFDA/TAYLOR TATE L vs.
DOUG SNIDER/ANGEL LITTLE W Board 2 15:56

TYLER WARGO/TANJA TAYLOR W vs.
TONY TOSI/TAMMY TOSI L Board 9 28:42

William Smith/Michelle Bullock L vs.
Rick Cassidy/Tyler Meares W Board 13 21:31

Round 1

BUBBA JOINER/ASHLYN GLASS W vs.
Scott Deas/ Cat Sastre L Board 10 37:06

DAVE BLALOCK/ASHLEY RICHEY W vs.
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS L Board 6 28:56

DENNIS MCULLER JR/JONIE SUE MCCULLERS L vs.
SETH MERROW GOD/MARINA TREVISANI W Board 2 20:07

JACK LAMBERT/LAUREN HIGGINS W vs.
PETE DECEMBER/MISTY GRAUVGLE L Board 1 33:12

JEY WATERS/CAT SASTRE L vs.
MICHAEL RANNAZZISI/LAURIE HENDERSHOT W Board 15 17:22

JOE EFTER/AMBER WYATT L vs.
JOHN EVERETT/NICOLE WRIGHT W Board 4 46:24

Joe Stinnett/Jonie McCullers L vs.
RAYMOND BROWN/CHRISTINE GRAHAM W Board 14 22:29

John Beard/Kelli Dougherty W vs.
Jason Belland/Connie O'Callaghan L Board 5 42:27

JOSH DODD/KIMBA PANTI W vs.
KRISTOFFER ABAT/KELLI DOUGHERTY L Board 13 24:18

MICHAEL WALLACE/CONNIE OCALLAGHAN L vs.
SETH MERROW NFDA/TAYLOR TATE W Board 8 22:42

MIKE COMINSKY/SHEILA GMEINER L vs.
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD W Board 11 52:30

Rick Bowyer/Karah Sickler L vs.
TYLER WARGO/TANJA TAYLOR W Board 16 25:20

RICK ICEMAN TAYLOR/MELIA SYFRETT W vs.
DENNIS BULLOCK/MICHELLE BULLOCK L Board 12 32:03

Vinny Grudinski/Sheila Gmeiner W vs.
ERIC DENNISON/JAMI ROSE L Board 2 35:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20