ACO Hole-I-Day Doubles Regional

Updated 9:58pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ted Cecil-Hunter Tate (1)
(bye) (16)
James Washington Jr- Shanta Sandridge (9)
4
Daniel Spencer-River Gusti (8)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Doug Gasser-Trae Kelly (4)
Mike Robinson-Brian Roth (3)
(bye) (14)
Jason Spencer- Duane Vincent (11)
1
Brandon Brooks-Chad Tate (6)
Dalton Hardy/Duane Hardy (7)
3
John Balcom- Sid Zimmerman (10)
(bye) (15)
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)
Ted Cecil-Hunter Tate (1)
A
4
Daniel Spencer-River Gusti (8)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
B
2
Doug Gasser-Trae Kelly (4)
Mike Robinson-Brian Roth (3)
C
1
Brandon Brooks-Chad Tate (6)
John Balcom- Sid Zimmerman (10)
D
2
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)
Ted Cecil-Hunter Tate (1)
E
2
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
Mike Robinson-Brian Roth (3)
F
3
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)
Ted Cecil-Hunter Tate (1)
G
1
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)
Ted Cecil-Hunter Tate (1)
3
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
1
Ted Cecil-Hunter Tate (1)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
(bye) (16)
James Washington Jr- Shanta Sandridge (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Jason Spencer- Duane Vincent (11)
Dalton Hardy/Duane Hardy (7)
(bye) (15)
James Washington Jr- Shanta Sandridge (9)
D
1
John Balcom- Sid Zimmerman (10)
(bye) (13)
C
Brandon Brooks-Chad Tate (6)
Jason Spencer- Duane Vincent (11)
B
3
Doug Gasser-Trae Kelly (4)
Dalton Hardy/Duane Hardy (7)
A
4
Daniel Spencer-River Gusti (8)
John Balcom- Sid Zimmerman (10)
4
Brandon Brooks-Chad Tate (6)
Doug Gasser-Trae Kelly (4)
3
Daniel Spencer-River Gusti (8)
John Balcom- Sid Zimmerman (10)
E
4
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
Daniel Spencer-River Gusti (8)
F
2
Mike Robinson-Brian Roth (3)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
2
Mike Robinson-Brian Roth (3)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)
G
4
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)
Dawn Kennedy-Dave Wright (5)

1st

  Dawn Kennedy-Dave Wright (5)

2nd

  Ted Cecil-Hunter Tate (1)

3rd

  Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2)

4th

  Mike Robinson-Brian Roth (3)

5th

  John Balcom- Sid Zimmerman (10)

  Daniel Spencer-River Gusti (8)

7th

  Brandon Brooks-Chad Tate (6)

  Doug Gasser-Trae Kelly (4)

9th

  James Washington Jr- Shanta Sandridge (9)

  (bye) (13)

  Jason Spencer- Duane Vincent (11)

  Dalton Hardy/Duane Hardy (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W vs.
Ted Cecil-Hunter Tate (1) L 1 00:04

Final

Ted Cecil-Hunter Tate (1) L vs.
Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W 3 25:41

Elimination Final

Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W vs.
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2) L 4 10:21

Elimination Semi-final

Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W vs.
Mike Robinson-Brian Roth (3) L 2 13:22

Winners Final

Ted Cecil-Hunter Tate (1) W vs.
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2) L 1 10:45

Elimination 4

Daniel Spencer-River Gusti (8) L vs.
Mike Robinson-Brian Roth (3) W 2 16:00

John Balcom- Sid Zimmerman (10) L vs.
Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W 4 18:56

Elimination 3

Doug Gasser-Trae Kelly (4) L vs.
Daniel Spencer-River Gusti (8) W 3 12:09

John Balcom- Sid Zimmerman (10) W vs.
Brandon Brooks-Chad Tate (6) L 4 14:35

Winners Semi-finals

Mike Robinson-Brian Roth (3) L vs.
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2) W 3 09:35

Ted Cecil-Hunter Tate (1) W vs.
Dawn Kennedy-Dave Wright (5) L 2 15:33

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Brandon Brooks-Chad Tate (6) W 19:03

Dalton Hardy/Duane Hardy (7) L vs.
Daniel Spencer-River Gusti (8) W 4 18:42

James Washington Jr- Shanta Sandridge (9) L vs.
John Balcom- Sid Zimmerman (10) W 1 10:59

Jason Spencer- Duane Vincent (11) L vs.
Doug Gasser-Trae Kelly (4) W 3 09:23

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 54:46

(bye) (14) L vs.
Jason Spencer- Duane Vincent (11) W 05:30

(bye) (16) L vs.
James Washington Jr- Shanta Sandridge (9) W 00:54

Dalton Hardy/Duane Hardy (7) W vs.
(bye) (15) L 06:36

Winners 1

Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W vs.
Doug Gasser-Trae Kelly (4) L 2 11:25

John Balcom- Sid Zimmerman (10) L vs.
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2) W 2 14:57

Mike Robinson-Brian Roth (3) W vs.
Brandon Brooks-Chad Tate (6) L 1 13:28

Ted Cecil-Hunter Tate (1) W vs.
Daniel Spencer-River Gusti (8) L 4 12:31

Round 1

(bye) (13) L vs.
Doug Gasser-Trae Kelly (4) W 54:46

(bye) (15) L vs.
Katherine Kennedy-Kamryn Belvin (2) W 54:46

Dalton Hardy/Duane Hardy (7) L vs.
John Balcom- Sid Zimmerman (10) W 3 11:47

Dawn Kennedy-Dave Wright (5) W vs.
(bye) (12) L 54:46

James Washington Jr- Shanta Sandridge (9) L vs.
Daniel Spencer-River Gusti (8) W 4 05:57

Jason Spencer- Duane Vincent (11) L vs.
Brandon Brooks-Chad Tate (6) W 1 10:18

Mike Robinson-Brian Roth (3) W vs.
(bye) (14) L 54:46

Ted Cecil-Hunter Tate (1) W vs.
(bye) (16) L 54:46

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20