Aco Singles 5-26

Updated 1:01am

Final

Brent Smith (3) vs.
Drew Brown (1) 1 13:59:16

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Drew Brown (1)
(bye) (32)
Cody Ballenger (17)
3
Walt Golden (16)
Glen Gundle (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Tyler Polson (8)
Jason Frady (5)
(bye) (28)
Sabrina Swindle (21)
4
Caleb Johnson (12)
Alan Polson (13)
3
Matt Dice (20)
(bye) (29)
Jerry Roberts (4)
Brent Smith (3)
(bye) (30)
David Searle (19)
5
Trever Schramm (14)
Mark Irwin (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Roy Snyder (6)
Stacy Ballenger (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Tim Brown (10)
Korey Harkins (15)
1
Michelle Hord (18)
(bye) (31)
Noah Wooten (2)
Drew Brown (1)
A
1
Walt Golden (16)
Glen Gundle (9)
B
4
Tyler Polson (8)
Jason Frady (5)
C
5
Sabrina Swindle (21)
Matt Dice (20)
D
1
Jerry Roberts (4)
Brent Smith (3)
E
3
Trever Schramm (14)
Mark Irwin (11)
F
2
Roy Snyder (6)
Stacy Ballenger (7)
G
2
Tim Brown (10)
Korey Harkins (15)
H
4
Noah Wooten (2)
Drew Brown (1)
I
2
Glen Gundle (9)
Jason Frady (5)
J
4
Jerry Roberts (4)
Brent Smith (3)
K
2
Roy Snyder (6)
Stacy Ballenger (7)
L
5
Noah Wooten (2)
Drew Brown (1)
M
1
Jason Frady (5)
Brent Smith (3)
N
4
Stacy Ballenger (7)
Drew Brown (1)
O
1
Brent Smith (3)
Brent Smith (3)
1
Drew Brown (1)
(bye) (32)
Cody Ballenger (17)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
Caleb Johnson (12)
Alan Polson (13)
(bye) (29)
(bye) (30)
David Searle (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Michelle Hord (18)
(bye) (31)
Cody Ballenger (17)
H
3
Korey Harkins (15)
(bye) (25)
G
Tim Brown (10)
Caleb Johnson (12)
F
2
Mark Irwin (11)
Alan Polson (13)
E
3
Trever Schramm (14)
David Searle (19)
D
1
Matt Dice (20)
(bye) (27)
C
Sabrina Swindle (21)
(bye) (23)
B
Tyler Polson (8)
Michelle Hord (18)
A
5
Walt Golden (16)
Korey Harkins (15)
2
Tim Brown (10)
Mark Irwin (11)
1
Alan Polson (13)
David Searle (19)
3
Sabrina Swindle (21)
Tyler Polson (8)
5
Walt Golden (16)
Tim Brown (10)
J
5
Jerry Roberts (4)
Alan Polson (13)
I
3
Glen Gundle (9)
David Searle (19)
L
4
Noah Wooten (2)
Walt Golden (16)
K
5
Roy Snyder (6)
Jerry Roberts (4)
5
Glen Gundle (9)
Noah Wooten (2)
2
Walt Golden (16)
Glen Gundle (9)
N
1
Stacy Ballenger (7)
Noah Wooten (2)
M
3
Jason Frady (5)
Glen Gundle (9)
1
Noah Wooten (2)
Noah Wooten (2)
O
5
Drew Brown (1)
Drew Brown (1)

3rd

  Noah Wooten (2)

4th

  Glen Gundle (9)

5th

  Stacy Ballenger (7)

  Jason Frady (5)

7th

  Jerry Roberts (4)

  Walt Golden (16)

9th

  Tim Brown (10)

  Alan Polson (13)

  David Searle (19)

  Roy Snyder (6)

13th

  Korey Harkins (15)

  Mark Irwin (11)

  Sabrina Swindle (21)

  Tyler Polson (8)

17th

  Cody Ballenger (17)

  (bye) (25)

  Caleb Johnson (12)

  Trever Schramm (14)

  Matt Dice (20)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Michelle Hord (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Elimination Final

