Walsh Jesuit Ironman

Updated 7:36am

None.

Elimination 6

Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) vs.
Andy Ladnier-Washington,IL (12)

Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) vs.
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7)

Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) vs.
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19)

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) vs.
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8)

Winners Semi-finals

Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) vs.
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2)

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) vs.
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4)

Scroll to the right to view bracket. →

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1)
(bye) (64)
Michael Keys-Montini Catholic,IL (33) 2
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 6
Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16)
Niall Nicolella-Easton,PA (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24)
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25)
Jordan Bush-CVCA,OH (40)
(bye) (57)
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8)
Avery Young-Blair Academy,NJ (5)
(bye) (60)
Alec Becke-North Royalton,OH (37) 3
Mat 3
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 9
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Andy Ladnier-Washington,IL (12)
Kale Robnett-Morgantown,WV (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20)
Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) 6
Mat 10
Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36) 5
(bye) (61)
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4)
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3)
(bye) (62)
Cody McGoff-LaSalle,OH (35) 1
Mat 1
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 16
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14)
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22)
Matthew Storen-Layton,UT (27) 2
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 12
(bye) (59)
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6)
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7)
(bye) (58)
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 11
Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26) 5
Payton Glease-Christiansburg,VA (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10)
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18)
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 3
Mat 5
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 12
(bye) (63)
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2)
James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) 18
A
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 3
Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) 2
B
Mat 14
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) 4
Niall Nicolella-Easton,PA (9) 15
C
Mat 9
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24) 4
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 4
D
Mat 4
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) 8
Avery Young-Blair Academy,NJ (5) 3
E
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28)
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 3
F
Andy Ladnier-Washington,IL (12) 13
Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 8
G
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2
Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) 2
H
Mat 3
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 17
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 13
I
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 4
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) 7
J
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 1
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11) 4
K
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 6
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 4
L
Mat 5
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 12
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 14
M
Mat 2
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 1
Payton Glease-Christiansburg,VA (23) 5
N
Mat 10
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 13
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) 3
O
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 10
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 1
P
Mat 1
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 6
James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1)
Q
Mat 2
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16)
Niall Nicolella-Easton,PA (9) 2
R
Mat 1
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) 6
Avery Young-Blair Academy,NJ (5) 1
S
Andy Ladnier-Washington,IL (12) 4
Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 3
T
Mat 4
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 8
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3)
U
Mat 3
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19)
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 3
V
Mat 14
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 15
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 10
W
Mat 9
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 4
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 2
X
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 12
James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) 6
Y
Mat 1
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8)
Andy Ladnier-Washington,IL (12) 3
Z
Mat 2
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 8
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) 5
AA
Mat 3
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 10
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 2
AB
Mat 4
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 5
James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1)
AC
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4)
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6)
AD
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2)
AE
(bye) (64)
Michael Keys-Montini Catholic,IL (33)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
Jordan Bush-CVCA,OH (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Alec Becke-North Royalton,OH (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Cody McGoff-LaSalle,OH (35)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
Matthew Storen-Layton,UT (27)
(bye) (59)
(bye) (58)
Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31)
(bye) (63)
Michael Keys-Montini Catholic,IL (33) 3
P
Mat 9
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 18
(bye) (49)
O
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15)
(bye) (41)
N
Payton Glease-Christiansburg,VA (23)
Jordan Bush-CVCA,OH (40) 4
M
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 19
Alec Becke-North Royalton,OH (37) 1
L
Mat 2
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 11
(bye) (53)
K
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11)
(bye) (45)
J
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14)
Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36) 3
I
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 7
Cody McGoff-LaSalle,OH (35)
H
Mat 5
Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29)
(bye) (51)
G
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20)
(bye) (43)
F
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21)
Matthew Storen-Layton,UT (27) 2
E
Mat 10
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 3
Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26) 2
D
Mat 1
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 10
(bye) (55)
C
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24)
(bye) (47)
B
Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17)
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 5
A
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 3
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 12
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) 4
Payton Glease-Christiansburg,VA (23) 2
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 4
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 5
Mat 1
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11)
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 5
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 3
Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29)
Mat 4
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 13
Mat 14
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 3
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 11
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24)
Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) 6
Mat 9
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 9
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 5
T
Mat 3
Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 4
Owen West-Laurel Highlands,PA (39)
S
Mat 14
Avery Young-Blair Academy,NJ (5)
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 6
R
Mat 4
Niall Nicolella-Easton,PA (9) 4
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 7
Q
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) 1
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2
X
Mat 1
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 5
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 3
W
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 8
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 6
V
Mat 2
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 2
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 2
U
Mat 10
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 14
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 5
Mat 10
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 2
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 5
Mat 9
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 6
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 5
Mat 14
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 7
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 6
Mat 5
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 3
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34)
AB
Max Townall-Delmarva Christian,DE (7)
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14)
AA
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19)
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10)
Z
Andy Ladnier-Washington,IL (12)
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25)
Y
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8)
AC
AD
AE

