First Chance Mixed Doubles 501 1/26/19

Updated 3:59am

None.

None.

BRAD ELLENA/KRIS GRIMAL (R)
(bye)
BRANDON ASATO/PAULA MURPHY
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS
JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON
Board 5
BEN & TIA STONE
SCOTT & AMANDA DEAS
Board 7
RICHARD DAVIS/NIKKI HOLMES
Buddy & Fatima Brantley
Board 2
MATT BOOTH/SHELLY WALTON
CHRIS PHILLIPS/MICHELLE BULLOCK
Board 10
MARK & KELLY MEARES
SETH MERROW/MARINA TREVISANI
Board 7
PHIL GILLIGLY/KRYSTAL BATTCHER
MARK ODOM/CINDY WILSON
Board 4
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
(bye)
GLENN & BISCUIT ALLAMON
Board 10
JP EVERETT/JEN SCHAFER
CHRIS & KEIRN SCHRODER
Board 8
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
STEVE GLASS/CRYSTAL BATCHER (R)
Board 2
AL LANDERS/WENDY MCCORMACK
AARON CAMPBELL/BRITTANY TRUMPER
Board 6
DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R)
JOE LEONARDO/JOJO CUPIT
Board 9
DARREN & CHRISTINA BANKS
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN
Board 5
CHARLIE JARVIS/SHANNON/LEORNARDO
DAVID TILLERY/BISCUIT
Board 4
BOB & AMANDA SCHIMANSKY
CHARLES BRENNAN/CONNIE O'CALLAGHAN
(bye)
DENNIS BULLOCK/VICKI BOULANGER
Board 3
JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R)
JOHN & DAWN BEARD
Board 2
DAVID LLERANA/KRIS GRIMAL
CRAIG WILSON/KRISTI ODOM
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
ERIC & KARAH SICKLER
Board 3
MICHAEL WERNER/LORRAINE SIMON
MIKE COMISKEY/DARREN LUPO
Board 5
DENNIS SR & KIM MCCULLERS
ALEX HEFFNER/JOJO CUPIT (R)
Board 7
JON WALTON/LINDA SHULER
(bye)
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN
MICHAEL RANNAZZISSI/JEWEL CAMERON
(bye)
GLENN KNICHEL/GEORGIA HEFFNER
Board 8
BOB CAMPBELL/DEB MCQUILIN
CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY
Board 3
TRAVIS LAFLAM/DANA TAVENIERE
JON BEIS/JEAN PURGOLD
Board 6
JASON BELLAND/AMANDA MCCLISH
Buzz Carocci/katelyn Schuler
Board 4
DENNIS JR & JONIE SUE MCCULLERS
GARRY WUNDERLICH/AMANDA WITTENAUER
Board 9
DAVE BLALOCK/KAYLA SIMON
JOE FLOWERS/AMANDA WITT?
Board 6
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS
(bye)
MIKE BINT/PAULA MURPHY (R)
BRAD ELLENA/KRIS GRIMAL (R)
Board 8
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS
JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON
Board 9
SCOTT & AMANDA DEAS
MATT BOOTH/SHELLY WALTON
Board 2
MARK & KELLY MEARES
SETH MERROW/MARINA TREVISANI
Board 7
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
Board 8
JP EVERETT/JEN SCHAFER
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
Board 5
STEVE GLASS/CRYSTAL BATCHER (R)
DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R)
Board 9
DARREN & CHRISTINA BANKS
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN
Board 4
DAVID TILLERY/BISCUIT
CHARLES BRENNAN/CONNIE O'CALLAGHAN
JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R)
JOHN & DAWN BEARD
Board 11
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
MICHAEL WERNER/LORRAINE SIMON
Board 10
MIKE COMISKEY/DARREN LUPO
JON WALTON/LINDA SHULER
Board 3
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN
MICHAEL RANNAZZISSI/JEWEL CAMERON
Board 6
GLENN KNICHEL/GEORGIA HEFFNER
CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY
Board 10
JASON BELLAND/AMANDA MCCLISH
Buzz Carocci/katelyn Schuler
Board 12
DAVE BLALOCK/KAYLA SIMON
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS
MIKE BINT/PAULA MURPHY (R)
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS
Board 12
JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON
MARK & KELLY MEARES
Board 8
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
Board 2
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD
DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R)
Board 3
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN
JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R)
Board 10
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
MIKE COMISKEY/DARREN LUPO
Board 6
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN
MICHAEL RANNAZZISSI/JEWEL CAMERON
Board 11
CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY
Buzz Carocci/katelyn Schuler
Board 7
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS
Board 4
MARK & KELLY MEARES
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
Board 5
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
Board 9
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN
CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY
Board 5
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS
MARK & KELLY MEARES
Board 3
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
Board 2
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO
Board 2
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT

Final

KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W Board 2 00:07:22

Semi-finals

MARK & KELLY MEARES L vs.
KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO W Board 3 25:18

TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W vs.
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS L Board 2 22:47

Quarter-finals

CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY L vs.
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS W Board 5 23:43

GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS L vs.
MARK & KELLY MEARES W Board 4 31:42

KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO W vs.
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN L Board 5 19:42

TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W vs.
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN L Board 9 21:28

Round 3

Buzz Carocci/katelyn Schuler L vs.
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS W Board 7 15:42

DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R) L vs.
RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN W Board 3 37:49

GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS W vs.
JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON L Board 12 29:53

JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R) L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W Board 10 16:31

KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO W vs.
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD L Board 2 30:19

