Perrysburg District

Updated 6:37pm

Elimination 4

ME-2 Preston Moner (Brunswick) 4 vs.
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) 6 vs.
null vs.
null Mat 2 13:42:52

Winners Final

LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) vs.
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10)

Scroll to the right to view bracket. →

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 4
Mat 1
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 5
ME-3 Joey Ralston (Wadsworth) (9) 3
Mat 2
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8) 5
ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5)
Mat 3
MS-3 Deandre Brooks (Mansfield Senior) (12)
OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13)
Mat 4
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4)
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 7
Mat 1
ME-4 Logan Sesock (Medina) (14) 5
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 4
Mat 2
LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6)
OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 3
Mat 3
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 11
MS-4 Josh Barrett (Madison Comprehensive) (15)
Mat 4
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 16
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 4
A
Mat 1
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8) 3
ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 2
B
Mat 2
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) 5
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 4
C
Mat 3
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 10
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 7
D
Mat 4
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 3
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16)
E
Mat 2
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) 3
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 1
F
Mat 3
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 2
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4)
G
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10)
OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 8
Mat 1
ME-3 Joey Ralston (Wadsworth) (9) 3
MS-3 Deandre Brooks (Mansfield Senior) (12) 4
Mat 2
OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13) 6
ME-4 Logan Sesock (Medina) (14) 3
Mat 3
LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6) 4
OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7)
Mat 4
MS-4 Josh Barrett (Madison Comprehensive) (15)
OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 3
D
Mat 1
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 1
OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13)
C
Mat 2
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 12
LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6) 2
B
Mat 3
ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 6
OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 5
A
Mat 4
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8)
OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 7
Mat 1
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 2
ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 6
Mat 4
OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 3
OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 4
E
Mat 1
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 2
ME-2 Preston Moner (Brunswick) 4
F
Mat 2
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) 6
OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1)
G

5th

  LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16)

7th

  MS-1 John Polak (Wooster) (3)

  OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7)

9th

  ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2)

  OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13)

  LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6)

  MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8)

13th

  ME-3 Joey Ralston (Wadsworth) (9)

  MS-3 Deandre Brooks (Mansfield Senior) (12)

  ME-4 Logan Sesock (Medina) (14)

  MS-4 Josh Barrett (Madison Comprehensive) (15)

Elimination 4

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 4 W vs.
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 2 L Mat 1 04:16:52

Elimination 3

ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 6 W vs.
OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 3 L Mat 4 05:31

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 7 W vs.
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 2 L Mat 1 02:44

Winners Semi-finals

LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) L vs.
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) 3 W Mat 2 03:25

OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 1 L vs.
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 2 W Mat 3 04:19

Elimination 2

LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6) 2 L vs.
ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 6 W Mat 3 03:54

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 3 W vs.
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 1 L Mat 1 03:15

OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 5 W vs.
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8) L Mat 4 03:58

OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13) L vs.
MS-1 John Polak (Wooster) (3) 12 W Mat 2 03:17

Elimination 1

ME-4 Logan Sesock (Medina) (14) 3 L vs.
LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6) 4 W Mat 3 03:00

MS-3 Deandre Brooks (Mansfield Senior) (12) 4 L vs.
OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13) 6 W Mat 2 02:27

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 8 W vs.
ME-3 Joey Ralston (Wadsworth) (9) 3 L Mat 1 01:49

OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) W vs.
MS-4 Josh Barrett (Madison Comprehensive) (15) L Mat 4 02:47

Winners 1

LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 7 W vs.
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 3 L Mat 4 03:40

LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 4 W vs.
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8) 3 L Mat 1 03:15

ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) 2 L vs.
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) 5 W Mat 2 03:25

MS-1 John Polak (Wooster) (3) 4 L vs.
OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 10 W Mat 3 03:18

Round 1

ME-2 Preston Moner (Brunswick) (5) W vs.
MS-3 Deandre Brooks (Mansfield Senior) (12) L Mat 3 13:20

ME-3 Joey Ralston (Wadsworth) (9) 3 L vs.
MS-2 Cole Miller (Cloverleaf) (8) 5 W Mat 2 12:42

MS-1 John Polak (Wooster) (3) 7 W vs.
ME-4 Logan Sesock (Medina) (14) 5 L Mat 1 05:44

MS-4 Josh Barrett (Madison Comprehensive) (15) L vs.
ME-1 Ryan Demmerlee (Strongsville) (2) 16 W Mat 4 06:33

OC-1 Dylan Clere (Sylvania Northview) (1) 4 L vs.
LO-4 Kody Springer (Avon Lake) (16) 5 W Mat 1 11:55

OC-2 Alan Adamski (Perrysburg) (7) 3 L vs.
LO-3 Levi Gause (Lorain) (10) 11 W Mat 3 07:32

OC-3 Will Bowersock (Anthony Wayne) (11) 4 W vs.
LO-2 Benjamin Kobak (North Olmsted) (6) L Mat 2 07:44

OC-4 Aidan Norbeck (Oregon Clay) (13) L vs.
LO-1 Luke Johnson (Elyria) (4) W Mat 4 13:33

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20