Tri County Cornhole Competitive 4/19/24

Updated 8:58pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

John Mckinnon & Zach Rush
(bye)
Phillip Birch & Hunter Kennedy
7
Clay Sipper & Tj Mosley
Terry Green & Tina Birch
(bye)
(bye)
Rick Sutton & Tj Scott
Shane Bragg & Hayden Bragg
(bye)
(bye)
Brandon Horsley & Kip Smith
Dewayne Munroe & Brent Hardy
3
Caleb Headley & Jacob Mosley
(bye)
Cole Sansone & Matt Ledbetter
John Mckinnon & Zach Rush
A
5
Phillip Birch & Hunter Kennedy
Terry Green & Tina Birch
B
1
Rick Sutton & Tj Scott
Shane Bragg & Hayden Bragg
C
5
Brandon Horsley & Kip Smith
Caleb Headley & Jacob Mosley
D
3
Cole Sansone & Matt Ledbetter
John Mckinnon & Zach Rush
E
3
Terry Green & Tina Birch
Brandon Horsley & Kip Smith
F
7
Caleb Headley & Jacob Mosley
John Mckinnon & Zach Rush
G
5
Caleb Headley & Jacob Mosley
John Mckinnon & Zach Rush
1
Caleb Headley & Jacob Mosley
John Mckinnon & Zach Rush
(bye)
Clay Sipper & Tj Mosley
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Dewayne Munroe & Brent Hardy
(bye)
Clay Sipper & Tj Mosley
D
3
Cole Sansone & Matt Ledbetter
(bye)
C
Shane Bragg & Hayden Bragg
(bye)
B
Rick Sutton & Tj Scott
Dewayne Munroe & Brent Hardy
A
1
Phillip Birch & Hunter Kennedy
Cole Sansone & Matt Ledbetter
5
Shane Bragg & Hayden Bragg
Rick Sutton & Tj Scott
1
Dewayne Munroe & Brent Hardy
Cole Sansone & Matt Ledbetter
E
3
Terry Green & Tina Birch
Dewayne Munroe & Brent Hardy
F
1
Brandon Horsley & Kip Smith
Cole Sansone & Matt Ledbetter
1
Brandon Horsley & Kip Smith
Brandon Horsley & Kip Smith
G
1
Caleb Headley & Jacob Mosley
Caleb Headley & Jacob Mosley

1st

  John Mckinnon & Zach Rush

2nd

  Caleb Headley & Jacob Mosley

3rd

  Brandon Horsley & Kip Smith

4th

  Cole Sansone & Matt Ledbetter

5th

  Terry Green & Tina Birch

  Dewayne Munroe & Brent Hardy

7th

  Shane Bragg & Hayden Bragg

  Rick Sutton & Tj Scott

9th

  Clay Sipper & Tj Mosley

  Phillip Birch & Hunter Kennedy

Final

John Mckinnon & Zach Rush W vs.
Caleb Headley & Jacob Mosley L 1 00:11

Elimination Final

Brandon Horsley & Kip Smith L vs.
Caleb Headley & Jacob Mosley W 1 18:57

Elimination Semi-final

Cole Sansone & Matt Ledbetter L vs.
Brandon Horsley & Kip Smith W 1 10:03

Winners Final

John Mckinnon & Zach Rush W vs.
Caleb Headley & Jacob Mosley L 5 19:08

Elimination 4

Cole Sansone & Matt Ledbetter W vs.
Terry Green & Tina Birch L 3 15:10

Dewayne Munroe & Brent Hardy L vs.
Brandon Horsley & Kip Smith W 1 16:33

Elimination 3

Cole Sansone & Matt Ledbetter W vs.
Shane Bragg & Hayden Bragg L 5 13:33

Rick Sutton & Tj Scott L vs.
Dewayne Munroe & Brent Hardy W 1 21:52

Winners Semi-finals

Brandon Horsley & Kip Smith L vs.
Caleb Headley & Jacob Mosley W 7 14:40

John Mckinnon & Zach Rush W vs.
Terry Green & Tina Birch L 3 18:54

Elimination 2

Clay Sipper & Tj Mosley L vs.
Cole Sansone & Matt Ledbetter W 3 08:19

Dewayne Munroe & Brent Hardy W vs.
Phillip Birch & Hunter Kennedy L 1 26:54

Winners 1

Caleb Headley & Jacob Mosley W vs.
Cole Sansone & Matt Ledbetter L 3 14:05

John Mckinnon & Zach Rush W vs.
Phillip Birch & Hunter Kennedy L 5 11:51

Shane Bragg & Hayden Bragg L vs.
Brandon Horsley & Kip Smith W 5 12:16

Terry Green & Tina Birch W vs.
Rick Sutton & Tj Scott L 1 21:06

Round 1

Dewayne Munroe & Brent Hardy L vs.
Caleb Headley & Jacob Mosley W 3 06:45

Phillip Birch & Hunter Kennedy W vs.
Clay Sipper & Tj Mosley L 7 16:48

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20