Arrow Sat BCA 10-3-20

Updated 6:39am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brian Callicott
(bye)
Gary Hopkins
Josh MeGill
Lynn Smith
(bye)
(bye)
Michelle Walraven
Owen Ludlow
(bye)
(bye)
Glen Johnson
Cody Cook
(bye)
(bye)
Sunday Stinson
Pat Walraven
(bye)
(bye)
Thomas Dunn
Kelly Spence
(bye)
(bye)
Ben Blanton
Scott O'Nish
(bye)
(bye)
Jeff Turney
Scooter
(bye)
(bye)
Pops
Brian Callicott
A
Josh MeGill
Lynn Smith
B
Michelle Walraven
Owen Ludlow
C
Glen Johnson
Cody Cook
D
Sunday Stinson
Pat Walraven
E
Thomas Dunn
Kelly Spence
F
Ben Blanton
Scott O'Nish
G
Jeff Turney
Scooter
H
Pops
Brian Callicott
I
Lynn Smith
Glen Johnson
J
Cody Cook
Thomas Dunn
K
Kelly Spence
Jeff Turney
L
Pops
Brian Callicott
M
Cody Cook
Thomas Dunn
N
Table 1
Jeff Turney
Brian Callicott
O
Table 1
Jeff Turney
Brian Callicott
Table 1
Scooter
Scooter
Table 1
Brian Callicott
Brian Callicott
(bye)
Gary Hopkins
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Gary Hopkins
H
Scooter
(bye)
G
Scott O'Nish
(bye)
F
Ben Blanton
(bye)
E
Pat Walraven
(bye)
D
Sunday Stinson
(bye)
C
Owen Ludlow
(bye)
B
Michelle Walraven
(bye)
A
Josh MeGill
Scooter
Scott O'Nish
Ben Blanton
Pat Walraven
Sunday Stinson
Owen Ludlow
Michelle Walraven
Josh MeGill
Scooter
J
Glen Johnson
Pat Walraven
I
Lynn Smith
Sunday Stinson
L
Pops
Josh MeGill
K
Kelly Spence
Scooter
Lynn Smith
Pops
Kelly Spence
Scooter
N
Thomas Dunn
Pops
M
Cody Cook
Scooter
Table 1
Cody Cook
Scooter
O
Table 1
Jeff Turney
Scooter

1st

  Brian Callicott

2nd

  Scooter

3rd

  Jeff Turney

4th

  Cody Cook

5th

  Thomas Dunn

  Pops

7th

  Lynn Smith

  Kelly Spence

9th

  Glen Johnson

  Pat Walraven

  Sunday Stinson

  Josh MeGill

13th

  Scott O'Nish

  Ben Blanton

  Owen Ludlow

  Michelle Walraven

17th

  Gary Hopkins

Final - Match 2

Scooter L vs.
Brian Callicott W Table 1 13:59

Final

Brian Callicott L vs.
Scooter W Table 1 17:18

Elimination Final

Scooter W vs.
Jeff Turney L Table 1 17:33

Elimination Semi-final

Scooter W vs.
Cody Cook L Table 1 21:08

Winners Final

Brian Callicott W vs.
Jeff Turney L Table 1 19:51

Elimination 6

Pops L vs.
Cody Cook W 20:50

Scooter W vs.
Thomas Dunn L 11:05

Elimination 5

Pops W vs.
Kelly Spence L 12:12

Scooter W vs.
Lynn Smith L 07:09

Winners Semi-finals

Brian Callicott W vs.
Cody Cook L 14:29

Thomas Dunn L vs.
Jeff Turney W Table 1 21:07

Elimination 4

Josh MeGill L vs.
Kelly Spence W 27:41

Pat Walraven L vs.
Lynn Smith W 15:26

Scooter W vs.
Glen Johnson L 13:08

Sunday Stinson L vs.
Pops W 12:19

Elimination 3

Ben Blanton L vs.
Pat Walraven W 19:16

Michelle Walraven L vs.
Josh MeGill W 13:26

Scooter W vs.
Scott O'Nish L 16:25

Sunday Stinson W vs.
Owen Ludlow L 26:25

Winners 2

Brian Callicott W vs.
Lynn Smith L 18:27

Glen Johnson L vs.
Cody Cook W 30:47

Jeff Turney W vs.
Pops L 23:27

Thomas Dunn W vs.
Kelly Spence L 26:55

Elimination 2

Gary Hopkins L vs.
Scooter W 18:38

Winners 1

Brian Callicott W vs.
Josh MeGill L 13:33

Cody Cook W vs.
Sunday Stinson L 14:32

Kelly Spence W vs.
Ben Blanton L 21:00

Lynn Smith W vs.
Michelle Walraven L 15:21

Owen Ludlow L vs.
Glen Johnson W 33:45

Pat Walraven L vs.
Thomas Dunn W 24:15

Scooter L vs.
Pops W 18:32

Scott O'Nish L vs.
Jeff Turney W 13:57

Round 1

Gary Hopkins L vs.
Josh MeGill W 16:32

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20