ACO Tipton Co Doubles

Updated 8:00am

Round 1

Michael Cruse/Chris Stubblefield 4016 vs.
Connor Maness/Grayson Dinkle 4020 Board 1 16:14:11

Rob Thomson/Brandon Sparks 30 vs.
Nick Gardner/Kevin Turner 124 Board 14 16:09:36

Steven Fairchild/Chris Dixon 1187 vs.
Doug Westcott/Ryan Westcott 4015 Board 13 16:09:02

Travis Hatcher/Cannon Hatcher 714 vs.
Jackie Amos/Terry Amos 82 Board 5 16:04:44

Winners 1

Austin Perry/Devin Smith 1512 vs.
Conner Kelso/Brock Wade 142 Board 10 15:58:54

Davis McKinney/Jason McKinney 99 vs.
Spencer Garner/Jake Garner 44 Board 4 15:57:53

Derek Boone/Brittany Stanfield 4004 vs.
Timmy Rogers/Ace Rogers 52 Board 6 15:56:24

Hunter Gott/Brandon Lee 5017 vs.
Justin Craven/Rob Defir 293 Board 3 15:59:35

Keaton Massey/Allen Massey 4003 vs.
Donnie Long/DJ Long 32 Board 2 15:58:22

Yana Dyess/Bubba Dyess 4007 vs.
Landon Jackson/Lane Cruse 4019 Board 12 16:00:24

Round 1

Andy Messick/Phillip Barnett 4005 vs.
Daniel Perry/Katlyn Hamm 185

Brent Hollowell/Chris Day 70 vs.
Josh Glover/Jerett Scott 4010

Jeremy Blackard/Mike Yarbro 155 vs.
Jason Tidwell/Maddie McBride 4000

Johnny Box/Gregory Neighbors Jr 23 vs.
Scott Mitchell/Zach Mitchell 24

Johnny Koonce/Valarie Koonce 1970 vs.
Kenny Cordell/Douglas Parker 7

Winners 1

David Tummins/Kelan Gourley 108 vs.
Lynda Oglesby/Tom Carpenter 103

Patrick Barger/Sebastian Barger 171 vs.
Mitzie Privitt/Richard Blankenship 4012

Scroll to the right to view bracket. →

Derek Boone/Brittany Stanfield 4004
(bye)
Timmy Rogers/Ace Rogers 52
Board 8
Josh Bridger/CJ Epperson 4008
Andy Messick/Phillip Barnett 4005
Daniel Perry/Katlyn Hamm 185
Travis Hatcher/Cannon Hatcher 714
Board 5
Jackie Amos/Terry Amos 82
Andy Hamm/Rick Gray 4014
(bye)
Jeremy Blackard/Mike Yarbro 155
Jason Tidwell/Maddie McBride 4000
Brice Boone/Ryder Cruse 4011
Board 4
Yana Dyess/Bubba Dyess 4007
(bye)
Landon Jackson/Lane Cruse 4019
Joe Dunn/JP Privitt 4009
(bye)
Rob Thomson/Brandon Sparks 30
Board 14
Nick Gardner/Kevin Turner 124
Steven Fairchild/Chris Dixon 1187
Board 13
Doug Westcott/Ryan Westcott 4015
(bye)
Chad Keene/Josh Keene 63
Davis McKinney/Jason McKinney 99
(bye)
Keith Duke/Terry Lenderman 285
Board 3
Spencer Garner/Jake Garner 44
Shelbi Tucker/Wendy Barger 4013
Board 6
Keaton Massey/Allen Massey 4003
(bye)
Donnie Long/DJ Long 32
Austin Perry/Devin Smith 1512
(bye)
Conner Kelso/Brock Wade 142
Board 2
Jennifer Livingston/Brittany Duke 4018
Jennifer Tyson/Kolbie Woods 431
Board 10
Hunter Gott/Brandon Lee 5017
(bye)
Justin Craven/Rob Defir 293
David Tummins/Kelan Gourley 108
(bye)
Lynda Oglesby/Tom Carpenter 103
Board 9
Robert Albrecht/Shawn Jacobs 4001
Johnny Koonce/Valarie Koonce 1970
Kenny Cordell/Douglas Parker 7
(bye)
David Vaughan/Scott Kirksey 62
