Kuala Lumpur Major

Updated 7:03pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

INTZ
Stage G
Nomads
Team Reciprocity
Main Stage
Immortals
Chiefs ESC
Stage A
Evil Geniuses
Chaos
Stage D
SG Esports
Fnatic
Stage D
TNC Predator
Nora Rengo
Stage G
Ninjas in Pyjamas
Cloud9
Stage C
NRG
Team One
Stage A
CDEC Gaming
EHOME
Main Stage
Virtus.pro
SinisterGG
Stage D
Steel City
Complexity
Stage E
Team Amplfy
Team Liquid
Stage H
SpaceStation
TSM
Stage H
NIP
Element Mystic
Stage B
Team Aster
SK Gaming
Stage B
Infamous
OG Esports
Stage D
MIBR
Mockit
Stage G
Team Envyus
Rogue
Stage C
Gemini
Avangar
Stage E
PainX
Renegades
Stage H
Millenium
Aacheon City
Stage G
Astralis
Beast Squad
Stage H
Pain Gaming
Optic Gaming
Stage C
PENTA
Bootkamp
Stage C
Old Dudes
Team Secret
Stage G
TopSpin
Pathfinder
Stage F
Dark Zero
Surpremacy
Stage D
Aerowolf
G2
Stage E
Vitality
GravityGaming
Stage G
Faze
Natus Vincere
Stage E
Strength
Empire
Stage H
Hyper
SITE Gaming
Stage H
Team Empire
INTZ
A
Stage F
Team Reciprocity
Evil Geniuses
B
Stage H
Chaos
Fnatic
C
Stage E
Nora Rengo
NRG
D
Stage H
Team One
Virtus.pro
E
Stage G
Steel City
Complexity
F
Stage B
SpaceStation
TSM
G
Stage G
Team Aster
SK Gaming
H
Stage A
MIBR
Mockit
I
Stage F
Gemini
Avangar
J
Stage C
Renegades
Astralis
K
Stage A
Pain Gaming
PENTA
L
Main Stage
Old Dudes
TopSpin
M
Stage C
Dark Zero
Aerowolf
N
Main Stage
G2
Faze
O
Stage A
Natus Vincere
Empire
P
Stage C
Team Empire
Team Reciprocity
Q
Stage E
Evil Geniuses
Fnatic
R
Stage A
NRG
Steel City
S
Stage E
SpaceStation
TSM
T
Stage E
MIBR
Gemini
U
Main Stage
Avangar
Astralis
V
Stage B
PENTA
Dark Zero
W
Stage H
G2
Natus Vincere
X
Stage G
Team Empire
Evil Geniuses
Y
Main Stage
Fnatic
Steel City
Z
Stage B
TSM
Gemini
AA
Stage D
Astralis
G2
AB
Stage F
Team Empire
Evil Geniuses
AC
Stage C
Steel City
Astralis
AD
Main Stage
Team Empire
Evil Geniuses
AE
Stage B
Team Empire
Team Empire
