CTB ACO Singles September Regional Chicago

Updated 2:13am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Miguel Villa
Board 5
Adam Hickman
Will Madsen
Board 6
Frank Huser
James Piazza
Board 7
Matt Garrett
Gary Stelter
Board 6
David Morse
Matt Kodidek
Board 4
Jordan Mosel
Maggie Geiger
Board 7
Wayne Rau
Nacho Tayahua
Board 5
Tom Gorski
Jesse Martinez
Board 6
Bryan Zamora
Adam Hickman
A
Board 4
Frank Huser
James Piazza
B
Board 6
David Morse
Jordan Mosel
C
Board 5
Maggie Geiger
Tom Gorski
D
Board 7
Jesse Martinez
Frank Huser
E
Board 4
David Morse
Maggie Geiger
F
Board 5
Tom Gorski
David Morse
G
Board 5
Tom Gorski
Tom Gorski
Board 6
David Morse
David Morse
Board 4
Tom Gorski
David Morse
Miguel Villa
Board 6
Will Madsen
Matt Garrett
Board 6
Gary Stelter
Matt Kodidek
Board 7
Wayne Rau
Nacho Tayahua
Board 6
Bryan Zamora
Will Madsen
D
Board 6
Jesse Martinez
Gary Stelter
C
Board 4
Jordan Mosel
Wayne Rau
B
Board 5
James Piazza
Nacho Tayahua
A
Board 5
Adam Hickman
Jesse Martinez
Board 4
Gary Stelter
Wayne Rau
Board 7
Adam Hickman
Jesse Martinez
E
Board 6
Frank Huser
Wayne Rau
F
Board 5
Maggie Geiger
Frank Huser
Board 6
Wayne Rau
Wayne Rau
G
Board 7
David Morse
David Morse

1st

  David Morse

2nd

  Tom Gorski

3rd

  Wayne Rau

4th

  Frank Huser

5th

  Jesse Martinez

  Maggie Geiger

7th

  Gary Stelter

  Adam Hickman

9th

  Will Madsen

  Jordan Mosel

  James Piazza

  Nacho Tayahua

13th

  Miguel Villa

  Matt Garrett

  Matt Kodidek

  Bryan Zamora

Final - Match 2

David Morse W vs.
Tom Gorski L Board 4 05:20

Final

Tom Gorski L vs.
David Morse W Board 6 00:04

Elimination Final

Wayne Rau L vs.
David Morse W Board 7 22:27

Elimination Semi-final

Frank Huser L vs.
Wayne Rau W Board 6 05:36

Winners Final

David Morse L vs.
Tom Gorski W Board 5 03:53

Elimination 4

Jesse Martinez L vs.
Frank Huser W Board 6 00:38

Wayne Rau W vs.
Maggie Geiger L Board 5 00:15

Elimination 3

Jesse Martinez W vs.
Gary Stelter L Board 4 10:30

Wayne Rau W vs.
Adam Hickman L Board 7 10:40

Winners Semi-finals

Frank Huser L vs.
David Morse W Board 4 07:47

Maggie Geiger L vs.
Tom Gorski W Board 5 13:21

Elimination 2

Gary Stelter W vs.
Jordan Mosel L Board 4 15:37

Nacho Tayahua L vs.
Adam Hickman W Board 5 12:45

Wayne Rau W vs.
James Piazza L Board 5 05:21

Will Madsen L vs.
Jesse Martinez W Board 6 06:27

Elimination 1

Matt Garrett L vs.
Gary Stelter W Board 6 00:11

Matt Kodidek L vs.
Wayne Rau W Board 7 00:04

Miguel Villa L vs.
Will Madsen W Board 6 08:26

Nacho Tayahua W vs.
Bryan Zamora L Board 6 13:45

Winners 1

Adam Hickman L vs.
Frank Huser W Board 4 15:04

James Piazza L vs.
David Morse W Board 6 06:46

Jordan Mosel L vs.
Maggie Geiger W Board 5 11:43

Tom Gorski W vs.
Jesse Martinez L Board 7 12:31

Round 1

Gary Stelter L vs.
David Morse W Board 6 08:29

James Piazza W vs.
Matt Garrett L Board 7 10:56

Jesse Martinez W vs.
Bryan Zamora L Board 6 07:32

Maggie Geiger W vs.
Wayne Rau L Board 7 09:59

Matt Kodidek L vs.
Jordan Mosel W Board 4 13:00

Miguel Villa L vs.
Adam Hickman W Board 5 24:45

Nacho Tayahua L vs.
Tom Gorski W Board 5 23:59

Will Madsen L vs.
Frank Huser W Board 6 14:25

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20