13th

  Owen West-Laurel Highlands,PA (39)

  Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38)

  Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18)

  Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3)

17th

  Kale Robnett-Morgantown,WV (13)

  Avery Young-Blair Academy,NJ (5)

  Niall Nicolella-Easton,PA (9)

  Noah Stiller-Brownsburg,IN (16)

  Asher Shamblin-Brandywine,DE (20)

  Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21)

  Mark Schoeppner-McCallie,TN (22)

  Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31)

25th

  Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15)

  Payton Glease-Christiansburg,VA (23)

  Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11)

  Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30)

  Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29)

  Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28)

  Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24)

  Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17)

33th

  Michael Keys-Montini Catholic,IL (33)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  Jordan Bush-CVCA,OH (40)

  Alec Becke-North Royalton,OH (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36)

  Cody McGoff-LaSalle,OH (35)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  Matthew Storen-Layton,UT (27)

  Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination 5

Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 5 W vs.
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 2 L Mat 10 48:13

Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 5 L vs.
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 6 W Mat 9 48:38

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 6 W vs.
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 3 L Mat 5 48:54

Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 5 L vs.
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 7 W Mat 14 03:50:29

Winners 3

Andy Ladnier-Washington,IL (12) 3 L vs.
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 8 W Mat 2 03:53:28

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) 6 W vs.
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) L Mat 1 03:50:54

Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 2 L vs.
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 5 W Mat 4 03:55:29

Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) 5 L vs.
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 10 W Mat 3 03:55:14

Elimination 4

Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2 L vs.
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 5 W Mat 1 04:14

Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 2 L vs.
Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 14 W Mat 10 04:45

Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 3 L vs.
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 8 W 04:57

Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 5 W vs.
Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 4 L Mat 3 05:00

Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 7 W vs.
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) 1 L 05:03

Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 6 W vs.
Niall Nicolella-Easton,PA (9) 4 L Mat 4 05:13

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 6 W vs.
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 2 L Mat 2 05:21

Owen West-Laurel Highlands,PA (39) W vs.
Avery Young-Blair Academy,NJ (5) L Mat 14 05:16

Elimination 3

Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 13 W vs.
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 3 L Mat 14 02:59

Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 12 W vs.
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) 4 L 03:11

Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 5 W vs.
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 3 L 03:23

Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 5 W vs.
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11) L Mat 1 03:40

Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) L vs.
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2 W Mat 4 03:37

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 11 W vs.
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24) L 03:50

Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) 6 L vs.
Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 9 W Mat 9 04:08

Payton Glease-Christiansburg,VA (23) 2 L vs.
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 4 W 04:17

Winners 2

Avery Young-Blair Academy,NJ (5) 1 L vs.
Andy Ladnier-Washington,IL (12) 4 W 03:59:44

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) W vs.
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) L Mat 2 04:00:11

Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 3 L vs.
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 8 W Mat 4 04:00:51

Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 3 L vs.
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 15 W Mat 14 04:01:15

Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 10 W vs.
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 4 L Mat 9 04:01:55

Niall Nicolella-Easton,PA (9) 2 L vs.
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) 6 W Mat 1 04:02:13

Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 2 L vs.
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 12 W 04:02:40

Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) L vs.
Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) W Mat 3 04:27:37

Elimination 2

(bye) (41) L vs.
Payton Glease-Christiansburg,VA (23) W 55:20

(bye) (43) L vs.
Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) W 47:27

(bye) (45) L vs.
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) W 56:59

(bye) (47) L vs.
Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) W 54:37

(bye) (49) L vs.
Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) W 57:46

(bye) (51) L vs.
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) W 51:01

(bye) (53) L vs.
Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11) W 57:23

(bye) (55) L vs.
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24) W 54:22

Alec Becke-North Royalton,OH (37) 1 L vs.
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 11 W Mat 2 01:13

Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 5 W vs.
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 3 L 02:25

Cody McGoff-LaSalle,OH (35) L vs.
Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) W Mat 5 02:29

Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36) 3 L vs.
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 7 W 02:45

Jordan Bush-CVCA,OH (40) 4 L vs.
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 19 W 03:02

Matthew Storen-Layton,UT (27) 2 L vs.
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 3 W Mat 10 03:15

Michael Keys-Montini Catholic,IL (33) 3 L vs.
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 18 W Mat 9 03:24

Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26) 2 L vs.
Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 10 W Mat 1 03:31

Elimination 1

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 22:40

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 22:40

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 22:40

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 22:40

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 22:40

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 22:40

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 22:40

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 22:40

(bye) (58) L vs.
Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26) W 32:52

(bye) (60) L vs.
Alec Becke-North Royalton,OH (37) W 30:22

(bye) (62) L vs.
Cody McGoff-LaSalle,OH (35) W 31:02

(bye) (64) L vs.
Michael Keys-Montini Catholic,IL (33) W 32:19

Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) W vs.
(bye) (63) L 30:44

Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36) W vs.
(bye) (61) L 31:31