Stage A
Steel City
Steel City
Stage E
Team Empire
Steel City
Nomads
Stage F
Immortals
Chiefs ESC
Stage H
SG Esports
TNC Predator
Stage F
Ninjas in Pyjamas
Cloud9
Stage H
CDEC Gaming
EHOME
Stage B
SinisterGG
Team Amplfy
Stage B
Team Liquid
NIP
Stage G
Element Mystic
Infamous
Stage F
OG Esports
Team Envyus
Main Stage
Rogue
PainX
Stage G
Millenium
Aacheon City
Main Stage
Beast Squad
Optic Gaming
Stage D
Bootkamp
Team Secret
Stage H
Pathfinder
Surpremacy
Stage B
Vitality
GravityGaming
Stage D
Strength
Hyper
Stage G
SITE Gaming
Immortals
P
Stage A
Empire
Chiefs ESC
O
Stage E
Faze
Ninjas in Pyjamas
N
Stage H
Aerowolf
Cloud9
M
Stage D
TopSpin
EHOME
L
Stage A
Old Dudes
Team Liquid
K
Main Stage
Pain Gaming
Element Mystic
J
Stage A
Renegades
OG Esports
I
Stage C
Mockit
Rogue
H
Stage E
SK Gaming
Millenium
G
Stage D
Team Aster
Beast Squad
F
Stage F
Complexity
Optic Gaming
E
Stage B
Virtus.pro
Team Secret
D
Stage E
Team One
Vitality
C
Stage H
Nora Rengo
Strength
B
Stage B
Chaos
SITE Gaming
A
Stage B
INTZ
Immortals
Stage C
Faze
Ninjas in Pyjamas
Main Stage
Cloud9
Old Dudes
Stage G
Team Liquid
Renegades
Stage E
OG Esports
Rogue
Stage A
Millenium
Beast Squad
Stage D
Virtus.pro
Team Secret
Stage C
Nora Rengo
Chaos
Stage C
SITE Gaming
Faze
T
Stage H
MIBR
Ninjas in Pyjamas
S
Stage D
SpaceStation
Team Liquid
R
Stage D
NRG
OG Esports
Q
Stage G
Team Reciprocity
Rogue
X
Stage D
Natus Vincere
Beast Squad
W
Stage B
Dark Zero
Nora Rengo
V
Stage F
PENTA
Chaos
U
Stage F
Avangar
Faze
Main Stage
SpaceStation
Team Liquid
Stage C
Team Reciprocity
Natus Vincere
Main Stage
Dark Zero
PENTA
Stage E
Chaos
SpaceStation
AB
Stage A
G2
Team Reciprocity
AA
Stage B
Gemini
Dark Zero
Z
Stage D
TSM
PENTA
Y
Stage H
Fnatic
G2
Stage G
Gemini
Dark Zero
Stage G
Fnatic
G2
AC
Stage A
Steel City
Fnatic
AD
Stage F
Astralis
Steel City
Stage H
Astralis
Steel City
AE
Stage F
Evil Geniuses
Steel City

