Steve Keeney Benifit

Updated 7:13am

Winners 1

Paul Roark vs.
Greg Rohan 20:09:20

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Joseph Nelson
(bye)
Mr. Bill
Ronald Graham
Charles Samples
(bye)
(bye)
Dave Milt
Gary Ellmore
(bye)
(bye)
Chelsea Deloach
Shaun Lovett
(bye)
(bye)
Kimberly LaGiurato
Chad Stallings
(bye)
Leonard
Stu Fox
Mike Richards
(bye)
(bye)
Phyllis Shaw
Louise Shellenbarger
(bye)
(bye)
Harley Ingle
Roland Davis
Brooke Lovett
(bye)
Judy Milld
Josh Bounds
(bye)
Greg Adams
Nonny
Laura Voitle
(bye)
(bye)
Blair Voitle
Laurel Adams
(bye)
(bye)
Jack Russel
Son Khuu
Chuck Strange
(bye)
Gary Tremble
Don Kreischer
(bye)
Todd Smith
Tiara
Paul Roark
(bye)
(bye)
Greg Rohan
Sal LoGiurato
(bye)
(bye)
Kim Chronister
Mike Butler
Dave Shaw
(bye)
Blake H
Naomie Boisseau
(bye)
Don Kreischer
Kim Smith
Sam Kennedy
(bye)
(bye)
Chris Chronister
Chrystal Harvey
(bye)
(bye)
Jamie Ames
Sherree Pitzarell
(bye)
(bye)
Chris Barwick Jr
Bye
(bye)
Frank V
Steve H
Terry Fedder
(bye)
(bye)
Mark Phillips
Dan Burrows
(bye)
(bye)
Chris Martin
Radio
Rood
(bye)
Ray Rangel
John Olszack
(bye)
Wayne Lauria
Michelle W
Lane Alligood
(bye)
(bye)
Mitch Beckler
Derek Folds
(bye)
(bye)
Lora Rangel
Clint
Donovan Fox
(bye)
Elu
Vaughn Hughes
(bye)
(bye)
Becky Lamb
John Sharp
(bye)
(bye)
Blake M
Dan Massingill
(bye)
(bye)
Chris Walls
Wendel Polk
CeCe Summers
(bye)
Josh Boisseau
Joseph Nelson
A
Mr. Bill
Charles Samples
B
Dave Milt
Gary Ellmore
C
Chelsea Deloach
Shaun Lovett
D
Kimberly LaGiurato
Chad Stallings
E
Stu Fox
Mike Richards
F
Phyllis Shaw
Louise Shellenbarger
G
Harley Ingle
Brooke Lovett
H
Judy Milld
Josh Bounds
I
Nonny
Laura Voitle
J
Blair Voitle
Laurel Adams
K
Jack Russel
Chuck Strange
L
Gary Tremble
Don Kreischer
M
Tiara
Paul Roark
N
Greg Rohan
Sal LoGiurato
O
Kim Chronister
Dave Shaw
P
Blake H
Naomie Boisseau
Q
Don Kreischer
Sam Kennedy
R
Chris Chronister
Chrystal Harvey
S
Jamie Ames
Sherree Pitzarell
T
Chris Barwick Jr
Bye
U
Frank V
Terry Fedder
V
Mark Phillips
Dan Burrows
W
Chris Martin
Rood
X
Ray Rangel
John Olszack
Y
Wayne Lauria
Lane Alligood
Z
Mitch Beckler
Derek Folds
AA
Lora Rangel
Donovan Fox
AB
Elu
Vaughn Hughes
AC
Becky Lamb
John Sharp
AD
Blake M
Dan Massingill
AE
Chris Walls
CeCe Summers
AF
Josh Boisseau
Joseph Nelson
AG
Dave Milt
Gary Ellmore
AH
Shaun Lovett
Chad Stallings
AI
Phyllis Shaw
Louise Shellenbarger
AJ
Brooke Lovett
Nonny
AK
Laura Voitle
Jack Russel
AL
Gary Tremble
Don Kreischer
AM
Greg Rohan
Sal LoGiurato
AN
Dave Shaw
Naomie Boisseau
AO
Chris Chronister
Jamie Ames
AP
Chris Barwick Jr
Frank V
AQ
Terry Fedder
Chris Martin
AR
Ray Rangel
Wayne Lauria
AS
Lane Alligood
Lora Rangel
AT
Elu
Becky Lamb
AU
John Sharp
Chris Walls
AV
Josh Boisseau
Joseph Nelson
AW
Shaun Lovett
Chad Stallings
AX
Louise Shellenbarger
Nonny
AY
Jack Russel
Greg Rohan
AZ
Dave Shaw
Chris Chronister
BA
Chris Barwick Jr
Terry Fedder
BB
Ray Rangel
Lane Alligood
BC
Elu
Becky Lamb
BD
Chris Walls
Shaun Lovett
BE
Louise Shellenbarger
Nonny
BF
Dave Shaw
Chris Barwick Jr
BG
Ray Rangel
Elu
BH
Chris Walls
