Boston's July 19

Updated 10:46pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike "Monkey House" Cannon (1) -23
Jermaine
David "David Z" Zaslavsky (8) -9
Marty "Huckleberry" Fisher (5) -21
Jack
Jordan "Jordinary" Bender (4) -26
Jason "Steely Bob" Steele (3) -20
Agatha
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18
Brandon "Fingerbang" Lewis (7) -17
Agnes
Jason "Try Harder" Elliott (2) -25
Mike "Monkey House" Cannon (1) -21
A
Jermaine
Jordan "Jordinary" Bender (4) -15
Jason "Steely Bob" Steele (3) -25
B
Agatha
Jason "Try Harder" Elliott (2) -24
Mike "Monkey House" Cannon (1) -26
C
Jack
Jason "Steely Bob" Steele (3) -16
Mike "Monkey House" Cannon (1) -23
Agnes
Jason "Steely Bob" Steele (3) -21
Jason "Steely Bob" Steele (3) -24
Agnes
Mike "Monkey House" Cannon (1) -26
Mike "Monkey House" Cannon (1)
David "David Z" Zaslavsky (8) -2
Agnes
Marty "Huckleberry" Fisher (5) -27
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -22
Jack
Brandon "Fingerbang" Lewis (7) -13
Marty "Huckleberry" Fisher (5) -15
B
Agatha
Jason "Try Harder" Elliott (2) -30
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -12
A
Jermaine
Jordan "Jordinary" Bender (4) -16
Jason "Try Harder" Elliott (2) -30
Jack
Jordan "Jordinary" Bender (4) -25
Jason "Try Harder" Elliott (2) -20
C
Jermaine
Jason "Steely Bob" Steele (3) -24
Jason "Steely Bob" Steele (3)

1st

  Mike "Monkey House" Cannon (1)

2nd

  Jason "Steely Bob" Steele (3)

3rd

  Jason "Try Harder" Elliott (2)

4th

  Jordan "Jordinary" Bender (4)

5th

  Marty "Huckleberry" Fisher (5)

  Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6)

7th

  David "David Z" Zaslavsky (8)

  Brandon "Fingerbang" Lewis (7)

Final - Match 2

Jason "Steely Bob" Steele (3) -24 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (1) -26 W Agnes 29:15

Final

Mike "Monkey House" Cannon (1) -23 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (3) -21 W Agnes 29:34

Elimination Final

Jason "Try Harder" Elliott (2) -20 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (3) -24 W Jermaine 22:52

Elimination Semi-final

Jason "Try Harder" Elliott (2) -30 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -25 L Jack 19:39

Winners Final

Mike "Monkey House" Cannon (1) -26 W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (3) -16 L Jack 28:27

Elimination 2

Marty "Huckleberry" Fisher (5) -15 L vs.
Jason "Try Harder" Elliott (2) -30 W Agatha 26:38

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -12 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -16 W Jermaine 27:46

Elimination 1

David "David Z" Zaslavsky (8) -2 L vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (5) -27 W Agnes 39:42

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -22 W vs.
Brandon "Fingerbang" Lewis (7) -13 L Jack 29:22

Winners Semi-finals

Jason "Steely Bob" Steele (3) -25 W vs.
Jason "Try Harder" Elliott (2) -24 L Agatha 21:40

Mike "Monkey House" Cannon (1) -21 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -15 L Jermaine 24:47

Round 1

Brandon "Fingerbang" Lewis (7) -17 L vs.
Jason "Try Harder" Elliott (2) -25 W Agnes 26:42

Jason "Steely Bob" Steele (3) -20 W vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18 L Agatha 27:05

Marty "Huckleberry" Fisher (5) -21 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -26 W Jack 23:04

Mike "Monkey House" Cannon (1) -23 W vs.
David "David Z" Zaslavsky (8) -9 L Jermaine 42:17

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20