Tri-County Cornhole Competitive 5/10/24

Updated 4:00am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Terry Knowles & Jay Artis
(bye)
Scott Etheridge & Brent Hardy
7
Jacob Moseley & Zach Rush
River Green & Leroy Brewer
5
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
(bye)
Terry Green & David Sanchez
Tyler Chamberlin & Kevin Stewart
(bye)
Slade Ivey & Kenny Bolton
1
Tj Scott & Layton Dickinson
Alice Laney & Jerry Green
3
Kip Smith & Mark Smith
(bye)
Marcus Deloney & Shane Bragg
Terry Knowles & Jay Artis
A
7
Scott Etheridge & Brent Hardy
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
B
5
Terry Green & David Sanchez
Tyler Chamberlin & Kevin Stewart
C
1
Slade Ivey & Kenny Bolton
Kip Smith & Mark Smith
D
3
Marcus Deloney & Shane Bragg
Terry Knowles & Jay Artis
E
1
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Slade Ivey & Kenny Bolton
F
3
Marcus Deloney & Shane Bragg
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
G
3
Slade Ivey & Kenny Bolton
Slade Ivey & Kenny Bolton
3
Jacob Moseley & Zach Rush
Slade Ivey & Kenny Bolton
(bye)
Jacob Moseley & Zach Rush
River Green & Leroy Brewer
(bye)
(bye)
Tj Scott & Layton Dickinson
Alice Laney & Jerry Green
(bye)
Jacob Moseley & Zach Rush
D
5
Kip Smith & Mark Smith
River Green & Leroy Brewer
C
1
Tyler Chamberlin & Kevin Stewart
Tj Scott & Layton Dickinson
B
5
Terry Green & David Sanchez
Alice Laney & Jerry Green
A
7
Scott Etheridge & Brent Hardy
Jacob Moseley & Zach Rush
7
River Green & Leroy Brewer
Terry Green & David Sanchez
1
Scott Etheridge & Brent Hardy
Jacob Moseley & Zach Rush
E
3
Terry Knowles & Jay Artis
Terry Green & David Sanchez
F
1
Marcus Deloney & Shane Bragg
Jacob Moseley & Zach Rush
3
Terry Green & David Sanchez
Jacob Moseley & Zach Rush
G
3
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Jacob Moseley & Zach Rush

1st

  Slade Ivey & Kenny Bolton

2nd

  Jacob Moseley & Zach Rush

3rd

  Sarah Hardy & Jonathan Etheridge

4th

  Terry Green & David Sanchez

5th

  Terry Knowles & Jay Artis

  Marcus Deloney & Shane Bragg

7th

  River Green & Leroy Brewer

  Scott Etheridge & Brent Hardy

9th

  Kip Smith & Mark Smith

  Tyler Chamberlin & Kevin Stewart

  Tj Scott & Layton Dickinson

  Alice Laney & Jerry Green

Final

Slade Ivey & Kenny Bolton W vs.
Jacob Moseley & Zach Rush L 3 10:20

Elimination Final

Jacob Moseley & Zach Rush W vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge L 3 22:07

Elimination Semi-final

Jacob Moseley & Zach Rush W vs.
Terry Green & David Sanchez L 3 21:09

Winners Final

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge L vs.
Slade Ivey & Kenny Bolton W 3 18:40

Elimination 4

Jacob Moseley & Zach Rush W vs.
Terry Knowles & Jay Artis L 3 08:59

Terry Green & David Sanchez W vs.
Marcus Deloney & Shane Bragg L 1 12:36

Elimination 3

Jacob Moseley & Zach Rush W vs.
River Green & Leroy Brewer L 7 16:11

Terry Green & David Sanchez W vs.
Scott Etheridge & Brent Hardy L 1 18:39

Winners Semi-finals

Slade Ivey & Kenny Bolton W vs.
Marcus Deloney & Shane Bragg L 3 18:54

Terry Knowles & Jay Artis L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 1 14:21

Elimination 2

Alice Laney & Jerry Green L vs.
Scott Etheridge & Brent Hardy W 7 19:26

Jacob Moseley & Zach Rush W vs.
Kip Smith & Mark Smith L 5 16:42

River Green & Leroy Brewer W vs.
Tyler Chamberlin & Kevin Stewart L 1 05:51

Tj Scott & Layton Dickinson L vs.
Terry Green & David Sanchez W 5 14:19

Winners 1

Kip Smith & Mark Smith L vs.
Marcus Deloney & Shane Bragg W 3 12:44

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Terry Green & David Sanchez L 5 10:35

Terry Knowles & Jay Artis W vs.
Scott Etheridge & Brent Hardy L 7 11:01

Tyler Chamberlin & Kevin Stewart L vs.
Slade Ivey & Kenny Bolton W 1 10:29

Round 1

Alice Laney & Jerry Green L vs.
Kip Smith & Mark Smith W 3 10:40

River Green & Leroy Brewer L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 5 10:12

Scott Etheridge & Brent Hardy W vs.
Jacob Moseley & Zach Rush L 7 16:47

Slade Ivey & Kenny Bolton W vs.
Tj Scott & Layton Dickinson L 1 11:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20