ACO Doubles Cornhole Classic Bristol Tn 9/14/18

Updated 2:08pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Rudd/Rudd
(bye)
Cole/Cordle
Court 4
Warwick/Beeler
Burton/Bobst
Court 3
Baird/Stewart
Hunt/Sailor
Court 1
McGee/Dugger
Wolfe/Cradic
Court 2
Parks/Stafford
Tryon/Baird
Court 1
Houser/Dobbins
Martin/Sumner
Court 2
Crawford/Maupin
Buck/Norris
Court 4
Dugger/Kirkland
Rudd/Rudd
A
Court 5
Warwick/Beeler
Burton/Bobst
B
Court 3
McGee/Dugger
Wolfe/Cradic
C
Court 1
Tryon/Baird
Crawford/Maupin
D
Court 4
Buck/Norris
Warwick/Beeler
E
Court 4
McGee/Dugger
Tryon/Baird
F
Court 3
Crawford/Maupin
McGee/Dugger
G
Court 2
Tryon/Baird
McGee/Dugger
Court 5
Tryon/Baird
Tryon/Baird
Court 5
McGee/Dugger
McGee/Dugger
(bye)
Cole/Cordle
Baird/Stewart
Court 5
Hunt/Sailor
Parks/Stafford
Court 2
Houser/Dobbins
Martin/Sumner
Court 5
Dugger/Kirkland
Cole/Cordle
D
Court 2
Buck/Norris
Baird/Stewart
C
Court 3
Wolfe/Cradic
Houser/Dobbins
B
Court 4
Burton/Bobst
Martin/Sumner
A
Court 1
Rudd/Rudd
Buck/Norris
Court 1
Wolfe/Cradic
Houser/Dobbins
Court 5
Martin/Sumner
Buck/Norris
E
Court 3
Warwick/Beeler
Houser/Dobbins
F
Court 5
Crawford/Maupin
Buck/Norris
Court 5
Crawford/Maupin
Crawford/Maupin
G
Court 4
Tryon/Baird
Tryon/Baird

1st

  McGee/Dugger

2nd

  Tryon/Baird

3rd

  Crawford/Maupin

4th

  Buck/Norris

5th

  Warwick/Beeler

  Houser/Dobbins

7th

  Wolfe/Cradic

  Martin/Sumner

9th

  Cole/Cordle

  Baird/Stewart

  Burton/Bobst

  Rudd/Rudd

13th

  Hunt/Sailor

  Parks/Stafford

  Dugger/Kirkland

Final - Match 2

Tryon/Baird L vs.
McGee/Dugger W Court 5 00:05

Final

McGee/Dugger L vs.
Tryon/Baird W Court 5 17:47

Elimination Final

Crawford/Maupin L vs.
Tryon/Baird W Court 4 06:11

Elimination Semi-final

Buck/Norris L vs.
Crawford/Maupin W Court 5 15:46

Winners Final

McGee/Dugger W vs.
Tryon/Baird L Court 2 15:19

Elimination 4

Buck/Norris W vs.
Warwick/Beeler L Court 3 16:05

Houser/Dobbins L vs.
Crawford/Maupin W Court 5 14:37

Elimination 3

Buck/Norris W vs.
Wolfe/Cradic L Court 1 12:37

Houser/Dobbins W vs.
Martin/Sumner L Court 5 08:35

Winners Semi-finals

Tryon/Baird W vs.
Crawford/Maupin L Court 3 16:36

Warwick/Beeler L vs.
McGee/Dugger W Court 4 10:22

Elimination 2

Baird/Stewart L vs.
Wolfe/Cradic W Court 3 11:19

Cole/Cordle L vs.
Buck/Norris W Court 2 14:48

Houser/Dobbins W vs.
Burton/Bobst L Court 4 24:33

Martin/Sumner W vs.
Rudd/Rudd L Court 1 20:14

Elimination 1

Baird/Stewart W vs.
Hunt/Sailor L Court 5 10:07

Martin/Sumner W vs.
Dugger/Kirkland L Court 5 06:42

Parks/Stafford L vs.
Houser/Dobbins W Court 2 15:05

Winners 1

Burton/Bobst L vs.
McGee/Dugger W Court 3 18:17

Crawford/Maupin W vs.
Buck/Norris L Court 4 13:29

Rudd/Rudd L vs.
Warwick/Beeler W Court 5 07:03

Wolfe/Cradic L vs.
Tryon/Baird W Court 1 08:43

Round 1

Buck/Norris W vs.
Dugger/Kirkland L Court 4 13:22

Burton/Bobst W vs.
Baird/Stewart L Court 3 07:35

Cole/Cordle L vs.
Warwick/Beeler W Court 4 14:25

Hunt/Sailor L vs.
McGee/Dugger W Court 1 10:54

Martin/Sumner L vs.
Crawford/Maupin W Court 2 07:58

Tryon/Baird W vs.
Houser/Dobbins L Court 1 08:34

Wolfe/Cradic W vs.
Parks/Stafford L Court 2 11:11

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20