ACO Chatt Regional Singles 10/27

Updated 2:28am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Bobby Mumper (1)
(bye) (32)
Dennis Powers (17)
Court 2
Bryant Frank (16)
Hunter McClain (9)
Court 1
Michael Martin (24)
Richard Felty (25)
Court 4
Nathan Stokes (8)
Jeremy Evans (5)
Jason Saylors (28)
Jerry Megaris (21)
Robert Smith (12)
Dalton Jacobs (13)
David Rankin (20)
Josh Janeway (29)
Court 4
Michael Carver (4)
RussLyn Milner (3)
Court 3
Jerry Manis (30)
Steve Sharp (19)
Cody Watson (14)
Chad Holcomb (11)
Todd Anderson (22)
Tom Hodges (27)
Court 3
John Mansfield (6)
Mike Tudor (7)
Court 2
Ryan Muncey (26)
Dennie Vaughn (23)
Bobby Rankin (10)
Matt Loney (15)
Jc Beene (18)
Jerry Smith (31)
Cody Thacker (2)
Bobby Mumper (1)
A
Court 4
Dennis Powers (17)
Hunter McClain (9)
B
Court 2
Nathan Stokes (8)
Jeremy Evans (5)
C
Robert Smith (12)
Dalton Jacobs (13)
D
Court 3
Michael Carver (4)
Jerry Manis (30)
E
Court 1
Cody Watson (14)
Todd Anderson (22)
F
John Mansfield (6)
Mike Tudor (7)
G
Bobby Rankin (10)
Jc Beene (18)
H
Court 4
Cody Thacker (2)
Bobby Mumper (1)
I
Court 4
Nathan Stokes (8)
Jeremy Evans (5)
J
Dalton Jacobs (13)
Jerry Manis (30)
K
Court 1
Todd Anderson (22)
Bobby Rankin (10)
L
Court 3
Cody Thacker (2)
Bobby Mumper (1)
M
Court 1
Jeremy Evans (5)
Jerry Manis (30)
N
Cody Thacker (2)
Bobby Mumper (1)
O
Court 2
Jerry Manis (30)
Bobby Mumper (1)
Court 1
Cody Thacker (2)
Bobby Mumper (1)
(bye) (32)
Bryant Frank (16)
Michael Martin (24)
Court 4
Richard Felty (25)
Jason Saylors (28)
Court 1
Jerry Megaris (21)
David Rankin (20)
Josh Janeway (29)
RussLyn Milner (3)
Court 3
Steve Sharp (19)
Chad Holcomb (11)
Court 2
Tom Hodges (27)
Ryan Muncey (26)
Dennie Vaughn (23)
Matt Loney (15)
Jerry Smith (31)
Bryant Frank (16)
H
Court 4
Jc Beene (18)
Michael Martin (24)
G
Mike Tudor (7)
Jason Saylors (28)
F
Court 4
John Mansfield (6)
David Rankin (20)
E
Court 1
Cody Watson (14)
RussLyn Milner (3)
D
Michael Carver (4)
Chad Holcomb (11)
C
Court 3
Robert Smith (12)
Dennie Vaughn (23)
B
Court 2
Hunter McClain (9)
Jerry Smith (31)
A
Dennis Powers (17)
Jc Beene (18)
Court 3
Michael Martin (24)
John Mansfield (6)
Cody Watson (14)
RussLyn Milner (3)
Robert Smith (12)
Hunter McClain (9)
Jerry Smith (31)
Michael Martin (24)
J
Dalton Jacobs (13)
Cody Watson (14)
I
Court 4
Nathan Stokes (8)
RussLyn Milner (3)
L
Court 2
Bobby Rankin (10)
Jerry Smith (31)
K
Court 3
Todd Anderson (22)
Dalton Jacobs (13)
Court 2
Nathan Stokes (8)
RussLyn Milner (3)
Court 1
Jerry Smith (31)
Nathan Stokes (8)
N
Court 2
Cody Thacker (2)
Jerry Smith (31)
M
Court 4
Jeremy Evans (5)
Cody Thacker (2)
Court 3
Jeremy Evans (5)
Cody Thacker (2)
O
Court 4
Jerry Manis (30)
Cody Thacker (2)

1st

  Bobby Mumper (1)

2nd

  Cody Thacker (2)

3rd

  Jerry Manis (30)

4th

  Jeremy Evans (5)

5th

  Nathan Stokes (8)

  Jerry Smith (31)

7th

  Dalton Jacobs (13)

  RussLyn Milner (3)

9th

  Michael Martin (24)

  Cody Watson (14)

  Bobby Rankin (10)

  Todd Anderson (22)

13th

  Jc Beene (18)

  John Mansfield (6)

  Robert Smith (12)

  Hunter McClain (9)

17th

  Bryant Frank (16)

  Mike Tudor (7)

  Jason Saylors (28)

  David Rankin (20)

  Michael Carver (4)

  Chad Holcomb (11)

  Dennie Vaughn (23)

  Dennis Powers (17)

25th

  (bye) (32)

  Richard Felty (25)

  Jerry Megaris (21)

  Josh Janeway (29)

  Steve Sharp (19)

  Tom Hodges (27)

  Ryan Muncey (26)

  Matt Loney (15)