Louise Shellenbarger
BI
Nonny
Ray Rangel
BJ
Chris Walls
Nonny
BK
Ray Rangel
Nonny
Chris Walls
Nonny
(bye)
Ronald Graham
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Leonard
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Roland Davis
(bye)
(bye)
Greg Adams
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Son Khuu
(bye)
(bye)
Todd Smith
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Mike Butler
(bye)
(bye)
Kim Smith
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Steve H
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Radio
(bye)
(bye)
Michelle W
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Clint
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Wendel Polk
(bye)
Ronald Graham
AF
CeCe Summers
(bye)
AE
Dan Massingill
(bye)
AD
Blake M
(bye)
AC
Vaughn Hughes
Leonard
AB
Donovan Fox
(bye)
AA
Derek Folds
(bye)
Z
Mitch Beckler
Roland Davis
Y
John Olszack
Greg Adams
X
Rood
(bye)
W
Dan Burrows
(bye)
V
Mark Phillips
Son Khuu
U
Bye
Todd Smith
T
Sherree Pitzarell
(bye)
S
Chrystal Harvey
(bye)
R
Sam Kennedy
Mike Butler
Q
Don Kreischer
Kim Smith
P
Blake H
(bye)
O
Kim Chronister
(bye)
N
(bye)
M
Tiara
Steve H
L
Chuck Strange
(bye)
K
Laurel Adams
(bye)
J
Blair Voitle
Radio
I
Josh Bounds
Michelle W
H
Judy Milld
(bye)
G
Harley Ingle
(bye)
F
Mike Richards
Clint
E
Stu Fox
(bye)
D
Kimberly LaGiurato
(bye)
C
Chelsea Deloach
(bye)
B
Charles Samples
Wendel Polk
A
Mr. Bill
Ronald Graham
Dan Massingill
Blake M
Vaughn Hughes
Donovan Fox
Derek Folds
Mitch Beckler
John Olszack
Rood
Dan Burrows
Mark Phillips
Son Khuu
Sherree Pitzarell
Chrystal Harvey
Sam Kennedy
Mike Butler
Blake H
Kim Chronister
Paul Roark
Tiara
Steve H
Laurel Adams
Blair Voitle
Radio
Judy Milld
Harley Ingle
Mike Richards
Clint
Kimberly LaGiurato
Chelsea Deloach
Charles Samples
Wendel Polk
Ronald Graham
AN
Sal LoGiurato
Vaughn Hughes
AM
Don Kreischer
Donovan Fox
AL
Gary Tremble
John Olszack
AK
Laura Voitle
Rood
AJ
Brooke Lovett
Mark Phillips
AI
Phyllis Shaw
Chrystal Harvey
AH
Gary Ellmore
Sam Kennedy
AG
Dave Milt
Blake H
AV
Josh Boisseau
Paul Roark
AU
John Sharp
Steve H
AT
Lora Rangel
Blair Voitle
AS
Wayne Lauria
Judy Milld
AR
Chris Martin
Clint
AQ
Frank V
Chelsea Deloach
AP
Jamie Ames
Charles Samples
AO
Naomie Boisseau
Sal LoGiurato
Vaughn Hughes
Gary Tremble
Laura Voitle
Rood
Mark Phillips
Gary Ellmore
Dave Milt
Blake H
John Sharp
Lora Rangel
Wayne Lauria
Chris Martin
Clint
Jamie Ames
Naomie Boisseau
Vaughn Hughes
BD
Becky Lamb
Laura Voitle
BC
Lane Alligood
Mark Phillips
BB
Terry Fedder
Gary Ellmore
BA
Chris Chronister
John Sharp
AZ
Greg Rohan
Lora Rangel
AY
Jack Russel
Clint
AX
Chad Stallings
Naomie Boisseau
AW
Joseph Nelson
Vaughn Hughes
Lane Alligood
Terry Fedder
Gary Ellmore
John Sharp
Jack Russel
Clint
Joseph Nelson
Vaughn Hughes
BF
Dave Shaw
Terry Fedder
BE
Shaun Lovett
John Sharp
BH
Elu
Clint
BG
Chris Barwick Jr
Dave Shaw
Terry Fedder
Elu
Chris Barwick Jr
Terry Fedder
BJ
Chris Walls
Chris Barwick Jr
BI
Louise Shellenbarger
Chris Walls
Louise Shellenbarger
Chris Walls
BK
Ray Rangel
Chris Walls