1st

  Steel City

2nd

  Team Empire

3rd

  Evil Geniuses

4th

  Astralis

5th

  G2

  Fnatic

7th

  Gemini

  Dark Zero

9th

  SpaceStation

  Team Reciprocity

  TSM

  PENTA

13th

  Faze

  Team Liquid

  Natus Vincere

  Chaos

17th

  MIBR

  Ninjas in Pyjamas

  NRG

  OG Esports

  Rogue

  Beast Squad

  Nora Rengo

  Avangar

25th

  Immortals

  Cloud9

  Old Dudes

  Renegades

  Millenium

  Virtus.pro

  Team Secret

  SITE Gaming

33th

  Empire

  Chiefs ESC

  Aerowolf

  TopSpin

  EHOME

  Pain Gaming

  Element Mystic

  Mockit

  SK Gaming

  Team Aster

  Complexity

  Optic Gaming

  Team One

  Vitality

  Strength

  INTZ

49th

  Nomads

  SG Esports

  TNC Predator

  CDEC Gaming

  SinisterGG

  Team Amplfy

  NIP

  Infamous

  Team Envyus

  PainX

  Aacheon City

  Bootkamp

  Pathfinder

  Surpremacy

  GravityGaming

  Hyper

Final - Match 2

Steel City W vs.
Team Empire L Stage E 00:03

Final

Team Empire L vs.
Steel City W Stage A 00:03

Elimination Final

Steel City W vs.
Evil Geniuses L Stage F 00:04

Elimination Semi-final

Steel City W vs.
Astralis L Stage H 00:03

Winners Final

Evil Geniuses L vs.
Team Empire W Stage B 00:04

Elimination 8

Fnatic L vs.
Astralis W Stage F 00:03

G2 L vs.
Steel City W Stage A 00:03

Elimination 7

Dark Zero L vs.
Fnatic W Stage G 00:03

G2 W vs.
Gemini L Stage G 00:03

Winners Semi-finals

Astralis L vs.
Team Empire W Main Stage 00:03

Evil Geniuses W vs.
Steel City L Stage C 00:03

Elimination 6

Dark Zero W vs.
TSM L Stage D 00:04

PENTA L vs.
Fnatic W Stage H 00:03

SpaceStation L vs.
G2 W Stage A 00:03

Team Reciprocity L vs.
Gemini W Stage B 00:06

Elimination 5

Faze L vs.
SpaceStation W Main Stage 00:04

Natus Vincere L vs.
Dark Zero W Main Stage 00:03

PENTA W vs.
Chaos L Stage E 00:03

Team Liquid L vs.
Team Reciprocity W Stage C 00:04

Winners 3

Evil Geniuses W vs.
Fnatic L Main Stage 00:04

G2 L vs.
Team Empire W Stage F 00:03

Gemini L vs.
Astralis W Stage D 00:04

Steel City W vs.
TSM L Stage B 00:03

Elimination 4

Beast Squad L vs.
Dark Zero W Stage B 00:03

Chaos W vs.
Avangar L Stage F 00:04

Faze W vs.
MIBR L Stage H 00:04

Ninjas in Pyjamas L vs.
SpaceStation W Stage D 00:03

Nora Rengo L vs.
PENTA W Stage F 00:03

OG Esports L vs.
Team Reciprocity W Stage G 00:03

Rogue L vs.
Natus Vincere W Stage D 00:04

Team Liquid W vs.
NRG L Stage D 00:05

Elimination 3

Beast Squad W vs.
Virtus.pro L Stage D 00:05

Chaos W vs.
SITE Gaming L Stage C 00:03

Immortals L vs.
Faze W Stage C 00:03

Ninjas in Pyjamas W vs.
Cloud9 L Main Stage 00:04

Old Dudes L vs.
Team Liquid W Stage G 00:03

Renegades L vs.
OG Esports W Stage E 00:03

Rogue W vs.
Millenium L Stage A 00:03

Team Secret L vs.
Nora Rengo W Stage C 00:06

Winners 2

Astralis W vs.
PENTA L Stage B 00:05

Dark Zero L vs.
G2 W Stage H 00:03

Fnatic W vs.
NRG L Stage A 00:03

Gemini W vs.
Avangar L Main Stage 00:03

Natus Vincere L vs.
Team Empire W Stage G 00:04

Steel City W vs.
SpaceStation L Stage E 00:05

Team Reciprocity L vs.
Evil Geniuses W Stage E 00:03

TSM W vs.
MIBR L Stage E 00:03

Elimination 2

Beast Squad W vs.
Complexity L Stage F 00:04

Chiefs ESC L vs.
Faze W Stage E 00:04

Cloud9 W vs.
TopSpin L Stage D 00:03

EHOME L vs.
Old Dudes W Stage A 00:03

Element Mystic L vs.
Renegades W Stage A 00:03