MARK & KELLY MEARES W vs.
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN L Board 8 40:49

MICHAEL RANNAZZISSI/JEWEL CAMERON L vs.
CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY W Board 11 42:32

MIKE COMISKEY/DARREN LUPO L vs.
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN W Board 6 32:13

Round 2

BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS W vs.
MIKE BINT/PAULA MURPHY (R) L 39:04

BRAD ELLENA/KRIS GRIMAL (R) L vs.
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS W Board 8 26:11

Buzz Carocci/katelyn Schuler W vs.
DAVE BLALOCK/KAYLA SIMON L Board 12 35:09

CHARLES BRENNAN/CONNIE O'CALLAGHAN L vs.
JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R) W 28:07

CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY W vs.
JASON BELLAND/AMANDA MCCLISH L Board 10 20:38

DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R) W vs.
DARREN & CHRISTINA BANKS L Board 9 47:40

JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD W vs.
STEVE GLASS/CRYSTAL BATCHER (R) L Board 5 29:04

JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON W vs.
SCOTT & AMANDA DEAS L Board 9 33:11

JOHN & DAWN BEARD L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W Board 11 38:39

JON WALTON/LINDA SHULER L vs.
ROBERTO RIVERA/KAREN FLYNN W Board 3 42:20

KRISTOFFER ABAT/TARA CARRILLO W vs.
JP EVERETT/JEN SCHAFER L Board 8 24:23

MATT BOOTH/SHELLY WALTON L vs.
MARK & KELLY MEARES W Board 2 31:12

MICHAEL RANNAZZISSI/JEWEL CAMERON W vs.
GLENN KNICHEL/GEORGIA HEFFNER L Board 6 33:54

MICHAEL WERNER/LORRAINE SIMON L vs.
MIKE COMISKEY/DARREN LUPO W Board 10 25:56

RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN W vs.
DAVID TILLERY/BISCUIT L Board 4 35:02

SETH MERROW/MARINA TREVISANI L vs.
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN W Board 7 25:14

Round 1

AARON CAMPBELL/BRITTANY TRUMPER L vs.
DON SCHULLER/CYNDI WILSON (R) W Board 6 34:50

ALEX HEFFNER/JOJO CUPIT (R) L vs.
JON WALTON/LINDA SHULER W Board 7 32:46

BRANDON ASATO/PAULA MURPHY L vs.
GEORGE DONOVAN/TYLER MEARS W 34:27

Buddy & Fatima Brantley L vs.
MATT BOOTH/SHELLY WALTON W Board 2 31:31

Buzz Carocci/katelyn Schuler W vs.
DENNIS JR & JONIE SUE MCCULLERS L Board 4 25:33

CHRIS & KEIRN SCHRODER L vs.
JAMES FURLONG/KRISTEN SHEPHERD W Board 8 30:26

CHRIS PHILLIPS/MICHELLE BULLOCK L vs.
MARK & KELLY MEARES W Board 10 22:46

CHRIS SAMS/ASHLEY RICHEY W vs.
TRAVIS LAFLAM/DANA TAVENIERE L Board 3 22:46

CRAIG WILSON/KRISTI ODOM L vs.
TUCKER DAVEY/MECHELLE WRIGHT W 21:00

DAVID TILLERY/BISCUIT W vs.
BOB & AMANDA SCHIMANSKY L Board 4 49:50

DENNIS BULLOCK/VICKI BOULANGER L vs.
JOE STINNETT/KARAH SICKLER (R) W Board 3 41:16

ERIC & KARAH SICKLER L vs.
MICHAEL WERNER/LORRAINE SIMON W Board 3 22:43

GARRY WUNDERLICH/AMANDA WITTENAUER L vs.
DAVE BLALOCK/KAYLA SIMON W Board 9 24:30

GLENN & BISCUIT ALLAMON L vs.
JP EVERETT/JEN SCHAFER W Board 10 43:15

GLENN KNICHEL/GEORGIA HEFFNER W vs.
BOB CAMPBELL/DEB MCQUILIN L Board 8 38:09

JEFF ADAMS/JENNIFER CARLTON W vs.
BEN & TIA STONE L Board 5 27:16

JOE FLOWERS/AMANDA WITT? L vs.
BEN LAVALLEE/SUSIE CHILDERS W Board 6 26:07

JOE LEONARDO/JOJO CUPIT L vs.
DARREN & CHRISTINA BANKS W Board 9 47:24

JOHN & DAWN BEARD W vs.
DAVID LLERANA/KRIS GRIMAL L Board 2 33:17

JON BEIS/JEAN PURGOLD L vs.
JASON BELLAND/AMANDA MCCLISH W Board 6 16:20

MARK ODOM/CINDY WILSON L vs.
RICK PAEZ/RACHEAL BENJAMIN W Board 4 34:01

MIKE COMISKEY/DARREN LUPO W vs.
DENNIS SR & KIM MCCULLERS L Board 5 35:36

RICH LOUGHARY/DEB MCQUILLAN W vs.
CHARLIE JARVIS/SHANNON/LEORNARDO L Board 5 41:24

SCOTT & AMANDA DEAS W vs.
RICHARD DAVIS/NIKKI HOLMES L Board 7 26:05

SETH MERROW/MARINA TREVISANI W vs.
PHIL GILLIGLY/KRYSTAL BATTCHER L Board 7 28:11

STEVE GLASS/CRYSTAL BATCHER (R) W vs.
AL LANDERS/WENDY MCCORMACK L Board 2 29:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20