1st

  Nonny

2nd

  Chris Walls

3rd

  Ray Rangel

4th

  Louise Shellenbarger

5th

  Terry Fedder

  Chris Barwick Jr

7th

  Dave Shaw

  Elu

9th

  Vaughn Hughes

  Shaun Lovett

  John Sharp

  Clint

13th

  Lane Alligood

  Gary Ellmore

  Jack Russel

  Joseph Nelson

17th

  Becky Lamb

  Laura Voitle

  Mark Phillips

  Chris Chronister

  Greg Rohan

  Lora Rangel

  Chad Stallings

  Naomie Boisseau

25th

  Sal LoGiurato

  Gary Tremble

  Rood

  Dave Milt

  Blake H

  Wayne Lauria

  Chris Martin

  Jamie Ames

33th

  Ronald Graham

  Don Kreischer

  Donovan Fox

  John Olszack

  Brooke Lovett

  Phyllis Shaw

  Chrystal Harvey

  Sam Kennedy

  Josh Boisseau

  Paul Roark

  Steve H

  Blair Voitle

  Judy Milld

  Frank V

  Chelsea Deloach

  Charles Samples

49th

  Dan Massingill

  Blake M

  Derek Folds

  Mitch Beckler

  Dan Burrows

  Son Khuu

  Sherree Pitzarell

  Mike Butler

  Kim Chronister

  Tiara

  Laurel Adams

  Radio

  Harley Ingle

  Mike Richards

  Kimberly LaGiurato

  Wendel Polk

65th

  CeCe Summers

  Leonard

  Roland Davis

  Greg Adams

  Bye

  Todd Smith

  Don Kreischer

  Kim Smith

  Chuck Strange

  Josh Bounds

  Michelle W

  Stu Fox

  Mr. Bill

Final

Nonny W vs.
Chris Walls L 00:09

Elimination Final

Chris Walls W vs.
Ray Rangel L 43:34

Elimination Semi-final

Chris Walls W vs.
Louise Shellenbarger L 22:19

Winners Final

Nonny W vs.
Ray Rangel L 22:16

Elimination 10

Chris Barwick Jr L vs.
Louise Shellenbarger W 40:45

Terry Fedder L vs.
Chris Walls W 24:14

Elimination 9

Dave Shaw L vs.
Terry Fedder W 27:57

Elu L vs.
Chris Barwick Jr W 26:02

Winners Semi-finals

Louise Shellenbarger L vs.
Nonny W 36:06

Ray Rangel W vs.
Chris Walls L 51:03

Elimination 8

Clint L vs.
Chris Barwick Jr W 34:31

John Sharp L vs.
Elu W 15:12

Terry Fedder W vs.
Shaun Lovett L 34:26

Vaughn Hughes L vs.
Dave Shaw W 17:52

Elimination 7

Clint W vs.
Joseph Nelson L 42:42

John Sharp W vs.
Jack Russel L 36:56

Terry Fedder W vs.
Gary Ellmore L 29:56

Vaughn Hughes W vs.
Lane Alligood L 33:14

Winners 4

Chris Barwick Jr L vs.
Ray Rangel W 30:48

Elu L vs.
Chris Walls W 26:50

Nonny W vs.
Dave Shaw L 22:29

Shaun Lovett L vs.
Louise Shellenbarger W 33:17

Elimination 6

Clint W vs.
Chad Stallings L 16:21

Gary Ellmore W vs.
Chris Chronister L 44:53

John Sharp W vs.
Greg Rohan L 43:57

Laura Voitle L vs.
Lane Alligood W 20:54

Lora Rangel L vs.
Jack Russel W 30:31

Mark Phillips L vs.