Immortals W vs.
Empire L Stage A 00:03

Millenium W vs.
Team Aster L Stage D 00:04

Ninjas in Pyjamas W vs.
Aerowolf L Stage H 00:03

OG Esports W vs.
Mockit L Stage C 00:03

Optic Gaming L vs.
Virtus.pro W Stage B 00:03

Rogue W vs.
SK Gaming L Stage E 00:03

SITE Gaming W vs.
INTZ L Stage B 00:03

Strength L vs.
Chaos W Stage B 00:03

Team Liquid W vs.
Pain Gaming L Main Stage 00:03

Team Secret W vs.
Team One L Stage E 00:03

Vitality L vs.
Nora Rengo W Stage H 00:04

Elimination 1

Aacheon City L vs.
Beast Squad W Main Stage 00:03

Chiefs ESC W vs.
SG Esports L Stage H 00:03

Cloud9 W vs.
CDEC Gaming L Stage H 00:03

EHOME W vs.
SinisterGG L Stage B 00:04

GravityGaming L vs.
Strength W Stage D 00:03

Hyper L vs.
SITE Gaming W Stage G 00:04

Infamous L vs.
OG Esports W Stage F 00:04

NIP L vs.
Element Mystic W Stage G 00:03

Nomads L vs.
Immortals W Stage F 00:03

Optic Gaming W vs.
Bootkamp L Stage D 00:04

PainX L vs.
Millenium W Stage G 00:04

Surpremacy L vs.
Vitality W Stage B 00:04

Team Amplfy L vs.
Team Liquid W Stage B 00:04

Team Envyus L vs.
Rogue W Main Stage 00:03

Team Secret W vs.
Pathfinder L Stage H 00:03

TNC Predator L vs.
Ninjas in Pyjamas W Stage F 00:03

Winners 1

Aerowolf L vs.
G2 W Main Stage 00:03

Astralis W vs.
Pain Gaming L Stage A 00:03

Avangar W vs.
Renegades L Stage C 00:03

Complexity L vs.
SpaceStation W Stage B 00:04

Empire L vs.
Team Empire W Stage C 00:03

Evil Geniuses W vs.
Chaos L Stage H 00:03

Faze L vs.
Natus Vincere W Stage A 00:03

Fnatic W vs.
Nora Rengo L Stage E 00:04

INTZ L vs.
Team Reciprocity W Stage F 00:03

Mockit L vs.
Gemini W Stage F 00:03

NRG W vs.
Team One L Stage H 00:03

PENTA W vs.
Old Dudes L Main Stage 00:03

SK Gaming L vs.
MIBR W Stage A 00:03

TopSpin L vs.
Dark Zero W Stage C 00:03

TSM W vs.
Team Aster L Stage G 00:04

Virtus.pro L vs.
Steel City W Stage G 00:03

Round 1

Aacheon City L vs.
Astralis W Stage G 00:03

Avangar W vs.
PainX L Stage E 00:04

Beast Squad L vs.
Pain Gaming W Stage H 00:04

Bootkamp L vs.
Old Dudes W Stage C 00:03

Chaos W vs.
SG Esports L Stage D 00:09

Chiefs ESC L vs.
Evil Geniuses W Stage A 00:03

Cloud9 L vs.
NRG W Stage C 00:03

Complexity W vs.
Team Amplfy L Stage E 00:04

EHOME L vs.
Virtus.pro W Main Stage 00:03

Element Mystic L vs.
Team Aster W Stage B 00:06

Empire W vs.
Hyper L Stage H 00:05

Fnatic W vs.
TNC Predator L Stage D 00:03

G2 W vs.
Vitality L Stage E 00:03

GravityGaming L vs.
Faze W Stage G 00:04

INTZ W vs.
Nomads L Stage G 00:03

Mockit W vs.
Team Envyus L Stage G 00:04

Natus Vincere W vs.
Strength L Stage E 00:03

Nora Rengo W vs.
Ninjas in Pyjamas L Stage G 00:04

OG Esports L vs.
MIBR W Stage D 00:02

Optic Gaming L vs.
PENTA W Stage C 00:03

Pathfinder L vs.
Dark Zero W Stage F 00:02

Renegades W vs.
Millenium L Stage H 00:03

Rogue L vs.
Gemini W Stage C 00:04

SinisterGG L vs.
Steel City W Stage D 00:03

SITE Gaming L vs.
Team Empire W Stage H 00:04

SK Gaming W vs.
Infamous L Stage B 00:05

Surpremacy L vs.
Aerowolf W Stage D 00:04

Team Liquid L vs.
SpaceStation W Stage H 00:07

Team One W vs.
CDEC Gaming L Stage A 00:03

Team Reciprocity W vs.
Immortals L Main Stage 00:04

Team Secret L vs.
TopSpin W Stage G 00:04

TSM W vs.
NIP L Stage H 00:04

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20