Hunter Smith/Ben McLemore 223
(bye)
Johnny Box/Gregory Neighbors Jr 23
Scott Mitchell/Zach Mitchell 24
Brent Hollowell/Chris Day 70
Josh Glover/Jerett Scott 4010
(bye)
Justin Duke/Dylan Aufdenberg 22
Ryan Shoe/Wes Livingston 4004
(bye)
Michael Cruse/Chris Stubblefield 4016
Board 1
Connor Maness/Grayson Dinkle 4020
Patrick Barger/Sebastian Barger 171
Board 7
Kenny Hall/Kevin Tucker 679
(bye)
Mitzie Privitt/Richard Blankenship 4012
Derek Boone/Brittany Stanfield 4004
A
Board 6
Timmy Rogers/Ace Rogers 52
B
Andy Hamm/Rick Gray 4014
C
Yana Dyess/Bubba Dyess 4007
D
Board 12
Landon Jackson/Lane Cruse 4019
Joe Dunn/JP Privitt 4009
E
F
Chad Keene/Josh Keene 63
Davis McKinney/Jason McKinney 99
G
Board 4
Spencer Garner/Jake Garner 44
Keaton Massey/Allen Massey 4003
H
Board 2
Donnie Long/DJ Long 32
Austin Perry/Devin Smith 1512
I
Board 10
Conner Kelso/Brock Wade 142
Hunter Gott/Brandon Lee 5017
J
Board 3
Justin Craven/Rob Defir 293
David Tummins/Kelan Gourley 108
K
Lynda Oglesby/Tom Carpenter 103
L
David Vaughan/Scott Kirksey 62
Hunter Smith/Ben McLemore 223
M
N
Justin Duke/Dylan Aufdenberg 22
Ryan Shoe/Wes Livingston 4004
O
Patrick Barger/Sebastian Barger 171
P
Mitzie Privitt/Richard Blankenship 4012
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
AA
AB
AC
AD
AE
(bye)
Josh Bridger/CJ Epperson 4008
(bye)
Brice Boone/Ryder Cruse 4011
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Keith Duke/Terry Lenderman 285
Shelbi Tucker/Wendy Barger 4013
(bye)
(bye)
Jennifer Livingston/Brittany Duke 4018
Jennifer Tyson/Kolbie Woods 431
(bye)
(bye)
Robert Albrecht/Shawn Jacobs 4001
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Kenny Hall/Kevin Tucker 679
(bye)
Josh Bridger/CJ Epperson 4008
P
O
N
Brice Boone/Ryder Cruse 4011
M
L
K
Keith Duke/Terry Lenderman 285
J
Shelbi Tucker/Wendy Barger 4013
I
Jennifer Livingston/Brittany Duke 4018
H
Jennifer Tyson/Kolbie Woods 431
G
Robert Albrecht/Shawn Jacobs 4001
F
E
D
C
B
Kenny Hall/Kevin Tucker 679
A
T
S
R
Q
X
W
V
U
AB
AA
Z
Y
AC
AD
AE

Round 1

Brice Boone/Ryder Cruse 4011 L vs.
Yana Dyess/Bubba Dyess 4007 W Board 4 15:28

Conner Kelso/Brock Wade 142 W vs.
Jennifer Livingston/Brittany Duke 4018 L Board 2 10:47

Jennifer Tyson/Kolbie Woods 431 L vs.
Hunter Gott/Brandon Lee 5017 W Board 10 15:40

Keith Duke/Terry Lenderman 285 L vs.
Spencer Garner/Jake Garner 44 W Board 3 14:48

Lynda Oglesby/Tom Carpenter 103 W vs.
Robert Albrecht/Shawn Jacobs 4001 L Board 9 21:07

Patrick Barger/Sebastian Barger 171 W vs.
Kenny Hall/Kevin Tucker 679 L Board 7 22:46

Shelbi Tucker/Wendy Barger 4013 L vs.
Keaton Massey/Allen Massey 4003 W Board 6 14:41

Timmy Rogers/Ace Rogers 52 W vs.
Josh Bridger/CJ Epperson 4008 L Board 8 08:58

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20