Thomas Worthington JH District- 90 lbs.

Updated 9:44pm

None.

Elimination Semi-final

Andrew Eckert PHIL (5) vs.
Ben Marchesta PC (2)

Scroll to the right to view bracket. →

Nick Spearman LANC (1)
(bye) (16)
Jack Bell DUBJ (9) 11
Mat 1
Matthew Davis ETOL (8)
Andrew Eckert PHIL (5) 14
Mat 5
Ethan Wong KILB (12) 3
Daniel Horst LEWO (13) 9
Mat 8
Mike Mayness LCW (4) 1
Kagan Brusco HAYE (3) 18
Mat 9
Steven Diedrick ORAN (14) 2
Seth Loomlich MTV (11) 2
Mat 3
Gage Didley UPAR (6) 4
Gannon Luce SID (7)
Mat 4
Jayden Locast BRAD (10)
Zach Turner UPAR (15) 4
Mat 2
Ben Marchesta PC (2) 20
Nick Spearman LANC (1) 16
A
Mat 6
Jack Bell DUBJ (9)
Andrew Eckert PHIL (5) 4
B
Mat 1
Daniel Horst LEWO (13) 1
Kagan Brusco HAYE (3) 17
C
Mat 4
Gage Didley UPAR (6) 2
Gannon Luce SID (7) 4
D
Mat 7
Ben Marchesta PC (2) 11
Nick Spearman LANC (1) 15
E
Mat 9
Andrew Eckert PHIL (5)
Kagan Brusco HAYE (3) 9
F
Mat 6
Ben Marchesta PC (2)
Nick Spearman LANC (1) 6
G
Mat 3
Kagan Brusco HAYE (3) 3
Nick Spearman LANC (1)
(bye) (16)
Matthew Davis ETOL (8)
Ethan Wong KILB (12) 9
Mat 3
Mike Mayness LCW (4) 16
Steven Diedrick ORAN (14) 2
Mat 2
Seth Loomlich MTV (11) 7
Jayden Locast BRAD (10) 6
Mat 8
Zach Turner UPAR (15) 1
Matthew Davis ETOL (8) 11
D
Mat 8
Gannon Luce SID (7) 15
Mike Mayness LCW (4)
C
Mat 5
Gage Didley UPAR (6)
Seth Loomlich MTV (11) 1
B
Mat 4
Daniel Horst LEWO (13)
Jayden Locast BRAD (10) 5
A
Mat 2
Jack Bell DUBJ (9) 14
Gannon Luce SID (7) 6
Mat 3
Gage Didley UPAR (6) 8
Seth Loomlich MTV (11) 2
Mat 8
Jack Bell DUBJ (9) 9
Gage Didley UPAR (6) 4
E
Mat 8
Andrew Eckert PHIL (5) 8
Jack Bell DUBJ (9) 3
F
Mat 5
Ben Marchesta PC (2) 9
Andrew Eckert PHIL (5)
Ben Marchesta PC (2)
G
Kagan Brusco HAYE (3)

5th

  Gage Didley UPAR (6)

  Jack Bell DUBJ (9)

7th

  Gannon Luce SID (7)

  Seth Loomlich MTV (11)

9th

  Matthew Davis ETOL (8)

  Mike Mayness LCW (4)

  Daniel Horst LEWO (13)

  Jayden Locast BRAD (10)

13th

  (bye) (16)

  Ethan Wong KILB (12)

  Steven Diedrick ORAN (14)

  Zach Turner UPAR (15)

Winners Final

Nick Spearman LANC (1) 6 W vs.
Kagan Brusco HAYE (3) 3 L Mat 3 01:27

Elimination 4

Gage Didley UPAR (6) 4 L vs.
Andrew Eckert PHIL (5) 8 W Mat 8 00:55

Jack Bell DUBJ (9) 3 L vs.
Ben Marchesta PC (2) 9 W Mat 5 01:10

Elimination 3

Gannon Luce SID (7) 6 L vs.
Gage Didley UPAR (6) 8 W Mat 3 01:49

Seth Loomlich MTV (11) 2 L vs.
Jack Bell DUBJ (9) 9 W Mat 8 02:03

Winners Semi-finals

Kagan Brusco HAYE (3) 9 W vs.
Ben Marchesta PC (2) L Mat 6 03:17

Nick Spearman LANC (1) 15 W vs.
Andrew Eckert PHIL (5) L Mat 9 03:25

Elimination 2

Jayden Locast BRAD (10) 5 L vs.
Jack Bell DUBJ (9) 14 W Mat 2 02:12

Matthew Davis ETOL (8) 11 L vs.
Gannon Luce SID (7) 15 W Mat 8 02:38

Mike Mayness LCW (4) L vs.
Gage Didley UPAR (6) W Mat 5 02:36

Seth Loomlich MTV (11) 1 W vs.
Daniel Horst LEWO (13) L Mat 4 02:58

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
Matthew Davis ETOL (8) W 53:43

Ethan Wong KILB (12) 9 L vs.
Mike Mayness LCW (4) 16 W Mat 3 03:56

Jayden Locast BRAD (10) 6 W vs.
Zach Turner UPAR (15) 1 L Mat 8 05:41

Steven Diedrick ORAN (14) 2 L vs.
Seth Loomlich MTV (11) 7 W Mat 2 05:25

Winners 1

Andrew Eckert PHIL (5) 4 W vs.
Daniel Horst LEWO (13) 1 L Mat 1 05:54

Gannon Luce SID (7) 4 L vs.
Ben Marchesta PC (2) 11 W Mat 7 05:13

Kagan Brusco HAYE (3) 17 W vs.
Gage Didley UPAR (6) 2 L Mat 4 06:06

Nick Spearman LANC (1) 16 W vs.
Jack Bell DUBJ (9) L Mat 6 05:34

Round 1

Andrew Eckert PHIL (5) 14 W vs.
Ethan Wong KILB (12) 3 L Mat 5 07:22

Daniel Horst LEWO (13) 9 W vs.
Mike Mayness LCW (4) 1 L Mat 8 07:38

Gannon Luce SID (7) W vs.
Jayden Locast BRAD (10) L Mat 4 06:59

Jack Bell DUBJ (9) 11 W vs.
Matthew Davis ETOL (8) L Mat 1 06:49

Kagan Brusco HAYE (3) 18 W vs.
Steven Diedrick ORAN (14) 2 L Mat 9 06:15

Nick Spearman LANC (1) W vs.
(bye) (16) L 19:31

Seth Loomlich MTV (11) 2 L vs.
Gage Didley UPAR (6) 4 W Mat 3 06:35

Zach Turner UPAR (15) 4 L vs.
Ben Marchesta PC (2) 20 W Mat 2 03:24

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20