Terry Fedder W 27:41

Naomie Boisseau L vs.
Joseph Nelson W 21:33

Vaughn Hughes W vs.
Becky Lamb L 36:43

Elimination 5

Blake H L vs.
John Sharp W 28:23

Chris Martin L vs.
Clint W 29:09

Gary Ellmore W vs.
Dave Milt L 38:50

Gary Tremble L vs.
Laura Voitle W 24:28

Jamie Ames L vs.
Naomie Boisseau W 01:49

Lora Rangel W vs.
Wayne Lauria L 31:35

Rood L vs.
Mark Phillips W 22:44

Sal LoGiurato L vs.
Vaughn Hughes W 27:32

Winners 3

Becky Lamb L vs.
Chris Walls W 28:01

Chad Stallings L vs.
Louise Shellenbarger W 29:31

Chris Chronister L vs.
Chris Barwick Jr W 43:32

Greg Rohan L vs.
Dave Shaw W 47:14

Joseph Nelson L vs.
Shaun Lovett W 27:29

Lane Alligood L vs.
Elu W 21:22

Nonny W vs.
Jack Russel L 46:46

Terry Fedder L vs.
Ray Rangel W 34:16

Elimination 4

Blair Voitle L vs.
Wayne Lauria W 00:31

Blake H W vs.
Josh Boisseau L 29:30

Charles Samples L vs.
Naomie Boisseau W 31:30

Chelsea Deloach L vs.
Jamie Ames W 00:12

Chrystal Harvey L vs.
Gary Ellmore W 28:47

Clint W vs.
Frank V L 28:17

Donovan Fox L vs.
Gary Tremble W 24:47

John Olszack L vs.
Laura Voitle W 48:13

Judy Milld L vs.
Chris Martin W 41:31

Mark Phillips W vs.
Phyllis Shaw L 21:19

Paul Roark L vs.
John Sharp W 34:25

Ronald Graham L vs.
Sal LoGiurato W 25:50

Rood W vs.
Brooke Lovett L 28:16

Sam Kennedy L vs.
Dave Milt W 37:25

Steve H L vs.
Lora Rangel W 24:23

Vaughn Hughes W vs.
Don Kreischer L 00:17

Elimination 3

Blair Voitle W vs.
Radio L 37:44

Blake H W vs.
Kim Chronister L 56:00

Blake M L vs.
Vaughn Hughes W 44:48

Charles Samples W vs.
Wendel Polk L 29:38

Donovan Fox W vs.
Derek Folds L 25:34

Judy Milld W vs.
Harley Ingle L 38:07

Kimberly LaGiurato L vs.
Chelsea Deloach W 33:30

Mark Phillips W vs.
Son Khuu L 21:07

Mike Richards L vs.
Clint W 28:48

Mitch Beckler L vs.
John Olszack W 17:00

Paul Roark W vs.
Tiara L 00:07

Ronald Graham W vs.
Dan Massingill L 31:38

Rood W vs.
Dan Burrows L 24:03

Sam Kennedy W vs.
Mike Butler L 48:35

Sherree Pitzarell L vs.
Chrystal Harvey W 29:28

Steve H W vs.
Laurel Adams L 28:34

Winners 2

Becky Lamb W vs.
John Sharp L 24:18

Chad Stallings W vs.
Phyllis Shaw L 27:00

Chris Martin L vs.
Ray Rangel W 30:37

Chris Walls W vs.
Josh Boisseau L 27:04

Don Kreischer L vs.
Greg Rohan W 00:24

Frank V L vs.
Terry Fedder W 26:13

Gary Ellmore L vs.
Shaun Lovett W 56:37

Jack Russel W vs.
Gary Tremble L 12:25

Jamie Ames L vs.
Chris Barwick Jr W 42:11

Joseph Nelson W vs.
Dave Milt L 28:05

Lora Rangel L vs.