Noah Wooten (2) L vs.
Drew Brown (1) W 5 12:36

Elimination Semi-final

Glen Gundle (9) L vs.
Noah Wooten (2) W 1 09:43

Winners Final

Drew Brown (1) L vs.
Brent Smith (3) W 1 13:41

Elimination 6

Glen Gundle (9) W vs.
Stacy Ballenger (7) L 1 13:46

Noah Wooten (2) W vs.
Jason Frady (5) L 3 17:47

Elimination 5

Jerry Roberts (4) L vs.
Glen Gundle (9) W 5 18:18

Noah Wooten (2) W vs.
Walt Golden (16) L 2 23:45

Winners Semi-finals

Brent Smith (3) W vs.
Stacy Ballenger (7) L 4 11:53

Drew Brown (1) W vs.
Jason Frady (5) L 1 08:41

Elimination 4

Alan Polson (13) L vs.
Glen Gundle (9) W 3 12:55

David Searle (19) L vs.
Noah Wooten (2) W 4 19:52

Tim Brown (10) L vs.
Jerry Roberts (4) W 5 18:23

Walt Golden (16) W vs.
Roy Snyder (6) L 5 18:35

Elimination 3

David Searle (19) W vs.
Sabrina Swindle (21) L 3 12:42

Korey Harkins (15) L vs.
Tim Brown (10) W 2 23:10

Mark Irwin (11) L vs.
Alan Polson (13) W 1 17:37

Tyler Polson (8) L vs.
Walt Golden (16) W 5 11:08

Winners 2

Brent Smith (3) W vs.
Roy Snyder (6) L 2 13:47

Drew Brown (1) W vs.
Glen Gundle (9) L 2 11:55

Jason Frady (5) W vs.
Jerry Roberts (4) L 4 17:38

Stacy Ballenger (7) W vs.
Noah Wooten (2) L 5 15:26

Elimination 2

(bye) (23) L vs.
Tyler Polson (8) W 42:12

(bye) (25) L vs.
Tim Brown (10) W 36:45

(bye) (27) L vs.
Sabrina Swindle (21) W 48:37

Alan Polson (13) W vs.
Trever Schramm (14) L 3 19:54

Caleb Johnson (12) L vs.
Mark Irwin (11) W 2 17:56

Cody Ballenger (17) L vs.
Korey Harkins (15) W 3 09:45

David Searle (19) W vs.
Matt Dice (20) L 1 13:16

Michelle Hord (18) L vs.
Walt Golden (16) W 5 07:02

Elimination 1

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 10:13

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 10:13

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 10:13

(bye) (28) L vs.
Caleb Johnson (12) W 27:02

(bye) (30) L vs.
David Searle (19) W 32:38

(bye) (32) L vs.
Cody Ballenger (17) W 18:43

Alan Polson (13) W vs.
(bye) (29) L 38:37

Michelle Hord (18) W vs.
(bye) (31) L 30:55

Winners 1

Brent Smith (3) W vs.
Trever Schramm (14) L 3 09:11

Drew Brown (1) W vs.
Walt Golden (16) L 1 12:56

Glen Gundle (9) W vs.
Tyler Polson (8) L 4 15:08

Jason Frady (5) W vs.
Sabrina Swindle (21) L 5 15:46

Korey Harkins (15) L vs.
Noah Wooten (2) W 4 24:06

Mark Irwin (11) L vs.
Roy Snyder (6) W 2 09:04

Matt Dice (20) L vs.
Jerry Roberts (4) W 1 12:00

Stacy Ballenger (7) W vs.
Tim Brown (10) L 2 16:55

Round 1

(bye) (23) L vs.
Tim Brown (10) W 10:13

(bye) (25) L vs.
Tyler Polson (8) W 10:13

(bye) (27) L vs.
Roy Snyder (6) W 10:13

(bye) (29) L vs.
Jerry Roberts (4) W 10:13

(bye) (31) L vs.
Noah Wooten (2) W 10:13

Alan Polson (13) L vs.
Matt Dice (20) W 3 19:30

Brent Smith (3) W vs.
(bye) (30) L 10:13

Cody Ballenger (17) L vs.
Walt Golden (16) W 3 08:25

David Searle (19) L vs.
Trever Schramm (14) W 5 22:16

Drew Brown (1) W vs.
(bye) (32) L 10:13

Glen Gundle (9) W vs.
(bye) (24) L 10:13

Jason Frady (5) W vs.
(bye) (28) L 10:13

Korey Harkins (15) W vs.
Michelle Hord (18) L 1 20:30

Mark Irwin (11) W vs.
(bye) (22) L 10:13

Sabrina Swindle (21) W vs.
Caleb Johnson (12) L 4 16:35

Stacy Ballenger (7) W vs.
(bye) (26) L 10:13

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20