Walsh Jesuit Ironman

Updated 8:36am

None.

Elimination Semi-final

Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2)

Winners Final

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) vs.
Stan Marsh (South Park, CO) (3)

Scroll to the right to view bracket. →

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1)
(bye) (64)
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 2
3
Jodin Moore (Tuttle, OK) (32) 1
Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Payton Glease (Robinson, VA) (16)
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9)
(bye) (56)
Chase Delgado (South Dade, FL) (41)
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 9
Matt Halaska (Parma, OH) (25) 2
2
Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 6
(bye) (57)
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8)
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5)
(bye) (60)
Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37) 1
1
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 6
Alec Blessing (Allen, TX) (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12)
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20)
Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 6
Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36) 5
(bye) (61)
George Hicks (Columbia Station, OH) (4)
Stan Marsh (South Park, CO) (3)
(bye) (62)
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 6
Michael Keys (Washington, IL) (30) 4
Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14)
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22)
Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 4
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38) 2
(bye) (59)
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6)
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7)
(bye) (58)
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 8
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) 6
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10)
Colt Coghill (Beachwood, OH) (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18)
Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31) 4
4
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 14
(bye) (63)
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2)
Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1)
A
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33)
Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17) 2
B
3
Payton Glease (Robinson, VA) (16) 10
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 2
C
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 4
Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 3
D
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 21
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 17
E
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 6
Alec Blessing (Allen, TX) (21)
F
2
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12)
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 4
G
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20)
Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 2
H
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 18
Stan Marsh (South Park, CO) (3)
I
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35)
Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) 1
J
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 7
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 2
K
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22)
Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 3
L
2
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 15
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 12
M
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 2
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 1
N
1
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 9
Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 6
O
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) 5
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34)
P
4
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2)
Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1)
Q
Payton Glease (Robinson, VA) (16)
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 4
R
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 14
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 19
S
Alec Blessing (Allen, TX) (21) 4
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 2
T
1
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 5
Stan Marsh (South Park, CO) (3) 12
U
3
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 3
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 3
V
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 6
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 5
W
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 4
Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 2
X
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 13
Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) 8
Y
1
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 2
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 4
Z
2
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 3
Stan Marsh (South Park, CO) (3) 11
AA
3
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 4
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7)
AB
4
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 5
Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) 6
AC
2
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 1
Stan Marsh (South Park, CO) (3)
AD
3
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2)
Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1)
AE
Stan Marsh (South Park, CO) (3)
(bye) (64)
Jodin Moore (Tuttle, OK) (32)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
Chase Delgado (South Dade, FL) (41)
Matt Halaska (Parma, OH) (25)
(bye) (57)
(bye) (60)
Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Michael Keys (Washington, IL) (30)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31)
(bye) (63)
Jodin Moore (Tuttle, OK) (32)
P
1
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 2
(bye) (49)
O
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18)
Chase Delgado (South Dade, FL) (41) 3
N
4
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 7
Matt Halaska (Parma, OH) (25) 2
M
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 5
Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37) 1
L
3
Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 5
(bye) (53)
K
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22)
(bye) (45)
J
Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19)
Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36)
I
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 7
Michael Keys (Washington, IL) (30) 4
H
2
Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 3
(bye) (51)
G
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20)
(bye) (43)
F
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12)
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38) 2
E
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 7
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) 6
D
Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 3
(bye) (55)
C
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9)
(bye) (47)
B
Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17)
Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31)
A
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 8
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 6
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) 5
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 5
2
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 3
Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27)
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 5
Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) 1
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 5
Michael Keys (Washington, IL) (30) 1
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 3
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12) 3
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 4
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26)
4
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 6
Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17)
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33)
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34)
T
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13)
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 6
S
Alec Blessing (Allen, TX) (21) 8
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 3
R
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24)
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 4
Q
4
Payton Glease (Robinson, VA) (16) 2
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 3
X
Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 2
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 1
W
3
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 4
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 2
V
2
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 6
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 3
U
1
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 4
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 5
Alec Blessing (Allen, TX) (21)
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 5
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 2
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 1
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 12
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 6
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 3
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 1
AB
3
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 3
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 4
AA
4
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 7
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 2
Z
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 6
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 1
Y
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8)
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 1
1
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 5
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 8
4
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 3
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 2
AC
4
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 3
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 3
AD
1
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 5
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5)
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2)
AE

5th

  Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6)

  George Hicks (Columbia Station, OH) (4)

7th

  Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7)

  Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11)

9th

  Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13)

  Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22)

  Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10)

  Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8)

13th

  Alec Blessing (Allen, TX) (21)

  Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35)

  Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20)

  Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14)

17th

  Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34)

  Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23)

  Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24)

  Payton Glease (Robinson, VA) (16)

  Colt Coghill (Beachwood, OH) (15)

  Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28)

  Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9)

  Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33)

25th

  Kale Robnett (Morgantown, WV) (18)

  Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39)

  Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27)

  Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19)

  Michael Keys (Washington, IL) (30)

  Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12)

  Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26)

  Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17)

33th

  Jodin Moore (Tuttle, OK) (32)

  (bye) (49)

  Chase Delgado (South Dade, FL) (41)

  Matt Halaska (Parma, OH) (25)

  Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36)

  Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38)

  Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination 8

Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 2 L vs.
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 3 W 4 10:00

George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 3 L vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 5 W 1 10:47

Elimination 7

Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 1 L vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 5 W 1 04:54

George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 8 W vs.
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 3 L 4 04:57

Winners Semi-finals

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) 6 W vs.
Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 1 L 2 06:59

Stan Marsh (South Park, CO) (3) W vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) L 3 11:21

Elimination 6

Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 1 L vs.
Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 3 W 3 07:40

Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 2 L vs.
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 6 W 09:20

Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 1 W vs.
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) L 10:05

Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 4 L vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 7 W 4 11:07

Elimination 5

Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 5 W vs.
Alec Blessing (Allen, TX) (21) L 04:27:09

Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 1 L vs.
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 12 W 04:28:31

Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 6 W vs.
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 3 L 04:29:40

Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 5 W vs.
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 2 L 04:30:47

Winners 3

Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) L vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 5 W 4 04:23:30

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) 8 W vs.
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 2 L 1 04:18:41

Stan Marsh (South Park, CO) (3) 11 W vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 4 L 3 04:20:08

Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 4 W vs.
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 3 L 2 04:27:21

Elimination 4

Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 1 L vs.
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 4 W 3 08:35

Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 3 W vs.
Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 2 L 09:41

Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 6 L vs.
Alec Blessing (Allen, TX) (21) 8 W 11:31

Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 2 L vs.
Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 6 W 2 12:50

Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) L vs.
Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) W 13:29

Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 3 L vs.
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 4 W 1 14:15

Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 3 W vs.
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) L 16:31

Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 4 W vs.
Payton Glease (Robinson, VA) (16) 2 L 4 18:03

Elimination 3

Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) 1 L vs.
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 5 W 04:32

Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 5 W vs.
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 3 L 2 19:01

Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12) 3 L vs.
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 4 W 03:07

Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17) L vs.
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) W 26:04

Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 6 W vs.
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) 5 L 14:32

Michael Keys (Washington, IL) (30) 1 L vs.
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) 3 W 07:17

Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) L vs.
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) 5 W 25:20

Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) L vs.
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 6 W 4 10:35

Winners 2

Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 2 L vs.
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 5 W 1 12:26

Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 2 L vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) 13 W 09:37

Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 5 W vs.
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 4 L 24:28

Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 3 L vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 6 W 26:14

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) W vs.
Payton Glease (Robinson, VA) (16) L 03:47

Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 4 L vs.
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 14 W 17:53

Stan Marsh (South Park, CO) (3) 12 W vs.
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 3 L 3 21:08

Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 19 W vs.
Alec Blessing (Allen, TX) (21) 4 L 05:54

Elimination 2

(bye) (43) L vs.
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12) W 45:59

(bye) (45) L vs.
Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) W 53:06

(bye) (47) L vs.
Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17) W 38:59

(bye) (49) L vs.
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) W 51:48

(bye) (51) L vs.
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) W 47:23

(bye) (53) L vs.
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) W 02:15

(bye) (55) L vs.
Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) W 00:47

Chase Delgado (South Dade, FL) (41) 3 L vs.
Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 7 W 4 04:17

Jodin Moore (Tuttle, OK) (32) L vs.
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 2 W 1 05:12

Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36) L vs.
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 7 W 05:43

Matt Halaska (Parma, OH) (25) 2 L vs.
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 5 W 06:46

Michael Keys (Washington, IL) (30) 4 W vs.
Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 3 L 2 07:07

Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38) 2 L vs.
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 7 W 08:59

Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37) 1 L vs.
Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 5 W 3 09:28

Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31) L vs.
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 8 W 09:52

Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) 6 W vs.
Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 3 L 10:34

Elimination 1

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 43:18

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 43:18

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 43:18

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 43:18

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 43:18

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 43:18

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 43:18

(bye) (56) L vs.
Chase Delgado (South Dade, FL) (41) W 04:50

(bye) (58) L vs.
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) W 05:56

(bye) (60) L vs.
Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37) W 10:10

(bye) (62) L vs.
Michael Keys (Washington, IL) (30) W 31:02

(bye) (64) L vs.
Jodin Moore (Tuttle, OK) (32) W 11:40

Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36) W vs.
(bye) (61) L 04:08

Matt Halaska (Parma, OH) (25) W vs.
(bye) (57) L 07:00

Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38) W vs.
(bye) (59) L 08:07

Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31) W vs.
(bye) (63) L 12:54

Winners 1

Alec Blessing (Allen, TX) (21) W vs.
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12) L 2 14:02

Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) 4 W vs.
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) L 14:20

Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 2 L vs.
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) 18 W 15:13

Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) 6 W vs.
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) 5 L 17:42

Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) 1 L vs.
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) 7 W 18:32

Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) 12 W vs.
Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 2 L 19:31

Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) 1 L vs.
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) 9 W 1 20:52

Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) 2 L vs.
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 4 W 25:11

Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) 2 W vs.
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) L 26:07

Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 3 L vs.
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) 21 W 26:25

Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17) 2 L vs.
Payton Glease (Robinson, VA) (16) 10 W 3 12:01:05

Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) L vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) W 4 12:01:19

Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 3 L vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) 15 W 2 11:54:29

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) W vs.
Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) L 11:54:37

Stan Marsh (South Park, CO) (3) W vs.
Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) L 11:54:25

Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) 17 W vs.
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 6 L 11:52:45

Round 1

(bye) (43) L vs.
Tucker Doane (Uhrichsville Claymont, OH) (22) W 43:18

(bye) (45) L vs.
Cory Dinda (Stow-Munroe Falls, OH) (20) W 43:18

(bye) (47) L vs.
Kale Robnett (Morgantown, WV) (18) W 43:18

(bye) (49) L vs.
Payton Glease (Robinson, VA) (16) W 43:18

(bye) (51) L vs.
Brady Stafford (Wyoming Seminary, PA) (14) W 43:18

(bye) (53) L vs.
Kai Pritchet (Palo Alto, CA) (12) W 43:18

(bye) (55) L vs.
Hunter Britnell (Grafton Midview, OH) (10) W 43:18

(bye) (57) L vs.
Timothy Gilkerson (Scottsbluff, NE) (8) W 43:18

(bye) (59) L vs.
Bryce Whitely (St. Ignatius, OH) (6) W 43:18

(bye) (61) L vs.
George Hicks (Columbia Station, OH) (4) W 43:18

(bye) (63) L vs.
Aaron Hotchner (Blair Academy, NJ) (2) W 43:18

Alec Blessing (Allen, TX) (21) W vs.
(bye) (44) L 43:18

Brady Straughn (Massillon Perry, OH) (13) W vs.
(bye) (52) L 43:18

Caden Boger (Marmion Academy, IL) (29) 6 W vs.
Josh Skizka (Mount Carmel, IL) (36) 5 L 14:29

Chase Delgado (South Dade, FL) (41) L vs.
Sonny Hoskins (Odessa, TX) (24) 9 W 15:08

Chase Wannett (Ashtabula Lakeside, OH) (39) 8 W vs.
Zeke Tompkins (Lake Highland Prep, FL) (26) 6 L 16:11

Colt Coghill (Beachwood, OH) (15) W vs.
(bye) (50) L 43:18

Dane Gordon (Ponderosa, CO) (19) W vs.
(bye) (46) L 43:18

Ethan Irvine (Toledo Waite, OH) (7) W vs.
(bye) (58) L 43:18

Gage Reveck (Montini Catholic, IL) (23) W vs.
(bye) (42) L 43:18

Isaac Hester (Greater Latrobe, PA) (9) W vs.
(bye) (56) L 43:18

Jacob Homet (Waynesburg, PA) (11) W vs.
(bye) (54) L 43:18

Kevin Bowers (Upper Arlington, OH) (17) W vs.
(bye) (48) L 43:18

Matt Halaska (Parma, OH) (25) 2 L vs.
Jaxon Shaughnessy (Centralia, IL) (40) 6 W 2 17:13

Michael Ruiz (St. John Bosco, CA) (27) 4 W vs.
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (38) 2 L 18:18

Rocco Kobak (North Olmsted, OH) (1) W vs.
(bye) (64) L 43:18

Ryan Aubren (Walsh Jesuit, OH) (37) 1 L vs.
Andrew Smith (Hilliard Davidson, OH) (28) 6 W 1 20:17

Sawyer Hutt (Mount St. Joseph, MD) (33) 2 W vs.
Jodin Moore (Tuttle, OK) (32) 1 L 3 21:45

Shane Calvert (Archbishop McNicholas, OH) (31) 4 L vs.
Lewis Brock (Sheffield Brookside, OH) (34) 14 W 4 22:56

Stan Marsh (South Park, CO) (3) W vs.
(bye) (62) L 43:18

Tanner Pindon (Mater Dei, IN) (5) W vs.
(bye) (60) L 43:18

Wyatt Teague (Malvern Prep, PA) (35) 6 W vs.
Michael Keys (Washington, IL) (30) 4 L 02:41:00

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20