Jordan Bush-CVCA,OH (40) W vs.
(bye) (57) L 32:27

Matthew Storen-Layton,UT (27) W vs.
(bye) (59) L 31:58

Winners 1

Avery Young-Blair Academy,NJ (5) 3 W vs.
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) L 01:07:37

Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) 3 L vs.
Andy Ladnier-Washington,IL (12) 13 W 01:08:25

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) 18 W vs.
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 3 L 01:08:59

Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 1 L vs.
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) 6 W Mat 1 01:10:32

Kale Robnett-Morgantown,WV (13) 8 W vs.
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) 2 L 01:11:36

Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 4 L vs.
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) 12 W Mat 5 01:12:35

Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) 2 L vs.
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) 17 W Mat 3 01:13:07

Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) 14 W vs.
Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 1 L Mat 2 01:13:35

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) 4 L vs.
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) 8 W Mat 4 01:13:43

Niall Nicolella-Easton,PA (9) 15 W vs.
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24) 4 L Mat 9 01:13:49

Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) 2 L vs.
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) 4 W Mat 14 01:13:47

Payton Glease-Christiansburg,VA (23) 5 L vs.
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) 13 W Mat 10 01:14:06

Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) 13 W vs.
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 4 L 01:14:45

Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) 7 W vs.
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) 1 L 01:15:16

Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11) 4 L vs.
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) 6 W 10:54

Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) 3 L vs.
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) 10 W 10:09

Round 1

(bye) (41) L vs.
Sawyer Hutt-McDonogh School,MD (24) W 22:39

(bye) (43) L vs.
Mark Schoeppner-McCallie,TN (22) W 22:40

(bye) (45) L vs.
Asher Shamblin-Brandywine,DE (20) W 22:39

(bye) (47) L vs.
Philip McKee-Michael-Albertville,MN (18) W 22:40

(bye) (49) L vs.
Noah Stiller-Brownsburg,IN (16) W 22:39

(bye) (51) L vs.
Joey Elisabeth-Blythewood,SC (14) W 22:40

(bye) (53) L vs.
Andy Ladnier-Washington,IL (12) W 22:39

(bye) (55) L vs.
Hunter Brandanowitz-Hayfield,VA (10) W 22:39

(bye) (57) L vs.
Diego Gonzales-Palo Alto,CA (8) W 22:40

(bye) (59) L vs.
Jake Drable-St. Cecilia,IA (6) W 22:39

(bye) (61) L vs.
Maddox Kearnes-Black River Falls,WI (4) W 22:40

(bye) (63) L vs.
Morgan Reichlin-Belle Meade,TN (2) W 22:39

Alec Becke-North Royalton,OH (37) 3 L vs.
Jackson Beshler-Walton Verona,KY (28) 9 W Mat 3 01:54

Avery Young-Blair Academy,NJ (5) W vs.
(bye) (60) L 22:40

Brandon Morrison-Archbishop Hoban,OH (31) 3 L vs.
Jesse Marcher-St. Edward,OH (34) 12 W Mat 5 02:08

Cody McGoff-LaSalle,OH (35) 1 L vs.
Keith Hudgins-Fort Dodge,IA (30) 16 W Mat 1 02:19

Jahseh Cullors-Broken Arrow,OK (21) W vs.
(bye) (44) L 22:40

James Pycraft-LaGrange Keystone,OH (1) W vs.
(bye) (64) L 22:39

Kale Robnett-Morgantown,WV (13) W vs.
(bye) (52) L 22:40

Kyle Backey-Scottsbluff,NE (29) 6 W vs.
Jaycob Carrothers-Bridgeport Catholic,CT (36) 5 L Mat 10 02:37

Matthew Storen-Layton,UT (27) 2 L vs.
Keaton Cassie-Burlington Central,IL (38) 12 W 02:50

Max Townall-Delmarva Christian,DE (7) W vs.
(bye) (58) L 22:40

Michael Keys-Montini Catholic,IL (33) 2 L vs.
Spencer Hart-Central Dauphin,PA (32) 6 W 03:04

Mitchell Jespa-Papillion-La Vista South,NE (25) W vs.
Jordan Bush-CVCA,OH (40) L 02:46

Niall Nicolella-Easton,PA (9) W vs.
(bye) (56) L 22:39

Oscar Hatborn-Orchard Park,NY (17) W vs.
(bye) (48) L 22:39

Owen West-Laurel Highlands,PA (39) 11 W vs.
Xavier Longwood-Rancho Bernardo,CA (26) 5 L 03:03

Payton Glease-Christiansburg,VA (23) W vs.
(bye) (42) L 22:40

Sam Allen-Cape Henlopen,DE (3) W vs.
(bye) (62) L 22:40

Shawn Quarter-Box Elder,UT (19) W vs.
(bye) (46) L 22:39

Sonny Hoskins-Santa Anna,TX (11) W vs.
(bye) (54) L 22:39

Zeke Tompkins-Lake Highland Prep,FL (15) W vs.
(bye) (50) L 22:39

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20