Elu W 18:45

Louise Shellenbarger W vs.
Brooke Lovett L 50:28

Naomie Boisseau L vs.
Chris Chronister W 23:40

Nonny W vs.
Laura Voitle L 30:04

Sal LoGiurato L vs.
Dave Shaw W 28:07

Wayne Lauria L vs.
Lane Alligood W 43:27

Elimination 2

Clint W vs.
Stu Fox L 00:14

Greg Adams L vs.
Rood W 24:41

Kim Smith L vs.
Blake H W 39:31

Leonard L vs.
Donovan Fox W 18:46

Michelle W L vs.
Judy Milld W 18:49

Mike Butler W vs.
Don Kreischer L 00:10

Radio W vs.
Josh Bounds L 00:07

Roland Davis L vs.
John Olszack W 33:07

Ronald Graham W vs.
CeCe Summers L 44:10

Son Khuu W vs.
Bye L 00:07

Steve H W vs.
Chuck Strange L 00:08

Todd Smith L vs.
Sherree Pitzarell W 20:46

Wendel Polk W vs.
Mr. Bill L 35:27

Winners 1

Brooke Lovett W vs.
Judy Milld L 50:18

Bye L vs.
Frank V W 00:11

CeCe Summers L vs.
Josh Boisseau W 47:34

Chad Stallings W vs.
Stu Fox L 37:24

Charles Samples L vs.
Dave Milt W 34:08

Chrystal Harvey L vs.
Jamie Ames W 37:53

Chuck Strange L vs.
Gary Tremble W 20:22

Dan Burrows L vs.
Chris Martin W 33:56

Dan Massingill L vs.
Chris Walls W 26:28

Dave Shaw W vs.
Blake H L 38:23

Derek Folds L vs.
Lora Rangel W 20:26

Don Kreischer W vs.
Tiara L 19:08

Donovan Fox L vs.
Elu W 32:58

Gary Ellmore W vs.
Chelsea Deloach L 26:56

John Olszack L vs.
Wayne Lauria W 31:55

John Sharp W vs.
Blake M L 29:30

Joseph Nelson W vs.
Mr. Bill L 18:34

Josh Bounds L vs.
Nonny W 35:12

Lane Alligood W vs.
Mitch Beckler L 34:33

Laura Voitle W vs.
Blair Voitle L 21:02

Laurel Adams L vs.
Jack Russel W 59:18

Louise Shellenbarger W vs.
Harley Ingle L 28:25

Mike Richards L vs.
Phyllis Shaw W 24:10

Naomie Boisseau W vs.
Don Kreischer L 00:11

Rood L vs.
Ray Rangel W 27:33

Sal LoGiurato W vs.
Kim Chronister L 32:32

Sam Kennedy L vs.
Chris Chronister W 27:42

Shaun Lovett W vs.
Kimberly LaGiurato L 28:21

Sherree Pitzarell L vs.
Chris Barwick Jr W 41:51

Terry Fedder W vs.
Mark Phillips L 30:50

Vaughn Hughes L vs.
Becky Lamb W 28:40

Round 1

Clint L vs.
Donovan Fox W 23:01

Don Kreischer W vs.
Kim Smith L 36:37

Frank V W vs.
Steve H L 46:29

Greg Adams L vs.
Nonny W 53:25

Leonard L vs.
Stu Fox W 19:41

Mike Butler L vs.
Dave Shaw W 42:00

Mr. Bill W vs.
Ronald Graham L 31:18

Radio L vs.
Rood W 22:51

Roland Davis L vs.
Brooke Lovett W 29:12

Son Khuu L vs.
Chuck Strange W 59:33

Todd Smith L vs.
Tiara W 36:15

Wayne Lauria W vs.
Michelle W L 22:12

Wendel Polk L vs.
CeCe Summers W 28:12

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20