Final

Bobby Mumper (1) W vs.
Cody Thacker (2) L Court 1 02:36:13

Elimination Final

Cody Thacker (2) W vs.
Jerry Manis (30) L Court 4 16:22

Elimination Semi-final

Cody Thacker (2) W vs.
Jeremy Evans (5) L Court 3 13:30

Winners Final

Bobby Mumper (1) W vs.
Jerry Manis (30) L Court 2 12:03

Elimination 6

Jerry Smith (31) L vs.
Jeremy Evans (5) W Court 4 13:56

Nathan Stokes (8) L vs.
Cody Thacker (2) W Court 2 11:03

Elimination 5

Dalton Jacobs (13) L vs.
Nathan Stokes (8) W Court 2 17:33

RussLyn Milner (3) L vs.
Jerry Smith (31) W Court 1 19:05

Winners Semi-finals

Bobby Mumper (1) W vs.
Jeremy Evans (5) L Court 1 17:11

Jerry Manis (30) W vs.
Cody Thacker (2) L 11:36

Elimination 4

Cody Watson (14) L vs.
Nathan Stokes (8) W Court 4 20:34

Jerry Smith (31) W vs.
Todd Anderson (22) L Court 3 20:24

Michael Martin (24) L vs.
Dalton Jacobs (13) W 10:08

RussLyn Milner (3) W vs.
Bobby Rankin (10) L Court 2 19:40

Elimination 3

Hunter McClain (9) L vs.
Jerry Smith (31) W 13:49

Jc Beene (18) L vs.
Michael Martin (24) W Court 3 16:29

John Mansfield (6) L vs.
Cody Watson (14) W 19:29

RussLyn Milner (3) W vs.
Robert Smith (12) L 21:07

Winners 2

Bobby Mumper (1) W vs.
Nathan Stokes (8) L Court 4 16:22

Bobby Rankin (10) L vs.
Cody Thacker (2) W Court 3 10:34

Jeremy Evans (5) W vs.
Dalton Jacobs (13) L 13:55

Jerry Manis (30) W vs.
Todd Anderson (22) L Court 1 12:44

Elimination 2

Bryant Frank (16) L vs.
Jc Beene (18) W Court 4 07:07

Chad Holcomb (11) L vs.
Robert Smith (12) W Court 3 13:31

David Rankin (20) L vs.
Cody Watson (14) W Court 1 10:52

Dennie Vaughn (23) L vs.
Hunter McClain (9) W Court 2 12:46

Jason Saylors (28) L vs.
John Mansfield (6) W Court 4 12:49

Jerry Smith (31) W vs.
Dennis Powers (17) L 18:51

Michael Martin (24) W vs.
Mike Tudor (7) L 17:34

RussLyn Milner (3) W vs.
Michael Carver (4) L 18:25

Elimination 1

(bye) (32) L vs.
Bryant Frank (16) W 55:05

Chad Holcomb (11) W vs.
Tom Hodges (27) L Court 2 20:30

David Rankin (20) W vs.
Josh Janeway (29) L 15:53

Jason Saylors (28) W vs.
Jerry Megaris (21) L Court 1 13:22

Matt Loney (15) L vs.
Jerry Smith (31) W 17:26

Michael Martin (24) W vs.
Richard Felty (25) L Court 4 09:11

RussLyn Milner (3) W vs.
Steve Sharp (19) L Court 3 11:45

Ryan Muncey (26) L vs.
Dennie Vaughn (23) W 09:45

Winners 1

Bobby Mumper (1) W vs.
Dennis Powers (17) L Court 4 11:02

Dalton Jacobs (13) W vs.
Michael Carver (4) L Court 3 11:32

Hunter McClain (9) L vs.
Nathan Stokes (8) W Court 2 19:44

Jc Beene (18) L vs.
Cody Thacker (2) W Court 4 07:57

Jeremy Evans (5) W vs.
Robert Smith (12) L 14:19

Jerry Manis (30) W vs.
Cody Watson (14) L Court 1 10:27

Mike Tudor (7) L vs.
Bobby Rankin (10) W 18:55

Todd Anderson (22) W vs.
John Mansfield (6) L 15:57

Round 1

Bobby Mumper (1) W vs.
(bye) (32) L 38:07

Chad Holcomb (11) L vs.
Todd Anderson (22) W 13:17

Dalton Jacobs (13) W vs.
David Rankin (20) L 12:28

Dennie Vaughn (23) L vs.
Bobby Rankin (10) W 12:05

Dennis Powers (17) W vs.
Bryant Frank (16) L Court 2 14:17

Hunter McClain (9) W vs.
Michael Martin (24) L Court 1 22:08

Jeremy Evans (5) W vs.
Jason Saylors (28) L 16:41

Jerry Megaris (21) L vs.
Robert Smith (12) W 08:49

Jerry Smith (31) L vs.
Cody Thacker (2) W 17:10

Josh Janeway (29) L vs.
Michael Carver (4) W Court 4 10:19

Matt Loney (15) L vs.
Jc Beene (18) W 14:14

Mike Tudor (7) W vs.
Ryan Muncey (26) L Court 2 14:36

Richard Felty (25) L vs.
Nathan Stokes (8) W Court 4 10:47

RussLyn Milner (3) L vs.
Jerry Manis (30) W Court 3 13:29

Steve Sharp (19) L vs.
Cody Watson (14) W 19:00

Tom Hodges (27) L vs.
John Mansfield (6) W Court 3 11:04

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20